Skocz do zawartości
IGNORED

subwoofer REL


klemens

Rekomendowane odpowiedzi

wiem że na forum było juz co nieco o REL Quake mam zatem dwa proste chyba pytania: gdzie można tego cuda posłuchać (najlepiej w Krakowie) i jakie są orientacyjne ceny - niestety na Allegro REL-a nie ma ani śladu (ciekawe czemu żaden importer się nim nie zainteresował) :(

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powod zapewne jeden ... cena. Poszukaj ewentualnie cos z Velodyne lub Sunfire'a. Wlasnie Sunfilre'a posiadam i to jest dokladnie to czego cale lata szukalem, na muzyce wykop niesamowity + genialne trzymanie basu za morde, na kinie jezeli chcesz i lubisz moze w drzenie sciany i szyby na kilku pietrach wprawiac..

Poszukiwania suba uwazam za skonczone.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej

Ja mojego kupilem z drugiej reki, na Allegro widzialem ostatnio jakiegos blizniaczo wygladajacego Eartquake'a, ale chyba to nie to samo, poza tym facet chcial jakies chore pieniadze.

Sunfire to marka Boba Carvera, moze tym handlowac wiec chyba albo Jasik z Nieporetu albo bodajze Arspo [chyba oni handlowali spora liczba amerykancow]

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co do orientacyjnych cen za mojego dalem 3,5 kzl z kablem Ixosa 101 jako bonus, wersja na 110 ale z oryginalna i ciezka jak worek ziemniakow przetwornica Sunfire'a na 220V. Sub generalnie do duzych pomieszczen, umieszczenie go w odleglosci mniejszej niz metr od sciany powoduje drzenie wszystkich otaczajacych Cie sprzetow, u mnie wzbudzily sie m.in. w takim ustawieniu listwy przy podlodze. Poza tym minimum 1,5 metra od TV, ponizej spore magnesy glosnikow beda powodowac Ci plamy na ekranie [zakladajac, ze masz TV a nie projektor].

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmmm z tego co mówisz barni to twój sub jest dla mnie znacznie za potężny, szukam czegoś raczej małego do pokoju ca. 25 m kw. sub z konieczności stałby nie alej niż 0,5 m od sciany. Nie zależy mi na drżeniu ścian ale raczej na szybkim i zdyscyplinowanym (tz. punktowym) basie, który uderza szybko, mocno i wtedy co trzeba, nie lubię ociężałego basiska które wprawia szyby w wdrżenie i wybrzmiewa przez minutę (typowe dla tańszychych subów paradigma)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Twój opis pzasuje idealnie do suba B&W ASW 675, mam go sam w ponad 25 metrach sprawuje się świetnie. Dobrze nadaje się do muzyki, a jak trzeba to i mury zadrżą. Niestety jest drogi. Ja miesiąc temu w Top HiFi dałem 3770 (tj. i tak o 500 PLN mniej od ceny katalogowej),

Pozdr

KL

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

T+A DAC 8 DSD via Silencable Wizzard XLR do KRELL s550k a ten via Velum LS-G do Audio Physic Cardeas Plus

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Klemens - jak chcesz to mogę ci sprzedać swojego B&W CM. Wzmacniacz 500W RMS, obudowa zamknieta, wersja czereśnia (albo mahoń?). Katalogowo 5600zł, mogę go sprzdać za 2900zł.

 

Chcę sprzedać suba w chlerę bo mam już dość wizyt sąsiadów i kartek na drzwiach typu "tu mieszka debil", "ciszej baranie etc.". Ostatnio gram bez suba i mam upragniony spokój.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Don't trust opinion on forums.... every time I bought something based on online opinion and without listening in advance, it ended up being a big disappointment."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Klemens to nie tak. Ten sub potrafi naprawde niesamowcie punktowo zagrac, ale nie zrobi tego nie majac do tego przestrzeni. U mnie stoi w tej chwili poltora metra od kazdej sciany, de facto prawie przed zestawem audio. Nie wyglada moze to artystycznie, ale gra niesamowicie.

Do takiego pokoju jak masz szukanie rel-a, czy velodyne-a to pomylka, nie uzyskasz na tak malej przestrzenie kontrolowanego basu z takich potworow. Ja tez mam poki co maly pokoj, kupilem tego suba niejako zyczeniowo, ze jak bedzie dobry sub to i pokoj porzadny sie moze kiedys znajdzie.

Poszukanie czegos ze stajni B&W bedzie w Twoim wypadku zdecydowanie lepszym pomyslem. Dali swoego czasu robilo swietny sub do muzyki w obudowie zamknietej, w sumie jedyna wada byla wlasnie jago mala "spektakularnosc" na kinie domowym.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Klemens. Miałem RELa Q200E to ten sam recenzowany chyba w polskim Audio. Spełni on Twoje marzenia. Też szukałem subwoofera do muzyki i to jest to. Do kina też się nadaje. Schodzi do 16 hz i ma 200 watt na 8 ohm. Mały i cholernie ciężki. Jest jeszcze Q201E ale nie wiem czy tak samo brzmi. Musiałem go z bólem serca sprzedać bo potrzebowałem kasy. Polecam!!!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

=> elberoth

Twoja propozycja wydaje się interesująca... w jakim mieście mieszkasz ?

=> barni

dlatego cały czas mówiłem o REL quake:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) - to wyjąrkowo mały subik na pewno nie można go nazwać potworem :)) Ty zapewne myslaleś raczej o takim Rel-u:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) stąd cale nieporozumienie...

dzieki wszystkim za cenne uwagi w sobote pójdę posłuchac tego B&W

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sorry coś linki źle się wkeiły a zatem jeszcze raz:

maleństwo (Relik) quake:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

potwór (Relisko):

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W przypadku subow o jakich mowimy, "wielkosc" ma naprawde drugaorzedne zbnaczenie. Sunfire wyglada totalnie niepozornie i jest naprawde mały

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Schodzi natomiast do 18Hz przy -3dB i co ciekawe jest stereofoniczny, takie glosnik jak na zdjeciu ma dwa i kazdy jest niezaleznie zasilany.

Natomiast co do mini relik-a to ok, nie wyglada on tak potworzasto, wiec powinien zagrac w malym pomieszczeniu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

barni,

>Sunfire ... i co ciekawe jest stereofoniczny, takie glosnik jak na zdjeciu ma dwa i kazdy jest niezaleznie zasilany.

 

Ani stereofoniczny (byloby bez sensu) ani oba niezaleznie zasilane. Zasilany jest jeden a drugi to membrana pasywna sprzezona akustycznie z membrana aktywna

 

Tym nienimniej ciekawa konstrukcja.

 

xajas

______________

www.jaschiks.com

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

=> Kemens: W-wa. O "o mnie" jest do mnie mail.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Don't trust opinion on forums.... every time I bought something based on online opinion and without listening in advance, it ended up being a big disappointment."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

=> elberoth

B&W CM to cała jego nazwa nie ma jeszcze jakiś cyferek ? - pytam bo chcę się wybrać do sklepu na odsłuch i chciałbym posłuchac właściwego suba(mieszkam w Krakowie a więc na odsłuch do Ciebie raczej nie wpadnę :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Klemens,

 

Sub, o którym pisze Elberoth to "B&W ASW CM". Według informacji producenta wewnętrzna konstrukcja głośnika i wzmacniacza w ASW CM i ASW 675 jest identyczna (różnią się tylko sposobem wykończenia) więc możesz posłuchać jednego albo drugiego.

Pozdr

KL

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

T+A DAC 8 DSD via Silencable Wizzard XLR do KRELL s550k a ten via Velum LS-G do Audio Physic Cardeas Plus

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest dokładnie tak jak napisał Krzych L - CM to taka bardziej ekskluzywnie wykończona wersja, dopasowana wzorniczo do kolumn serii CM. Pełna nazwa to B&W ASW CM.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Don't trust opinion on forums.... every time I bought something based on online opinion and without listening in advance, it ended up being a big disappointment."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanko, czy w RELu jest maskownica na głośnik (ważne dla mnie ze względu na półtorarocznego syna, który uwielbia wsadzać paluszki tam gdzie nie trzeba) - chodzi mi o model RELA Q 150, 100 ma membranę od dołu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 20

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.