Skocz do zawartości
IGNORED

O co chodzi z tym Rotelem ?


czolgista778

Rekomendowane odpowiedzi

Za kazdym razem, gdy ogladam jakiś temat z pytaniem o CD/Wzmacniacz polecany jest zawsze, jednogłoścnie Rotel, obiektywnie czy z przyzwyczajenia ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Yamaha NS1000 Monitor | Krell KSA-80 | Krell KRC-3mk2 | SBT + Tomanek ULPS | Metrum Octave DAC (14VA PSU) |

Siltech SQ38-G3 | Nordost Flatline | Tara Labs RSC Air 75 coax | Ecosse Nu Diva

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo z tanich wzmacniaczy na polskim rynku jest ...

Jest przyzwoitym wzamcniaczem dla poczatkujacego. Lespzym od Yamach, denonow w podobnych cenach. Nie mam tu na mysli wysokich modeli.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Głupota – niedostatek rozumu przejawiający się brakiem bystrości, nieumiejętnością rozpoznawania istoty rzeczy, związków przyczynowo-skutkowych, przewidywania i kojarzenia. Charakteryzuje się pychą, śmiałością, podejrzliwością, niskim lub nieistniejącym samokrytycyzmem, niezdolnością do zdziwienia, dążnością do ekspansji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Użytkownicy+

Zgadzam się z kichanadeta, Rotele to dobre wzmacniacze.

Zapewne min. moje myły te dobre opinie o tym sprzęcie.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć. To ciekawe pytanie... Kiedyś również się nad tym zastanawiałem, bo jakiś czas temu miałem rotela RA-840BX4, czyli starszy model. Grał ostro, sucho i wyprodukowany był w Chinach.

 

No proszę, a ja mam starszą wersję - RA-840BX2 i nie gra ani ostro, ani sucho - zdecydowanie plastycznie, a jednocześnie dynamicznie. Ogólnie lepiej niż mój drugi wzmak - Onkyo Integra A8670 - ten ma z kolei zdecydowanie za jasne brzmienie, ze zbyt ostrą górą.

A mojego Rotela zamieniłbym tylko na... innego Rotela :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

<><

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Użytkownicy+

Cześć. To ciekawe pytanie... Kiedyś również się nad tym zastanawiałem, bo jakiś czas temu miałem rotela RA-840BX4, czyli starszy model. Grał ostro, sucho i wyprodukowany był w Chinach. Na szczęście sprzedałem go bez trudu "bo w końcu to ROTEL". Podobnych legend jest więcej, np taki Marantz CD-63 w wersji KI.... Dla mnie niewypał, a Pan który go odemnie kupił cieszył się "jak murzyn blaszką" ;) Ludzie przeglądają internet, czytają fora, i kupują badziewie na podstawie opinii które jedni powtarzają po drugich.... Sam tak robiłem :) Teraz mam do tego większy dystans. Pozdrawiam!

 

Widzisz, to kwestia tego co kto lubi, na dodatek pozostałej części toru.

Pisałem o tym już kilka razy, Rotel to taki tańszy Krell (oczywiście w swojej cenie). A więc jedni napiszą że jest suchy, ostry itd. dla innych będzie to zaletą bo np. skontroluje dobrze zbyt rozlazłe brzmienie kolumn. Rotel ma świetną w swojej klasie kontrolę basu, w całym paśmie stawia na neutralność. Jeśli ktoś lubi podbarwienia, tłustą średnicę, długo wybrzmiewające wysokie i nie przeszkadza im że bas w gęstych kawałkach się gubi, to dla niego nie jest Rotel (przynajmniej z mi znanych).

Napisałem wyżej że albo kontrola basu, albo tłusto, wybrzmiewająco i bez niej, niestety nie znalazłem wzmacniacza które te dwie cechy łączą (przynajmniej w przyzwoitej cenie). Jedyne co mi przychodzi do głowy, to bi-amping (co w innym wątku napisał też Romekjagoda).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Użytkownicy+

Pewnie że reszta toru ma duże znaczenie, jednak na swoich obecnych głośnikach przetestowałem kilka wzmacniaczy, i każdy miał jakieś zalety i wady, ale akurat ten Rotel nie urzekł mnie niczym. Kontrola basu jest ok, ale przesadna neutralność to nie zawsze taka fajna sprawa... A jakbym miał słuchać na nim "gęstych" kawałków to raczej bym zwariował. :P Dobrze że zgrał się chociaż z Tannoy-ami Bednaara, ale to nie znaczy że w każdym zestawieniu będzie fajnie. W tej cenie są dziesiątki lepiej grających wzmacniaczy, mniej renomowanych marek.

Wracając do tematu, to jeden człowiek powiedział mi że nowsze wzmaki Rotela nie mają już tej meczącej przypadłości. Może stąd bierze się ich dobra opinia? ?

 

Ok. w porządku, może się Rotel nie podobać. Jakie zatem byś polecił wzmacniacze ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam do Rotela sentyment, ale nie bez powodu. Trochę tej elektroniki przerzuciłem u siebie, trochę posłuchałem u znajomych i zawsze było dobrze. Rotele trzymają poziom, czasem trafi się jakiś ciut przeostrzony model albo trochę słabsza scena ale są też modele w swojej klasie wybitne - posłuchałem sobie kiedyś np. najwyższych dzielonek z serii 9xx napędziających Nautilusy 801 i świetnie sobie dawały radę. Jasne, że można lepiej - u mnie w miejsce Roteli stanęły z czasem McIntoshe i nie ma porównania, ale czy to granie warte 10 cz 20 razy większej kasy? Czasem jeszcze mam wątpliwości.

 

Dlaczego Rotel jest polecany? Dlaczego ja polecam? Bo to bardzo rzetelnie wyprodukowana i grająca elektronika. Trudno z danych półek cenowych znaleźć coś ciekawszego. Rotel jest praktycznie bez wad i jeżeli ten rotelowy styl grania się komuś spodoba to praktycznie nie ma na co narzekać. Oczywiście zakładam, że reszta toru jest sensowna i w miarę dopasowana bo bez spełnienia tego warunku to nawet Rotel nie zagra.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze że zgrał się chociaż z Tannoy-ami Bednaara

Z Tannoyami jak z Tannoyami, jest po prostu dobrze, ale ze słuchawkami AKG K530LTD zgrał się wręcz wybitnie - jak na tę półkę cenową rzecz jasna. Miałem przez jakiś czas Holdegrona, ale w przypadku tych słuchawek dziurka mojego Rotela sprawdza się o lata świetlne lepiej.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

<><

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem żadną wyrocznią w temacie audio. Mogę powiedzieć, że na obecnie posiadanych głośnikach, lepiej mi się słuchało na Yamaszce AX-590 (która miałem przed Rotelem), Pioneerze A-656 i obecnym Onkyo przy którym mam nareszcie fajną równowagę tonalną i wszystko jest na swoim miejscu. Na tyle mogę się wypowiedzieć. Wiadomo że jest to tylko moja subiektywna opinia, ale z drugiej strony ten rotel nie zrobił też żadnego wrażenia na moich znajomych. Ot rozwrzeszczany i krzykliwy dźwięk.

 

Nie ma co się rozwodzić nad tym jednym koślawym modelem. Chętnie dowiem się czegoś o innych (może lepszych) modelach tej marki.

 

Sprawdzałeś czy ten według ciebie'' koślawiec'' nie był grzebany? Tak niekiedy bywa jak się kupuje od handlarzy. Osobiście spotkałem się parokrotnie z tym, że modele wzmaka nie były tożsamym oryginałem i grały fatalnie?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem żadną wyrocznią w temacie audio. Mogę powiedzieć, że na obecnie posiadanych głośnikach...

 

O właśnie - "na obecnie posiadanych głośnikach" (już nie poruszam kwestii równie ważnej czyli pozostałej elektroniki). Miałem Rotele i IMO nigdy dobrze nie brzmiały z kolumnami które miały metalowe kopułki - zawsze było sucho, krzykliwie i jeżeli reszta toru miała podobny charakter to lała się krew z uszu. Podobało mi się za to jak grają z bardziej miękko i ciepło brzmiącymi kolumnami np. nieźle grały z taniutkimi Tannoyami M1 czy M2 i naprawdę fajnie z bardziej wymagającymi Dynaudio 42.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem Rotele i IMO nigdy dobrze nie brzmiały z kolumnami które miały metalowe kopułki - zawsze było sucho, krzykliwie i jeżeli reszta toru miała podobny charakter to lała się krew z uszu.

Sorry, ale jedyny, z tego co napisałeś sensowny wniosek jest taki, że nie słyszałeś jeszcze kolumn z metalowymi kopułkami grających poprawnie. Co to ma wspólnego z tytułowym Rotelem?

 

 

//EDIT

Jeżeli komuś zależy, mogę zorganizować w Poznaniu odsłuch wysokiego modelu starego Rotela napędzającego kolumny z metalowymi kopułkami. Gwarantuję, że nie będzie krwi z uszu, mało tego, nie będzie najmniejszego syknięcia czy sybilantów. Porównanie Rotela z McIntosem też może wielu zaskoczyć...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odsłuch w Poznaniu? bardzo chętnie posłucham:-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Skąpski idzie na ambasadora, wysiada, rozumiesz? A jak on poleci, to poleci Korszul, poleci też Broński i zgadnij kto po nich poleci? Po nich polecę ja! To znaczy ja bym poleciał, gdyby nie Kazik i to dozorostwo."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 26

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.