Skocz do zawartości
IGNORED

Wzmak SONY 50 ES i B&W 602 S3


danielww

Rekomendowane odpowiedzi

Wzmak SONY 50 ES i B&W 602 S3 co sądzicie o tym polączeniu ??? jesli chodzi o dzwiek to kolumny dosc ostro grają tak jak wczesniej byly opisywane.jesli chodzi o przedzial cenowy to sam wzmacniacz jest 2.5 raza drozszy od kolumn, jakie byscie mi kolumny do niego radzili niz b&w ???

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sony ES 50 nie jest ciepłym wzmacniaczem, także zestawianie go z B&W uważam nie jest dobrym pomysłem. Poza tym ma on dośc spora moc i w zestawieniu z podstawkowymi B&W trzeba będzie uważać z gałką potencjometra głośności.

Osobiście słuchałem tych kolumn i jak dla mnie maja płytki i twardy bas.

Sony jest dośc szczegółowy i ma spory potencjał. Najlepiej zestawić go z mocnymi ciepło grającymi kolumnami. Takie jest moje zdanie. Pozdrawiam!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem co jest wyzej na Twojej liscie priorytetow - ale jesli masz juz wzmak to proponowalbym poprobowac z kilkoma zestawami glosnikowymi np. wspomniane B&W, KEF serii Q, Avance, moze Vienna Acoustic i moj faworyt Dynaudio serii Audience. Zalezy tez jaki budzet chcesz przeznaczyc na zakup i czy w gre wchodza tylko podstawkowce.

 

Za kazdym razem kiedy slyszalem sony serii ES mialem wrazenie szybkiego, dosc analitycznego, ale troche jasnego dzwieku. Zgadzam sie, ze warto dobrac do niego mniej agresywne kolumny.

 

Moja rada jest taka - sprobuj z czescia wypisanych przeze mnie kolumn za kazdym razem poswiec sporo czasu na odsluch, sluchaj plyt, ktorych sluchasz najczesciej i porownuj co podobalo Ci sie w jednym, a co w drugim brzmieniu. Sluchaj przynajmniej przez kilkadziesiat minut tak, zebys mial pewnosc, ze brzmienie Cie nie meczy.

 

Pozdr.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzieki za odpowiedzi, a co sądzicie zebym zamiast b&w 602 podłaczyl b&w 603 ????? jesli one takze odpadną to bede zastanawial sie nad b&w 7 NT lub KEF Q5, prosze doradzcie!!! pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie znam 603. Cala seria

CDM - tez dosyc szybkie i analityczne - powiedzialbym, ze troche bezduszne, ale fakt, ze od CDM zaczyna sie ciekawsze brzmienie w nizszych seriach. W tej chwili CDM wychodza z rynku i CDM 7NT oraz CDM 9NT staly przecenione o jakies 20-25% w TOP HI-FI na Nowogrodzkiej w Wawie - jakby sie postarac to mozna jeszcze stargowac. Za CDM wchodzi seria 700 - podobno bardziej upodobniona brzmieniowo do Nautilusa. Za CDM 7 NT proponowalbym targowac sie do jakichs 5-5.5 kzl za 9NT 6-7 kzl - 9NT posiadaja sredniotonowy glosnik FST taki jak w Nautilusach.

 

KEFQ5 i Q7 to dla mnie bardzo ciekawe i frapujace brzmienie. W Q7 dostajesz wynalazek KEF'a w postaci glosnika Stadion (niejestem pewien czy KEF tak go nazwal), oba maja tez patent KEF'a UniQ - ogolnie - ja na pewno wybralbym KEF'a zamiast serii 600 B&W. Jesli KEF to polecam AudioForte na ul.Reytana w Wawie - duza kultura, fachowosc oraz mozliwosc negocjacji cen. Q7 - nie wiem ile kosztuje ale sadze, ze staralbym sie zaplacic nie wiecej niz 5 kzl (ale nie wiem czy to mozliwe). Aha KEF'y zdecydowanie musza byc wygrzane, zeby zagraly, jesli nie beda - brzmienie bedzie mowiac oglednie srednio ciekawe :-)

 

Moim faworytem jest Dynaudio - na pewno sprobowalbym z Audience 62,72 albo 82. Mozna tez zainteresowac sie 2,5 droznymi Contour 1.8 MkII - kosztuja ok. 12-13 kzl ale wychodza z oferty wiec pewnie sporo mozna utargowac - proponuje zadzwonic do dystrybutora (Hi Fi Sound Studio) i zapytac czy jeszcze mozna ich posluchac i czy da sie negocjowac cene - wlasciciel jest rozsadny i elastyczny wiec kto wie. Rowniez w ofercie AudioForte czy HiFi Club w Wawie. Dynaudio moga byc nienajgorszym rozwiazaniem dla Twojego wzmaka.

 

Teraz najwazniejsze - wszystkie 3 wymienione marki brzmia bardzo roznie - wiec probka tego jakie brzmienie da sie wyciagnac z zestawu duza. Kolumny najlepiej wypozycz do domu, a jesli chcesz sluchac w sklepie - bezwzglednie bierz swoj wzmak.

 

Ja jestem fanem Dynaudio i nie za bardzo pasuje mi brzmienie B&W (co nie znaczy, ze uwazam je za obiektywnie zle kolumny - po prostu jestem na 'drugim biegunie'). Jednak to Ty musisz ocenic, ktory system najbardziej spelnia Twoje wymagania.

 

W kazdym wymienionym miejscu znajdziesz tez jakies kolumny, ktore cena i mozliwosciami moga odpowiadac tym, ktore wymieniles (np. w Top Hi Fi beda ProAc'i , Vienna czy Triangle, w Audioforte Dynaudio, Visaton Unisound, JMLab , w HiFi Club tak samo).

Nie wiem tez jak duze pomieszczenie wchodzi w gre i jaki rodzaj muzyki.

 

Udanych poszukiwan.

 

Pozdr.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 26

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.