Skocz do zawartości
IGNORED

Pewnie było ale jaki ampli do Paradigma?


Robert Gdansk

Rekomendowane odpowiedzi

Hehe witam wszystkich.

Wczoraj pojechalem z kolega by przesłuchac Paradigmy Monitorki 7. Tak sie składa ze to miały byc kolumny dla niego. Ale on cos zaczał marudzic ze on jednak chce mniejsze i wogule. Posłuchalem i długo sie zastanawiac nie musialem! Za sklepowa cene KefQ1 dostalem podłogówki o niebywałym potencjale dynamicznym i całkiem przyjemnym brzmieniu- czyli to co chcialem miec w KD.

Fakt ze narzeczona mi marudzi bo sa czarne i ni jak nie pasuja do pokoju (chcialem cos w wisni kupic) ale mam nadzieje ze ja przebłagam :) a jak nawe bede zmuszony je opylic dalej to i tak w przyszłosci KD własnie na paradigmach bede chcial budowac :D

I w zwiasku z tym pytanie: czego szukac z ampli? Typuje Yamahe 640 (przynajmniej wg Waszych opini) ale chce poznac konkurencje a naprawde sie wogule na tym nie znam. Wiem jedno: ampli musi miec dobry i wyrazny srodek oraz "góre". Bas w paradigmach to naprawde malinka i wogule na nich wrazenia nie robi drzenie szyb ale wokale i wysokie sa malo wyrazne mimo iz narazie napedzam to całkiem dobrym wzmakiem Cambridge.

Co typujecie?

Jesko licze na Ciebie :D

pozrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej Robert,

Ja mam Yamaszke 430 i kolumny B&W. Te kolumny mają baaardzo dużo wysokich ale ten ampli chyba je trochę obcina. Niestety nie wiem, czy dlatego że to amplituner, czy dlatego że Yamaha, czy dlatego, że słaby, czy może że DVD ;-) Podłączaliśmy do tych samych kolumn zestaw NAD 320/521 i pojawiło się więcej góry i detali. Mimo wszystko mój zestaw gra fajnie i jestem zadowolony. Teraz wybieram monitorki dla syna i jak słucham tego co jest w sklepach, a mam w głowie brzmienie moich B&W, to jestem załamany.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

We stand in the Atlantic
We become panoramic

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie amplitunery maja wieksze problemy z poprawnym oddaniem srodka i góry.

Taka juz ich uroda ze głownie maja za zadanie wgniesc widza/słuchacza w fotel i tylko niektóre z firm mysla o bardziej wymagajacych słuchaczach. Hmm ale dzieki zastanowie sie nad tym.

Co do monitorkow napisz mi na priv czego szukasz, i za ile moze bede w stanie Ci pomóc.

pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do Shrek

Juz kupilem paradigmy wiec dzieki za info, powiem Ci ze cena jest na tyle dobra ze pewnie bym sie na nie zdecydowal (gdyby nie wczorajszy zakup) daj w dziale ogloszenia ze jest cos takiego, moze ktos sie skusi.

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

heh witam Cię Robercie :D

Przepraszam, że tak długo się nie odzywam, ale ostatnio tylko testuje kolumienki.:)

 

Nic tylko pogratulować zakupu, z początku myślałem, że kupiłeś v3. I już chciałem pisać, że zrobiłeś interes roku, v.1 nie słuchałem, ale podejrzewam, że brzmienie jest podobne do młodszych braci. Co tu dużo mówić za taką cenę trudno znaleźć tak dobre podłogowce!:)

Jednak z drugiej strony trochę szkoda, że nie poszedłeś w kierunku Kefów.......Oczywiście rozumiem, że cena odgrywa ogromną rolę, ale miło było by mieć kompana na forum! Tak się trochę rozmarzyłem.....:)

 

Mówisz, że chodzi Ci przede wszystkim o poprawę średnicy i góry. Postaram się w związku z tym, zredagować parę amplitunerów właśnie pod tym kątem:

 

-Yamaha 640 - słuchałem, co prawda chwile, ale nasunęło mi się parę wniosków. Przede wszystkim odczułem dużą poprawę w stosunku do 630. Z tego, co pamiętam 630 miała słabą zbyt ostrą i natarczywą górę, a bas był rozlazły i przedobrzony, że tak to nazwę. Najbardziej podobała mi się średnica żywa, krystaliczna, detaliczna, i lekko ocieplona, (czyli taka jak lubię). W 640 problem basu zniknął, stał się zrównoważony, można by rzec bardziej naturalny. Średnica na całe szczęście pozostała taka sama. Niestety góra w dalszym ciągu mi się nie podoba, nie wiem, czemu tak wielu ludzi łączy, 640 z b&w 602, moim zdaniem jest to zupełnie nietrafione połączenie. Co prawda nie jest już tak natarczywa, ale mi przeszkadza. Jest moim zdaniem zbyt jasna inna sprawa to to, że słuchałem jej właśnie w towarzystwie 602 (wiadomo odsłuchy w audioklanie:)), z Paradigmami może zachować się inaczej.

 

- Onkyo 601 - jeżeli miałbym ten model oceniać właśnie pod względem średnicy i góry, to wystawiłbym mu 5 no może 4+. Moim zdaniem największym mankamentem Onkyo jest bas, jest go trochę mało, a w dolnych rejestrach czasami się gubi. Średnica to miód dla uszu, w tym względzie mogę śmiało powiedzieć, że Onkyo figuruje w gronie faworytów. Jest ciepła, detaliczna, scena jest poukładana, wokale są wręcz "słodkie" można ich słuchać godzinami (szczególnie żeński wokal) i co najważniejsze jest czysta! Góra jest stonowana, na pewno nie można powiedzieć żeby ten amplituner był krzykliwy. Czasami zdarzy mu się przeinaczyć coś w górnych rejestrach, ale o żadnych sssyykach czy piskach nie może być mowy. Czy jest krystaliczna? To niech każdy oceni sam, najlepiej ze swoimi kolumnami. Ja mogę tak ją nazwać, ale uczulam, że 600 słucham w towarzystwie Kefów, które maja zabójczą górę. Ostatnią, ale myślę ze bardzo istotną kwestią, jest niebywała wręcz neutralność Onkyo, naprawdę wielu mogłoby pozazdrościć takiej wierności przekazu, za taką cenę.

 

- Harman kardon 3550. Cieplutki amplitunerek:). Chciałoby się powiedzieć, że jak już kupiłeś produkt z Ameryki Północnej, to należałoby na tym kontynencie pozostać, i jako kompana do Kanadyjczyków wybrać Amerykańca. Bas jak powszechnie wiadomo miodzio, oj podrasował by w tym względzie i tak świetnie operujące basem monitory. Średnica również ciepła, moim zdaniem niebezpiecznie zbliża się do granicy tzw. "ciepłych kluch", ale właśnie dzięki temu tak mi się podoba. Scena poukładana, dźwięki nigdy się ze sobą nie kleją, świetnie integruje się z niskimi częstotliwościami. Góra natomiast gdzieś znika, co uważam za zaletę. Nie można się przecież spodziewać po ampitunerze za 3000zł, że zrobi z góry jakieś bóg wie co. Najprościej można by powiedzieć, że tworzy z resztą pasma integralną całość, i mimo że nie powala na kolana, to jednak może się podobać. Prawdę mówiąc do dziś się zastanawiam, dlaczego nie wybrałem Harmana zamiast Onkyo, no ale cóż, może kiedyś to się zmieni???

 

-Denon 1804. Tak jak po Onkyo, nie należy się po nim spodziewać jakiś spektakularnych efektów. Denon kładzie nacisk przede wszystkim na wierność odtwarzania ścieżki dźwiękowej. Japończyk stara się nie faworyzować żadnego pasma, można by powiedzieć, że gra bardzo liniowo. Najbardziej odbija się to na basie. Średnica w odróżnieniu od konkurentów nie jest już tak ocieplona, skłania się raczej w kierunku złotego środka, jednakże czasami wydaje się trochę słucha, (ale pewnie przesadzam). I właśnie dlatego wydaje mi się najbardziej krystaliczna z pośród przedstawionych tutaj amplitunerów. Góra świetna, jedna z najlepszych, a to właśnie za sprawą liniowości tego amplitunera. Wyraźna i dokładna bardzo "prawdo mówna”, czyli taka, jaka powinna być. Jest to amplituner szalenie neutralny, nawet w porównaniu z Onkyo, dlatego tak ja w przypadku Yamahy musi się słuchaczowi spodobać. Denon wpadnie w ucho, i albo już w nim zostanie albo zaraz wyleci drugim.

 

Z innych pozycji nalewno warto przesłuchać nada(ktoś tu narzekał na górę) i marantza.

 

Narazie mój opis poszczególnych modeli jest raczej streszczeniem, potraktuj to jako ogólną informacje o tych amplitunerach. Zastrzegam, że jest to moje subiektywne zdanie, i prosiłbym, aby jakiś napalony krzykacz nie negował mojej wypowiedzi i twierdził żem idiota bo mysle inaczej niż on. Jeżeli ktoś uważa, że brzmienie różni się od tego, które tutaj opisałem niech sam napisze jak się sprawy według niego mają.

 

Mam nadzieje, że choć troszkę pomogłem!:)

 

Pozdrawiam:D

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DZIEKI JESKO !

Wiedzialem ze mozna na Ciebie liczyc ;)

Co do Paradigmów to juz je sprzedaje :) ale tylko dlatego iz sa czarne a nie wisniowe (nie wiem jaka to ma roznice ale moja kobieta od momentu zakupu chodzi i mi truje)...fakt cały pokoik był robiony w innym guscie.

Wiec najpewniej je sprzedam ale chyba zostane przy paradigmach. W przeciwienstwie do strasznie detalicznego dzwieku B&W paradigm potrafi przekazac podobna ilosc szczegółow ale mniej natarczywie co mi sie podoba.

Krotko mowiac Paradigm to jest to czego szukam :) do Kina.

Ale na fronty bede kupowal Monitorki 3, poniewaz tak czy siak zainwestuje w suba to szkoda kasy na podłogowce wywalac. A z tego co słysze na 7 to ten Monitor 3 tez bedzie niezle "pukał". Co ciekawe u mnie pracuja dwie 16,5 cm przetworniki a tam jeden ale 18cm....

No nic w kazdym razie jak ktos lubi wykop ( a w kinie to sie liczy) to paradigm jest strzalem w 10!

Az sie boje o sasiadów jak kupie tego PS 1000 lub 1200 hihi

Licze na to iz po wejsciu do UE wsiade w auto pojade i zakupie cały zestaw za przyzwoite pieniadze.

Z ampli zostaja ONKYO i YAMAHA aczkolwiek wzmak ONKYO troche mnie rozczarowal i jakos ciezko mi bedzie sie przestawic.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...ach te kobietki...

co do sprzetu jak dotad moja kobieta nie ma nic do powiedzenia, aczkolwiek juz byly spiecia w tym temacie. Dla mnie wszystko musi byc w kolorze czarnym, ;> BO TAK! Tez interesuja mnie jakies przody Paradigma, ale to dopiero w nieokreslonej przyszlosci.

Jestem ciekawy co w koncu wybierzesz i dlaczego ten a nie inny sprzet. Mam nadzieje, ze nie bedzie to kwestia wygladu ;>

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do Slav

Wiesz ja tez generalnie nie lubie sie poddawac ale w tym przypadku musze przyznac racje kobiecie...czarny sprzet nie pasuje do naszego wystroju. A tak sie sklada ze 1 mies temu robilismy wielki remont i wszystko zmienialismy i jest swierze wiec zal wyglad psuc. :)

Pozatym ja nie potrzebuje az takich mocnych przodów do kina. Ten paradigm co mam jest niesamowity jesli chodzi o wlasnosci dynamiczne i ekspresje a wlasnie to chce w kinie osiagnac.

Na 99% kupie Monitorki 3 w kolorze wisniowym (czy cos takiego) i jezeli beda mialy 60% potegi podlogowcow to spokojnie wystarcza!.

Jak chcesz podlogowce Paradigma to ja swoje sprzedaje, zerknij na ogloszenia dla forumowiczow znizka :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a może słuchał ktoś marantza sr-5400 z np. czymkolwiek? Jedyny marantz jakiego widziałem we wrocławiu stał na półce nie podłączony (i to w dodatku sr-4400 :( ). Jak by marantz zagrał z paradigmem w kinie?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam !

 

Proszę bardzo, ciesze się że się przydało. A tak na marinesie to bardzo szybko zmieniasz zdanie (i kobitka pewnie Ci w tym bardzo pomaga)! :D

 

tu masz ciekawą propozycje monitorków 3 :

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej Jesko !

Nie zmieniam zdania :) od poczatku myslalem nad zbudowaniem kina opartego na podstawkowcach + subik.

A te Paradigmy to kupilem z przypadku i ciekawosci jak to u mnie zagra. Nie zawiodlem sie.

Naprawde sa OK i dlatego wierze iz Monitorki 3 spokojnie dadza sobie rade.

Narzeczona napewno wpływa na szybkosc reakcji....ale i tak bym te 7 sprzedawal bo narazie rezygnuje ze stereo (finanse nie pozwalaja na jedno i drugie)...a jak juz bede sobie budowal system to na lampie i tyle.

Ten link z allegro nie dziala (chyba nieaktulany) ale pewnie chodzilo o te jasne 3 za 999zł?

pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taka żąglerka jest czasami fajna i przyjemna :)

 

Rzeczywiście aukcja została zakończona, o ile dobrze pamiętam były w kolorze wiśniowym i w opcji "kup teraz" kosztowały 900zł. Czyżbyś już je zgarnął :D

 

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 28

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.