Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  134 członków

Oppo Klub
IGNORED

OPPO CLUB


matee
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • 3 tygodnie później...
  • 4 miesiące temu...
  • 2 tygodnie później...

Panowie - OPPO BDP-105, czy OPPO UDP-203? Jakie są główne różnice między tymi modelami?

I jak to jest z tym, że niby Oppo wycofało się z tego segmentu, a jednak te produkty są dostępne w sprzedaży, a nie tylko na rynku wtórnym?

Z wiekiem i z kolejnymi życiowymi doświadczeniami dochodzę do wniosku, że najważniejsze w życiu jest...oddychanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 15.01.2021 o 19:55, damun napisał:

Panowie - OPPO BDP-105, czy OPPO UDP-203? Jakie są główne różnice między tymi modelami?

I jak to jest z tym, że niby Oppo wycofało się z tego segmentu, a jednak te produkty są dostępne w sprzedaży, a nie tylko na rynku wtórnym?

Witam.

Oppo 105 - obraz rozdzielczość 1K- audio gra ładnie

Oppo 203 - rozdzielczość 4K - audio takie sobie....

Są w sprzedaży ostatnie sztuki w firmach które wykupiły zapasy magazynowe z chwilą zaprzestania produkcji 203/205

Edytowane przez PIGMENT33

Denon AVP-A1 HDCI, Denon POA-A1 HDCI, Marantz UD-7007 Dac Master , kolumny YB 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oppo 105 występuje w dwóch wersjach: starszej BDP-105 i nowszej BDP-105D. Literka "D" to wersja z trybem Darbree (Darbee Visual Presence. Oferuje trzy tryby przetwarzania obrazu – Full Pop, Hi-def i Game).

EU - oznacza po prostu wersję europejską.

Edytowane przez bkeram
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Darbee to świetny  procesor w torze video - jak masz projektor lub bardzo duży TV - warto. Co ciekawe daje on sporo również na starych filmach. Kiedyś jak porównałem obraz tej samej klatki z twarzą Harrisona Forda na pierwszym Blade Runnerze to nie mogłem uwierzyć, jak oni zrobili z prawie pikselozy widocznej w wersji bez Darbee zarost, który było w wersji włączonym Darbee. Tam naprawdę musi być bardzo zaawansowana logika analizy tego obrazu. Niemniej tak jak pisałem, dla mnie warta dopłaty od jakiś 60 cali w górę, na 55 też widać ale jak zaczniesz analizować obraz.

EU to zasadniczo to samo co wersja bez D, czasami nie wiedzieć czemu dodawali te literki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 6 miesięcy temu...

Dostałem telefon Oppo od żony. Mogę się czuć członkiem klubu

I jest jeszcze jeden argument za kupowaniem audio-systemów: w przypadku ewentualnego rozwodu rzadko się go traci na rzecz partnera: jacht przepadnie, dom przepadnie, dzieło sztuki przepadnie, prawa rodzicielskie przepadną - ale sprzęt na pewno będzie ci towarzyszył na nowej drodze życia. Nawet lichwiarz powinien to docenić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale HiResy by Teac HiRes Player jak najbardziej. 😜

I jest jeszcze jeden argument za kupowaniem audio-systemów: w przypadku ewentualnego rozwodu rzadko się go traci na rzecz partnera: jacht przepadnie, dom przepadnie, dzieło sztuki przepadnie, prawa rodzicielskie przepadną - ale sprzęt na pewno będzie ci towarzyszył na nowej drodze życia. Nawet lichwiarz powinien to docenić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
21 godzin temu, pajek12 napisał:

Nie działa. Netfilx zaktualizował system a oppo nie .

Nie chce kombinować z upgrajdem softu, ale widze wszędzie to samo.

 

BTW. Widzieliście nowe odtwarzacze na rynku? https://www.reavon.com
2 modele dokladnie tak jak Oppo i Pionieer. Ciekawe co z tego będzie.

Edytowane przez gimza
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest cała masa amplitunerów, procesorów i wzmacniaczy to jest choć jeden producent odtwarzaczy. 

I jest jeszcze jeden argument za kupowaniem audio-systemów: w przypadku ewentualnego rozwodu rzadko się go traci na rzecz partnera: jacht przepadnie, dom przepadnie, dzieło sztuki przepadnie, prawa rodzicielskie przepadną - ale sprzęt na pewno będzie ci towarzyszył na nowej drodze życia. Nawet lichwiarz powinien to docenić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)
5 godzin temu, gimza napisał:

Widzieliście nowe odtwarzacze na rynku? https://www.reavon.com
2 modele dokladnie tak jak Oppo i Pionieer. Ciekawe co z tego będzie.

Jest to stary już model bo został wyposzczony pół roku temu, dziwne ze dopiero teraz słychać o nim w Polsce🤔 natomiast nie ma on nic wspólnego z Oppo jak i Pioneer 

4 godziny temu, marek-1969 napisał:

jeden producent odtwarzaczy

Są jeszcze inne firmy na rynku które maja w swojej ofercie Blu Ray choćby Sony czy Panasonic 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
13 godzin temu, długi89 napisał:

Jest to stary już model bo został wyposzczony pół roku temu, dziwne ze dopiero teraz słychać o nim w Polsce🤔 natomiast nie ma on nic wspólnego z Oppo jak i Pioneer 

Są jeszcze inne firmy na rynku które maja w swojej ofercie Blu Ray choćby Sony czy Panasonic 

No niby stary model, a znalazłeś jakaś opinię/recenzję cokolwiek na ten temat? Szukałem i jakoś na nic nie mogę trafić.

Co do Sony czy Panasonica: mówimy o odtwarzaczach za odpowiednia 3900 i 8000 złotych, także nie widze związku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 5 tygodni później...
  • Redaktorzy

Cześć, jako nowy użytkownik OPPO BDP-103 mam od razu problem z przyłączeniem do projektora (InFocus). Otóż projektor wykazuje trudności z rozpoznaniem źródła (mignięcia), a gdy przez chwilę przytrzyma je dłużej, to wyświetla szary ekran z podanymi jakimiś danymi parametrów rozdzielczości, przez moment spod spodu widać chyba właściwy ekran źródła, po czym znowu przechodzi na wyszukiwanie. Co może być przyczyną, jak to próbować rozwiązać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem kiedyś problem z kablem HDMI w Oppo. Na 3m niby jako tako markowym HAMA moje Oppo nie chciało działać z TV. TV raz widział źródło na kilka sekund, a potem nie. Na Biedronkowym 5m kablu działa już kilka lat, zero problemów.

Edytowane przez gimza
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Redaktorzy

Dziękuję wszystkim kolegom, którzy się do mnie odezwali w tej sprawie (również na PW). Problemem okazał sie rzeczywiście kabel (który wcześniej jakoś robił na budżetowym Samsungu, dlatego zastanawiałem się, co jest grane). Doraźna wymiana na Wireworld usunęła problem bez śladu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 7 miesięcy temu...
9 godzin temu, barni napisał:

Ma ta wersja  jakieś wady lub niedogodności ? W szczególności zależy mi, aby nie wywalił Tidala. Skąd ją pozyskiwaliście?

Ja akurat miałem 105D i tego nie robiłem bo przesiadłem się na 203 i 205  . W obu wymieniłem firmware. Poszukaj parę stron wcześniej, był ktoś tutaj kto sprzedawał te firmware.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 11 miesięcy temu...
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.