Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  118 członków

Ayon Klub
IGNORED

Ayon Klub


marslo

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie, pięknie dziękuję za wsparcie! :) Dzięki Waszym podpowiedziom i sugestiom zdobyłem się na zakup Ayon Orion 3! Super, super! Nie mozna powiedzieć, że "zmiótł" Kambridża ale jest inaczej, subiektywnie lepiej, więcej muzyki.

Ważne że Ci się podoba i jest progres w stosunku do poprzedniego wzmacniacza. Nie wiem jakie masz lampy w przedwzmacniaczu, jeśli Tung-Sole 12au7z bieżącej produkcji to warto je wymienić na coś lepszego, któreś z NOSów których wybór w przypadku tej lampy jest dość szeroki - to najprostszy upgrade i faktycznie dużo wnoszący.

Co do Klubu Ayon na AS to praktycznie nie istnieje. Jeszcze niedawno na Forum była mocna nagonka na tą markę - obrzucano Ayona i dystrybutora w PL błotem a Użytkowników wyśmiewano - moim zdaniem nie były to zagrania do końca czyste, po prostu brudna walka o klienta prowadzona przez Userów powiązanych z Branżą. Przyczyniło się to jednak do zabicia klubu, użytkownicy przestali pisać.

Co do samego Ayona faktem jest, że nie jest to sprzęt bezawaryjny (podobno teraz się to poprawiło?) - psuły się zwłaszcza odtwarzacze - ale imho produkty te broną się jeśli chodzi o dźwięk i można na ich bazie zbudować ciekawy system.

Radości ze słuchania życzę i pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej! Wszystkie Tungsole wymieniłem na Psvane Treasure Mark II i faktycznie jest lepiej. Dystrybutora, czyli Roberta znam osobiście i wiem dokładnie kto i co wygadywał na temat Ayona, niezbyt czyste zagrywki. We wzmacniaczach psuły się (wypalały styki) głównie przełączniki trioda/tetroda i to głównie przez użytkowników, którzy zmieniali tryb pracy "w locie", nie wyłączając wzmacniacza wbrew zaleceniom instrukcji. Odtwarzacza nie mam ale z wpisów wnioskować można, że padała głównie mechanika. Gdybym się decydował to pewnie na przetwornik dac - nie mam płyt.

Cieszę się i wzmacniaczem (piękny kawał aluminium!) i brzmieniem i Twoją odpowiedzią.

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Wymień jeszcze operacyjne. Na końcowe daj Burson V6 Vivid Supreme Sound Opamp.Sterujące do dobrania ,a różnica będzie o wiele większa...

Czy można wszystkie operacyjne wymienić na V6 Vivid, czy lepiej zróżnicować? Możesz polecić konkretne rozwiązanie, bo przymierzam się do wymiany wszystkich na V6 Vivid i zastanawiam się czy to dobre rozwiązanie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Witam Wszystkich

 

dołączam do klubu z Ayon S-3 (zakupiony zresztą podczas AS 2018)

 

 

Pozdrawiam

 

Przemo

Witam, sam się zastanawiam nad tą ofertą, obecnie moim źródłem jest Stream Magic v2 od Cambridge Audio. Może ktoś ma porównanie tych dwóch źródeł, czy jest istotna różnica w brzmieniu? Moja końcówka mocy to Ayon Scorpio Mono i głośniki Tannoy Revolution XT8F.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Hej Panowie Ayonowcy.

Cd 07s, 01sc czy 02s?

07s 5 lub 6 letni za około 4500

02s za około 9

01sc za 12000.

Co polecacie.

Kef ref 1 + musical fidelity m6500i.

Chciałbym troszeczkę więcej góry.

Z cd hegla jest za ciemno. Góra się troszeczkę schowała.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
9 godzin temu, jaxcek napisał:

Czy wzmacniacz lampowy na triodach  (Crossfire) jest sprzętem uniwersalnym i zagra każdy gatunek muzyki czy trzeba go ostrożnie parować z kolumnami, źródłem, a i tak na końcu będzie bardzo selektywny jeśli idzie o repertuar? 

To jest 30 watowa integra, nie oczekuj więc cudów. Jakie kolumny i jaki metraż chcesz nim nagłośnić?

Tam są nietypowe lampy mocy, bardzo kosztowne. Z tego co pamiętam około 3000zł sztuka!

 

Edytowane przez Szymon
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, jaxcek napisał:

Teraz Esa Neo 3se w 27m2, a w przyszłości kto wie...

Zagrać zagra ale cudów na basie się nie spodziewaj. Te kolumny potrzebują znacznie więcej prądu. Jeżeli koniecznie musi to być lampa to raczej o mocy powyżej 100W. Może poszukaj w rodzinie VTLa albo skok w bok na tranzystor. Dobre i mocne lampy są bardzo kosztowne.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Szymon napisał:

Zagrać zagra ale cudów na basie się nie spodziewaj. Te kolumny potrzebują znacznie więcej prądu. Jeżeli koniecznie musi to być lampa to raczej o mocy powyżej 100W. Może poszukaj w rodzinie VTLa albo skok w bok na tranzystor. Dobre i mocne lampy są bardzo kosztowne.

 

Trochę nie w klubie ale po głowie chadza mi Rogue Audio Cronus Magnum II lub ATC SIA2 150.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, jaxcek napisał:

Trochę nie w klubie ale po głowie chadza mi Rogue Audio Cronus Magnum II lub ATC SIA2 150.

ATC słuchałem w ich firmowym zestawieniu i szczerze powiem nie był to mój dźwięk marzeń, delikatnie mówiąc. Tym bardziej z tej słabowitej integry raczej cudów nie uzyskasz. Lepiej już zainwestować w Krella Kav 500i, przynajmniej nie stracisz przy odsprzedaży a weźmie Twoje paczki za pysk. Jak chcesz więcej wyrafinowania to polecam lampki 845, przynajmniej 2 na kanał. Jak ma być tanio i mocno to KT. Rogue Audio miałem u siebie topowe Apollo z dzielonym preampem, to bez porównania o kilka klas lepsze granie niż ATC. Moim zdaniem najlepiej zagrały monobloki sterowane z DCSa, preamp je mocno ogranicza. Jest moc, dynamika ale da się wyczuć nieco szorstki i ostrawy charakter lamp KT. Na rynku wtórnym nie są przesadnie drogie więc warto spróbować. Wykonanie, hmmm... Amplifon to to nie jest :)  W tym zakresie można lepiej.

ra1.jpg

ra2.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
21 godzin temu, jaszkar napisał:

Spróbuj u Grzegorza Dobrowolskiego, ma zakład w Krakowie, wcześniej pracował w serwisie Nautilusa

Dzięki za podpowiedz, właśnie do tego Pana poleciał, bardzo przyjemny kontakt tele  stąd decyzja w tą stronę. 

Dziekuję za podpowiedź. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Śmiem twierdzić, że najlepiej zagra z... własnego, wbudowanego transportu sacd. Alternatywnie grałem tylko pliki po usb, ale do tego co dostajemy z płyty (czy to cd czy sacd, ale koniecznie z włączonym upsamplerem do dsd 256) pliki się nie zbliżały. Nigdy nie byłem specjalnym entuzjastą Ayona, ale ten player wyszedł im bardzo dobrze - świetny jako odtwarzacz sacd/cd, dobry jako dac, na pokładzie preamp no słowem mocny zawodnik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Redaktorzy
2 godziny temu, messier57 napisał:

Panowie z którego wejścia cyfrowego CD35 zagra najlepiej? Ktos testował?

Najlepiej, tak jak napisał enzo z własnego transportu, w dalszej kolejności z USB i/lub po wejściach analogowych - warto zwrócić uwagę, że wrzuciłeś zdjęcie wersji Ayon CD-35 (Preamp + Signature), której obecnie używam (dokładnie tego egzemplarza ze zdjęcia ;-) ). Jeśli chodzi o wejścia cyfrowe, to USB góruje nad konwencjonalnymi ze względu na większy asortyment źródeł mogących właśnie po USB dostarczyć "gęsty" strumień.  Nieśmiało dodam, że wbudowane pre jest na tyle dobre, że pomimo usilnych starań jeszcze nie udało mi się znaleźć żadnego sensownie wycenionego preampu zdolnego zagrać lepiej.

Fr@ntz

---------------------------------

"I am an audiophile"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość messier57

(Konto usunięte)

Dzięki enzo, zgadzam się z Toba. Sacd zagra najlepiej ,ale pliki i streaming tez używam. Teraz mam podpiętego Linna Klimaxa DS1 poprzez wejścia xlr analogowe i zastanawiam się czy zamiast niego nie użyć czystego transportu z wykorzystaniem DACa Ayona przez wejście cyfrowe. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Fr@ntz napisał:

Nieśmiało dodam, że wbudowane pre jest na tyle dobre, że pomimo usilnych starań jeszcze nie udało mi się znaleźć żadnego sensownie wycenionego preampu zdolnego zagrać lepiej.

Ile wg. Ciebie miałby kosztować sensownie wyceniony preamp?

Bo ja podłączałem do tego Ayona preamp, który zagrał dużo lepiej od pre w Ayonie. I według mnie takie połączenie miało sens zarówno dźwiękowy jak i finansowy.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość messier57

(Konto usunięte)

@Fr@ntz

Również dziękuje za opinie. Tez mam wersje z preampem signature. Gra z CD na tyle dobrze ze zastanawiam nad czystym transportem i wykorzystaniem wewnętrznego DACa. Linn ma fajne rozwiązanie ze wchodzi w niego kabel sieciowy a wychodzą kable analogowe. Wszelkie ułomności cyfrowego połączenia odpadają. Nie chodzi mi o mnogość urządzeń jakie mogę podłączyć, a o wyeliminowanie 'problemu kabla' w maksymalnym stopniu albo, wykorzystanie najlepsze dostepne rozwiązanie przesyłowe, niepodatne tak bardzo na ''brzmienie kabla''. Wciąż usb byłby najlepszy? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uściślając - ja miałem wersję CD-35 Highfidelity Edition, czyli największy hajend, że kapcie spadają ;-)

A pre w Ayonie jest naprawdę git. Tak jak we własnym systemie jestem zwolennikiem połączenia bezpośredniego player>>końcówka to Ayon zachowywał wszystkie pozytywne cechy takiej konfiguracji jednocześnie podkręcając dynamikę, bas oraz kontrolę nad dźwiękiem i wysycenie - czyli to co daje dobry preamp aktywny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Redaktorzy
9 minut temu, messier57 napisał:

@Fr@ntz

Również dziękuje za opinie. Tez mam wersje z preampem signature. Gra z CD na tyle dobrze ze zastanawiam nad czystym transportem i wykorzystaniem wewnętrznego DACa. Linn ma fajne rozwiązanie ze wchodzi w niego kabel sieciowy a wychodzą kable analogowe. Wszelkie ułomności cyfrowego połączenia odpadają. Nie chodzi mi o mnogość urządzeń jakie mogę podłączyć, a o wyeliminowanie 'problemu kabla' w maksymalnym stopniu albo, wykorzystanie najlepsze dostepne rozwiązanie przesyłowe, niepodatne tak bardzo na ''brzmienie kabla''. Wciąż usb byłby najlepszy? 

Najdelikatniej mówiąc nie jestem fanem brzmienia urządzeń Linna, więc nie będę się wypowiadał, za to porównując np. Luminy i Auralici każdorazowo transporty grały z CD-35 lepiej po cyfrze niż ich zintegrowane rodzeństwo po analogu.

16 minut temu, jafi napisał:

Ile wg. Ciebie miałby kosztować sensownie wyceniony preamp?

Bo ja podłączałem do tego Ayona preamp, który zagrał dużo lepiej od pre w Ayonie. I według mnie takie połączenie miało sens zarówno dźwiękowy jak i finansowy.

 

 

tak w okolicach 20-25 kPLN

Fr@ntz

---------------------------------

"I am an audiophile"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 14

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.