Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  134 członków

Oppo Klub
IGNORED

OPPO CLUB


matee
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Nie, nie, żaden sarkazm. Po prostu dotarło do mnie jaki jest multi i gdyby jeszcze kawę robił.... Byłoby super, gdyby można było z niego wypuścić sygnał sacd. No ale jest zablokowany. Ciekawe, czy softwareowo czy hardwareowo? 

Zasilam kablem Ziggy Picasso-rodzimy producent, zna się na reczy. Kabel na wtykach Furutecha, złocony od strony sieci i rodowany od strony źródła. Oprócz tego cały system zasila lista PF2 Gigawatta. Listwa dała spokój, powietrze, porządek i separację na scenie, gradację planów a kabel dociażyl i "pokolorował" dźwięk, dodał przestrzeni. Polecam kontakt bezpośredni z Zygmuntem, można wypożyczyć kilka kabli i coś dobrać, pożąglować rodzajami wtyków. Naprawdę warto.

 

Edytowane przez Pablo15099
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, Pablo15099 napisał:

Nie, nie, żaden sarkazm. Po prostu dotarło do mnie jaki jest multi i gdyby jeszcze kawę robił.... Byłoby super, gdyby można było z niego wypuścić sygnał sacd. No ale jest zablokowany. Ciekawe, czy softwareowo czy hardwareowo? 

 

 

Ależ ja odtwarzam pliki SACD zgrane do formatu DSD

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
12 minut temu, Pablo15099 napisał:

No ja wiem. Ale ja jednak analogowy jeszcze trochę jestem i gdyby tak można było sygnał z Oppo wypuścić prosto do daca, to odpadła by cała ta sprawa ze zgrywaniem plików, brrrrr....

 

No cóż to zostają ci płyty SACD lub ruskie serwery z gotowcami ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Mam Pytanie Do Szanownych Kolegów Użytkowników OPPO .

Mianowicie chodzi mi o Charakterystyki Filtrów Audio , czy ktoś ma dane czym charakteryzują się poszczególne filtry . Z góry dziękuje za wyjaśnienia . 

5. Filter Characteristics: Configure the digital filter for the audio DAC. Some customers may prefer one
type of filter over others.
? Brick Wall – Select the Brick Wall filter.
? Corrected Mini Phase Fast – Select the Corrected Minimum Phase Fast filter.
? Apodizing Fast – Select the Apodizing Fast filter.
? Mini Phase Slow – Select the Minimum Phase Slow filter.
? Mini Phase Fast (default) – Select the Minimum Phase Fast filter.
? Linear Phase Slow – Select the Linear Phase Slow filter.
? Linear Phase Fast – Select the Linear Phase Fast filter.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, Fan Blusa & Sonusa napisał:

Mam Pytanie Do Szanownych Kolegów Użytkowników OPPO .

Mianowicie chodzi mi o Charakterystyki Filtrów Audio , czy ktoś ma dane czym charakteryzują się poszczególne filtry . Z góry dziękuje za wyjaśnienia . 

5. Filter Characteristics: Configure the digital filter for the audio DAC. Some customers may prefer one
type of filter over others.
? Brick Wall – Select the Brick Wall filter.
? Corrected Mini Phase Fast – Select the Corrected Minimum Phase Fast filter.
? Apodizing Fast – Select the Apodizing Fast filter.
? Mini Phase Slow – Select the Minimum Phase Slow filter.
? Mini Phase Fast (default) – Select the Minimum Phase Fast filter.
? Linear Phase Slow – Select the Linear Phase Slow filter.
? Linear Phase Fast – Select the Linear Phase Fast filter.

Hej. Ustaw sobie proszę filtr jak Ci pasuje najlepiej. Każdy z nas ma "inne ucho".

Denon AVP-A1 HDCI, Denon POA-A1 HDCI, Marantz UD-7007 Dac Master , kolumny YB 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 4 tygodnie później...

Panowie proszę w kilku zdaniach napisać o różnicach między  BDP 105EU a BDP 105D .Najbardziej interesuje mnie jakość dżwieku i funkcjonalność. Czy ktoś miał okazje porównać ?

Panowie proszę w kilku zdaniach napisać o różnicach między  BDP 105EU a BDP 105D .Najbardziej interesuje mnie jakość dżwieku i funkcjonalność. Czy ktoś miał okazje porównać ?

Pozdrawiam.

Sansui 907XR ,Meridian 508.20/24,Audiobyte Black Dragon,PMC fb1i, Zu Audio Libtec, Audioquest. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
40 minut temu, misiek x napisał:

Panowie proszę w kilku zdaniach napisać o różnicach między  BDP 105EU a BDP 105D .Najbardziej interesuje mnie jakość dżwieku i funkcjonalność. Pozdrawiam.

Zdaje się że te modele różni występowanie w tym z literką D układu Darbee Visual Presence poprawiającego obraz emitowany/przepuszczany przez odtwarzacz. Na dźwięk nie ma to żadnego wpływu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
19 minut temu, gimza napisał:

A były Oppo 105D, które czytały tylko region North America? Czy wszystkie 105D były region free?

Ja jak nabywałem swoją 105D za opcję region free musiałem dodatkowo dopłacić. Innymi słowy 105D sprzedawane w opcji standardowej w Europie są w wersji UE a w Ameryce pewnie w amerykańskiej. ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, pajek12 napisał:

Ja jak nabywałem swoją 105D za opcję region free musiałem dodatkowo dopłacić. Innymi słowy 105D sprzedawane w opcji standardowej w Europie są w wersji UE a w Ameryce pewnie w amerykańskiej. ?

O to mi chodzi...kolega musi być czujny, żeby jakieś wersji US nie przytulił, ale to chyba pecha strasznego by musiał mieć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla osób, które pytają o możliwość podłączenia Oppo bezpośrednio do końcówek mocy bez użycia oddzielnego przedwzmacniacza lub amplitunera kina domowego: Odtwarzacze Oppo mają niestety duże problemy z zarządzaniem basem w przypadku gdy głośniki w ustawieniach playera ustawimy jako „Small”. Także funkcja, która powinna być jedną z największych zalet tych odtwarzaczy niestety nie działa prawidłowo. Na wielu filmach ścieżka LFE będzie niestety zniekształcona a bas zostanie przesterowany przez Oppo. Jedyny sposób poradzenia sobie z problemem to ustawienie głośników jako „Large” ale nie jest to dobry pomysł jeśli faktycznie mamy małe głośniki kina domowego, które nie będą w stanie przetworzyć pełnego zakresu częstotliwości. Więcej do poczytania na temat tego od dawna znanego problemu odtwarzaczy Oppo w poniższym wątku.
 

https://www.avsforum.com/forum/91-audio-theory-setup-chat/2011642-bass-management-setup-oppo-blu-ray-players-technical-discussion-only.html#/topics/2011642?page=1

This ain't no party, this ain't no disco • This ain't no fooling around • No time for dancing, or lovey dovey • I ain't got time for that now

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, trebore napisał:

Ręcznie, tam gdzie masz konfigurację głośników. 

To wiem, ale zakładam, że głośniki z tyłu są inne, może koncówka mocy jest inna i pytanie jak skalibrować ustawienie głośności? Odległość jakoś można prosto ogarnąć...

17 minut temu, Drizzt napisał:

Dla osób, które pytają o możliwość podłączenia Oppo bezpośrednio do końcówek mocy bez użycia oddzielnego przedwzmacniacza lub amplitunera kina domowego: Odtwarzacze Oppo mają niestety duże problemy z zarządzaniem basem w przypadku gdy głośniki w ustawieniach playera ustawimy jako „Small”. Także funkcja, która powinna być jedną z największych zalet tych odtwarzaczy niestety nie działa prawidłowo. Na wielu filmach ścieżka LFE będzie niestety zniekształcona a bas zostanie przesterowany przez Oppo. Jedyny sposób poradzenia sobie z problemem to ustawienie głośników jako „Large” ale nie jest to dobry pomysł jeśli faktycznie mamy małe głośniki kina domowego, które nie będą w stanie przetworzyć pełnego zakresu częstotliwości. Więcej do poczytania na temat tego od dawna znanego problemu odtwarzaczy Oppo w poniższym wątku.
 

https://www.avsforum.com/forum/91-audio-theory-setup-chat/2011642-bass-management-setup-oppo-blu-ray-players-technical-discussion-only.html#/topics/2011642?page=1

Dzięki fajna uwaga na przyszlość, akurat mam wolnostojące Large wszystkie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 6.11.2019 o 13:37, gimza napisał:

Czy używa ktoś z Was Oppo do sterowania kinem domowym, bezpośrednio podłączonym do końcówek mocy?

Do kina domowego musi być preamp. Oppo nie wysteruje prawidłowo bezpośrednio podłączonych końcówek mocy. Do wysterowania końcówek potrzebny jest prąd ( czytaj-moc ).

Denon AVP-A1 HDCI, Denon POA-A1 HDCI, Marantz UD-7007 Dac Master , kolumny YB 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, PIGMENT33 napisał:

Do kina domowego musi być preamp. Oppo nie wysteruje prawidłowo bezpośrednio podłączonych końcówek mocy. Do wysterowania końcówek potrzebny jest prąd ( czytaj-moc ).

Nie wiem na jakim poziomie szczegółowości jesteśmy, ale końcówki mocy są sterowane napięciem (którego poziom jest regulowany przysłowiowym przyciskiem głośności) i dopiero końcówki mocy wzmacniają/dają prąd, który wysteruje Tobie głośniki. 

Dlatego nie wiem co miałeś na myśli? 

Oppo gra Tobie za cicho?

Niezaprzeczalną zaletą procesora/amplitunera jest automatyzcna kalibracja odległości, opóźnień, głośności, itd.

I tego mi brakuje w Oppo-na resztę nie narzekam...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.