Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  134 członków

Oppo Klub
IGNORED

OPPO CLUB


matee
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Pijesz? O tej porze?

 

Zdarta płyta ... robisz się nudny.

 

Nie piję. Szkoda mi szarych komórek.

 

Widać, że nie możesz się powstrzymać od durnych komentarzy. Gdyby rzeczywiście było ci to obojętne, zignorowałbyś każdy mój wpis. Ale chora ambicja zmusza cię do tego, by mieć ostatnie słowo. Szkoda, że to i tak niczego nie zmienia. Przemyśl sobie to.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może pisze się przez rz.

 

Może w końcu zrozumiesz, że chwalenie się trunkami uchodzącymi za wykwintne, głosowanie kasą, wulgaryzmy i miłość do znaczków nie uczynią z ciebie człowieka światowego i światłego, bo jest to jedynie fasada, za którą skrywają się pokłady ....

Może domyślisz się czego. Pracuj nad sobą, może nie jest za późno. Choć, jak widać postępów nie ma żadnych, niestety.

dalsza kontynuacja podobnych wpisów bedzie skutkowała banem w wątku , z obu stron nie widzę żadnych postepów

EOT

Szanuj zdrowie należycie, bo jak umrzesz, stracisz życie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, przepraszam za bumka. Musimy go znosić. Bumek ... dorośnij.

 

 

 

OPPO 95 z odpowiednim FW potrafi czytać SACD wypalone na DVD-R. Plyta analogowa jest inna w porównaniu do 105-ki, widać gołym okiem.

Moim ostatnim odkryciem jest Studer/ReVoX C221 z lat 90-ych.

 

Pozdro

 

Tak z ciekawości jeszcze zerknąłem, bo jakiś czas temu ten temat zgłębiałem i wygląda to tak, że zarówno 95 jak i 105 używają tych samych DAC Sabre, ALE 105 ma osobną dodatkową parę dedykowaną do stereo, tymczasem 95 korzysta z 4 sztuk DAC per każdy kanał. Każde z rozwiązań ma plusy i minusy.

Tutaj jest to dokładnie opisane.

 

Q: On the BDP-95 the ESS9018 DAC was stacked 4-DAC channels per stereo Left and Right outputs channel. How are they configured on the BDP-105?

A: In the BDP-105's stereo board design, the 4 pairs of DACs in the ESS9018 DAC are allocated as: 1 pair for the RCA outputs, 1 pair for the XLR outputs, and 2 pairs stacked for the headphone amplifier.

 

Q: Does the lack of non-4+4 DAC stacking affect the audio performance?

A: During the initial design stage, OPPO simply continued the BDP-95 approach by stacking 4 pairs of DAC for each Left and Right channel. However due to the complexity brought in by the newly added headphone amp and USB DAC, OPPO could not achieve an ideal PCB layout. The analog specifications became slightly worse than the BDP-95 in this 4 stacked configuration. OPPO's audio engineers and consultants analyzed the problem and made many experiments to further enhance the quality of the analog output stage of the BDP-105. In the end, they decided that the only way to ensure maximum performance was to separate the current-to-voltage conversion stages for each output path. This change enables us to have a much cleaner PCB layout which minimizes interference and crosstalk. It also eliminates the possibility of the load on one output path affecting the other paths. The drawback is that BDP-105 now loses the benefits of the thermal noise cancellation by stacking 4 DACs. The engineers were able to make up for that by designing an improved power supply, optimizing the filter and drive stages, and beefing up the power and ground paths."

 

Podsumowując DAC Sabre brzmi specyficznie i oba modele grają podobnie.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myszator- na jakim systemie porównywałeś?? Poproszę Cię o szczegóły.

 

Hegel H 360

Hegel H 200

Hegel H 160

BC EX 362D

 

Kolumny sklepowe podłogowe ... Monitor Audio i drugie Amphion ? ... jak pamiętam. Ogólnie kolumny kosztowały coś około 20.000 zł

To znaczy Amphiony kosztowały około 20 tys zł i Monitor Audio tyż : ) około 20 tys zł.

No i takie małe myszowe : ) kolumny podstawkowe ... Amphion. Co się okazało te małe myszowe pchły podstawkowe zagrały najlepiej.

W sensie stereofonii i muzykalności... i takie tam ...wiesz o co chodzi. Zatem nie będę się za bardzo rozpisywał / bazrgolił : )

Fajnie zagrały na muzyce trance. Do wokalu jak baba śpiewa : ) też bardzo fajne.

Kosztowały coś około ... 4.000 zł ? bez promocji. A może więcej ? Nie pamiętam. Ja mogłem kupić za nieco ponad 3.000 zł

Jak chcesz to sobie zobacz ... gdzieś wrzuciłem zdjęcia tej kolumny podstawkowej.

 

Aha muzyka wyłącznie z plików.

Dla mnie nie ma sensu kupować odtwarzacza CD do kwoty 10.000 zł ... jeżeli korzystamy z Oppo wyłącznie z plików myszowych : ) do muzyki.

Gry przygodowe ... " Wyłącznie Single Player !!! " ... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapomniałem dobazgrolić przecież : )

 

Jeszcze miałem końcówkę Naim DIY Koszt takiej końcówki w sklepie pewnie lekko 20.000 zł ... To znaczy takiej nie Naim : )

Ale ta końcówka miała pierdolnięcie i kontrolę. Bardzo mi się podoba takie granie. Żywe i muzykalne. Stereofonia tyż : ) zajebista.

Jeszcze coś miałem dopisać na temat tek końcówy ... Jak sobie przypomnę nabazgram : )

Gry przygodowe ... " Wyłącznie Single Player !!! " ... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapomniałem dobazgrolić przecież : )

 

Jeszcze miałem końcówkę Naim DIY Koszt takiej końcówki w sklepie pewnie lekko 20.000 zł ... To znaczy takiej nie Naim : )

Ale ta końcówka miała pierdolnięcie i kontrolę. Bardzo mi się podoba takie granie. Żywe i muzykalne. Stereofonia tyż : ) zajebista.

Jeszcze coś miałem dopisać na temat tek końcówy ... Jak sobie przypomnę nabazgram : )

No to trochę zacnych gratów przerobiłeś. Mimo zastosowania w Oppo procka Sabre 9018 i 9038 grają tak samo... to po co zmieniać 105 na 205, no chyba że dla filmów 4k. Inaczej uważam , że nie ma sensu.

Myszator. Co to była za końcówka DIY ? Masz jakieś zdjęcia, parametry, można gdzieś jej posłuchać/pożyczyć za opłatą?? Pozdrawiam Ciebie.

Denon AVP-A1 HDCI, Denon POA-A1 HDCI, Marantz UD-7007 Dac Master , kolumny YB 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myszator. Co to była za końcówka DIY ? Masz jakieś zdjęcia, parametry, można gdzieś jej posłuchać/pożyczyć za opłatą?? Pozdrawiam Ciebie.

 

Mam zdjęcia. Także wrzucę jak będę w chałupie. Na razie jestem na firmie bo żem mam tak się wyrażę ten kur... rejmanent : )

Gry przygodowe ... " Wyłącznie Single Player !!! " ... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to trochę zacnych gratów przerobiłeś. Mimo zastosowania w Oppo procka Sabre 9018 i 9038 grają tak samo... to po co zmieniać 105 na 205, no chyba że dla filmów 4k. Inaczej uważam , że nie ma sensu.

 

 

Mało tego, do filmów BD-UHD wystarczy w zupełności model 203, a do filmów BD model 93 albo 103.

A do CD są znacznie lepsze, dedykowane playery. I do tego tańsze. Mam na myśli używane z epoki.

 

Pozdro

Edytowane przez pmcomp

Muszę przewietrzyć mój system…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to po co zmieniać 105 na 205, no chyba że dla filmów 4k. Inaczej uważam , że nie ma sensu.

 

Tak dla filmów 4K ... Też mi się tak wydaje. Bo jak sprawdzałem filmy ze szczura zewnętrznego obydwa Oppo : ) obsługują zajebiście szybko.

 

Gdyby ludziki zrobili obudowę górną w Oppo UDP 205 tak jak przystało na model referencyjny, tak jak mają nabazgrolone w katalogu Oppo...

Model referencyjny

 

Wtedy zostawiłbym sobie Oppo UDP 205 ... jako następca Oppo BDP - 105D ( Oppo BDP - 105 oczywiście nie sprzedaję )

 

No ale jak ludziki z Oppo wolą zrobić obudowę górną w nowym Oppo : ) z blachy o_O ... to niech sobie trzymają " na razie " nowe Oppo.

Do tego te otwory na całej górnej płycie. Po cholerę ? Nie można było ulepić otworki : ) tak jak jest w Oppo BDP - 105D ?

 

A gdzie jej można posłuchać/pożyczyć/ itp ??????

 

Ja ten piec miałem od kumpla. Piekarnik ulepiony : ) tutaj z audiostereo.pl

 

Kumpel na razie za granicą jest. Także jak wróci to się zapytam. Lub zadzwonię jak się dodzwonię... o_O Bo ostatnio jakieś problemy ma z telefonem.

Gadałem z nim ostatni raz przed Nowym Rokiem. Jak wróci to ten telefon na śmietnik wywali ... tak mówił : )

Gry przygodowe ... " Wyłącznie Single Player !!! " ... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wrzucam zdjęcia. Miałem jeszcze wrzucić z Heglem i Oppo UDP 205 tylko mam tyle tych zdjęć że nie mogę znaleźć ... w tym burdelu " pędraku " moim : )

Trza będzie w końcu zrobić jakiś porządek ... może kiedyś będę miał czas o_O ? bo najebane zdjęć mam wszystko w jednym folderze.

 

Aha i już wiem co miałem dopisać. Naim gra na pierwszym planie wokalem. Ale to nie jest tak że wokal jest całkiem na pierwszym planie. Piec gra " prawie " wyrównanie z resztą dźwięków, że tak się wyrażę.

Po prostu tak ma. Pewnie w klubie Naim to samo bazgrolą ludziory : ) ... na temat tych pieców.

 

Hegel wiadomo ... W klubie Hegla już bazgroliły chłopaki.

 

Najbardziej interesowało mnie jak zagra końcówka Naim do BC EX 362D. Przed odsłuchem byłem tak nie do końca pewien który piec wygra. Jednak jakoś czułem że BC EX 362D wygra. I miałem rację.

 

BC EX 362D pokazał klasę jeszcze wyższą od Naim. Oczywiście kontrola i pierdolnięcie bardzo podobne.Jednak BC EX 362D pokazał że można jeszcze lepiej kontrolować bas i jebnięcie : )

Klasa A ... To jednak piekarniki nie do przeskoczenia przez nawet trzy razy droższe wzmacniacze. Tak jak powiedział Jacek. Wzmacniacz który ro***erdala konkurencję .... ewenement !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

No i ostatnie czego Naim nie miał przy BC EX 362D Wyrównanie wszystkich dźwięków. Po prostu BC EX 362D nie ma czegoś takiego że " coś " wysuwa się na pierwszy plan.

Na początku mi się to podobało ... ten pierwszy plan wokalu w Naim. Bardzo fajny soczysty : )

Jednak po dłuższym odsłuchu troszku mnie już to " może nie denerwowało," ale już brakowało mi tego grania z BC EX 362D.

 

Czy bym zostawił ten piec Naim u siebie ? ... gdybym nie miał swojego piekarnika. Tak !!! Bo gra zajebiście. Także jak ktoś szuka kontroli / wykopu / muzykalności stereofonii ... to polecam.

Jedyna wada " dla mnie " to, to że to piekarnik czysto analogowy, bez wejść cyfrowych.

post-51219-0-94479400-1514997206_thumb.jpg

post-51219-0-80620400-1514997245_thumb.jpg

Gry przygodowe ... " Wyłącznie Single Player !!! " ... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wrzucam zdjęcia. Miałem jeszcze wrzucić z Heglem i Oppo UDP 205 tylko mam tyle tych zdjęć że nie mogę znaleźć ... w tym burdelu " pędraku " moim : )

Trza będzie w końcu zrobić jakiś porządek ... może kiedyś będę miał czas o_O ? bo najebane zdjęć mam wszystko w jednym folderze.

 

Aha i już wiem co miałem dopisać. Naim gra na pierwszym planie wokalem. Ale to nie jest tak że wokal jest całkiem na pierwszym planie. Piec gra " prawie " wyrównanie z resztą dźwięków, że tak się wyrażę.

Po prostu tak ma. Pewnie w klubie Naim to samo bazgrolą ludziory : ) ... na temat tych pieców.

 

Hegel wiadomo ... W klubie Hegla już bazgroliły chłopaki.

 

Najbardziej interesowało mnie jak zagra końcówka Naim do BC EX 362D. Przed odsłuchem byłem tak nie do końca pewien który piec wygra. Jednak jakoś czułem że BC EX 362D wygra. I miałem rację.

 

BC EX 362D pokazał klasę jeszcze wyższą od Naim. Oczywiście kontrola i pierdolnięcie bardzo podobne.Jednak BC EX 362D pokazał że można jeszcze lepiej kontrolować bas i jebnięcie : )

Klasa A ... To jednak piekarniki nie do przeskoczenia przez nawet trzy razy droższe wzmacniacze. Tak jak powiedział Jacek. Wzmacniacz który ro***erdala konkurencję .... ewenement !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

No i ostatnie czego Naim nie miał przy BC EX 362D Wyrównanie wszystkich dźwięków. Po prostu BC EX 362D nie ma czegoś takiego że " coś " wysuwa się na pierwszy plan.

Na początku mi się to podobało ... ten pierwszy plan wokalu w Naim. Bardzo fajny soczysty : )

Jednak po dłuższym odsłuchu troszku mnie już to " może nie denerwowało," ale już brakowało mi tego grania z BC EX 362D.

 

Czy bym zostawił ten piec Naim u siebie ? ... gdybym nie miał swojego piekarnika. Tak !!! Bo gra zajebiście. Także jak ktoś szuka kontroli / wykopu / muzykalności stereofonii ... to polecam.

Jedyna wada " dla mnie " to, to że to piekarnik czysto analogowy, bez wejść cyfrowych.

Dzięki Myszator za fajny opis. Jeśli chcesz pogadać przez telefon to podaj mi swój numer na PM. Pozdrawiam.

Denon AVP-A1 HDCI, Denon POA-A1 HDCI, Marantz UD-7007 Dac Master , kolumny YB 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skąd bierzecie te zaślepki na frontowe gniazda USB, HDMI i słuchawkowe w Oppo, bo widzę je już kolejny raz na zdjęciu?

This ain't no party, this ain't no disco • This ain't no fooling around • No time for dancing, or lovey dovey • I ain't got time for that now

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mało tego, do filmów BD-UHD wystarczy w zupełności model 203, a do filmów BD model 93 albo 103.

A do CD są znacznie lepsze, dedykowane playery. I do tego tańsze. Mam na myśli używane z epoki.

 

Pozdro

Pmcomp ma rację. Słabe jest słuchanie muzy z krążków w Oppo. Po złączu lan z plików brzmi to czyściej i dynamiczniej.

Denon AVP-A1 HDCI, Denon POA-A1 HDCI, Marantz UD-7007 Dac Master , kolumny YB 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co poradzilibyście jako transport plików audio, który model oppo? W tej chwili mam podpiętego do daca squeezebox touch z zasilaniem Tomanka. Nie jest źle. Ale jeśli z oppo nie byłoby gorzej, a może lepiej - to byłoby bardziej uniwersalne rozwiązanie ze względu na filmy. Jednak kiedyś forumowicz Szymon1 w tym wątku przedkładał squeezeboxa nad oppo. Czy ktoś jeszcze porównywał oba transporty?

Pozdrawiam forumowiczów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Myszator za fajny opis.

 

No tak pisze ... po myszowatemu : )

 

Jeśli chcesz pogadać przez telefon to podaj mi swój numer na PM. Pozdrawiam.

 

Łokej. Będę pamiętał ... chyba ? : ) Bo ogólnie szybko mi zapomina dużo rzeczy.

 

Nawet na Audio Video Show 2017 co byłem niedawno .. dużo rzeczy już mi się tak troszku zapomniało ... że tak się wyrażę.

Jakoś nie trzymam na dysku informacji ... to znaczy w głowie : )

 

Skąd bierzecie te zaślepki na frontowe gniazda USB, HDMI i słuchawkowe w Oppo, bo widzę je już kolejny raz na zdjęciu?

 

Ja kupowałem od Andrzeja : ) Jest tutaj na forum. ( Varrol )

Nie wiem czy dalej sprzedaję zaślepki Andrzej. Ostatnio kupowałem w tamtym roku. Pewnie dalej sprzedaję ... chyba ?

 

Zaraz zaraz ... chyba ? kupowałem jeszcze w tym roku zaślepki ... od Andrzejka : )

 

Dobra ... Niech będzie że kupowałem w tamtym roku i w tym roku zaślepki : )

 

Wróć !!! nie w tym roku kupowałem zaślepki. Przecież dopiero co się Nowy Rok zaczął !!! ...o_O

Ale mi się we łbie coś chrzani : ) W tamtym roku kupowałem zaślepki.

Gry przygodowe ... " Wyłącznie Single Player !!! " ... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...dobre...dobre... :) ;)

...ja stereo to tylko troszkę, prawie wcale... ale KD i gry to już bardzo duzo... i jak juz miałbym wydać 30 tysi to na proja... troszke inne zboczenie po prostu mamy. :) ;)

 

..pozatym myslałem ,że jak pojawi się 203 to będzie delikatny wysyp uzywanych w super stanie 103d...a tu lipa Panie Mysza... :)

 

...a jak jest z awaryjnością 103 ....?

Wysyp, to może być samsunga, nie oppo ☺
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za wspólną rozmowę.Również miło się z Tobą rozmawiało. Nie traćmy kontaktu. Jeśli chcesz pogadać przez telefon puszczaj strzałkę a ja oddzwonię . Północ pozdrawia południe !!!

Denon AVP-A1 HDCI, Denon POA-A1 HDCI, Marantz UD-7007 Dac Master , kolumny YB 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Proszę Was- nie kłóćcie się w nowym roku. Oppo wyjściem HDMI-1 do telewizora/projektora- i to jest najkrótsza droga do wizji, a HDMI-2 do przetwornika audio.
hdmi 2 znaczy do np. av ok, a jak wtedy wejsc w menu ampli na ekranie ??

 

Sent from my SM-G903F using Tapatalk

 

 

Zastrzegam sobie prawo zmiany pogladow bez podania przyczyny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za wspólną rozmowę.

 

Ja również jestem miło zaskoczony Darku Twoim podejściem / wiedzą do sprzętu Audio.

Jakby nie patrzeć. Lata swoje robią : ) ... Także już nie jedno miałeś w Łapach.

 

P.S.

 

Wiesz co Darku... chyba jednak testowałem Oppo za pomocą HDMI i dalej do ... amplitunera.

Mówiłem że nie testowałem, ale jakoś tak po naszej zakończonej rozmowie ... coś mi się świeciło we łbie że chyba jednak testowałem.

 

Wysyp, to może być samsunga, nie oppo

 

Wysyp powiadasz : ) Miałem kiedyś " od kumpla " dwa jakieś tanie odtwarzacze Blu - ray z możliwością podpięcia dysków zewnętrznych.

Czyli inaczej ... szczur zewnętrzny. Kosztowały jakieś mniej więcej 1000 zł każdy. Cud że obsługiwały te odtwarzacze szczura 1 TB NTFS

 

Jakie to gówno było. To chyba tylko się tak nazywało " według mnie " że jest możliwość podpięcia dysku zewnętrznego.

Co trzeci film ... zacinał się, albo nie obsługiwał napisów, albo w ogóle się nie uruchamiał film. Co za szrot. Kto takie gówno kupuję ?

No chyba że taki szrot obsługuje jedynie DivX , lub jeszcze coś gorszego ? Nie sprawdzałem ... bo nie mam filmów w takiej jakości : )

 

Dobazgrolę ...

 

Nie co trzeci film .... Każdy !!! film miał jakieś błędy przy odtwarzaniu z tych budżetowych odtawrzaczy Blu - ray.

A obraz , i dźwięk ... To była taka nędza że nie sposób tego napisać na forum.Tego nie zapomnę ... To był coś nie do opisania : )

Gry przygodowe ... " Wyłącznie Single Player !!! " ... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Zostaje tylko wyświetlacz na ampli...;)
Tak, ale na wyswietlaczu ampli beda te podstawowe funkcje...

calosci nie ogarne tak. Teraz przy proju jak podlaczylem jednym kablem hdmi do av to funkcje menu ampli itd. pokazuje normalnie, ale jak odpale film to cyrki digital zaklocenia ma obraz. Yamaha 3010 ma juz swoje lata moze te wejscia hdmi nie sa jakies kompatybilne czy cus?? albo musze zmiec jakas funkcje.... soft mam ostatni.

Na ten czas zostaje chyba mi zrobic kalibracje na jednym kablu hdmi i potem podpiac dwa.. wiem, ze takie podlaczenie dwoma kablami hdmi jest najlepsze w oppo, tylko lipa jak nie mozna miec podgladu na ekranie menu ampli.

 

Sent from my SM-G903F using Tapatalk

 

 

Zastrzegam sobie prawo zmiany pogladow bez podania przyczyny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Zapisuje się też do klubu jako posiadacz Oppo 103D

I Mam małe pytanko do posiadaczy odtwarzaczy firmy Oppo 103D

Czemu podczas oglądania na Netflixa na Oppo opcja Darbee w ogóle nie działa i nie reaguje ?

Jak odpalam filmy z usb lub z płyty wszystko działa, obraz wyświetlany jest na projektorze w full hd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.