Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  134 członków

Oppo Klub
IGNORED

OPPO CLUB


matee
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 miesiące temu...

Witam ! mam prośbę o poradę , choć w klubie bardzo mało uczestników .Jak wejdzie się na fora zagraniczne to widać że tam Oppo jest doceniane . U nas ze względu na bardzo duży ruch na rynku wtórnym o Oppo jest niewiele słychać , choć odtwarzacz na to zasługuje . Mam model taki jak Zyzio 83SE nu force ale mam wrażenie przy odsłuchach z CD dżwięku zbyt ostrego . Odtwarzacz współpracuje z procesorem Onkyo 5507/5500 i do pieca nie mam zastrzeżeń , dźwięk z radia ciepłutki , basowy z dobrą średnicą i nie kującymi wysokimi. Gramofon tez jest ok. Czy są w odtwarzaczu jakieś regulacje ( od nowości nic nie robiłem ) może w procesorze , czy zmiana kabli coś pomoże czy raczej trzeba myśleć o Ayonie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 10 miesięcy temu...

Widzieliście zapowiadane produkty oppo? Firma zapowiedziała jakiś czas temu słuchawki planarne i wzmacniacz słuchawkowy z wyższej półki. Ze strony Oppo wiadomo że słuchawki będą miały premierę na początku 2014 roku. Znalazłem też trochę zdjęć - wyglądają to naprawdę dobrze:

http://www.phileweb.com/news/d-av/201310/26/33985.html

 

Pytanie do użytkowników OPPO BDP105: Jak oceniacie wbudowany w ten odtwarzacz wzmacniacz słuchawkowy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 miesiąc temu...

Ktoś porównywał nowe Oppo 103D do wersji EU ? Zmiany w jakości obrazu zauważalne ? Różnica w cenie to prawie 700 zł .

 

tez mnie to ciekawi i chetnie zobaczylbym te Darbee na zywo w akcji, bo na youtube te porownanie gierki halo wyglada mi tak jak by jeden komp mial slabsza karte grafiki i tyle :)

 

Pisza "it provides greater clarity and increases the perception of depth resulting in a more dynamic, lifelike experience." mam nadzieje, ze nie jest to taki picture processing jak np. w tv philipsa gdzie z filmu mozna zrobic serial :))

Jakosc obrazu oppo 103 i 105 jest taka sama (103 mialem wczesniej) 105ke kupuje sie, tylko dla audio DAC SABRE32 Reference ES9018 panowie miod malina :)) szkoda tylko, ze ceny+- takie popiep...w stanach troche ponad tysiac dolcow w angli tysiac funciakow a PRL 6tys :/ no, ale co tam Donald nas przeciez stac !

Zastrzegam sobie prawo zmiany pogladow bez podania przyczyny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem swego czasu audiolab m-dac więc wiem jak to gra .Dynamika ,szczegóły, kontury, super bas , troszke mniej przestrzeni i muzykalności. Kupiłem arcam avr750 i chciałbym podpiąć zródło hdmi do avr750 .Mysle ,że oppo 103d by wystarczyło ,myśle też o arcam bdp-300 ale jak widze pustki tego odtwarzacza w środku to aż sie boję :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Dzień dobry. Zapisuję się do klubu z Oppo 103D:) Na razie jestem pod dużym wrażeniem, zwłaszcza zaskoczyła mnie wysoka jakość dźwięku w stereo.

 

Pytanie do kolegów: czy są jakieś wieści w sprawie Netflixa? Miał wejść do Polski podobno (?), ciekaw jestem jak sprawy postępują...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Porównywałeś 103D do 103 ? Jakie różnice z Darbee?

 

Hej, nie, nie porównywałem tych dwóch modeli. Ale spróbuję wkrótce porównać obraz na 103D z Darbee i bez Sam jestem ciekaw czy i na ile to poprawia obraz. Na razie testowałem głównie pod kątem funkcji muzycznych/sieciowych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio zaktualizowałem soft w 103.

Dołożyli nowszą aplikację do obsługi YouTube. Klepanie z pilota tytułów w wyszukiwarce to nadal jednak koszmar. Pilot działa dość wolno i mało precyzyjnie. Na pocieszenie to jedna z nielicznych wad Oppo103. Czy istnieje jakaś aplikacja lub inny sposób sterowania Oppo?

 

zentaur- o jakich funkcjach sieciowych piszesz? Granie po lan z nasa?

Edytowane przez ravanello
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio zaktualizowałem soft w 103.

Dołożyli nowszą aplikację do obsługi YouTube. Klepanie z pilota tytułów w wyszukiwarce to nadal jednak koszmar. Pilot działa dość wolno i mało precyzyjnie. Na pocieszenie to jedna z nielicznych wad Oppo103. Czy istnieje jakaś aplikacja lub inny sposób sterowania Oppo?

 

zentaur- o jakich funkcjach sieciowych piszesz? Granie po lan z nasa?

 

Źle się wyraziłem, chodziło mi o testowanie łączności z internetem czyli You Tube właśnie. Rzeczywiście wpisywanie dość siermiężne, ale to samo jest w innych blurayach. Plusem jest to, że rzadko wpisuję do końca, bo system podpowiadania tego co chcemy wpisać jest dość skuteczny. Inna sprawa, że pewnie można sterować blurayem przez smartfona...(?).

 

Próbowałem porównać obraz z Darbee i bez (przy ustawieniu 50%) i jakiejś wyraźnej różnicy nie widziałem. Inna sprawa, że obraz już na podstawowych ustawieniach jest znakomity. I druga sprawa, być może trzeba lepszego telewizora (i większego - mam Sony z zeszłego roku 46 cali) by to zobaczyć. Albo jeszcze pokombinować z ustawieniami.

 

Generalnie jakimś kinomanem nie jestem. Bardziej zależało mi na uniwersalnym odtwarzaczu, który zagra bluraya, płyty cd i pliki z twardego dysku i połączy się z You Tubem ( a docelowo miejmy nadzieje z Netflixem) i który zabrzmi na poziomie przyzwoitych odtwarzaczy cd. I moim zdaniem Oppo to wszystko mi daje.

 

Po dość traumatycznych przeżyciach z Assusem 700 (notoryczne zawieszanie się nawet po aktualizacji firmware'u - chyba trafiłem na felerny egzemplarz) Oppo to jakby inny świat. Jeszcze ta tacka na płyty, która wysuwa się niczym mechanizm w Yamaha 2000. Na razie jestem b. zadowolony.

Edytowane przez zentaur
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie aplikacji to jest jedna na Androida ale to nic innego jak pilot w telefonie. Funkcjonalność podobna jak w zwykłym pilocie.

Za oceanem wartość użytkowa odtwarzaczy Oppo jest rzeczywiście dużo większa ze względu na serwisy niedostępne w Polsce m.in Netflix,Pandora, Vudu. Ciekawe jak to wygląda w Europie Zachodniej.

Zastanawiałem się nad przejściem ze 103Eu na 103D ale jakoś nigdzie nie można doszukać się porównania na telewizorze lub projektorze fullhd ze średniej półki cenowej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na razie na split screenie na sony 750 przy ustawieniu Darbee 50% jakiejś wielkiej różnicy nie widziałem. Może trochę więcej detali, ale to niewielka różnica była chyba. Pobawię się jeszcze ustawieniami i dam znać. Ale jeśli masz dopłacać do 103D to nie wiem, ja bym brał 103. Ja kupiłem 103D bo 103 się wysprzedał, a na 103D dostałem rabat więc nie miałem specjalnego dylematu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na razie na split screenie na sony 750 przy ustawieniu Darbee 50% jakiejś wielkiej różnicy nie widziałem. Może trochę więcej detali, ale to niewielka różnica była chyba. Pobawię się jeszcze ustawieniami i dam znać. Ale jeśli masz dopłacać do 103D to nie wiem, ja bym brał 103. Ja kupiłem 103D bo 103 się wysprzedał, a na 103D dostałem rabat więc nie miałem specjalnego dylematu.

 

Ps. Podkręciłem Darbee jeszcze bardziej - widać, ale są to różnice subtelne. Przypuszczam, że na większych ekranach/tv może być widać bardziej. Pytanie czy warto dopłacać do Darbee i jak się ma Darbee to QDEO - na to pytanie nie odpowiem. Jeżeli budżet jest napięty, brałbym 103. Jeżeli ktoś jest miłośnikiem dobrej jakości obrazu i nie jest problemem dołożyć, to czemu nie. Może można by wypożyczyć jeden i drugi i sprawdzić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...

Witam !

 

Wchodzę do klubu z Oppo 105D. Zaprawdę zacna to maszynka. Dźwiękowo rewelacja jak na odtwarzacz BR. Video - sami wiecie, że najlepsze w świecie ;-)

Ten Oppo może spokojnie zastąpić CD/DAC tak do 5 tys. zł.

No i Darbee - dla mnie rewelacja !!! Ale mam projektor ...

Buchardt A500 + ARCAM CDS50

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 miesiąc temu...

Będę sprzedawał swojego Oppo 103D, w idealnym stanie (ma niewiele ponad 3 miesiące). Nie mam nic do zarzucenia Oppo, to znakomity sprzęt, ale w momencie kiedy będę głównie streamingował z WIMPa i w momencie kiedy przesiądę się na PC lub HTPC jako źródło, tego typu BD nie będzie mi potrzebny.

 

Wkrótce zamieszczę ogłoszenie, gdyby ktoś był zainteresowany, proszę o kontakt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.