Skocz do zawartości
IGNORED

Pomoc w wyborze odtwarzacza CD


wu-kasz

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie wszystkich użytkowników!

Jest to mój pierwszy post na Waszym forum więc proszę o wyrozumiałość. Od razu powiem, że przeszukałem wiele tematów, użyłek googla jednak w dalszym ciągu nie znalazłem odp na moje zmartwienie.

Od niedawna jestem posiadaczem głośników AE Aelite 3 oraz wzmacniacza Rotel RX 1052, kable procab i szukam odpowedniego odtwarzacz cd do tego zestawu (gra to na razie z blu rayem LG bd 370) :). Problem polega na tym, że jestem kompletnym laikiem w temacie stereo i nie potrafie powiedzieć czy ten wzmak gra "ciepło" czy "chłodno" i jakiego odtwarzacza potrzebuje żeby była synergia. Sprzęt gra w pokoju 18m2 w kształcie prostokąta o wymiarach 3x6m stojąc na dłuższej ścianie. Sprzęt kupywałem na totalnego czuja czytając wyłącznie opinie w internecie. Jakoże opinie były pozytywne a sprzęt w okazjonalnej cenie postanowiłem go zakupić. Drugim moim problemem jest to, że nie potrafie ocenić jak to gra. Mnie się podoba ale im wiecej czytam tym bardziej wydaje mi sie ze cos jest nie tak :) Głównie przy klasyce wydaje mi sie, że głośniki sie gubią.

Czy znacie może jakiś dobry salon, z którego ktoś podjechałby do mnie i ocenił jak to gra. Może jakiś szanowny forumowicz z Warszawy i okolic podjąłby sie tego wyzwania :)Oczywiście zapewniam transport obie strony i coś w ramach podziękowań.

pozdr,

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sprzęt widzę kupiłeś fest

 

tyle że Amplituner stereo i blu-ray ale co tam

 

trochę te 3 metry przy mało (to może być przyczyna)

 

głośniki powinny być ok 1.5 metra od ściany (zostaje 1.5 metra)

 

źródło DVDAudio, SACD, CDA, FLAC, (mp3 240-320kbps w ostatecznej ostateczności)

 

1. nie potrafie powiedzieć czy ten wzmak gra "ciepło" czy "chłodno"..... nieważne TOBIE MA SIĘ PODOBAĆ

 

2. Drugim problemem jest to, że nie potrafie ocenić jak to gra..... BEZ JAJ

 

najwyżej dokupisz cd rotel i tyle (tylko najpierw pożycz CD od kumpla nawet technics SL-PS770 się nada...

 

wtedy posłuchaj różnicy i zdecydujesz :) a blu-ray zajmie się odtwarzaniem filmów

 

pozdro

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odp,

Głośniki stoją ok 80-90 cm od ściany, niestety to jest max.

 

Jeśli chodzi o pożyczenie cd to też nie mam możliwości bo wszyscy moi znajomi sluchają muzyki na głośnikach komputerowych i są bardzo zadowoleni. Zależy mi na tym aby między sprzętami była pełna synergia. Nie chce wywalić 1000zł w błoto. Muszę mieć pewność, że ten wzmak + te głośniki + odtwarzacz (np, rotel rcd 02) będą grały tak jak powinny.

 

Napisłame, że nie potrafie ocenić jak to gra. Gra to pięknie po przesiadce z grajka za kilka stów kupionego lata temu. Chodzi o to, że jeśli może zagrać lepiej to chciałbym to osiągnąć. Niestety jest to trudne w momencie gdy ne potrafie ocenić czy mam np. niekontrolowany bas, cofnięta średnica czy zbyt wysoka góra. Tym bardziej, że jest to pierwszy tego typu sprzęt jaki posiadam. Prawda jest taka, że im więcej czytam tym mniej wiem. Chciałbym aby ktoś mi powiedział "wedłgu mnie gra to tak jak powinno, nic lepszego nie osiągniesz w tej cenie biorąc pod uwagę moje doświadczenie" lub gra to do d*py bo np własnie głosniki są nieodpowienie. Wtedy sprzedaje swoje AE i kupuje coś z bas reflexem z przodu.

 

Chcę również do tego zestau dokupić słuchawki. Co sądzicie o Beyerdynamic DT 880?

 

P.S. Sorki nie ogarniam jak sie cytuje teks. Pierwszy raz tak mam :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na allegro znalazłem 2 używane odtwarzacze CD w cenie do 1000 zł z warszawy od jednego sprzedającego. Doradźcie, który wybrać?

ROTEL RCD02 czy Cambridge Azur 640c.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.