Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  134 członków

Oppo Klub
IGNORED

OPPO CLUB


matee
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Oppo to w ogóle jest świetna maszyna. Wg. mnie takie 103 może stanowić źródło w nietanim systemie. Wolałbym mieć kolumny za 10-15 tyś i za źródło Oppo niż jakiś fikuśny dac, streamer, śmieszne kable i kolumny za 5-7tyś. Zakup Oppo 105 uważam za bezsensowny w obecnej cenie.

Edytowane przez essewissa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oppo to w ogóle jest świetna maszyna. Wg. mnie takie 103 może stanowić źródło w nietanim systemie. Wolałbym mieć kolumny za 10-15 tyś i za źródło Oppo niż jakiś fikuśny dac, streamer, śmieszne kable i kolumny za 5-7tyś. Zakup Oppo 105 uważam za bezsensowny w obecnej cenie.

 

Jesl chodzi o sam obraz - oczywiscie.

Ale do stereo 103 jest bardzo slabe w stosunku do 105. Nie ma nawet co porownywac

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja dalej twierdze, że tej cenie nie da się zmontować (z fabrycznych klocków) lepszego zestawu streamer-CD-DAC. Choć jednocześnie trochę szkoda, że akurat płyty CD gra słabiej niż pliki. Póki co zamierzam zmienić głośniki na lepsze, to właściwszy kierunek. Oppo 105 niech gra.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ja wiem, grałem jakiś czas na Oppo 103 z podłączonym do niego NAD M50 (high end :) ) i włosów z głowy nie rwałem, że słabo gra, później dokupiłem kolejny hajend nad M51 zamiast Oppo i szczęka mi o ziemię nie uderzyła :)

 

ps39 Ty chyba jeszcze kupowałeś 105 jak kosztowł 5-6 tyś i tutaj się zgadzam, że warto było, ale przy obecnej cenie bym nie kupił.

Edytowane przez essewissa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja dalej twierdze, że tej cenie nie da się zmontować (z fabrycznych klocków) lepszego zestawu streamer-CD-DAC. Choć jednocześnie trochę szkoda, że akurat płyty CD gra słabiej niż pliki. Póki co zamierzam zmienić głośniki na lepsze, to właściwszy kierunek. Oppo 105 niech gra.

 

Zgadzam sie w 100% co nie znaczy ze nie mozna lepiej. Ja teraz na streamer + dac asygnuje jakiss 30 tys a oczekiwania co do poprawy dzwieku mam na poziomie powiedzmy +10%...

 

Bez urazy, jak ktos nie slyszy u siebie roznicy w stereo miedzy 103 a 105 to reszta toru nie jest nawet na poziomie hifi...;)

Ja 103 porywnywalem u siebie ze 105, i juz wtedy na budzetowych b&w 603s3 roznice byly kolosalne...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 miesiąc temu...

Panowie ja może coś przegapiłem a może jestem trochę leniwy więc stąd moje pytanie. Czy jest gdzieś funkcja podglądu z jaką częstotliwością próbkowania gra dany plik ? Chodzi mi gdy słuchamy np z dysku usb lub z NAS po LAN ?

 

Moze na telewizorze bo na wyswietlaczu oppo nie ma takiej mozliwosci..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak masz Oppo podpięte do TV to przycisk 'display" i na górnym i dolnym pasku coś się tam wyświetla :-)

to dla dvd lub blu-ray-a ,w przypadku płyty CD lub pliku na TV wyświetla się taka ikonka z gramiakiem

(tak jest u mnie) i tam jest wszystko opisane.

Edytowane przez tadeo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie: czy porównywał ktoś może bezpośrednio jakieś koncerty Blueray między tanim odtwarzaczem BD, a odtwarzaczem Oppo (w moim przypadku model Sony za 300 zł vs. Oppo 93)? Chodzi o wyjście po HDMI. Czy będzie różnica w scenie, detalach, itp. czy gra nie warta świeczki?

Niestety odsłuchu przed zakupem zrobić nie mogę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie: czy porównywał ktoś może bezpośrednio jakieś koncerty Blueray między tanim odtwarzaczem BD, a odtwarzaczem Oppo (w moim przypadku model Sony za 300 zł vs. Oppo 93)? Chodzi o wyjście po HDMI. Czy będzie różnica w scenie, detalach, itp. czy gra nie warta świeczki?

Niestety odsłuchu przed zakupem zrobić nie mogę.

 

A do czego miałbyś mieć podłączony ten odtwarzacz - do kina/ampli, czy wzmacniacza stereo (jaki DAC?) ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odtwarzacz BD podłączony po HDMI ( Oppo ma wyjścia analogowe, ale jakoś w pięć par cinchów bawić mi się nie chce) do amplitnera SONY STR-DA5400ES. Kanały F/R mam podpięte przez preout do końcówki mocy Atolla. Kolumny Sonusa Faberusa.

Chodzi mi o różnicę jakości dla koncertów z płyt BR-interesuje mnie głównie dźwięk.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odtwarzacz BD podłączony po HDMI ( Oppo ma wyjścia analogowe, ale jakoś w pięć par cinchów bawić mi się nie chce) do amplitnera SONY STR-DA5400ES. Kanały F/R mam podpięte przez preout do końcówki mocy Atolla. Kolumny Sonusa Faberusa.

Chodzi mi o różnicę jakości dla koncertów z płyt BR-interesuje mnie głównie dźwięk.

 

Nie znam tego Sony ale (w takim podłączeniu, jakie opisujesz) to on determinuje dźwięk i to raczej z nie najlepszej strony... i nie będzie miało większego znaczenia czy zagrasz z Oppo czy Sony czy innego źródła; jeśli ci się nie do końca podoba, to w tej konfiguracji będzie słabo.

 

Natomiast miałbym inną radę - końcówki mocy Atolla mają 2 wejścia RCA, a z kolei w Oppo nie musisz korzystać z wszystkich 5 wyjść, ale możesz użyć tylko tych dwóch dedykowanych do stereo. One są regulowane (tzn mają regulowaną głośność z pilota).

Dzięki temu będziesz mógł mieć "2 rodzaje" dźwięku: jeden generowany przez ampli Sony, a drugi - bezpośrednio z Oppo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 4 tygodnie później...
  • 4 tygodnie później...
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.