Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  134 członków

Oppo Klub
IGNORED

OPPO CLUB


matee

Rekomendowane odpowiedzi

Wziąłem do odsłuchu Oppo Udp-205 i muszę powiedzieć - podpierając się z kolegą, który posiada m.in. przetwornik Meitnera MA-1, że 205-tka gra z płyt naprawdę świetnie, a dobre realizacje SACD i Blu-ray audio wręcz zachwycają.

 

Nie mówię już nic o tym, jakim jest kombajnem audio/video.

 

Jak tylko zdobędę dobry kabel cyfrowy, wezmę pod lupę sam DAC w niego wbudowany. Kość ES9038Pro plus dobre zasilanie robi swoje, na pewno.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W samym kinie czy 103 i 105 czy 203 a 205 to jest dokladnie to samo....

xx5 ma rozbudowana sekcje audio i zasilanie the end.

 

Sent from my SM-G903F using Tapatalk

Edytowane przez hifibloke

Zastrzegam sobie prawo zmiany pogladow bez podania przyczyny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój Guru rozebrał moją 93-kę. Części użyte po 2-3 złote za sztukę-ogólnie chińszczyzna. Poprawiam tor audio na maxa.

Denon AVP-A1 HDCI, Oppo 93 Nuforce Xtreme Edition, Oppo 205 4K , kolumny YB , Sphinx Project 12 x 5,okablowanie Duelund /Tara Labs/DNM Reson

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W samym kinie czy 103 i 105 czy 203 a 205 to jest dokladnie to samo....

 

 

Jestes pewny?

103 i 105 to odtwarzacze BD, 203 i 205 to odtwarzacze BD-UHD. Nie wiem jak dla Ciebie ale dla mnie różnica kolosalna.

Muszę przewietrzyć mój system…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestes pewny?

103 i 105 to odtwarzacze BD, 203 i 205 to odtwarzacze BD-UHD. Nie wiem jak dla Ciebie ale dla mnie różnica kolosalna.

 

Chodzi o jakosc video... pomiemiedzy np 103 a 105 lub 203 a 205

a nie o to, ze 103 i 203 to jest to samo.

Zastrzegam sobie prawo zmiany pogladow bez podania przyczyny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak i nie, gdyż 205 ma dedykowany do audio transformator toroidalny, który odciąża ten będący w sekcji wideo, zatem w 203 trafo pracuje w trudniejszych warunkach. Tak to przynajmniej wygląda, z mojego punktu widzenia, a czy ktoś widzi różnice, tego nie wiem, bo nie czytałem rzetelnych testów porównujacych ich tory wideo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam mialem 103 a potem 105 i roznica video jest dokladnie taka jak ci co kupuja sobie sieciowki za 2k do wzmacniaczy za 5k a potem wymazuja gupoty, ze gra im jak wzmacniacz za 20k.

Na utube praktycznie co drugi mądrzejszy kanal audio/video mowi wyraznie... jesli nie chcesz oppo do audio to kup sobie 103 lub 203 do uhd. Dorabianie teorii na ten temat jest juz zbedne.

Zastrzegam sobie prawo zmiany pogladow bez podania przyczyny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój Guru rozebrał moją 93-kę. Części użyte po 2-3 złote za sztukę-ogólnie chińszczyzna. Poprawiam tor audio na maxa.

 

... i dlatego wlasnie sa firmy, ktore poprawiaja, bo jest co :)

np http://www.audiocomav.co.uk/oppo-blu-ray-player-mods/182-oppo-bdp-105-signature-modification.html

 

a cena jest za sam modding

Zastrzegam sobie prawo zmiany pogladow bez podania przyczyny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

. i dlatego wlasnie sa firmy, ktore poprawiaja, bo jest co :)

np http://www.audiocomav.co.uk/oppo-blu-ray-player-mods/182-oppo-bdp-105-signature-modification.html

 

a cena jest za sam modding

No ładnie najpierw trzeba zapłacić 7-8k PLN za odtwarzać a potem drugie tyle wydać na modding, żeby chociaż wrócili do softa który czytał płyty SACD nagrywane na CDR

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Witam, od pewnego czasu zaintrygowany sprzętem bluray oppo - marce o której nie słyszałem wcześniej, stałem się jej pasjonatem i właścicielem oppo 105d.Malo tego zakupiłem i czekam na oppo 205...Przez kilka dni testowałem oppo 203... jestem pod wrażeniem sprzętu i wykorzystuję moje oppo do filmów ale też i do muzyki...i jestem oczarowany ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

U mnie 205 gra aktualnie z Bluesound Node 2, wzmacniaczem Jolida 302CRC na lampach NOS, a muzyka idzie w eter z ProAc Response D2.

Testowałem w systemie także Moon Neo MIND. Było jeszcze lepiej.

 

Gra to wszystko równo, bez większych kompromisów. Jest barwa, ale nie kosztem szczegółów, z których przecież kości Sabre słyną. Jest niezła dynamika, dobra, poukładana scena, słuchać ją nawet w kierunku góra-dół, na dobrze nagranych płytach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Celuję w identyczne źródło, tj, oppo i node 2, tylko u mnie grałoby to z roksanem oxygene i tannoy xt6f. Rozważam też marantza sa 14s1 se zamiast oppo i kompletnie inną opcję, czyli dac chord qutest, node 2 i transport ca cxc, ale to już trochę droższa opcja. Czyli Twoje spostrzeżenia raczej pokrywają się z tymi z testu w audio. Słuchasz muzyki z tidal czy spotify? Jak jest z wypełnieniem u Ciebie, szczególnie przy starszych nagraniach? Weźmy np kawałek Bowiego, absolute beginners, u mnie gra to płasko, praktycznie bez wypełnienia :/ możesz go sprawdzić u siebie? Oppo gra lepiej od teac cd 2000?

Sorry za tyle pytań...

Less is More

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słucham z Tidala, możliwie z MQA, który Node 2 potrafi dekodować. Z dobrej muzyki, pojawił się właśnie album Marillion w MQA. Świetna muzyka, bardzo dobrze nagrana i jakość naprawdę powoduje uśmiech.

 

Zgadzam się z opinią na temat 205, napisaną przez Radosława w Audio.

 

Absolute Beginners Bowiego posłucham i dam znać.

 

Oppo gra inaczej niż Teac CD-2000. Ten drugi gra jednak chyba nieco masywniejszym dźwiękiem, jakby bardziej do przodu, ale bez tej gładkości i szczegółów, które daje 205.

 

CD-2000 to świetny sprzęt i sprawdzi się w wielu systemach, szczególnie tam, gdzie jest potrzeba wydobycia jego zalet, zatem niech idzie do ludzi.

Edytowane przez WuMike
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Mam problem z moją 103. Otóż po odpaleniu płytki SACD nie chce przesyłać sygnału po coaxialu do DAC-a i dalej na wzmak. Po podpięciu bezpośrednio do wzmaka poprzez RCA za pierwszym razem poszedł sygnał i na wyświetlaczu widniał napis SACD. Po zmianie płytek na inne (także CD) i po ponownym powrocie do wspomnianej płytki SACD OPPO zaczęło czytać ją jako zwykłe CD ( o czym informował napis na wyświetlaczu). O dziwo wtedy też poszedł sygnał poprzez DAC (na którym wskazywało 16/44.1). Zaznaczam, że nic nie zmieniałem w ustawieniach... Tak o prostu.

Kolejna sprawa, jak macie w ustawieniach OPPO, czy sygnał wyjściowy ustawiacie na "DSD" czy "LPCM"?

Mój wzmak to Hegel H200 (bez wbudowanego DAC-a.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam problem z moją 103. Otóż po odpaleniu płytki SACD nie chce przesyłać sygnału po coaxialu do DAC-a i dalej na wzmak. Po podpięciu bezpośrednio do wzmaka poprzez RCA za pierwszym razem poszedł sygnał i na wyświetlaczu widniał napis SACD.

 

Nie masz żadnego problemu ze 103, tylko sygnału DSD ze względu na ochronę praw autorskich nie prześlesz po coaxialu ani optyku. Za to 16/44 z warstwy CD płyty hybrydowej SACD jak najbardziej i też w tym nic dziwnego nie ma.

 

DSD wyślesz tylko po wyjściach analogowych Oppo lub HDMI z zaimplementowanym HDCP. Niestety coaxial ani optyk nie są zabezpieczone przed przechwyceniem i skopiowaniem strumienia danych więc Sony od początku wykluczyło możliwość przesyłu sygnału DSD w taki sposób.

 

Informacja z instrukcji mojej 105, z pewnością w 103 jest tak samo:

 

Due to copyright restrictions, SACD audio cannot be sent through the coaxial or optical digital audio output. To listen to SACDs, please use the HDMI or analog audio connections.

Edytowane przez Drizzt

This ain't no party, this ain't no disco • This ain't no fooling around • No time for dancing, or lovey dovey • I ain't got time for that now

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DSD wyślesz tylko po wyjściach analogowych Oppo lub HDMI z zaimplementowanym HDCP. Niestety coaxial ani optyk nie są zabezpieczone przed przechwyceniem i skopiowaniem strumienia danych więc Sony od początku wykluczyło możliwość przesyłu sygnału DSD w taki sposób.

Rzecz w tym, że z początku sygnał analogowy szedł z OPPO do wzmacniacza po RCA (OPPO czytało płytę jako SACD) i było ok ale po jakimś czasie z tym samym torem OPPO czytało płytę jako CD. Rozumiesz? Raz czyta ją jako SACD a później jako CD...

 

Ja mam ustawione sygnał DSD. Szczerze, nie wysyłam sygnału po Coax cyfrowego dalej, tylko dekoduję w samym UDP-205 i analogowo dalej leci do wzmacniacza, po XLR.

OPPO 103 ma słaby DAC i dlatego wolałem sygnał puścić na zewnętrzny DAC.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raz czyta ją jako SACD a później jako CD...

 

A jaką opcję masz wybraną w ustawieniach Playback Setup -> SACD Priority? Nie masz tam zaznaczonego jakiegoś trybu Auto?

This ain't no party, this ain't no disco • This ain't no fooling around • No time for dancing, or lovey dovey • I ain't got time for that now

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale lipa. Gdybym wiedział, raczej nie kupiłbym parę tygodni temu UDP-205, tym bardziej, że po ostatniej aktualizacji softu mam z nim problemy, przy połączeniu z Bluesound Node 2, kiedy to po jakimś czasie od rozpoczęcia odtwarzania muzyki z Tidala, zaczynam słyszeć delikatne pęknięcia w głośnikach. Wcześniej tego nie było. Szczególnie wyraźnie słychać to z plików MQA.

 

No nic, może to się uda poprawić, a może to leży po stronie BN2, w którym tez ostatnio zaktualizował mi się soft.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 26

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.