Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  134 członków

Oppo Klub
IGNORED

OPPO CLUB


matee
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Gość aqs

(Konto usunięte)

Tidal nie służy do audiofilskich odsłuchów i uniesień a jedynie zapoznania się z interesującymi kawałkami lub pobrzdękiwaniem do kotleta. Żaden przetwornik na świecie nie wyciśnie z tego mizernego napędu hi-endowego grania

Słuchałeś Lumin T1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Czy tereotycznie lepszy niż Oppo 105 transport plików z sieci, z dobrym Dackiem zewn i dobrym kablem cyfrowym, zrobi wyraźną różnicę na Tidalu czy nie można jednak liczyć na więcej niż te kilka %?

 

Nie tylko "teoretycznie". Ja znalazłem DAC, który w połączeniu z OPPO gra o wiele lepiej niż samo Oppo. Ile procent lepiej ? Trudno powiedzieć.

Najlepsza i najwyraźniejsza poprawa dźwięku występuje przy płytach CD oraz DVD-Audio.

Tidal oraz pliki też pokazują lepszą jakość choć już nie tak spektakularną jak w przypadku płyt.

 

Proszę nie pytajcie gdzie i za ile kupiłem tego DACa tylko sami poszukajcie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Nie tylko "teoretycznie". Ja znalazłem DAC, który w połączeniu z OPPO gra o wiele lepiej niż samo Oppo. Ile procent lepiej ? Trudno powiedzieć.

Najlepsza i najwyraźniejsza poprawa dźwięku występuje przy płytach CD oraz DVD-Audio.

Tidal oraz pliki też pokazują lepszą jakość choć już nie tak spektakularną jak w przypadku płyt.

 

Proszę nie pytajcie gdzie i za ile kupiłem tego DACa tylko sami poszukajcie.

Gratuluje...choc sam nie wiem czego...Czy calego postu...czy tylko ostatniego zdania...:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Gdzie i za ile jest pytaniem wtórnym...

co kupiłeś/znalazłeś?

 

DAC z lampowym stopniem wyjściowym opartym na lampie E88CC. Bez zbędnych filtrów psujących dźwięk. Nie jest to jakaś skomplikowana budowa. Mój egzemplarz będzie jeszcze modyfikowany chociaż już teraz mógłbym z nim żyć :).

Naprawdę nie chciałbym więcej pisać bo to nie ma sensu. Tego po porostu trzeba posłuchać. A już najlepiej w swoim własnym systemie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DAC z lampowym stopniem wyjściowym opartym na lampie E88CC. Bez zbędnych filtrów psujących dźwięk. Nie jest to jakaś skomplikowana budowa. Mój egzemplarz będzie jeszcze modyfikowany chociaż już teraz mógłbym z nim żyć :).

Naprawdę nie chciałbym więcej pisać bo to nie ma sensu. Tego po porostu trzeba posłuchać. A już najlepiej w swoim własnym systemie.

Ostatnio coraz więcej takich konstrukcji. Sam robiłem odsłuch kilku i póki co najbardziej podszedł na PCM1704, lampach ec86, bez zbędnych filtrów, grającego tylko PCM do 24/192.

Edytowane przez Panter
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem sobie OPPO 103D. Pytanie do posiadaczy - zwłaszcza tych co przesiadali sie na OPPO po innych odtwarzaczach.

U mnie 103D podłaczone jest do zestawu stereo. Jest preamp i końcówka mocy. Ze względu na pewną konfigurację systemu sygnał po HDMI idzie do DAC'a NAD M51, który ma dobre dekodowanie dźwięku z HDMI i wypuszcza mi dalej w 2.0 (po chinachach) do przedwzmacniacza a osobnym wyjściem HDMI wypuszcza już samą wizję do projektora. Dotychczas uzywałem tak z Panasonic DBT700 i działało naprawdę porządnie i bez problemów. No i z OPPO też działa to bardzo miło tylko że poziom głośności po tymże HDMI osiągam tak powiedzmy 50-70% tego co było z Panasonic'em. Próbowałem ustawień z Fix Volume, regulowanym Volume - generalnie volume w OPPO ustawione na 100/max - co nie zmienia faktu, że muszę zarówno wzmocnic głosnienie cyfrowo na wyjściu DACa (ok. +6dB) a oprócz tego potencjometr głosności w preampie też musze mocniej odkręcić niż gdy w tor wpięte był Panasonic. Czy ktoś z Was wie może dlaczego tak jest z sygnałem po HDMI z OPPO?

Trochę wkurzyła mnie ta głośność i podpiałem po coaxialu do DAC'a - co daje "normalną" głosność, ale wolałbym po HDMI po prostu bo jest lepsze...

 

?

 

Firmware etc mam aktualny, OPPO działa bez problemu itd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A zmieniłeś ustawienia HDMI na Split AV Mode ? Wtedy audio idzie tylko jednym, a drugim idzie tylko video na projektor. Może to rozwiąże problem - pomijając, że jakość audio powinna być w tym momencie lepsza.

 

A wracając do polemiki, czy Oppo gra lepiej od Denona 1420, 2560 czy 3560. Akurat dwóch ostatnich miałem okazję słuchać, 2560 nawet przez kilka lat w domowym zestawie.

Problem w tym, że:

  • 2560 i 3560 brzmią zupełnie różnie, więc nie da się do obu na raz porównać Oppo i stwierdzić, że jest gorsze od obu,
  • 3560 na pewno brzmiałoby lepiej. Z wyższością 2560 bym z pewnością polemizował, ten odtwarzacz gra tzw kluchą, czyli miękkim, zaokrąglonym dźwiękiem sprawdzającym się świetnie ale na bardzo okreslonym repertuarze. Oppo jest o niebo bardziej uniwersalne, bo właściwie na nim dobrze i równo zagra wszystko.
  • zarówno 2560 i 3560 oba są z początku lat 90-tych, wiec obecnie mają po 25 lat ( !!! ). Ale wiem - są wieczne, mają niewysychające elektrolity, niepadające lasery i będą ich jeszcze używać nasi wnuczkowie. Po warunkiem, że będą mieszkać na śmietniku :)
  • 2560 w 1991 kosztował 570 funtów co uwzględniając inflację dzisiaj dawałoby prawie 1200 funktów, więc równowartość ceny całego Oppo . 3560 kosztował 1000 funtów, co teraz dawałoby 2050 funtów. Polecam http://inflation.stephenmorley.org. Niestety w UK również mają inflację :)
  • Odtwarzanie CD w Oppo jest ułamkiem funkcjonalności całego playera, w "gratisie" masz jedną z najlepszych na rynku sekcji video z kapitalnym Darbee, świetną obsługę multimediów, formatów sieciowych, Tidala, że o rewelacyjnym podświetlanym pilocie nie wspomnę.
  • No i taki detal - Oppo właściwie nie odtwarza chyba tylko płyt chodnikowych. Denony zaczynają się i kończą na formacie CD.

Oczywiście decyzje czy woli 25 letni CD czy nowy odtwarzacz multiformatowy każdy podejmie na własną rękę. Zachowajmy jednak odrobinę obiektywizmu w porównaniach.

Edytowane przez barni
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A zmieniłeś ustawienia HDMI na Split AV Mode ? Wtedy audio idzie tylko jednym, a drugim idzie tylko video na projektor. Może to rozwiąże problem - pomijając, że jakość audio powinna być w tym momencie lepsza.

Nie zmienialem na Split AV bo wykorzystuje oba wyjscia HDMI - jedno przez DAC do preampa, a drugie na wprost łączy Oppo z plazmą Panasonic. A sygnal video z pierwszego wyjscia HDMI idzie na projektor full hd - po prostu czasem ogladam filmy na ekranie a czasem puszczam bajki itp na plazmie. Uwaga - z Panasoniciem taki uklad w niczym nie przeszkadzal. Z Oppo mam o polowe slabsza glosnosc dzwieku na starcie. Dlaczego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli dobrze rozumiem Twój setup to wykorzystujesz oba hdmi jednocześnie: jedno na video drugie na audio? Wówczas powinieneś wybrać opcje Split A/V: hdmi #1 priorytetem jest sygnał video (podłączony tv lub projektor), a hdmi #2 priorytetem jest audio (AVR, wzmak stereo, itd).

 

Byc moze ciągniesz audio na porcie #1 i stad wyciszenie sygnału audio? I powinenies po prostu zamienić kable...

 

Przy używanym tylko jednym porcie hdmi powyższe nie ma znaczenia. Podobnie port #2 nie wspiera sygnału 3D- bedzie czarny ekran.

Pozdrawiam

Edytowane przez will66
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymienić na UDP-203 :P

 

"Dzięki wejściu HDMI w standardzie 2.0, UDP-203 świetnie sprawdzi się jako pośrednik między przystawkami strumieniującymi, takimi jak Apple TV, Google Chromecast, a wyświetlaczem. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby podpiąć do niego najnowsze konsole do gier, takie jak PS4 Pro czy Xbox One S."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

<p>Na obu wyjsciach HDMi uzywam video i dzwieku. Po HDMI idzie sygnal cyfrowy - dlaczego taki set up mialby wplywac na dane o glosnosci dzwieku, zwlaszcza ze nigdy nie uzywam dwoch gniazd hdmi jednoczesnie (choc oppo zapewme generuje sygnal av na obu caly czas). Mimo wszystko - tam idzie cyfra a nie analog wiec nie rozumiem. No i znow wracam do kwestiii Panasonic gdzie głośność byla OK dokladnie w tym samym setupie...

Edytowane przez adamgdansk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

<adamgdansk

Regulowanie volume to nic nie da,bo to wyjscia analogowe steruje. A próbowałeś wypiąć HDMI z TV aby zobaczyć, co się wtedy dzieje? Ot z czystej ciekawości. A później wpiąć samo HDMI1 out do DAC i porównać głośności...

Wiesz, metodą prób i błędów. Próbuj ze split AV i z Dual. Sam jestem ciekaw rezultatów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

<p>Na obu wyjsciach HDMi uzywam video i dzwieku. Po HDMI idzie sygnal cyfrowy - dlaczego taki set up mialby wplywac na dane o glosnosci dzwieku, zwlaszcza ze nigdy nie uzywam dwoch gniazd hdmi jednoczesnie (choc oppo zapewme generuje sygnal av na obu caly czas). Mimo wszystko - tam idzie cyfra a nie analog wiec nie rozumiem. No i znow wracam do kwestiii Panasonic gdzie głośność byla OK dokladnie w tym samym setupie...

 

Przeczytaj jeszcze raz to co wczesniej napisałem: Oppo ma podział priorytetu na portach hdmi przy używaniu obu: #1 video, #2 audio. Nie ma to natomiast znaczenia przy podłączonym tylko jednym kablu hdmi.

Powinieneś zaznaczyć Split.

 

Panasonic to nie Oppo- po prostu inny design

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

znaczy - jak ustawię Split to i tak dwoma gniazdami pójdzie sygnał audio i video? musze sprawdzić - wydawało mi się, że przy Split jednem kanałem własnie idzie tylko obraz a drugim tylko dźwięk a właśnie bez Split to wtdy gdy chce się z jednego odtwarzacza podłaczyć np dwa tv albo projektor i tv zamiennie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest dobre ;) Dzis mam u siebie cd player Marantz.... 5004 tak swiatecznie dla zabawy porownac granie plyt cd. Nie mam jakos wielkiej kolekcji, no... ale czasem cos tam dalej wpadnie.

Testy kilka plyt kilka kabli inne inputy i.... szczena opada ten tandetny Marazunio gra mi lepiej plyty cd jak wielkie oppo 105.

Co wy na to ??

Gora i srednie wlasciwie nie sposob odroznic za to bass bez problemu slychac o wiele lepszy na 5004 gdzie na oppo jest po prostu plasko.

Ktos powie, ze lepszy sprzet wiernie oddaje nagranie i nie podbarwia itd. moze i prawda moze nie ... nie wiem, za to wiem co lepiej mi gralo.

Dodatkowo na szybko diy zrobilem parawanik wprowadzilem kobiety zapodalem kilka plyt i .... tez wybraly dzwiek z Maranza. A mial grac jak cd do 5k....rozpacz.

Coz wczesniej caly sprzet byl inny, ale i tak czuje jakbym troche umoczyl :/ widac trzeba bylo zostawic sobie 103 i kupic juz wtedy odtwarzacz cd. Tak to sie czlowiek uczy na wlasnych bledach ehhh.

Wniosek taki po swietach trzeba kupic cdka.

Zastrzegam sobie prawo zmiany pogladow bez podania przyczyny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)

Może jednak lepiej kupić gramofon, wtedy i Oppo i ogromna ilość odtwarzaczy CD jest pozamiatana. Tak zrobił gramofon w moim systemie. Właśnie teraz w Święta.

 

To nie jest lepsze granie...tylko inne...dziwnym trafem panuje ostatnio moda na "uanalogowianie" wszystkiego na siłę...problem w tym, że co niektórzy mylą analogowy dźwięk z przesunięciem równowagi tonalnej w dół...owszem dźwięk robi się wtedy bardziej przyjemny...nawet na słabych realizacjach...oczywiście moim zdaniem...

 

Miłego słuchania :-)

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Czy jest go więcej...i dlatego sprawia wrażenie bardziej przestrzennego....?

 

Tak jest go wiecej, ale naprawde gra to lepiej nawet jak podlaczalem do innego input w wzmacniaczu jak cd i to jeszcze gorszym kablem.

Jestem w szoku ;) cd ktory mozna nabyc uzywany za pare stowek bardziej mi sie podoba jak 105.

Dla jasnosci dodam iz chodzi o granie wylacznie w moim systemie. Wzmacniacz denon 2020 i kolumny MA pl200.

 

Cd wolalbym denona, tylko nie wiem czy sprobowac nowy tani model 720 czy lepiej w tej cenie uzywke 1500AE ?

 

Zastrzegam sobie prawo zmiany pogladow bez podania przyczyny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Użytkownik ziko369 dnia 25.12.2016 - 05:47 napisał

 

 

Czy jest go więcej...i dlatego sprawia wrażenie bardziej przestrzennego....?

 

Tak jest go wiecej, ale naprawde gra to lepiej nawet jak podlaczalem do innego input w wzmacniaczu jak cd i to jeszcze gorszym kablem.

Jestem w szoku ;) cd ktory mozna nabyc uzywany za pare stowek bardziej mi sie podoba jak 105.

Dla jasnosci dodam iz chodzi o granie wylacznie w moim systemie. Wzmacniacz denon 2020 i kolumny MA pl200.

 

Cd wolalbym denona, tylko nie wiem czy sprobowac nowy tani model 720 czy lepiej w tej cenie uzywke 1500AE ?

 

 

1520 ma digital in jakby co :) Może na początek wypożycz bez kupowania :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jest go wiecej, ale naprawde gra to lepiej nawet jak podlaczalem do innego input w wzmacniaczu jak cd i to jeszcze gorszym kablem.

Jestem w szoku ;) cd ktory mozna nabyc uzywany za pare stowek bardziej mi sie podoba jak 105.

Nie ma co być w szoku. U mnie jest identycznie a system raczej przyzwoity. Oppo 105 jako player gra na poziomie starszych cedeków dostępnych obecnie za kilka setek. Progresu brzmioniowego w stosunku do 95 nie zauważyłem. Poziom grania z plików to SB classic z zasilaczem wtyczkowym tylko bardziej zmulony.

To jest przyzwoitej jakości odtwarzacz do filmów a nie słuchania muzyki. To jest uproszczone granie bez wglądu w nagranie ze stępioną dynamiką i bardzo mało rozdzielczą górą pasma. Przestrzeń i wybrzmienia na tle porządnych, klasycznych playerów na żenującym poziomie. Bas ujednolicony bez odpowiedniej gradacji i wyraźnych konturów. Moim zdaniem to taki bezpiecznie grający element niewzbudzający większych emocji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.