Skocz do zawartości
IGNORED

Wyższe ale niemłode odtwarzacze Marantza


jozwa maryn

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

przy okazji pytanie - odswiezy sie ten ciekawy watek....

 

A pytaniejest takie: w oryginalnej instrukcji do Marantza CD80 (CD60 zreszta tez) stoi jak byk napisane "D/A conversion: quadruple oversampling (176.4 kHZ) with digital filter and TWO 16-bit D/A converters". Po rozkreceniu CD-ka, na plycie glownej widac TYLKO JEDEN TDA1541A (S1 zreszta z doklejka Philipsa - Q SELECTION :)

 

O co chodzi - jest gdzies drugi, czy instrukcja (opis par. technicznych) cos inaczej rozumie?

 

pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"TWO 16-bit D/A converters" to znaczy po jednym przetworniku na kanał , inaczej dwa monofoniczne w jednej obudowie.

W Marantzu i Philipsie taka specyfikacja jest normalna.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 miesiąc temu...

odnośnie cd 50 - to przetwornik 1541 a mechanizm to chyba cdm4 (może ktoś mnie poprawi). W wersji SE bardzo porządne kodensatory. Na pewno ma duży potencjał i po tuningu z lepszym rozbudowanym zasilaniem powinien zagrać jeszcze lepiej. Jak dla mnie konstrukcja w środku za nadto plastikowa.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Jakkolwiek będzie - będzie inaczej, aniżeli sobie wyobrażamy - ponieważ między Dobrem a Złem znajdujemy się w życiu i w świecie

wielowymiarowym,w którym dokumentnie pomieszane jest Przypadkowe z Nieuchronnym."(S. Lem 1999)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

CD50 to jest dokładnie to samo co

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Tu akurat po tuningu. Oryginalne opampy to LM833, napęd CDM4.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Xavian XN 250 EVO | Sony TA-N7 | Chord Mojo | Luxman T-03L | AQ Midnight 2 | Sun Audio Reference | Tomanek TAP8

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>>> grafton - produkcja ca 1991, juz na 100% technologia bitstreamowa, nie wiem jaki naped - juz raczej nie CDM1 (CDM2?), wielki, solidny, chyba 18 kg wagi....

 

.... tylko to juz nie to :)

 

Puchatek

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>>> dokladnie ogladalem wszystkie Cd-ki z serii CD40, cd50, cd60 i cd80.

 

Wszystkie ponizej Cd80 to plastikowe obudowy, tda1541A i naped CDM4. Tak plastikowe, ze az smierdzi plastikiem - sorki za dosadne wyrazenie.

 

Za to CD80 to bajka - zadnych kompromisow - CDM1 Mk2, TDA1541A Single Crown a konstrukcja mechaniczna to stal, a miejscami to nawet wyglada na odlewy z żeliwa :) Zreszta waży 15 kilo... i każdy kto sie do niego zbliży z mata bitumiczna celem wytłumiania (jak to seryjnie robia z cd63/cd67/etc...) szybko schowa ogon pod siebie :)))

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>>> Bartek1 >>> nieladnie :) nie sprzedaje tylko daje szanse, zeby ktos tez mial tego Cd-ka... jak wiesz zostawiam sobie w domu drugi egzemplarz :)))

 

Mysle, ze to tematu tuningu to jeszcze wrocimy :)

 

Puchatek

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Redaktorzy

puchatek, to jest to!! Nie sprzedaję, tylko daję szansę nabyć. Ja też chcę tak umieć! Jednak jak się chce, to nawet na formu internetowym można wyrazić się precyzyjnie i elegancko zarazem...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Puchatek

 

fachowo to sie nazywa "modyfikacja znaczeń przez wykorzystanie wieloznaczności słów"

 

a potocznie ... - aaaa - lepiej nie powiem - hehehe

 

ale faktycznie - na cd 80 jest to w pewnym sensie okazja do kupna; tzw. biełe kruki nie mają przecież ceny

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyszedl mi do glowy (szalony?, kontrowersyjny?) taki pomysl - my tu sobie w tym watku opowiadamy o klockach sprzed 15 lat, ktorych pewnie jest razem w Polsce kilkanascie sztuk, ktorych sluchac na codzien okazje ma ledwie garstka.... a moze byc tak namowic Jozwe, zeby ktoregos razu wzial do testow takie stare Marantze???

 

Sam jestem ciekaw :)

 

Jestem do dyspozycji, jesli chodzi o pozyczenie Marantz CD80 oraz Marantz CD94MK2

 

 

Jozwa, co Ty na to? Da sie zrobic cos co nie przysporzy $$$ szanownym producentom, a bedzie tylko (az?) powrotem nostalgiczno-porownawczym dla dostepnego teraz wszelakiego ustrojstwa CD?

 

pozdrowienia

Puchatek --- intrygant :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Redaktorzy

Głównym problemem w takich testach jest brak klocków w Polsce. Jeśli dostarczysz np. dwunastkę, no to jasne!!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:(

 

no to widze, ze z testu nici..... zeby na 200 sztuk na swiecie (jak glosi fama) - jeden akurat trafil na testy jako warunek niezbedny.... a szkoda, dalej w testach beda nowe kambridze, arkamy, marantze (o ile sie jeszcze sami nie pogubili w tych II, III, KI, SE, M, etc...) i inne takie....

 

:(

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie dlatego, że testowanie dwunastki jest bezpieczne, nie zburzy porządku rynkowego niezależnie od tego jak znakomita byłaby ocena, bo z opisu każdy i tak się dowie że na zdobycie tego nie ma szans.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>>> McGyver --- chyba trafiles w dziesiatke, niestety :) a tak w ogole to chyba jest schizo - bo sam od dawna gazet-naszych-hi-fi nie kupuje, a tu zapodaje pomysl testow w tychze... hmm, trzeba isc na kontrole :)

 

pozdrawiam

P

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale chyba nic nie stoi na przeszkodzie ,żeby zamieszczać własne testy tychże legendarnych odtwarzaczy w dziale opinie tego forum. Myślę że forumowicze chętnie by poczytali o CD80 i CD94 konkretne recenzje . Jeśli komuś się nie chce to chętnie je przetestuję i opublikuję recenzje na forum . Za darmo ;-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Redaktorzy

Jeśli to sprawa prestiżowa... Boże, a ja to tak lekko potraktowałem. Dobra, już biorę tego 94, niech zburzy ten tam, porządek rynkowy. Myślałem że mój Karik sprzed 12 lat burzy go wystarczając a tu proszę, muszę dodatkowo użyć jeszcze 94-ki, żeby zburzyć niesprawiedliwy prymat muzealnego Linna nad wszystkim innym. W drodze wyjątku zastrzegam sobie jednak prawo do powiedzenia prawdy o wyniku. Kiedyś trzeba zacząć...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Józwa, ja miałem na myśli tylko to, że w interesie prasy nie leży wzrost zainteresowania rynkiem wtórnym, bo nie utrzymuje się z reklam komisów i handlarzy używkami.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Redaktorzy

Żartujesz chyba - rynek wtórny na CD/DAC 94? W Polsce? To chyba jeno koncepcja teoretyczna? A poza tym, rynek wtórny napędza się z rynkiem pierwotnym, więc nie ma sprzeczności.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

CD 94 rzeczywiście niewiele częstsze zjawisko od jednorożców. Ale test staroci może dać do myślenia co niektórym, i zniechęcić do zakupu urządzeń nowych ze sklepu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.