Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  134 członków

Oppo Klub
IGNORED

OPPO CLUB


matee

Rekomendowane odpowiedzi

  • 4 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Witam oppo-maniaków !!! Jeżeli macie Oppo 203/205 i chcecie aby jego oprogramowanie było najlepsze na świecie - to zapraszam na: https://allegro.pl/oferta/oppo-205-203-oprogramowanie-firmware-8402576278 lub piszcie na PW.

A kto ma Oppo 103/105 lub Cambridge Audio CXUHD lub podobny również zapraszam na PW. 

100000% satysfakcji  gwarantuję !!!! Lepiej już nie będzie.

A kto chce kupić Oppo 205 -- proszę bardzo: 

https://allegro.pl/oferta/oppo-205-gwarancja-8415164757

cena no negocjacji.

Pozdrowienia dla "Myszatora"!!!!!!!

65 AUDIOPHILE 2.png

Denon AVP-A1 HDCI, Oppo 93 Nuforce Xtreme Edition, Oppo 205 4K , kolumny YB , Sphinx Project 12 x 5,okablowanie Duelund /Tara Labs/DNM Reson

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, mcemsi napisał:

Szkoda że dla 95 nie ma takiej opcji...

Zobaczę co da się zrobić. Trochę to potrwa.....

Denon AVP-A1 HDCI, Oppo 93 Nuforce Xtreme Edition, Oppo 205 4K , kolumny YB , Sphinx Project 12 x 5,okablowanie Duelund /Tara Labs/DNM Reson

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, pajek12 napisał:

Pigment a co możesz zaproponować na 105

Do 105 również mam oprogramowanie. Właściwości mocno zbliżone jak w 203/205.

Denon AVP-A1 HDCI, Oppo 93 Nuforce Xtreme Edition, Oppo 205 4K , kolumny YB , Sphinx Project 12 x 5,okablowanie Duelund /Tara Labs/DNM Reson

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 23.08.2019 o 21:14, mcemsi napisał:

Szkoda że dla 95 nie ma takiej opcji...

Cześć.

Do Oppo 95 nie ma i nie będzie 'lepszego" oprogramowania. Za leciwy model. Pozdrawiam  wszystkich.

Denon AVP-A1 HDCI, Oppo 93 Nuforce Xtreme Edition, Oppo 205 4K , kolumny YB , Sphinx Project 12 x 5,okablowanie Duelund /Tara Labs/DNM Reson

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 25.08.2019 o 22:28, pajek12 napisał:

Pigment a co możesz zaproponować na 105

Cześć. W tabeli porównanie softu do Oppo 103&105.

Oppo 103&105.jpg

Denon AVP-A1 HDCI, Oppo 93 Nuforce Xtreme Edition, Oppo 205 4K , kolumny YB , Sphinx Project 12 x 5,okablowanie Duelund /Tara Labs/DNM Reson

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, moje pytanie dotyczy wytlumienia muzyki w oppo pm2...gdy muza gra przez słuchawki osoba siedząca obok słyszy muzykę z moich sluchawek-wydaje mi się że powinny być tak wytlumione aby żadne dźwięk i nie były słyszalne na zewnątrz? Może się mylę więc pytanie jak powinno być?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, robak_777 napisał:

Witam, moje pytanie dotyczy wytlumienia muzyki w oppo pm2...gdy muza gra przez słuchawki osoba siedząca obok słyszy muzykę z moich sluchawek-wydaje mi się że powinny być tak wytlumione aby żadne dźwięk i nie były słyszalne na zewnątrz? Może się mylę więc pytanie jak powinno być?

Proponuję zmniejszyć poziom sygnału podawanego na słuchawki ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 17.09.2019 o 07:58, mcemsi napisał:

Sprawdziłem , czyta 50GB bez problemu. Tradycyjnie - spróbuj przetrzec szkło lasera a jak nic to nie pomoże to w dalszym toku wymiana tegoż lasera.

Dzięki za odpowiedź,a czy może wiesz jaki laser tam jest,jeżeli miałoby dojść do wymiany?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wg opisu powinien pasować:

http://pl.aliexpress.com/w/wholesale-laser-bdp%252d95.html?spm=a2g0o.productlist.0.0.49873a4733sjZW&CatId=44&switch_new_app=y

Sa dwie opcje - sam laser tańszy jak widać i całe droższe serwo.

Kupowałem kiedyś do BDP-83 sam laser i nie była to jakaś trudna wymiana.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 19.09.2019 o 18:37, mcemsi napisał:

Wg opisu powinien pasować:

http://pl.aliexpress.com/w/wholesale-laser-bdp%252d95.html?spm=a2g0o.productlist.0.0.49873a4733sjZW&CatId=44&switch_new_app=y

Sa dwie opcje - sam laser tańszy jak widać i całe droższe serwo.

Kupowałem kiedyś do BDP-83 sam laser i nie była to jakaś trudna wymiana.

 

Serdeczne  dzięki za info.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 15.09.2019 o 21:20, ps39 napisał:

Jeśli ktoś używa Oppo 105 do słuchania muzyki (CD, pliki, Tidal) to polecam Chord Qutest, dużo energii pojawia się w muzyce, bardzo rytmiczne granie, fajnie się słucha, jazz, elektronika, klasyka, rock.

Również wpadłem na pomysł połączenia Oppo 105 z Qutestem:) Piotrze, prośba o kilka słów więcej, jak wypada porównanie Oppo+Qutest vs. samo Oppo? Piszesz o energii i rytmie-pytanie, czy nie jest to granie zbyt energetyczne, męczące? Jak z muzykalnością? Czy jest 105 dobrym transportem?

W dniu 15.09.2019 o 21:20, ps39 napisał:

 

 

Edytowane przez Pablo15099
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pięć lat temu jak go kupiłem to w recenzjach pisali, że najmocniejszą stroną Oppo 105 w domenie audio jest DAC. Transport opisywany był jako bardzo przeciętny. Jednak kilka dni temu podpięcie Oppo 105 i Moon 260 Cd do Chorda Qutesta wykazało brak wyraźnych różnic. Chord Qutest daje mi rytmikę, otwiera górę, jest bardziej szczegółowy. Dolne rejestry lepiej wybrzmiewają, bo nie ukrywam, że samo Oppo 105 momentami podbija bas i jest go zbyt dużo. Góra natomiast jest w nim lekko wycofana. Z Chordem Qutest muzyka gra jakby szybciej. To się może podobać lub nie. U mnie grało to dwa tygodnie i bardzo mi odpowiadało to granie. Tak "kolorowo" się zrobiło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, ps39 napisał:

Pięć lat temu jak go kupiłem to w recenzjach pisali, że najmocniejszą stroną Oppo 105 w domenie audio jest DAC. Transport opisywany był jako bardzo przeciętny. Jednak kilka dni temu podpięcie Oppo 105 i Moon 260 Cd do Chorda Qutesta wykazało brak wyraźnych różnic. Chord Qutest daje mi rytmikę, otwiera górę, jest bardziej szczegółowy. Dolne rejestry lepiej wybrzmiewają, bo nie ukrywam, że samo Oppo 105 momentami podbija bas i jest go zbyt dużo. Góra natomiast jest w nim lekko wycofana. Z Chordem Qutest muzyka gra jakby szybciej. To się może podobać lub nie. U mnie grało to dwa tygodnie i bardzo mi odpowiadało to granie. Tak "kolorowo" się zrobiło.

Rzeczywiście dźwięk przy Oppo jest delikatnie wycofany na górze i lekko podbity na dole. Czyli można powiedzieć, że Chord niweluje te odstępstwa od neutralności? 

Co do wyników porównania Oppo jako transportu z innymi urządzeniami nie jestem zaskoczony, raczej to podejrzewałem. Tak na marginesie, to kilka miesięcy temu zasiliłem je profesjonalnym kablem rodzimego producenta i charakter dźwięku zmienił się bardzo na plus: uspokoił, otworzył, poukładał. Tak, jak piszesz stał się bardziej "kolorowy".

Znaczy jest w nim potencjał...:)

Edytowane przez Pablo15099
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ta wysoka ocena oppo 105 jako transportu dotyczy wyjścia spdif? I czy oppo 103 wypada pod tym względem gorzej? Szukam nowego transportu, do którego chce podłączyć dysk z pokaźną biblioteką flac-ów. Nie zależy mi na wyjściach analogowych. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie 105 chodzi głównie jako streamer. Ciągnie pliki z serwera Qnap-a. Z flackami nie ma żadnego problemu, odtwarza nawet pliki dsd multichanel. Chociaż ma niestety ograniczenie do rozdzielczości 64. Bez problemu odtwarza też pliki BDMV. Niestety nie czyta iso. Do tego trzeba by nakładkę kupić od Pigmenta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, pajek12 napisał:

No tak, najpierw 8 tys. pln za 105 potem jeszcze żeby to grało 6 tys. pln za Qutest ?

To nie tak. W sumie za te kilkanaście koła (Oppo+dac) masz odtwarzacz multiformatowy, który świetnie gra. Cena odtwarzacza cd o tym brzmieniu...też zaczyna się od 10 koła wzwyż. A tu dodatkowo masz kilka serwisów streamingowych, bluray, sacd (no ok, trochę na wyrost;) Poza tym, jak pisałem wcześniej, wystarczy zmienić mu zasilanie z kabla fabrycznego na dedykowany do źródeł, żeby zaczął grać pełnym, muzykalnym dźwiękiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 37

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.