Skocz do zawartości
IGNORED

Gdzie ubezpieczyć auto?


Therion

Rekomendowane odpowiedzi

Całe życie miałem ubezpieczenie w PZU i było OK - szkody (miałem ich niewiele - jakieś otarcia) realizowali szybko i bez problemu. W ubiegłym roku się nie popisali, bo z pełnymi zniżkami byli o kilkaset zł drożsi od innych więc wybralem Benefię. Zdania o nich nie mam, bo nie miałem szkody. W tym roku PZU zaproponowało mi identyczną stawkę co Benefia oraz dobija się Aviva też z taką samą kwotą. Myślę, że wybiorę PZU, ale chętnie poznam Wasze opinie i doświadczenia.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oc możesz wykupić tam gdzie jest najtaniej, bo dla Ciebie to bez różnicy. AC bierz najlepiej w PZU, jacy są tacy są, ale z moich doświadczeń w zarządzaniu flotą samochodową liczącą kilkaset aut, PZU sprawdza się najlepiej. Wcześniej z Hestią i Wartą kilkukrotnie lądowałem w sądzie... Osobiście mam pełen pakiet w PZU.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O jednej firmie mówi się powyżej źle, a wiersz niżej poleca.

A zadał sobie ktoś trud znalezienia informacji jak wygląda liczba skarg na dany ZU w stosunku do udziału w rynku?

To więcej mówi, niż rzucone "wybierz to" bez żadnego argumentu.

 

Jeśli ktoś powiedział, że z OC sam nie korzysta (co nie jest prawdą), to właściwie nie ma różnicy.

Natomiast AC każdy ZU reguluje dobrowolnie i wybieranie oferty bez zapoznania się z OWU jest nierozsądne.

Nie ma jednej najlepszej firmy, tak pod względem ceny i zakresu. Ubezpieczeniu, jak każdemu innemu zakupowi,

trzeba poświęcić trochę czasu, żeby dobrze wybrać. Tak jak nie ma sensu kupowanie po rekomendacjach forumowiczów "jaki wzmacniacz do 1000 zł",

tak i nie ma sensu pytanie się o opinię o ubezpieczycielach kogoś, kto w temacie nie siedzi. No i na koniec: agenci też potrafią sprzedać to, na czym mają największą prowizję. Bo klient i tak się nie dowie - bo nie sprawdzi - że mógł lepiej wybrać (zakres i warunki).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sory- jest sens. Jestesmy konsumentami- niczym wiecej. Potrzeba wiec kompetentnej porady, bo to MY a nie sprzedawcy / handlarze , powinnismy okreslac rynek. Cala sprawa zalezec ma od akapitow napisanych "drobnym drukiem"???

PS

Stanowczo odradzam aviva - zgloszenie syna na współjeźdźca (bez zmiany prawa własności ) spowodowało nagle zmianę taryfy z 600 na ponad 1750!!! WARTA nie była aż tak głupia

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"zresztą wydaje mi się również, że Kartaginy powinno nie być"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Warta też nie lubi wypłat

ale po 3-ch latach w sądzie, przy pełnej indolencji własnych prawników, musiała wypłacić 200 procent

 

dzisiaj OC w PZMot a dostawczy w PZU

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

czniać to . . . jak mawia prawdziwy noblista - jadem na ryby

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ubezpieczam w HDI.

W tym roku skradziono mi auto,ubezpieczyciel wypłacił całość ubezpieczenia 2 dni po zakończeniu postępowania policji.Bez ceregieli.

Natomiast problemem mogą być widełki sumy ubezpieczenia które są dosyć wąskie i w moim przypadku oscylowały w okolicach znacznie niższych niż realna wartość auta.

Ale nie ma reguły,obecne auto także w HDI a suma ubezpieczenia przewyższa wartość rynkową samochodu.

Oczywiście ubezpieczenie skradzionego auta,a w sumie jego zaniżoną sumę brałem bez mrugnięcia oka....bo to się przytrafia...ale przecież nigdy nie nam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

l'enfant sauvage

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.