Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  134 członków

Oppo Klub
IGNORED

OPPO CLUB


matee

Rekomendowane odpowiedzi

czy takie Oppo 105 D zagra lepiej jako odtwarzacz CD od mojego Naima CD5si?

Nawet jako transport się nie broni...

No, wypasiony DAC plus takie kable (w tym sieciowe) podniosą jego "klasę", ale za jakie to pieniądze..

 

Słuchałeś Oppo w odpowiednim zestawieniu?

 

To odpowiednie zestawienie nie dotyczy tylko Oppo ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Nawet jako transport się nie broni...

No, wypasiony DAC plus takie kable (w tym sieciowe) podniosą jego "klasę", ale za jakie to pieniądze..

 

 

 

To odpowiednie zestawienie nie dotyczy tylko Oppo ;-)

 

a co zmiana kabla sieciowego miałaby podnieść w Oppo??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a co zmiana kabla sieciowego miałaby podnieść w Oppo??

Wagę. :) Dajcie spokój, jakby jednemu z drugim zamienił tego audiofilskiego cedeka na Oppo to pewnie miałby problem z odróżnieniem :) po podłączeniu do daca to już w ogóle było śmieszenie. Oppo blu ray to świetne sprzęty są.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co powiecie na takie połączenie: dysk z plikami podłączony do oppo, przez które tabletem mogę sterować odtwarzaniem itd. Następnie kablem cyfrowym łączę odtwarzacz z DAC-iem (obsługa DSD) a z tego już ślę sygnał po analogu do wzmacniacza. Czy tak będzie lepiej niż stosowanie kombinacji PC + DAC + wzmak?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W ustawieniach w 103eu sa trzy opcje: pcm, bitstream i auto. Rozumiem, ze druga opcja podola natywnemu dsd?

 

Oczywiscie , ale tylko po HDMI i do czegoś co zdekoduje DSD np. ampli AV. Takie coś to moje stare BDP-83 już potrafi od 2009 r. , nic więc to nowego.

 

 

U mnie poki co dac z oppo ogarnia dsd i wysyla sygnal po analogu do hegla.

 

No i to jest raczej jedyna możliwość.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy takie Oppo 105 D zagra lepiej jako odtwarzacz CD od mojego Naima CD5si?

 

To jest właśnie moment kiedy należy uzbierać 8 tys. na kaucje i samemu sprawdzić.

Sam się przymierzam do 105 i zdania na szerokim forum są dokładnie podzielone.

W moim salonie HIFI powiedzieli mi, że 105 nie zagra tak samo dobrze jak kompakt za 4-5 tysięcy-niestety.

Edytowane przez gimza
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W ustawieniach w 103eu sa trzy opcje: pcm, bitstream i auto. Rozumiem, ze druga opcja podola natywnemu dsd? U mnie poki co dac z oppo ogarnia dsd i wysyla sygnal po analogu do hegla.

W ustawieniach wybierasz jeszcze tryb odtwarzania SACD jako DSD lub PCM. I jako DSD niestety moje dwa DACi z natywnym DSD nie potrafią rozpoznać formatu. Dotyczy to zarówno płyt SACD, jak i plików z dysku HDD.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, jak w modelu 105D, ja użytkuję 105EU i sygnał DSD można wysyłać jedynie jako PCM i to tylko po HDMI.

 

Tak, w dokladniejszych specyfikacji nic nie piszą o DSD dla wyjść cyfrowych, tak jak piszesz tylko dla HDMI

"Koaxial/Optischer Ton: bis zu 2 Kanal/192kHz PCM, Dolby Digital, DTS."

"HDMI Audio: bis zu 7.1 Kanal/192kHz PCM, bis zu 5.1 Kanal DSD,"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość

(Konto usunięte)

W moim salonie HIFI powiedzieli mi, że 105 nie zagra tak samo dobrze jak kompakt za 4-5 tysięcy-niestety.

 

Nie wiem jak Oppo ale mój LG BD 390 gra na poziomie La Diva plus La Scala... :-) Dziwne? Dawno salonowo-forumowy marketing na mnie nie działa...o kolumnach z marketu nawet nie wspominam...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ziko jak Ci sie tak lg bd390 podoba to zapoluj moze na blu ray nada m56, tam w środku siedzi bd390, nad pewnie coś jeszcze poprawił z zasilaniem, ekrany itp. Miałem blu ray Nad w którym tez siedział bd390 i tez to był bardzo dobry sprzet, nawet teraz by sie obronił bez problemu bo czyta wszystko pliki, no i nie ma cinavi. Nada zamieniłem na Oppo bo sie trafiła okazja , ale mógłbym zostać Nadem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość

(Konto usunięte)

Ziko jak Ci sie tak lg bd390 podoba to zapoluj moze na blu ray nada m56, tam w środku siedzi bd390, nad pewnie coś jeszcze poprawił z zasilaniem, ekrany itp. Miałem blu ray Nad w którym tez siedział bd390 i tez to był bardzo dobry sprzet, nawet teraz by sie obronił bez problemu bo czyta wszystko pliki, no i nie ma cinavi. Nada zamieniłem na Oppo bo sie trafiła okazja , ale mógłbym zostać Nadem.

 

Jak gdzieś spotkam zepsuty co by obudowę za prawie darmoche przejąć to kupię... ;-) Jak gdzieś spotkasz daj cynę ...

Narazie gra tak, że nie widzę sensu wymiany...Z moją Jolą tworzy synergiczne zestawienie...brzmienie na duuuuużo wyższym poziomie...co do zasilania...problem jest ale w przyłączu w bloku...nie do przeskoczenia :-(((

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oppo BDP-103,103D i 105 kupione przed polowa 2013, musza miec upgrade firmware'u do BDP10X-50-0422 (lub wyzej) i wowczas wewnetrzny dac powninen czytac natywny dsd (dsf i dff).

 

Po upgrade, Oppo powienien puszczac dsd przez hdmi lub/i wyjscie analogowe. Nalezy rowniez pozmieniac ustawienia w Menu dla ustawien odtwarzania i formatow audio dla jednego i drugiego przypadku.

Warunkiem jest rowniez ze wzmacniacz czy to integra czy A/V do ktorej podlaczony jest OPPO, czyta format dsd, bo w przeciwnym przypadku DAC w Oppo przelaczy sie na PCM w automacie.

Dodatkowo w 103 dochodzi problem braku kontroli glosnosci nawet po upgradzie firmware'u. Wowczas prawdopobonie nalezy wpiac preamp'a, ale tego nie cwiczylem wiec nie jestem pewien...

Edytowane przez will66
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

will66, naprawdę myślisz, że użytkownicy Oppo tego o firmware nie wiedzą? ;-) . Sam odtwarzacz naturalnie czyta te formaty, problem jest z ich wysłaniem cyfrowym. Żeby było śmieszniej, spróbuj także przesłać cyfrowo pliki wysokiej rozdzielczości np. z BD-Audio. Jest to możliwe jedynie z wyjścia HDMI i zapewniam, że nie każdy DAC sobie poradzi. Nie wiem, jak wygląda sprawa z DACami wbudowanymi w amplitunery, ale jeśli ktoś się spodziewa, że wykorzysta transport Oppo do dobrego zewnętrznego DACa, to może się zdziwić (na BD-Audio jest pewien sposób, ale na natywny DSD niestety nie trafiłem).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

a co zmiana kabla sieciowego miałaby podnieść w Oppo??

M.in. jakość dźwięku

Po podłączeniu do Oppo105 sieciówki MIT Magnum nie poznałem tego odtwarzacza:-)

Zagrało z niewiarygodnym rozmachem.

 

Dajcie spokój, jakby jednemu z drugim zamienił tego audiofilskiego cedeka na Oppo to pewnie miałby problem z odróżnieniem :)

Miałem przez dłuższy czas Moon CD 3.3

Żaden z Oppo oraz inny cedek, które później miałem, nawet nie zbliżyły się do przestrzeni, oddechu i szlachetności grania, jakie miał ten Moon

 

Nie wiem jak Oppo ale mój LG BD 390 gra na poziomie La Diva plus La Scala... :-) Dziwne? Dawno salonowo-forumowy marketing na mnie nie działa.

Nie, nie jest to dziwne

Albo to jest normalna, świetna synergia, jaką osiągnąłeś (i każdy - mniej lub bardziej świadomie - do niej dąży, niezależnie od pułapu finansowego), albo kolejną część toru masz tak charakterystyczną, "nieprzezroczystą", że nie słychać różnicy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie Oppo 105 to pewien kompromis, bo na co go zmienić. Na odtwarzacz CD+odtwarzacz plików. Pomijam wizję, bo mało z tego korzystam. Trzeba wydać przynajmniej 15k ale czy rzeczywiście zagra to dwa razy lepiej. Może CD tak, ale pliki zagrają co najwyżej trochę lepiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawie zawsze w audio są to kompromisy

Mnie Oppo zauroczy właśnie wizją, a potem przyjąłem na klatę kompromis dźwiękowy

Choć, po spięciu go bardzo dobrym interkonektem i przy użyciu bardzo dobrych kabli głośnikowych (każdy z tych kabli to mniej więcej dwukrotność kwoty, jaką trzeba dziś dać za Oppo 105d) byłem zadowolony.

Ale stwierdziłem, że chyba nie tędy droga...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wagę. :) Dajcie spokój, jakby jednemu z drugim zamienił tego audiofilskiego cedeka na Oppo to pewnie miałby problem z odróżnieniem :) po podłączeniu do daca to już w ogóle było śmieszenie. Oppo blu ray to świetne sprzęty są.

A co w nich takiego świetnego. Miałem okazję słyszeć jak Revox 225 z 83r. bił w każdym aspekcie dzwięku co prawda Oppo 95Eu ,choć myślę że w torze audio względem 105D nie ma zmian.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 14

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.