Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  118 członków

Ayon Klub
IGNORED

Ayon Klub


marslo

Rekomendowane odpowiedzi

Czesc wszystkim

 

 

Od pewnego czasu mam Ayona Crossfire w moim systemie. W wielu watkach przewijaja sie opinie nt odtwarzaczy i wzmakow Ayona, nie ma dotad jego klubu.

Proponuje wymiane opinii i doswiadczen na temat tej marki, ktora ostatnio dynamicznie sie rozwija , a i dystrybcja w Polsce corac lepsza.

U mnie Ayon gra z Avantgarde Acoustic Duo Omega i zostal wybrany po bezposrednim odsluchu z Accuphasem E 560 , ktorego wyraznie pokonal , przynajmniej wg moich kryteriow .

W zakladce o mnie mozna znalezc sprzety , ktore towarzysza Ayonowi, chetnie poznam opinie wlasicieli podobnych sprzetow.Zapraszam do wymiany postow.

Czekam na Wasze reakcje

marslo

Konto w trakcie usuwania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Interesuje mnie odtwarzacz CD-07. W recenzji Wojciecha Pacuły miał grać prawie jak CD-01. Czy macie jakieś doświadczenia, które mogłyby to potwierdzić? Słyszałem CD-01s i bardzo mi się podobało, ale jest ciut za drogi. Siódemka, jako sporo tańsza, a ponoć równie dobra, wydawałaby się rozsądniejszym zakupem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Interesuje mnie odtwarzacz CD-07. W recenzji Wojciecha Pacuły miał grać prawie jak CD-01. Czy macie jakieś doświadczenia, które mogłyby to potwierdzić? Słyszałem CD-01s i bardzo mi się podobało, ale jest ciut za drogi. Siódemka, jako sporo tańsza, a ponoć równie dobra, wydawałaby się rozsądniejszym zakupem.

między 07 a 01s jest przepaść więc lepiej dołożyć i kupić 01s

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 7 miesięcy temu...

Czesc MSP,

 

Witam tym milej, ze tez masz Crossfire'a.

Crossfire I czy II ?

Widze tez podobne gusty muzyczne:)

pzdr

marslo

 

Hej marslo,

 

Mam 'Crossfire I' i u używam go już blisko 3 lata. Jestem z niego baaardzo zadowolony. Przez te wszystkie lata miałem z nim tylko raz problem ale austriacki serwis załatwił sprawę błyskawicznie.

Jedyne co to czasmi chciałbym, żeby miał w sobie trochę więcej z mocnego tranzystora, takiego "pazura"...

Wydaje mi się, że Cross II właśnie idzie w tym kierunku ale słuchałem go zdecydowanie zbyt mało, żeby móc to definitywnie stwierdzić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej marslo,

 

Mam 'Crossfire I' i u używam go już blisko 3 lata. Jestem z niego baaardzo zadowolony. Przez te wszystkie lata miałem z nim tylko raz problem ale austriacki serwis załatwił sprawę błyskawicznie.

Jedyne co to czasmi chciałbym, żeby miał w sobie trochę więcej z mocnego tranzystora, takiego "pazura"...

Wydaje mi się, że Cross II właśnie idzie w tym kierunku ale słuchałem go zdecydowanie zbyt mało, żeby móc to definitywnie stwierdzić.

Czesc MSP,

 

Ciekawi mnie, jakie sprzety odsluchiwales przed podjeciem decyzji o zakupie Cross'a.

W moim przypadku byl to Accu E 560 i nie wiem dokladnie dlaczego, ale Ayon ( wtedy Cross I ) pobil go wyraznie.

Slyszalem to ja , slyszeli obecni przy odsluchu moi dorosli juz synowie.

Accu przy Crossie byl malo transparentny, taki przymglony.

Napisz o swoich doswiadczeniach.

pzdr

marslo

p.s. jak sobie radzisz z przydzwiekiem na kolumnach ? Czy jest uciazliwy?

Konto w trakcie usuwania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Przepraszam ale jestem ostatanio mocno zagoniony więc opiszę moje wrażenia z różnych porównań jak tylko znajdę dłuższą chwilę.

 

1. Accu E-560 słyszałem. Nie był to jakiś długi odsłuch i nie było to bezpośrednie porównanie w moim systemie ale zawsze jakieś wrażenie pozostało....Chcialbym je kiedyś powtórzyć. Dla mnie E-560 to typowe Accu w tym sensie, że gra tak, że wszystkim ma się podobać co w rezultacie sprawia, że dźwięk jest jak dla mnie trochę mało wyrazisty... jest jakiś taki zaokroąglony i w pewnym sensie hmm.. jak by to ładnie powiedzieć....wydaje się być wytworem inżyniera który dokładnie wiedział które elementy wyszlifować:) Takie granie ma ogromną liczbę fanów ale jak dla mnie jest tam za mało charakteru. Dzwięk E560 jest bardzo przyjemny, wydaje mi się, że to jest idealny sprzęt dla kogoś kto po długim dniu w pracy wraca do domu i chce sobie włączyć muzykę w tle i oczekuje, że ta muzyka będzie spokojnie "sączyć" się z głośników. Podsumowując.. jak dla mnie trochę mało emocji w tym graniu było ale zaznaczam, że słuchałem nie dłużej niż 30 minut wszystkiego razem... a więc mało.

 

2. Przydżwięk w moim systemie wogóle nie jest uciążliwy........ nie wiem czy jest to kwestia różnych modeli kolumn czy samego pomieszczenia ale prawdę mówiąc praktycznie go nie odczuwam..... jest jeśli się w niego wsłuchuję ale to zupełnie śladowe ilości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej.

 

Ten przydźwięk to który z elementów Waszych systemów wnosi? Produkty Ayona czy coś innego?

Pozdrawiam

 

Hej.

 

Ten przydźwięk to który z elementów Waszych systemów wnosi? Produkty Ayona czy coś innego?

Pozdrawiam

 

Czesc Patryk,

 

No u mnie to wzmacniacz SET Crossfire , przydzwiek rosnie w miare zwiekszania wzmocnienia, nie jest uciazliwy przy odtwarzaniu muzyki , ale slychac go wyraznie , kiedy nie podaje sie sygnalu ze zrodla . W instrukcji Crossfire'a jest informacja, ze na spodniej plycie sa sruby, ktorymi mozna ten przydzwiek " regulowac" - czytaj zmniejszac, ale w tym celu wazacy ponad 40 kg wzmak trzeba postawic (wlaczony, okablowany!) na bocznej sciance i przeprowadzic regulacje. Wyznam , ze az tak to mi ten przydzwiek nie przeszkadza:). Ciekaw jestem, czy ktos takiej regulacji probowal i jakie osiagal rezultaty.

Mysle , ze winne sa po czesci kolumny Avantgarda , ktore przy skutecznosci 108 db zamieniaja delikatny szum na wyrazny przydzwiek. Sadze, ze na kolumnach o przecietnej skutecznosci 88-90 db moze byc ledwo zauwazalny. Dodam ,ze przydziwek jest wiekszy na graomofonie i zalezy od bliskosci ic ( u mnie Vovox Textura) w stosunku do kabla zasilajacego. Musze przymocowac ic tasma klejaca do stolika , aby sie nie przesuwal w strone kabli zasilajacych.

Jesli ktos ma Avantgardy ( albo inne tuby)i Crossfire'a, niech napisze jak to sie przedstawia u niego.

O przydzwieku mozna tez przeczytac w tescie Crossfire'a, jak go odnajde to podrzuce link.

pzdr

marslo

Konto w trakcie usuwania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój Cross ma taki przydźwięk rozruchowy.... pojawia się bardzo wyraźne buczenie jakieś 5-7 sekund od włączenia i trwa przez około 5 sekund. W tym czasie wzmacniacz jest faktycznie bardzo wrażliwy na poziom wzmocnienienia. Póżniej wspomniany efekt kompletnie zanika. Sprawdziłem właśnie to co powiedziałeś czyli przydźwięk przy wyłączonym źródle oraz różnych stopniach wzmocnienia. Nie obserwuję opisanego przez Ciebie efektu narastania....jest absolutnie cicho.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój Cross ma taki przydźwięk rozruchowy.... pojawia się bardzo wyraźne buczenie jakieś 5-7 sekund od włączenia i trwa przez około 5 sekund. W tym czasie wzmacniacz jest faktycznie bardzo wrażliwy na poziom wzmocnienienia. Póżniej wspomniany efekt kompletnie zanika. Sprawdziłem właśnie to co powiedziałeś czyli przydźwięk przy wyłączonym źródle oraz różnych stopniach wzmocnienia. Nie obserwuję opisanego przez Ciebie efektu narastania....jest absolutnie cicho.

 

Pozdrawiam

Kurde , bede chyba go musial postawic na tym boku:(

ms

Konto w trakcie usuwania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje za odpis. A czy w niższych modelach wzmacniaczy jak Orion też występuje taki objaw przydźwięku?

w orionie nie wiem bo nie słuchałem ale miałem wcześniej spirita i nie zauważyłem przydzwięku zresztą w tritonie też nie mam takiego problemu możliwe że pojawia się w pierwszych sekundach od włączenia ale zazwyczaj zaczynam słuchać dopiero po 15 min więc możliwe że nie zwróciłem uwagi.

Edytowane przez falek77
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

falek77

 

Czy miałeś kiedyś okazję posłuchać Tritona z Tubami?

 

Intryguje mnie ten wzmacniacz i koniecznie muszę go posłuchać.

nie ale słuchałem Mercury z Avantgarde uno grało to całkiem niezle chociaż miałem pewne zastrzeżenia ale podobno Avantgarde trzeba dokładnie dostroić względem pomieszczenia i w tedy jest idealnie, z jakimi tubami chcesz łączyć tritona? z tego co wiem to tuby nie potrzebują tak mocnego wzmacniacza. Ja do tub spróbował bym podpiąć Mercury lub Spark. Dzwięk z Merkurym był dosyć przyjemny a zarazem "wielki i otwarty" dokładnie już tego nie opisze bo słuchałem tego dość dawno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Widać że użytkownicy produktów firmy Ayon wolą słuchać niż pisać. A ja właśnie stałem się szczęśliwym posiadaczem CD Ayon 07s, więc chciałbym się zapisać do klubu. Jakość dźwięku robi wrażenie, jest muzykalnie i dynamicznie z mocno nasyconym przekazem. Wejście USB Ayona gra lepiej niż się spodziewałem i wyraźnie wygrywa z Marantzem NA7004 użytym jako DAC. Świetny wygląd i wykonanie to wisienka na torcie.

Słuchawki HD800, T1, LCD2, Wzmacniacz/Dac HDVD800,Microlab 7c,Kenwood KT-7020

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj Solofan,

 

Czy do tego wejścia USB podłączasz zewnętrzny dysk z zasilaniem cz bez ??

 

Witaj! Ayon ma wejście do Daca przez usb i podłączam przez nie PC.Czy można też podłączyć dysk zewnętrzny to nie wiem, więc się nie wypowiadam.

Słuchawki HD800, T1, LCD2, Wzmacniacz/Dac HDVD800,Microlab 7c,Kenwood KT-7020

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Redaktorzy

Witaj Solofan,

 

Czy do tego wejścia USB podłączasz zewnętrzny dysk z zasilaniem cz bez ??

 

Pod wejście USB w 07s możesz podłączyć PC i używać jako USB DACa .Z "gołego" HDD bezpośrednio wpiętego nie pograsz.

Fr@ntz

---------------------------------

"I am an audiophile"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za info.

A jak z jakością odtwarzanych przed DAC odtwarzacza plików,

no i jakie odtwarzacie ??

Flac, Wav czy ...

Ja gram z Aurendera do AudioAero La Fontaine pliki Flac w formacie lossless ( ripuje dbowerampem) , mam tez kilka plyt Hrx , ktore maja pliki w zapisie wav.

Ale rozumiem, ze pytasz o granie przez DAC Ayona , a tu nie mam doswiadczen.

pzdr

marslo

Edytowane przez marslo

Konto w trakcie usuwania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Redaktorzy

Dzięki za info.

A jak z jakością odtwarzanych przed DAC odtwarzacza plików,

no i jakie odtwarzacie ??

Flac, Wav czy ...

 

Rzuć okiem na moją recenzję 07s - na wejściu USB siedzi Tenor TE7022L obsługujący sygnał do 24 bit / 96 kHz. Jakość zależy zarówno od materiału źródłowego jak i wybranego odtwarzacza programowego i pozostałych ustawień (np. dedykowanych dla Tenora sterowników ASIO)

Fr@ntz

---------------------------------

"I am an audiophile"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie w każdym razie Ayon 07s gra jako Dac lepiej niż Marantz NA7004 który też nieźle sobie radzi. Cieszy mnie to bo często radia z neta słucham a pliki 96/24 to już bajka. Używam foobara bez dodatków.

Słuchawki HD800, T1, LCD2, Wzmacniacz/Dac HDVD800,Microlab 7c,Kenwood KT-7020

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam CD Ayona i odtwarzam pliki przez Oppo-95, a tu są nie najgorsze chipy DAC'a, bo 32-bitowe Sabre32 Reference ES9018, które grają pliki FLAC do 192kHz/24bit.

Chociaż oczywiście źródło pliku jest istotne, bo z HD-Tracks "Hotel California" The Eagles gra znakomicie, ale już Fleetwood Mac - "Tango In The Night" jest rozczarowujące jakościowo.

No i odtwarzacz jest specyficzny i odtwarzam bezpośrednio z podłączonego dysku zewnętrznego - bez programu odtwarzającego na kompie..

Poza tym ostatnio stwierdziłem, że jednak bezstratne WAV-y, brzmią u mnie jednak jakby bardziej dźwięcznie/muzykalniej niż bezstratne FLAC-e, chociaż zrzucam je bezpośrednio ze swoich płyt dBPowerampem.

 

Jak Wasze odczucia nt różnic między bezstratnymi WAV-ami a takimi FALC-ami (sorry za nieco off-topic).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chociaż oczywiście źródło pliku jest istotne, bo z HD-Tracks "Hotel California" The Eagles gra znakomicie, ale już Fleetwood Mac - "Tango In The Night" jest rozczarowujące jakościowo.

 

Mysle ,ze to kwestia jakosci nagrania materialu zrodlowego. Mam tez Hotel California z Hdtrakcs i mam kilka plyt cd Fleetwood Mac. Wg mnie plyta The Eagles brzmi poprawnie ( sa duzo lepsze realizacje w HDtracks) a Fleetwood Mac nie daje rady wysluchac calej plyty, mimo ,ze ich muze lubie . Jakies plaskie , bez dynamiki, bez wyraznych planow, bezbarwne, slowem - porazka.

Co do porownan wac kontra flac ( bezstratny) to tez jestem zdania, ze wav to u mnie pliki referencyjne. Jednak mam je tylko z plyt Hrx a tam realizacja i zrodlo sa najlepsze z mozliwych. Sadze ,ze wlasnie te 2 kwestie - zrodlo i realizacja decyduja o jakosci muzy z plikow bardziej niz format zapisu.

pzdr

marslo

Konto w trakcie usuwania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 14

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.