Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  118 członków

Ayon Klub
IGNORED

Ayon Klub


marslo
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • 1 miesiąc temu...
18 godzin temu, nick napisał:

I jak, słuchał już ktoś tego nowego Spirita? Potencjometr zamiast BB PGA2320 - dlaczego, znudził się komuś idealny balans między kanałami, brak szumu i komfortowy przyrost głośności? Mniej lamp sterujących? Wygląda jak okrojony Spirit 3 za większą kasę.

produkt jeszcze świeży więc niewiele opinii, jest jednak recenzja

http://highfidelity.pl/@main-3521&lang=

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 tygodnie później...

Szanowni koledzy ! czy mieliście do czynienia ze streamerem Ayona tj. NWT DSD ? Powoli rozglądam się za urządzeniem do Tidala plus granie z plików NAS. Na rynku niby trochę tego jest ale jak się dobrze przyjrzeć to dosłownie urządzeń na poziomie jest może 5-6. Mam tu na myśli Lumin, Auralic, Moon, MC, Cocktail Audio.  Do tej pory przesłuchałem tylko McIntosh MB 50. Szukam dalej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, prezes1 napisał:

Szanowni koledzy ! czy mieliście do czynienia ze streamerem Ayona tj. NWT DSD ? Powoli rozglądam się za urządzeniem do Tidala plus granie z plików NAS. Na rynku niby trochę tego jest ale jak się dobrze przyjrzeć to dosłownie urządzeń na poziomie jest może 5-6. Mam tu na myśli Lumin, Auralic, Moon, MC, Cocktail Audio.  Do tej pory przesłuchałem tylko McIntosh MB 50. Szukam dalej.

Witaj,

ja już przerobiłem PC (sterujący dźwiękiem w Ayon 1 sx, później w Ayon 35 Pre+Sign, następnie Auralic Altair (jako źródło do DAC w Ayon 35 i osobno) a skończyłem na Lumin T2 (zarówno samodzielnie jak i sterujący DAC w Ayon 35). Lumina T2 mogę spokojnie polecić. Po drodze testowałem Ayon NWT (bez DSD) oraz innego Lumina i Altaira. Jak zdecydujesz ile chcesz wydać (oraz nowe czy używane) to wtedy można coś poradzić. Przy takim zapytaniu to za dużo potencjalnych możliwości, jest jeszcze kilka liczących się marek.. Ogólnie -  jeśli pliki zapakujesz po sieci LAN do przetwornika to powinieneś mieć zdecydowanie najlepszą jakość. Inne rozwiązania zależne od aplikacji w konkretnym urządzeniu i rozdzielczości całego toru.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 miesiąc temu...
  • 1 miesiąc temu...
  • 4 miesiące temu...
  • 3 tygodnie później...

Dzień dobry

Mam pytanie do osób, które miały możliwość posłuchać Ayon 07s i Ayon 1sc ( 1sx) . Byłbym wdzięczny za opis różnic między nimi. 

Przez ponad sześć lat byłem zadowolonym użytkownikiem Ayon 07s . Dwa lata temu niestety musiałem cały tor sprzedać.  Powoli składam na nowo system. 

Będę  wdzięczny za opinię. 

Edytowane przez Andy09
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 miesiąc temu...
18 godzin temu, Jacek Zienkiewicz napisał:

Witam,klubowiczów. Chciałbym dołączyć do klubu , scorpio mono bloki i s-3 junior. Mam pytanie o kable do tego zestawu? Czy dobrym pomysłem będzie albedo monolith interkonekty i głośnikowe? Może inne propozycje w tym przedziale cenowym.

Jak dasz radę wypożycz  te kable i posłuchaj u siebie. To najlepsze podejście do tematu. Ja myśle ze to bardzo dobre kable. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 4 tygodnie później...
  • 4 tygodnie później...

drodzy Ayonowcy.
to ma być moja pierwsza lampa wiec chcialem się was poradzić co o tym modelu myslicie. obecnie mam tranzystora w klasie A tj musical fidelity AMS35i i kolumny JBL L300 ktore maja 93dB. myślę o lampie do tych kolumn ale przede wszystkim do drugiego zestawu z kolumnami Tannoy Berkeley też mają powyżej 90dB ale obie pary to spore paczki z 15" głośnikiem na basie. czy ta lampa je wysteruje? bedzie dobra kontrola basu?
jakie wasze wrażenia z grania z tą lampą? jej mocne i słabe strony.
co wg Was zmieniają KT120?
wiem dużo pytań ale może choć na cześć znajdę odpowiedź bo nie chcę w ciemno


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 miesiąc temu...
  • 1 miesiąc temu...

Cześć

zastanawiam się nad zakupem CD Ayona może 1sx używany. Chcę połączyć go z lampą Cayn A70tmk2. Wyczytałem gdzieś w testach że gra dość uniwersalnie i można go różnie łączyć. Cayin gra ładnie jednak nie ma super dynamicznego basu więc CD nie powinien zamulać na basie. Teraz mam Atoll CD100se2 i torszkę daje więcej basu. Można prosić kogoś o rzetelny opis dzwięku? Cieżko mi będzie to wypożyczyć bo używany... 

 

Szymon

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 9 miesięcy temu...

Lampy KT120 mogą pracować w wyższymi napięciami i większym prądem niż KT88 więc można je włożyć zamiast KT88 (w drugą stronę już nie bardzo). Wydaje się, że jedyną korzyścią jest wydłużenie czasu pracy lamp, bo KT120 będą pracowały z mniejszymi prądami niż katalogowo. Chyba, że można zwiększyć w tym wzmacniaczu napięcia anodowe w co wątpię. No i wybór producentów KT120 jest mocno ograniczony.

----------------

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 miesiące temu...

Mam pytanie do użytkowników Ayon S10. Po ostatniej aktualizacji (aktualizowałem wczoraj, tj. 20.10.2021) zauważyłem brak ikonki do Tidal w samym odtwarzaczu jak i aplikacji. Factory reset nic nie pomógł, natywnego Tidala dalej brak.

Pojawiła się natomiast funkcjonalność Tidal connect, jednak w tym trybie odtwarza tylko w Tidal jakości Hi-Fi. Niestety bez Master.

Czy to tylko u mnie tak działa, czy producent ograniczył w ten sposób funkcjonalność odtwarzacza?

Można w jakiś sposób przywrócić wcześniejszy firmware?

pozdrawiam Marek

Edytowane przez bkeram
uzupełnienie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Według informacji dystybutora Ayon'a, czyli firmy Nautilus, odtwarzacze sieciowe/streamery Ayona będą bez natywnej obsługi Tidal. Będą obsługiwały wyłącznie Tidal Connect.

To chyba największa kpina z użytkowników przygotowana przez Ayona. Kupując odtwarzacz z natywną obsługą Tidal, nagle zostaję pozbawiony funkcji dla której kupiłem ten streamer. Czas się chyba pożegnać z tą marką.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 7 miesięcy temu...
  • 4 miesiące temu...
  • 2 miesiące temu...
  • 1 miesiąc temu...
  • 2 tygodnie później...
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.