Skocz do zawartości
IGNORED

YAQIN MS 34D opinie, porady


deltastudio

Rekomendowane odpowiedzi

Kółko z zębatką nie łączy się w całość z tym z blaszkami. Ale oba mają odpowiednio ukształtowany otwór w środku który dopasowany jest do kształtu ośki gałki potencjometru. Najpierw wchodzi kółko z zębatką zwróconą w stronę silniczka, potem kółko z blaszkami. Muszą być razem ustawione w takiej pozycji żeby kształty otworów wewnątrz się pokrywały i jednocześnie były ustawione w takiej pozycji aby wpasować się w oś gałki potencjometru ustawionego na minimum lub maksimum głośności. Oś na samym końcu jest okrągła ale w miejscu gdzie są osadzone te dwa okrągłe elementy zmienia kształt i jest spłaszczona. Także to wszystko musi się razem w siebie wpasować. Dziwi mnie że udało Ci się zamknąć całość i jednocześnie masz luźny jeden element w środku .

 

Sent from my SM-G900F using Tapatalk

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na to wygląda. Czy twój Yaqin mocno się nagrzewa podczas pracy? Nie mówię tu o lampach, to wiadomo. Chodzi mi raczej o transformator zasilacza. Głośnikowe są praktycznie zimne, ten zasilający jest dość ciepły. Osłona transformatora ma około 40 stopni po godzinie pracy. Mieszkam w UK i dużo czytałem o problemach yaqina z angielskim zasilaniem. Napis z tyłu obudowy sugeruje że jest to wersja 230V, czerwony przełącznik z boku obudowy ma napis 220V. W gniazdku w ścianie mam tutaj 240V. Na forach takich jak vinylengine czy audiokarma czytałem że ma to zgubny wpływ na yaqina. Szczególnie gdy jest to wersja 220V, wtedy dochodzi prędzej czy później do uszkodzenia transformatora od przegrzania. Wersja 230V już lepiej ale wciąż są wtedy wyższe napięcia np żarzenia lamp.

 

Sent from my SM-G900F using Tapatalk

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość zbyniu 360

(Konto usunięte)

u mnie jest odwrotnie z tyłu 220 v ,a z boku na przełączniku 230v.grzeje sie do pewnego momentu ,i trzyma stałą temperature,taką jak piszesz,powiedz mi którą strona ta zebatka ma byc ,wklęsłym w strone silniczka ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ma być zębatką do silniczka tak aby zazębiła się z ślimakiem. Druga strona jest gładka i styka się razem z kółeczkiem z blaszkami. Także zakładając że masz przed sobą rozłożony potencjometr, silnik z lewej, gałka z prawej, to jak przyłożysz te dwa elementy do siebie to z prawej masz blaszki z lewej zębatkę.

 

Sent from my SM-G900F using Tapatalk

 

u mnie jest odwrotnie z tyłu 220 v ,a z boku na przełączniku 230v.grzeje sie do pewnego momentu ,i trzyma stałą temperature,taką jak piszesz,powiedz mi którą strona ta zebatka ma byc ,wklęsłym w strone silniczka ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość zbyniu 360

(Konto usunięte)

trzeba sprawdzic silniczek ,może on faktycznie szwankuje,ale na sucho jak poruszam ośką to prz koncu przeskakuje ,ma luz ,włąncze wzmak bez lamp wyciogne te pierdoły z potka,i sprawdzę silniczek,bo go słychać a nie kręci ośką

 

O to zdjęcia ;P

post-31985-0-90789900-1428931889_thumb.jpg

post-31985-0-00074400-1428932022_thumb.jpg

post-31985-0-60101200-1428932389_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Konkretnie ten :

PM RK16812MG0AQ 50KAX2

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) .

 

Sent from my SM-G900F using Tapatalk

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Posiedziałem trochę wczoraj nad swoim egzemplarzem. Wstawiłem kabel sygnałowy Klotz, wymieniłem te dwa kondensatory koło potencjometru na mkp Monacor 1uF, wsadziłem cztery czerwone jantzeny 0.15uF i cztery 6J1P-EV Voskhod golden platinium. Zmodyfikowałem też puszkę od transformatora zasilającego, co by mu temperatury nieco spadły w środku.

 

2015-05-02%2B18.54.24.jpg

 

2015-05-02%2B18.53.33.jpg

 

2015-05-02%2B18.52.31.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

opisz jakie ,nastapiły zmiany ,względem ,poprawy brzmienia ? No te kable klotza ,masz teraz bezpośrednio wlutowane do płytki ,czy oryginalnie wpięte ?

 

Gra bardziej szczegółowo, bardzo poprawiła się jak to nazwać "stereofonia". Wydaje się jakby kolumny były szerzej rozstawione. Poprawa też jest w wysokich tonach, przed zamianą wysokie tony potrafiły zasyczeć na niektórych płytach. Jedyny problem zgłosiła moja panna. Twierdzi że coś jest nie tak na "Us and them" Pink Floyd w momencie gdy wchodzi "uderzenie" w tym kawałku. Coś jej tam szumi ponoć. Sprawdzaliśmy na dwóch egzemplarzach Dark Side of the Moon. Reedycji i orginalnej z 1973 i było to samo. Ja osobiście nic tam nie słyszałem złego. Ona zna tą płytę na pamięć i gdy bas i talerze wchodzą to coś jest tam nie tak. Słuchałem jeszcze płyt Ireneusza Dudka, Joan Armatrading, Porcupine Tree czy Opeth i zastrzeżeń już nie było. Puki co, po wymianie wszytkiego grało to narazie jakieś 6h. Co do kabli lutowane są w płytkę. Zastanawiam się tylko czy nie zrobiłem błędu. Czy ekranowanie kabla sygnałowego powinno być polączone z masą na płytce wzmacniacza? Zostawiłem tak jak było w kablach yaqina, czyli oplot ekranujący nie jest do niczego podłączony. Dopiero jutro będę miał potencjometr alpsa. Zastanawiam się czy go wymieniać czy nie, ten oryginalny po czyszczeniu nie sprawia problemów obecnie. Nie wiem czy będzie też miał jakiś wpływ na dźwięk.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość zbyniu 360

(Konto usunięte)

nie lepiej bylo dac kondy o pojemnosci 0,22uf-może być tak że dzwięk będzie odchudzony...co sie tyczy zmiany potka to że silniczek ciszej chodzi niż chinski,zmian w dzwięku ,nie zauważyłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 tygodnie później...

Koniec końców alps na swoim miejscu. Problem odstającej za wysoko gałki rozwiązałem drukując na drukarce 3d krążek i wklejając go w środek aluminiowej gałki potencjometru. Muszę jeszcze spowolnić pracę silniczka do bardziej komfortowej regulacji wzmocnienia.

 

2015-05-24%2B09.57.47.jpg

 

2015-05-24%2B09.59.00.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a z płytką poradziłeś sobie?

 

No był mały problem, ścieżki dwie musiałem potem poprawić. Z innej beczki te nowe 6ca7 EH, jedna z nich wydaje dźwięki delikatne podczas pracy. Kanał gra normalnie, delikatne świerszczenie dochodzi z bańki. Czasem się pojawia czasem ustaje. Słychać po przyłożeniu ucha blisko lamp. Za to transformator już nie wydaje dźwieku podczas załaczania napięcia anodowego jak to miało miejsce na chińskich el34 i stał się bardzo cichy oraz mniej się grzeje. Bias ustawiłem na 0.38.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.