Skocz do zawartości
IGNORED

czy walec akustyczny wystarczy do pozbycia się rezonansu basów ?


leonardofree

Rekomendowane odpowiedzi

Miał ktoś walce akustyczne ?

Czy jeśli kupię taki walec:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

to pozbedę się rezonansu basów ? Postawiłbym go w tym samym rogu gdzie postawiłbym subwoofer i blisko którego sam siedzę. Pokój mam mały gdzieś tak 2,5m x 3,5m. Walec jest tani i pewnie zaraz ktoś powie że trzeba wydać ze 1000 zł na pułapki basowe tylko po co skoro nawet takie za 500 zł mają taką samą gęstość a często i wysokość. Jeśli znacie lepsze i najlepiej najtańsze sposoby na pozbycie się rezonansu basów to piszcie. Na razie mój jedyny sposób to postawienie suba na środku pokoju ale mi to nie pasi bo najsłabiej tu słychać basy i za głośno w pokojach obok. Najbardziej pasi mi postawić go w rogu ale wtedy jest ten cholerny rezonans na 52 Hz a muszę mieć równe pasmo.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miał ktoś walce akustyczne ?

Czy jeśli kupię taki walec:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

to pozbedę się rezonansu basów ? Postawiłbym go w tym samym rogu gdzie postawiłbym subwoofer i blisko którego sam siedzę. Pokój mam mały gdzieś tak 2,5m x 3,5m. Walec jest tani i pewnie zaraz ktoś powie że trzeba wydać ze 1000 zł na pułapki basowe tylko po co skoro nawet takie za 500 zł mają taką samą gęstość a często i wysokość. Jeśli znacie lepsze i najlepiej najtańsze sposoby na pozbycie się rezonansu basów to piszcie. Na razie mój jedyny sposób to postawienie suba na środku pokoju ale mi to nie pasi bo najsłabiej tu słychać basy i za głośno w pokojach obok. Najbardziej pasi mi postawić go w rogu ale wtedy jest ten cholerny rezonans na 52 Hz a muszę mieć równe pasmo.

 

Jeden walec w rogu pokoju to może co najwyżej posłużyć Tobie jako worek do uprawiania boksu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeden walec w rogu pokoju to może co najwyżej posłużyć Tobie jako worek do uprawiania boksu.

A może byś rozwinął myśl. Tak to każdy może napisać. Piszesz tak bo miałeś taki i się nie sprawdził, słyszałeś, że walce są do d*py czy masz droższy ale lepszy sposób, sprawdzony ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może skonstruowanie rezonatora Helmholtza pomoże? Musiałbyś tylko wiedzieć dokładnie z czym masz największy problem i go odpowiednio nastroić.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może skonstruowanie rezonatora Helmholtza pomoże? Musiałbyś tylko wiedzieć dokładnie z czym masz największy problem i go odpowiednio nastroić.

Może masz rację jeśli chodzi ci o to:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

W opisie chwalą się, że to najskuteczniejsza pułapka basowa.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może byś rozwinął myśl. Tak to każdy może napisać. Piszesz tak bo miałeś taki i się nie sprawdził, słyszałeś, że walce są do d*py czy masz droższy ale lepszy sposób, sprawdzony ?

 

Postawienie suba w rogu pokoju to najgorszy z możliwych pomysł tam właśnie znajduje si najwięcej modów(górki , dolinki). W tym przypadku jeden walec to nic, niskie czestotliwosci rozchodzą się po całym pomieszczeniu, a nie tylko w jednym rogu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postawienie suba w rogu pokoju to najgorszy z możliwych pomysł tam właśnie znajduje si najwięcej modów(górki , dolinki). W tym przypadku jeden walec to nic, niskie czestotliwosci rozchodzą się po całym pomieszczeniu, a nie tylko w jednym rogu.

Masz rację, że sub w rogu to najbardziej nierowne pasmo ale jednocześnie największa siła i potęga basu. Mam teraz suba na środku pokoju bo wolę równe pasmo niż siłę basu ale chciałbym mieć i to i to.

Mówisz, że ten walec nic na to nie poradzi ? Właściwie też tak myślałem co może dać taki kawałek gąbki w rogu jak walec, może ten rezonator pomoże.

Pewnie ten rezonator będzie lepszy niż 4 walce po 1 w każdym z rogów.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej, ten rezonator wcale nie musi być wysoki aż do sufitu :) Może to być np. całkiem nieduża kostka w kącie pokoju. Poszukaj informacji w sieci. Można zrobić takie cudo za mniej niż 50zł. Sam planuję wstawić 2/4 do końca roku. Póki co z relacji znajomego to na prawdę tani i prosty sposób na pozbycie się nadmiernych Hz w pomieszczeniu. Trzeba tylko wiedzieć co się robi.

 

Tak poza tematem... w końcu posłucham dzisiaj legendarnych Altusów (300)!! Musiałem to z siebie wydusić ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miał ktoś walce akustyczne ?

Czy jeśli kupię taki walec:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

to pozbedę się rezonansu basów ? Postawiłbym go w tym samym rogu gdzie postawiłbym subwoofer i blisko którego sam siedzę. Pokój mam mały gdzieś tak 2,5m x 3,5m. Walec jest tani i pewnie zaraz ktoś powie że trzeba wydać ze 1000 zł na pułapki basowe tylko po co skoro nawet takie za 500 zł mają taką samą gęstość a często i wysokość. Jeśli znacie lepsze i najlepiej najtańsze sposoby na pozbycie się rezonansu basów to piszcie. Na razie mój jedyny sposób to postawienie suba na środku pokoju ale mi to nie pasi bo najsłabiej tu słychać basy i za głośno w pokojach obok. Najbardziej pasi mi postawić go w rogu ale wtedy jest ten cholerny rezonans na 52 Hz a muszę mieć równe pasmo.

 

Odpowiadając wprost na pytanie postawione w temacie: Nie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamiast kupować bucząco dudniące suby wolałbym go zrobić sam i osoboście zająć sie jego tłumieniem,strojeniem. (może to w subie jest pies pogrzebany)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 14

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.