Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  134 członków

Oppo Klub
IGNORED

OPPO CLUB


matee

Rekomendowane odpowiedzi

12 godzin temu, gimza napisał:

Nie wiem na jakim poziomie szczegółowości jesteśmy, ale końcówki mocy są sterowane napięciem (którego poziom jest regulowany przysłowiowym przyciskiem głośności) i dopiero końcówki mocy wzmacniają/dają prąd, który wysteruje Tobie głośniki. 

Dlatego nie wiem co miałeś na myśli? 

Oppo gra Tobie za cicho?

Niezaprzeczalną zaletą procesora/amplitunera jest automatyzcna kalibracja odległości, opóźnień, głośności, itd.

I tego mi brakuje w Oppo-na resztę nie narzekam...

Gdyby było tak jak mówisz, nie używałbym procesora jaki mam. Wiele razy podłączałem bezpośrednio do końcówek różnymi kablami. Za każdym razem było gorzej niż z procesorem i nie jest to tylko moja opinia - również moich kolegów z odsłuchów. Procesor ma również wpływ na impedancję wej/wyj aby jak najlepiej dostosować ją do wejściowej impedancji końcówek mocy. Volty idą do końcówek podobne jak w Oppo , ale natężenie prądu ( ampery )jest większe. Pozdrawiam.

W dniu 26.09.2019 o 21:55, paul klacska napisał:

Oczywiście, z pliku iso sacd robisz dff lub dsf i gitara.

Każda konwersja z plików iso sacd do dsd/dsf itp wnosi stratę jakości.

Denon AVP-A1 HDCI, Oppo 93 Nuforce Xtreme Edition, Oppo 205 4K , kolumny YB , Sphinx Project 12 x 5,okablowanie Duelund /Tara Labs/DNM Reson

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość

(Konto usunięte)
33 minuty temu, PIGMENT33 napisał:

Każda konwersja z plików iso sacd do dsd/dsf itp wnosi stratę jakości.

Dobre. Chyba nie masz pojęcia o czym piszesz. 

Rozumiem , że płyta CD i z niej wyciągnięty plik wav ,to też konwersja?

Edytowane przez paul klacska
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość

(Konto usunięte)
7 minut temu, WuMike napisał:

Warto chyba do Oppo dokupić NAD C658, z funkcją Dirac Live. Ktoś z Was testował może podobne połączenie? Nie ukrywam, że planuję to zrobić wkrótce.

Musisz sam zdecydować. Jeden ci powie , że cyfrowa korekcja dźwięku która ma za zadanie dostosować kolumny do zastalego pomieszczenia jest super a drugi powie ci tak, że sam musisz sobie zaadoptować pomieszczenie. Czyli zrobić pomiary i zastosować różne ustroje akustyczne które poprawią dźwięk w twoim pomieszczeniu. Pierwsze jest wygodne,drugie zajmuje trochę więcej czasu i pieniędzy. 

Ja osobiście mam mieszane uczucia. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, gimza napisał:

Można, ale robi się to ręcznie/empirycznie dla każdego głośnika.

 

W takim razie w czym problem? bierzesz decybelomierz do ręki i ustawiasz 75 db c weighting z miejsca odsłuchu dla każdego z głośników.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie z akustyką problem jest, a w zasadzie po przeprowadzce będzie jeden i nie do przeskoczenia - skosy na poddaszu. Cała zabawa stanie się pewnie syzyfową pracą, bo nie wierzę, że uda mi się na tyle zaadoptować pomieszczenie, abym był chociaż w 90% zadowolony z akustyki. Stąd moja ciekawość, co może wnieść Dirac?!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, bl4ck napisał:

W takim razie w czym problem? bierzesz decybelomierz do ręki i ustawiasz 75 db c weighting z miejsca odsłuchu dla każdego z głośników.

bl4ck , a masz w domu jakiś mikrofon porządny ze statywem? Ja kalibruje na appce na Iphonie trzymając telefon przed sobą-nie budzi to we mnie zaufania, a 3dB różnicy to już 2 razy głośniej/ciszej...

3 godziny temu, PIGMENT33 napisał:

Gdyby było tak jak mówisz, nie używałbym procesora jaki mam. Wiele razy podłączałem bezpośrednio do końcówek różnymi kablami. Za każdym razem było gorzej niż z procesorem i nie jest to tylko moja opinia - również moich kolegów z odsłuchów. Procesor ma również wpływ na impedancję wej/wyj aby jak najlepiej dostosować ją do wejściowej impedancji końcówek mocy. Volty idą do końcówek podobne jak w Oppo , ale natężenie prądu ( ampery )jest większe. Pozdrawiam.

Pewnie tutaj dopasowanie impedancji daję największą różnicę. Ja akurat mam wszystko zbalansowane i używam XLR, które z założenia grają 2 razy głośniej, dlatego nie odczuwam żadnych braków. Procesora raczej nie kupię, jak pomyślę o używce za 2-3 tys. EUR i co za to mogę sobie dokupić to studzi mój zapał.

 

43 minuty temu, WuMike napisał:

U mnie z akustyką problem jest, a w zasadzie po przeprowadzce będzie jeden i nie do przeskoczenia - skosy na poddaszu. Cała zabawa stanie się pewnie syzyfową pracą, bo nie wierzę, że uda mi się na tyle zaadoptować pomieszczenie, abym był chociaż w 90% zadowolony z akustyki. Stąd moja ciekawość, co może wnieść Dirac?!

Przesiadasz się na jakieś "lotnisko" na poddaszu kilkadziesiąt metrów? Czasem dobrze, jest postawić jakieś ścianki od razu na poddaszu, żeby ogarnąć takiego kolosa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, gimza napisał:

Pewnie tutaj dopasowanie impedancji daję największą różnicę. Ja akurat mam wszystko zbalansowane i używam XLR, które z założenia grają 2 razy głośniej, dlatego nie odczuwam żadnych braków.

Ale Oppo ma tylko dwa XLR na wyjściu stereo. Wyjścia wielokanałowe są na "cinczach"

5 godzin temu, PIGMENT33 napisał:

 

5 godzin temu, PIGMENT33 napisał:

Każda konwersja z plików iso sacd do dsd/dsf itp wnosi stratę jakości.

Chyba się mylisz. Powinno być to samo. To jest tylko rozpakowanie płyty skompresowanej w formacie iso (obraz płyty). Straty by byly gdybyśmy rozmawiali o konwersji analog-cyfra. Tu raczej nie powinno być strat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko ma swój koniec. Ostatnie dwie nowe sztuki z gwarancją 205-ki będę miał na sprzedaż. Źródełko światowe wyschło........

 

Denon AVP-A1 HDCI, Oppo 93 Nuforce Xtreme Edition, Oppo 205 4K , kolumny YB , Sphinx Project 12 x 5,okablowanie Duelund /Tara Labs/DNM Reson

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Dołączam do klubu z kolejnym Oppo, do Sonica dołączył blu ray 203. Kupiłem używany, ale w idealnym stanie, swoją drogą ceny używanych blu ray Oppo są obłędnie wysokie.

Do wykonania Sonica prawie ? nie mam zastrzeżeń to do 203 już tak. To nie jest ta sama jakość co 103, miałem poprzednio 103d. 203 sprawia wrażenie wydmuszki, 203 jest 0.6kg lżejsza.

Nie podoba mi się praca napędu, na cd jest cicho, na dvd też, na blu ray już głośniej, taki szum. Niektóre blu ray cichsze, niektóre głośniejsze, nie mam jeszcze blu ray uhd. Mam cicho w domu, słuch dobry to słyszę ? , z odległości jednego metra tak, z dwóch już chyba nie, podczas oglądania mi to nie przeszkadza. Ten typ tak ma, czy tylko mój egzemplarz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Dzień dobry dla wszystkich fanów marki Oppo. Sam nim jestem. Jest już dostępne oprogramowanie do Oppo 105/103 znoszące wszelkie zabezpieczenia. Rewelacja. Lepszego nie będzie ( bo nie ma innych zabezpieczeń). Pozdrawiam wszystkich.

Denon AVP-A1 HDCI, Oppo 93 Nuforce Xtreme Edition, Oppo 205 4K , kolumny YB , Sphinx Project 12 x 5,okablowanie Duelund /Tara Labs/DNM Reson

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, PIGMENT33 napisał:

Dzień dobry dla wszystkich fanów marki Oppo. Sam nim jestem. Jest już dostępne oprogramowanie do Oppo 105/103 znoszące wszelkie zabezpieczenia. Rewelacja. Lepszego nie będzie ( bo nie ma innych zabezpieczeń). Pozdrawiam wszystkich.

A gdzież je znajdę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Pytanie do użytkowników Oppo 103/105 słuchających na tych urządzeniach Tidala. Czy wszystko działa? U mnie w dniu dzisiejszym nie da się  włączyć Tidala poprzez aplikację Oppo MediaControl. Sama aplikacja działa i można obsługiwać podłączone dyski. Czy macie jakiś pomysł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wysłałem już email z prośbą o wsparcie do TIDAL,  czekam na odpowiedź. Póki co poprosili o nr serii oprogramowania obsługującego urządzenia, które straciły kontrolę nad TIDAL. Niezależnie przywrócę ustawienia fabryczne, bo tego jeszcze nie zrobiłem, a czasem pomaga. Jak dostanę odpowiedź to się podzielę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość

(Konto usunięte)
1 godzinę temu, ps39 napisał:

To może też napiszcie do Tidala jak będzie więcej zgłoszeń usterek to się tym zajmą.

Oni chyba akurat tym się zajęli, że nie działa. Gdzieś czytałem, że wprowadzili jakieś zmiany w tokenie i nie które urządzenia mają problem z logowaniem się do Tidala.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość

(Konto usunięte)
3 godziny temu, MarekzMarek napisał:

DAC w BDP-105 będzie dalej działał. Potrzebny tylko dodatkowy transport. Malina?

Prędzej Sotm, do tego Roon+ DAC w Oppo i to w zupełności wystarczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość

(Konto usunięte)

To oczywiście wedle uznania. Trzeba jednak pamiętać o ograniczeniach Oppo 105/105D na cyfrowych wejściach. Szczególnie Coaxial i Optical.

USB Audio: up to 2ch/192kHz PCM, 2ch DSD 2.8224MHz/5.6448MHz
Coaxial/Optical Audio: Dolby Digital, DTS, AAC, up to 2ch/96kHz PCM.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość

(Konto usunięte)

Dużo, dużo lepiej jest w Oppo UDP-205. Można powiedzieć, że w przypadku wejścia USB nawet z zapasem na przyszłość.

USB Audio: up to 2ch/768kHz PCM, up to 2ch/2.8224MHz/5.6448MHz/11.2896MHz/22.5792 MHz (native mode only) DSD.
Coaxial/Optical Audio: up to 2ch/192kHz PCM, Dolby Digital, DTS, AAC.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dostałem odpowiedź od TIDAL. Napisali, że problem leży po stronie Oppo i proponują się w ty temacie skontaktować z Oppo. Klasyczne odbijanie piłeczki. Wiemy, że Oppo nie udziela już wsparcia dla tych urządzeń. Pozostaje przemyśleć  w jakim kierunku pójść aby minimalizując koszty móc odtwarzać TIDAL na poziomie nie gorszym niż w Oppo. Na początek pewnie wystarczy Malina. Jaką proponujecie aplikację do obsługi, Roona?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 28

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.