Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  134 członków

Oppo Klub
IGNORED

OPPO CLUB


matee
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Zawsze smutno, jak firmy odchodzą w cień. Z Oppo nie miałem do czynienia osobiście, choć zawsze ciekawił mnie swoisty "kult" wokół tej firmy. No cóż, może kiedyś, gdzieś w innym życiu..:-)?Na pewno byłoby mi do niej bliżej, gdyby mieli w ofercie odtwarzacz plików, jako, że od kilku lat gram już tylko w ten sposób, ale cóż. Nie zdążyli.....

Politykę robi się za pomocą pieniędzy, a pieniądze za pomocą polityki. Ot, taki przypadek...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
14 minut temu, SynSama napisał:

Zawsze smutno, jak firmy odchodzą w cień. Z Oppo nie miałem do czynienia osobiście, choć zawsze ciekawił mnie swoisty "kult" wokół tej firmy. No cóż, może kiedyś, gdzieś w innym życiu..:-)?Na pewno byłoby mi do niej bliżej, gdyby mieli w ofercie odtwarzacz plików, jako, że od kilku lat gram już tylko w ten sposób, ale cóż. Nie zdążyli.....

Widzę właśnie, że nie miałeś do czynienia z Oppo. To jest również odtwarzacz plików. Ja gram i oglądam tylko z plików z NAS-a.

Denon AVP-A1 HDCI, Denon POA-A1 HDCI, Marantz UD-7007 Dac Master , kolumny YB 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, PIGMENT33 napisał:

To jest również odtwarzacz plików. Ja gram i oglądam tylko z plików z NAS-a.

Mam na myśli odtwarzacz bez szuflady, bo takich nie lubię :-). A gram tylko po USB, sieciowe granie mnie nie interesuje :-).

Politykę robi się za pomocą pieniędzy, a pieniądze za pomocą polityki. Ot, taki przypadek...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, pajek12 napisał:

USB też ma :}

Pigment a da się tako oprogramowanie załadować do 105?

Niestety. Oprogramowanie jest dedykowane indywidualnie do każdej z osobna 205.

105 miałem, ale sprzedałem bo dźwięk audio mnie nie przekonał.

Denon AVP-A1 HDCI, Denon POA-A1 HDCI, Marantz UD-7007 Dac Master , kolumny YB 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, pajek12 napisał:

Po zmianie softu to chyba z tą gwarancją już nie jest tak różowo

To właśnie sprzedawca zmienia soft- gwarancja jest utrzymana.

1 godzinę temu, pajek12 napisał:

Po zmianie softu to chyba z tą gwarancją już nie jest tak różowo

Z resztą - soft nie jest zmieniany - tylko zabezpieczenia zlikwidowane.

Denon AVP-A1 HDCI, Denon POA-A1 HDCI, Marantz UD-7007 Dac Master , kolumny YB 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, SynSama napisał:

Zawsze smutno, jak firmy odchodzą w cień. Z Oppo nie miałem do czynienia osobiście, choć zawsze ciekawił mnie swoisty "kult" wokół tej firmy. No cóż, może kiedyś, gdzieś w innym życiu..:-)?Na pewno byłoby mi do niej bliżej, gdyby mieli w ofercie odtwarzacz plików, jako, że od kilku lat gram już tylko w ten sposób, ale cóż. Nie zdążyli.....

Zajebisty sprzęcik. 

Na Audio Video Show gadaliśmy z branżą na temat OPPO 205. Zajebiste chłopaki, Rozmowa na luzie. Nie taka jak w sklepie, żeby tylko sprzedać. Tylko taka jak między kolegami. Bez pierdolenia. OPPO nie ma konkurencji. 

Gry przygodowe ... " Wyłącznie Single Player !!! " ... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 4 tygodnie później...

Witam

 

Panowie (i Panie), potrzebuję porady ws. odtwarzacza wielkoformatowego, a że OPPO chyba w tym temacie przoduje (albo przodowało, bo chyba już nie produkuje sprzętu audio?), to postanowiłem zawęzić pole poszukiwań i napisać od razu tu, w temacie firmowym :-). O co chodzi i jakie są wymagania:

1) Odtwarzanie płyt CD i DVD oraz plików MP3. Blue Ray odtwarzać może, ale nie musi :-).

2) Możliwie jak najwyższej klasy napęd (zaraz o tym, dlaczego).

3) Wyjścia cyfrowe XLR oprócz standardowych RCA, optycznych i HDMI.

4) Fajnie by było, jakby miał też wyjście cyfrowe USB.

5) Fajnie by było jakby miał też wyjścia analogowe XLR, przynajmniej na kanały stereo, oprócz wyjść RCA.

Odtwarzacz będzie podpięty z wyjść cyfrowych pod zewnętrzny DAC, więc jakość wbudowanego weń DAC-a nie jest krytyczna. Szukam głównie w urządzeniach używanych, ale jeśli jest coś nowego godnego uwagi według was, to także rozważę.

Z góry dzięki za porady.

 

Pozdrawiam

Z wiekiem i z kolejnymi życiowymi doświadczeniami dochodzę do wniosku, że najważniejsze w życiu jest...oddychanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Oppo są najlepsze te funkcje, których piszesz, że nie potrzebujesz : napęd Blue-ray oraz DAC. Piszę o Oppo 105. Jak dla mnie Oppo broni się funkcjonalnością, ale trzeba go wykorzystać jako całość. Pytanie w jakim systemie miałoby pracować u Ciebie Oppo. U mnie się sprawdza, choć mam świadomość, że to najsłabsze ogniwo mego systemu.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie reszta systemu to, w ogólnym rozumieniu, "top" i na zapewne wbudowany DAC będzie słabszy, niż ten, z którym urządzenie miałoby współpracować. Najchętniej nabyłbym sam transport z ww. funkcjonalnościami, ale takich urządzeń pewnie brak, a przynajmniej nie ma ich w rozsądnej cenie.

To jak, coś, ktoś?

Edytowane przez damun

Z wiekiem i z kolejnymi życiowymi doświadczeniami dochodzę do wniosku, że najważniejsze w życiu jest...oddychanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, damun napisał:

U mnie reszta systemu to, w ogólnym rozumieniu, "top" i na zapewne wbudowany DAC będzie słabszy, niż ten, z którym urządzenie miałoby współpracować. Najchętniej nabyłbym sam transport z ww. funkcjonalnościami, ale takich urządzeń pewnie brak, a przynajmniej nie ma ich w rozsądnej cenie.

To jak, coś, ktoś?

Jeśli reszta to "TOP" to Oppo raczej nie pasuje, chyba, że jako urządzenie do video. Raczej nie ma kombajnów w tym segmencie, w w każdym razie nie w cenie Oppo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

zapytam może ktoś miał podobny problem a mianowicie przy odsłuchu muzyki przez rca-rca z oppo 205  do ampli denon 2400 co jakiś czas- nieregularnie przerywa mi muzykę na 1-2 sekundy...irytujace...myslalem ze to może połączenie po hdmi arc może powodować te przerwy ale po wyłączeniu nadal są przerwy...nie w każdym utworze i różnej czestotliwosci ..?przy oglądaniu filmu i włączonym tv po hdmi nic się nie dzieje...moze coś w ustawieniach pomieszalem ale za cholerę nie wiem co i jak...ktos może pomoc? Na stronie polskiego oppo wyczytałem o podobnych problemach i źródłem miał być konflikt po hdmi arc z tv.sony..przepinalem zgodnie z wytycznymi i dalej problem zostaje...moj tv Philips 55/ 7650....na słuchawkach w Blu Ray też jest ok...resetowalem ale jest bez zmian, ostatnio wymieniłem kable hdmi na nowsze...ale sytuacja się powtarza... mam ten zestaw co najmniej rok i zaczęło się tak dziać od około miesiąc a...przy czym nic nie zmieniałem w ustawieniach...moze jakaś aktualizacja coś pozmieniala...otwarzanie Blu Ray filmów przy sygnale po hdmi nic się nie dzieje i jest ok...tylko na muzyce po analogu...kable są qed...

Edytowane przez robak_777
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)
3 minuty temu, Fan Blusa & Sonusa napisał:

Zacinanie .

Mój 205 na serwerze SMB tnie niektóre HiRes-y i nic nie pomaga , ale te same pliki po dlna odtwarza poprawnie , myślę  że  OPPO  audio  traktuje po macoszemu .

Mi po SMB nic nie tnie, nawet DSD go nie rusza. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 miesiąc temu...
W dniu 25.03.2019 o 14:54, Myszator napisał:

Zajebisty sprzęcik. 

Na Audio Video Show gadaliśmy z branżą na temat OPPO 205. Zajebiste chłopaki, Rozmowa na luzie. Nie taka jak w sklepie, żeby tylko sprzedać. Tylko taka jak między kolegami. Bez pierdolenia. OPPO nie ma konkurencji. 

gdyby miał szybszy soft do obsługi zewnętrznych źródeł byłoby ok .
chyba aktualizacji do np 103de się nie doczekam ?

Edytowane przez strat69
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, strat69 napisał:

gdyby miał szybszy soft do obsługi zewnętrznych źródeł byłoby ok .
chyba aktualizacji do np 103de się nie doczekam ?

Jakoś nie odczuwam żeby OPPO UDP 205 był wolny przy odtwarzaniu / obsługi zewnętrznych źródeł.

Mam podłączone z tyłu dwa dyski każdy po 4 TB z tyłu + z przodu myszowy pędrak 256 GB do muzyki. Od jakiegoś czasu używam jednego dysku z tyłu jak już oglądam sobie film. Drugi odpoczywa. Nie potrzebuję żeby były cały czas dwa podłączone do OPPO UDP 205. 

Przy szukaniu filmów OPPO UDP 205 jest tak szybki jak PlayStation 4 Pro. Jedynie przy wyłączeniu filmu na chwilę pojawia się czarny ekran, i powrót do listy filmów na szczurze dyskowym. Ale to trwa dosłownie tak szybko, że praktycznie nieodczuwalne.

Jedynie PlayStation 4 Pro jest w tym temacie lepsze od OPPO UDP 205. Po wyłączeniu filmu nie ma praktycznie zwolnienia po wyłączeniu filmu i powrotu do listy filmów na dysku. W PlayStation 4 Pro nie używam dysku zewnętrznego.

Jest pędrak. Pojemność ... 256 GB. 

Jak lubisz gry ? Tutaj jestem ...   https://www.ppe.pl/spolecznosc/76697/james-cash.html 

OPPO UDP 205 ... Jest zajebiste ... shaun the sheep movie ok GIF

Edytowane przez Myszator

Gry przygodowe ... " Wyłącznie Single Player !!! " ... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 3.05.2019 o 11:29, robak_777 napisał:

zapytam może ktoś miał podobny problem a mianowicie przy odsłuchu muzyki przez rca-rca z oppo 205  do ampli denon 2400 co jakiś czas- nieregularnie przerywa mi muzykę na 1-2 sekundy...irytujace...myslalem ze to może połączenie po hdmi arc może powodować te przerwy ale po wyłączeniu nadal są przerwy...nie w każdym utworze i różnej czestotliwosci ..?przy oglądaniu filmu i włączonym tv po hdmi nic się nie dzieje...moze coś w ustawieniach pomieszalem ale za cholerę nie wiem co i jak...ktos może pomoc? Na stronie polskiego oppo wyczytałem o podobnych problemach i źródłem miał być konflikt po hdmi arc z tv.sony..przepinalem zgodnie z wytycznymi i dalej problem zostaje...moj tv Philips 55/ 7650....na słuchawkach w Blu Ray też jest ok...resetowalem ale jest bez zmian, ostatnio wymieniłem kable hdmi na nowsze...ale sytuacja się powtarza... mam ten zestaw co najmniej rok i zaczęło się tak dziać od około miesiąc a...przy czym nic nie zmieniałem w ustawieniach...moze jakaś aktualizacja coś pozmieniala...otwarzanie Blu Ray filmów przy sygnale po hdmi nic się nie dzieje i jest ok...tylko na muzyce po analogu...kable są qed...

Miałem u siebie dokładnie to samo na Oppo 105D i TV Panasonica TX-P65VT60. Nie udało mi się odkryć z czym było związane to zanikanie dźwięku na wyjściach analogowych, poza tym że na 100% miało związek z wyjściami HDMI, ponieważ kiedy odłączałem kabel HDMI od Oppo to dźwięk po analogu już nie przerywał. Zjawisko kilka miesięcy temu samoczynnie ustąpiło tak nagle jak się pojawiło i mam nadzieję, że już nie wystąpi.

Aha, dzwoniłem nawet w tej sprawie na service desk Oppo w Wielkiej Brytanii i spec powiedział mi, że to dlatego że odtwarzacz przy takim połączeniu próbuje wykonać kilka czynności jednocześnie, do czego nie był projektowany. Czyli zdaniem technika z centrali Oppo powinnismy korzystać albo z wyjść analogowych albo HDMI a nie z obu jednocześnie. U mnie jednak Oppo jest podłączone jednocześnie do systemu stereo i kina domowego i z taką myślą go kupowałem. Na szczęście zjawisko samo ustąpiło.

Edytowane przez Drizzt

This ain't no party, this ain't no disco • This ain't no fooling around • No time for dancing, or lovey dovey • I ain't got time for that now

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 22.06.2019 o 18:58, Myszator napisał:

Jakoś nie odczuwam żeby OPPO UDP 205 był wolny przy odtwarzaniu / obsługi zewnętrznych źródeł.

Mam podłączone z tyłu dwa dyski każdy po 4 TB z tyłu + z przodu myszowy pędrak 256 GB do muzyki. Od jakiegoś czasu używam jednego dysku z tyłu jak już oglądam sobie film. Drugi odpoczywa. Nie potrzebuję żeby były cały czas dwa podłączone do OPPO UDP 205. 

Przy szukaniu filmów OPPO UDP 205 jest tak szybki jak PlayStation 4 Pro. Jedynie przy wyłączeniu filmu na chwilę pojawia się czarny ekran, i powrót do listy filmów na szczurze dyskowym. Ale to trwa dosłownie tak szybko, że praktycznie nieodczuwalne.

Jedynie PlayStation 4 Pro jest w tym temacie lepsze od OPPO UDP 205. Po wyłączeniu filmu nie ma praktycznie zwolnienia po wyłączeniu filmu i powrotu do listy filmów na dysku. W PlayStation 4 Pro nie używam dysku zewnętrznego.

Jest pędrak. Pojemność ... 256 GB. 

Jak lubisz gry ? Tutaj jestem ...   https://www.ppe.pl/spolecznosc/76697/james-cash.html 

OPPO UDP 205 ... Jest zajebiste ... shaun the sheep movie ok GIF

chodzi mi o zawartość neta przez ethernet
te same aplikacje z poziomu TV LG , na tym samym łączu działają zdecydowanie szybciej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
52 minuty temu, strat69 napisał:

chodzi mi o zawartość neta przez ethernet
te same aplikacje z poziomu TV LG , na tym samym łączu działają zdecydowanie szybciej

A na ch*j mnie internet do odtwarzacza Blu - ray  ( OPPO BDP 105D / OPPO UDP 205 ) 

Nie korzystam z tego i nie zamierzam. Tak samo jak nie będę grał w gry przez internet z jakimiś zjebami. 

Wyłącznie k**wa !!! ... Single Player. Tak zostało mi za starych najlepszych czasów gracza. I nie zamierzam tego zmieniać. 

A co do obsługi samego odtwarzacza. Zdecydowanie lepszy jest OPPO UDP 205  

Edytowane przez Myszator

Gry przygodowe ... " Wyłącznie Single Player !!! " ... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
20 godzin temu, Myszator napisał:

A na ch*j mnie internet do odtwarzacza Blu - ray  ( OPPO BDP 105D / OPPO UDP 205 ) 

Nie korzystam z tego i nie zamierzam. Tak samo jak nie będę grał w gry przez internet z jakimiś zjebami. 

Wyłącznie k**wa !!! ... Single Player. Tak zostało mi za starych najlepszych czasów gracza. I nie zamierzam tego zmieniać. 

A co do obsługi samego odtwarzacza. Zdecydowanie lepszy jest OPPO UDP 205  

...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 24.06.2019 o 16:38, Myszator napisał:

A na ch*j mnie internet do odtwarzacza Blu - ray  ( OPPO BDP 105D / OPPO UDP 205 ) 

Nie korzystam z tego i nie zamierzam. Tak samo jak nie będę grał w gry przez internet z jakimiś zjebami. 

Wyłącznie k**wa !!! ... Single Player. Tak zostało mi za starych najlepszych czasów gracza. I nie zamierzam tego zmieniać. 

A co do obsługi samego odtwarzacza. Zdecydowanie lepszy jest OPPO UDP 205  

A mi ze starych lat zostało codzienne strzelanie w Wolfenstein Enemy Territory, a Fortnite to badziew.

PS. Widzę, że nie tylko mi upał doskwiera coraz bardziej. Niestety w tej temperaturze Oppo podgrzewający plazmę w pokoju na  poddaszu czeka na lepsze czasy...i ochłodzenie. Można iść w drinki chłodzące, ale trzeba uważać, bo film może się urwać.

Pozdrawiam!

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, gimza napisał:

A mi ze starych lat zostało codzienne strzelanie w Wolfenstein Enemy Territory, a Fortnite to badziew.

PS. Widzę, że nie tylko mi upał doskwiera coraz bardziej. Niestety w tej temperaturze Oppo podgrzewający plazmę w pokoju na  poddaszu czeka na lepsze czasy...i ochłodzenie. Można iść w drinki chłodzące, ale trzeba uważać, bo film może się urwać.

Pozdrawiam!

 

Ja mam wzmacniacz zintegrowany nad telewizorem. Między telewizorem, i wzmacniaczem jest przerwa około 2 cm. No i jeszcze dodatkowo piec włazi pod telewizor jakieś 3 cm. Musi tak być, bo ma pół metra głębokości. Nagrzewa się pieruńsko. I to jeszcze gdy wzmacniacz nie pracuje w klasie A. Nic się nie dzieje z telewizorem ... 

Myszator.jpg

A co do tej gry to nie znam. Nie grałem. Ze starych czasów już takich ery gier HD powiedzmy ... Lubię w dalszym ciągu pierwszą część Halo Combat Evolved ... 

 

Edytowane przez Myszator

Gry przygodowe ... " Wyłącznie Single Player !!! " ... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.