Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  144 członków

Kenwood Klub
IGNORED

Nieaudiofilski Klub Kenwooda


gelson

Rekomendowane odpowiedzi

Jako pierwszy postaram się przetrzeć szlak ze swoim cd DP-7050, zdjęcia wkleję jutro, śmiało zapraszam do wymiany poglądów, jako, że bądż co bądż sprzęt dobry, aczkolwiek niszowy jeśli chodzi o popularność.

 

A dlaczego nieaudiofilski ? - bo tak postrzegany jest niestety Kenwood.

Denon PMA 925R, Sony TA F690ES, ST-S590ES, NuBERT NuBox 360, AKG K550, Graham Slee Solo klon, BCL.

"Doświadczenie jest ostatecznym kryterium prawdy".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie narzekam Kenwood DP-X9010 czym lepszy DAC tym lepiej gra. Z Muse Model2 to jakiś przeciętny budżetowy CD-k. Akuratnie ten Benchmark na zdjęciu nie był za cudownym, lekko zapiaszczony cyfrą. CEC-DX51 już gra ok a z taką ThetąVa jest już bardzo miodnie. Kable do DAC-a też mają wpływ. Wymaga kabla bardzo transparentnego bez upiekszaczy i zamulenia np Illuminati D60 to prze zamulacz, znacznie lepiej gra na Furutechach a najlepiej na moim własnym :)

 

Ostatnio słuchałem go na przerabianych słuchawkach Beyerdynamic T1 i zwątpiłem że można jeszcze tyle wycisnąć z tego już sędziwego CD.

 

Tak że podsumowując TEN Kenwood to już nie sprzęt AGD :)

 

DP-X9010

Duże osiągnięcia pojawiają się wyłącznie wtedy gdy oczekiwania są duże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

- > Gelson

Masz 100 % racji, ze firma Kenwood jest przez wielu audiofilów postrzegana jako niekoniecznie audiofilska. I dobrze, w związku z tym klocki Kenwooda nie osiągają kosmicznych cen na allegro jak choćby modne swego czasu urządzenia Sony ES czy Marantza… Ja mam tuner Kenwooda KT 5020L, którego kupiłem za 70 złotych. To jeden z lepszych moich zakupów audio. Tuner brzmi na prawdę ładnie – no może prezentuje ciut rozjaśnione brzmienie, ale za to jest jak na radio cyfrowe bardzo czuły i stroi dobrze dosłownie na kawałku drutu.. Musiałem jedynie nad wyglądem rzeczonego tunera trochę popracować. 2 godziny walki z pastą lekko ścierną i tuner Kenwooda wygląda niemalże jak nowy.

Pozdrawiam’

Janek

PS Dodam, ze miałem tez u siebie w domu dwa tunery analogowe Sansui. Jeden z nich to ceniony model T – 60, I MOIM ZDANIEM Kenwood gra od nich lepiej, a do tego można zaprogramować stacje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam prywatnie szukam KT5020 lub KT6040, natomiast faktem jest, że KT5020 jest uważany za jeden z ciekawszych tunerów, a do tego bardzo dobry no i jak na swoje możliwości - niedrogi ( mam tylko nadzieję, że nie nakręci się w ten sposób cen na Alledrogo ).

Denon PMA 925R, Sony TA F690ES, ST-S590ES, NuBERT NuBox 360, AKG K550, Graham Slee Solo klon, BCL.

"Doświadczenie jest ostatecznym kryterium prawdy".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tez kiedyś posiadalem mini Kenwooda ale modelu nie pamiętam... ( poczatek lat 90 tych )

Przy okazji zwracam uwage na nieaudiofilskie urzadzenie czyli 2 kanałowy ampli KD KA-5000 ( nowy model )

Wyjątkowosć : wejscia cyfrowe , video ( HDMI ) ale wzmacniacz 2 kanalowy

I jest jeszcze jeden argument za kupowaniem audio-systemów: w przypadku ewentualnego rozwodu rzadko się go traci na rzecz partnera: jacht przepadnie, dom przepadnie, dzieło sztuki przepadnie, prawa rodzicielskie przepadną - ale sprzęt na pewno będzie ci towarzyszył na nowej drodze życia. Nawet lichwiarz powinien to docenić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tej chwili nie jestem jeszcze ortodoksem i gram na Sony TAF 540, ale szukam KA 7050R lub w ostateczności KA 5050R.

Edytowane przez gelson

Denon PMA 925R, Sony TA F690ES, ST-S590ES, NuBERT NuBox 360, AKG K550, Graham Slee Solo klon, BCL.

"Doświadczenie jest ostatecznym kryterium prawdy".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obiecane zdjęcia, trochę robione na szybko :

 

I czarna owca w stadzie, choć wstydzić się nie musi :

post-11280-048126600 1286385631_thumb.jpg

post-11280-021115000 1286385657_thumb.jpg

post-11280-063779800 1286385676_thumb.jpg

post-11280-015263300 1286385771_thumb.jpg

Denon PMA 925R, Sony TA F690ES, ST-S590ES, NuBERT NuBox 360, AKG K550, Graham Slee Solo klon, BCL.

"Doświadczenie jest ostatecznym kryterium prawdy".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gelson

 

Już jeden klub Kenwood'a istnieje;

http://www.audiostereo.pl/klub-kenwooda_58710.html

 

Po co kolejny?

 

Ups, no tak, gapiostwo do kwadratu, a czy nie można by tak scalić obu ?

Denon PMA 925R, Sony TA F690ES, ST-S590ES, NuBERT NuBox 360, AKG K550, Graham Slee Solo klon, BCL.

"Doświadczenie jest ostatecznym kryterium prawdy".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli ktos nie ma oporów przed "kręgami w zbożu" to polecam :

http://www.jd-bbs.com/viewthread.php?tid=1191642&highlight=%2B###

Denon PMA 925R, Sony TA F690ES, ST-S590ES, NuBERT NuBox 360, AKG K550, Graham Slee Solo klon, BCL.

"Doświadczenie jest ostatecznym kryterium prawdy".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardziej Harman jak Kenwood niż Kenwood jak Harman - zobacz rok produkcji.

 

Bardziej Harman jak Kenwood niż Kenwood jak Harman - zobacz rok produkcji.

O tym mówimy :

post-11280-089200300 1286454026_thumb.jpg

Denon PMA 925R, Sony TA F690ES, ST-S590ES, NuBERT NuBox 360, AKG K550, Graham Slee Solo klon, BCL.

"Doświadczenie jest ostatecznym kryterium prawdy".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gelson

 

Już jeden klub Kenwood'a istnieje;

http://www.audiostereo.pl/klub-kenwooda_58710.html

 

Po co kolejny?

 

Ups, no tak, gapiostwo do kwadratu, a czy nie można by tak scalić obu ?

 

No tak, właśnie, chyba moderator się tu trochę zagubił. Z powodów czysto praktycznych (później informacji o Kenwoodzie będzie się szukać na dwóch forach) byłbym za scaleniem obu klubów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś dotrze do mnie tuner KT 6050, jeśli dobrze gdzieś tam doczytałem to

KT 6050 to samo co KT 6040 tyle, że KT 6050 ma RDS, z kolei KT 6040 to to samo co KT 7020, czyli reasumując KT 6050 to to samo co KT 7020 tylko z RDS-em - czy dobrze rozumuję ?

Denon PMA 925R, Sony TA F690ES, ST-S590ES, NuBERT NuBox 360, AKG K550, Graham Slee Solo klon, BCL.

"Doświadczenie jest ostatecznym kryterium prawdy".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Witam pytanie do znawców sprzętu kenwooda

 

Czy ktoś zna źródło z którego pochodzi informacja

że tuner Kenwood KT 5020L to europejska okrojona wersja modelu KT5020 bez Direct Linear Loop Detector?.

Przekopałem sporo zasobów sieci i znalazłem tylko to że różnica pomiędzy modelami polega na tym że 5020L ma opcję odbioru fal długich (potwierdza to manual ten sam dla obydwu wersji oraz opinia z jednego forum anglojęzycznego).

Poza opinią na tym forum nigdzie nie znalazłem potwierdzenia tego stwierdzenia.

Ma ktoś dokładniejszą wiedzę na ten temat? To dość istotne ponieważ to dobry budżetowy tuner a obecnie dostępne są praktycznie modele

5020L

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Dolaczam sie do Was. Uwazam ze Kenwood jest super sprzetem audio, zwlaszcza jak sie go zacznie modernizowac.

Ja wlasnie z takim zamiarem wrocilem do niego. Gdy chodzi o jego brzmienie zadowala mnie w zupelnosci, jest takie jakiego

oczekuje od sprzetu. W mojej kolekcji jest nieco tego - wzmacniacze KA-5050R, KA-7050R, KA-7090R i maluszek 601 :D

CD - Dp 5050,5090,7050 i kilka mniejszych. MD 9090 i 5090 , Korektor GE-1100 x 2, MAGNETOFONY KX-5050, KX9050S

Fotki tez wstawie, moze z czasem tez informacje dotyczace modernizacji tego sprzetu i jak wplynely na dzwiek.

POZDRWIAM WSZYSTKICH ktorzy uwazaja podobnie

 

PS. Kenwood nie jest NIEAUDIOFILSKIM SPRZETEM - popatrzcie tylko na roczniki i opinie o nim, obecny kenwood daje duzo do zyczenia.

Podobny kryzys przezyla swego czasu Marka MARANTZ - gdy zostala wykupiona przez pewna firme ktora chciala zrobic kase na marce

montujac tandete do srodka. Obecnie odzyskuje swa pozycje gdyz zostal odkupiona przez firme ktora sie na tym doskonale zna

- moze i Kenwood ja spowrotem odzyska gdy zajma sie nim ludzie z powolaniem do dzwieku.

Takie wzamcniacze jak KA-7050 i 7090 naleza do czolowki - po modernizacjach moga smialo konkurowac z duzo lepszymi wzmakami i niejednokrotnie

osiagnac duzo lepszy wynik jak konkurencja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Dolaczam sie do Was. Uwazam ze Kenwood jest super sprzetem audio, zwlaszcza jak sie go zacznie modernizowac.

Ja wlasnie z takim zamiarem wrocilem do niego. Gdy chodzi o jego brzmienie zadowala mnie w zupelnosci, jest takie jakiego

oczekuje od sprzetu. W mojej kolekcji jest nieco tego - wzmacniacze KA-5050R, KA-7050R, KA-7090R i maluszek 601 :D

CD - Dp 5050,5090,7050 i kilka mniejszych. MD 9090 i 5090 , Korektor GE-1100 x 2, MAGNETOFONY KX-5050, KX9050S

Fotki tez wstawie, moze z czasem tez informacje dotyczace modernizacji tego sprzetu i jak wplynely na dzwiek.

POZDRWIAM WSZYSTKICH ktorzy uwazaja podobnie

 

PS. Kenwood nie jest NIEAUDIOFILSKIM SPRZETEM - popatrzcie tylko na roczniki i opinie o nim, obecny kenwood daje duzo do zyczenia.

Podobny kryzys przezyla swego czasu Marka MARANTZ - gdy zostala wykupiona przez pewna firme ktora chciala zrobic kase na marce

montujac tandete do srodka. Obecnie odzyskuje swa pozycje gdyz zostal odkupiona przez firme ktora sie na tym doskonale zna

- moze i Kenwood ja spowrotem odzyska gdy zajma sie nim ludzie z powolaniem do dzwieku.

Takie wzamcniacze jak KA-7050 i 7090 naleza do czolowki - po modernizacjach moga smialo konkurowac z duzo lepszymi wzmakami i niejednokrotnie

osiagnac duzo lepszy wynik jak konkurencja.

Czy mógłbyś pokrótce napisać jak gra DP-7050 i DP-5090 i czym różni się dźwięk DP-7050 od DP-5090 ? Pls ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 miesięcy temu...

Dołączam i ja do klubu.Posiadam tunery szt.2 KT-990D i KT-9x.Miałem juz sporo innych tunerów innych firm ale Kenwood wygrał!Szukam teraz jakiegoś CD,mam na uwadze dwa modele 5050 lub 7020 moze coś w najblizszym czasie upoluje :)

Edytowane przez Dimension

Jedyną rzeczą, której uczy historia, jest to, że większości ludzi niczego nie uczy. [Winston Churchill]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...

Od dziś dodatkowo: KA-7050r. Grzeje chatę mniej niż moja lampa i bardzo dobrze słucha się go cichutko wieczorem. Stan super co nie jest takie oczywiste przy sprzętach 20lat+. Jednak mam słabość do japońszczyzny - następne auto dla żony: koniecznie Japoniec.

Edytowane przez Zegarmistrz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy temu...
  • 1 miesiąc temu...

Podłączam się do tematu . Co to jest funkcja " High Sens. Level " w tunerze Kenwooda KT 990D ?

Tutaj znajdziesz odpowiedź: https://pl.scribd.com/doc/44717042/KT990D

Witam Szanowne Grono wraz z tunerem KT-6040 :)

Podobno muzykalny tuner, tylko w angielskojęzycznych testach nie brali pod uwagę parszywej jakości polskich rozgłośni...

Edytowane przez MatthewTourist
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 13

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.