Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  118 członków

Ayon Klub
IGNORED

Ayon Klub


marslo
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Przetestowałem rip z płyty HRX.

Faktycznie jest czego posłuchać :)

I chociaż była to muzyka poważna, której słucham może 5%, jednak szczegółowość i budowa sceny odtwarzane nie bezpośrednio z płyty i na moim skromnym systemie były zaskakująco przyjemne.

Ot, zamknąć oczy i znaleźć się w filharmonii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 miesiąc temu...

Niestety nie słuchałem innych poza moim CD-1sc.

Słyszałem i czytałem jedynie, że 7-mka jest słabsza - chociaż nie wiem jak.

Natomiast 5s jes podobno rewelacyjna, ale to już ponad 2x więcej kasy niż za mój.

Jeśli masz kasę - spróbuj 7-mkę.

Jeśli ograniczenia - śmiało przetestuj 1sc.

 

Ale jedno, co bardzo ważne - także wg konstruktowa i właściciela firmy Ayon,

to aby dla najlepszych efektów łączyć jego sprzęty po RCA, nie XLR.

Można tę opinię też spotkać w różnych testach, np:

http://audio.com.pl/testy/ayon-audio-cd1sc:3

 

XLR-y w Ayonach nie są w pełni zbalansowane.

 

Testowałem XLS i RCA przy porównaniu kabli i realnie żadnych wielkich różnic nie słyszałem.

Stąd sądzę, że XLR też nie specjalnie obdzierają sygnał ze szczegółowości, barw czy

innych. Na moje ucho grały bardzo podobnie do RCA.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Redaktorzy

Jack - używałem 07s, przesiadłem się na najnowszą wersję 1sc ( z asynchronicznym USB na XMOSie) i przynajmniej w moim systemie po XLRach jest lepiej. Uważam, że najsensowniej jest zawsze sprawdzić tego typu teorie nausznie.

Fr@ntz

---------------------------------

"I am an audiophile"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Redaktorzy

W sumie to jedyna metoda, bo ma grać dla właściciela dobrze.

Jak zawsze.

 

@Fr@ntz

w jakim sensie gra lepiej?

możesz nieco bliżej, jak Ci ta - na Twoje ucho - zmiana brzmi?

I co dały u Ciebie XLR-y?

Lepiej oznacza lepszą namacalność dźwięku, dokładniejszą lokalizację źródeł pozornych i stabilniejszą scenę, jednak powód może być zupełnie inny - wcześniej posiadany Hegel H100, aktualnie używany Electrocompaniet ECI5 i testowany Gryphon Diablo preferują XLRy.

Fr@ntz

---------------------------------

"I am an audiophile"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Mój Ayon CD-5 od 2 miesięcy leży w serwisie.. Wedle informacji jakie otrzymałem "padł laser" i trzeba wymienić cały napęd.

Szanowny Pan Gerhard po 2 miesiącach unikania odpowiedzi na pytania ze strony serwisu wysłał używany napęd wymontowany z innego odtwarzacza i wystawił rachunek na 430 EUR.

Absolutne dno.

 

Serwis pogwarancyjny......tragedia. Jeśli to jest Hi-end to szkoda słów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój Ayon CD-5 od 2 miesięcy leży w serwisie.. Wedle informacji jakie otrzymałem "padł laser" i trzeba wymienić cały napęd.

Szanowny Pan Gerhard po 2 miesiącach unikania odpowiedzi na pytania ze strony serwisu wysłał używany napęd wymontowany z innego odtwarzacza i wystawił rachunek na 430 EUR.

Absolutne dno.

 

Serwis pogwarancyjny......tragedia. Jeśli to jest Hi-end to szkoda słów.

Mialem go za goscia na poziomie, a tu takie "nie halo" zachowanie.

Trzeba o tym sie informowac nawzajem , moze to pomoc w przyszlosci, jak by ktos mial problemy. Jak dali ciala przy projektowaniu i wyborze czesci , nich sie uderza w piersi i poprawia. Inaczej te wszystkie hasla marketingowe sa nic nie warte.

pzdr

marslo

Konto w trakcie usuwania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przymierzałem się do Ayona i po tym, co wyżej, raczej sobie odpuszczę.

Wiesz Szub, ja mam od 3 lat Ayon Crossfire , najpierw I , od 2 lat wersje II i zadnych problemow, najmniejszych. Moze to tylko przypadlowsc cd palyerow, ale jak myslales o nich , to rozumiem ostroznosc.

pzdr

marslo

Konto w trakcie usuwania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Redaktorzy

SzuB - miałem 07s, mam 1sc - oba działały i działają bez problemu.

 

Jeśli zaś chodzi o sprawę MSP to szkoda, że zainteresowany nie wspomniał, że zakupił urządzenie używane, nie pochodzące z polskiej dystrybucji a próba naprawy odbywała się poza autoryzowanym serwisem, co skończyło się błędną diagnozą, długim czasem oczekiwania i niepotrzebnymi kosztami. Z tego co udało mi się dowiedzieć odtwarzacz jest już w naprawie u producenta a polski dystrybutor postara się, by kwota związana z niepotrzebnym zakupem napędu zostały zwrócona a do uregulowania były tylko koszty związane z naprawą rzeczywiście uszkodzonego układu.

Edytowane przez Fr@ntz

Fr@ntz

---------------------------------

"I am an audiophile"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I tak właśnie tworzą się mity: ktoś komuś gdzieś coś opowiedział, a potem wychodzi na jaw że to tak jak w tym kawale o Wiktorze Siemionyczu, który wygrał na loterii w Leningradzie samochód :).

Dołączam się do grupy osób, które nie mają z CD Ayona żadnych problemów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SzuB - miałem 07s, mam 1sc - oba działały i działają bez problemu.

 

Jeśli zaś chodzi o sprawę MSP to szkoda, że zainteresowany nie wspomniał, że zakupił urządzenie używane, nie pochodzące z polskiej dystrybucji a próba naprawy odbywała się poza autoryzowanym serwisem, co skończyło się błędną diagnozą, długim czasem oczekiwania i niepotrzebnymi kosztami. Z tego co udało mi się dowiedzieć odtwarzacz jest już w naprawie u producenta a polski dystrybutor postara się, by kwota związana z niepotrzebnym zakupem napędu zostały zwrócona a do uregulowania były tylko koszty związane z naprawą rzeczywiście uszkodzonego układu.

No jesli tak, to zmienia postac rzeczy. Trudno oczekiwac, ze firma wezmie na siebie koszty dlubania przez nieautoryzowane warsztaty. Dobrze, ze to sprostowales. Plus dla polskiego dystrybutora - rozumiem , ze chodzi o Nautilusa?

pzdr

marslo

Konto w trakcie usuwania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 tygodnie później...

Witam wszystkich miłośników i użytkowników sprzętu Ayona,

Zainteresowałem się kablem sieciowym Lessloss Signature, ale chyba będę miał problem z prawidłową polaryzacją. Signature jest niesymetryczny, tzn. zastosowano dwa przewody jako gorące (L), a tylko jeden drut jest po stronie neutralnej (N).

W moim Sparku polazyzacja jest poprawna, gdy L jest po lewej stronie (patrząc z przodu na wtyczkę IEC z otworem uziemienia na górze). W/w kabel jest skonstruowany tak, że L jest po stronie prawej ( a więc odwrotnie), co podobno jest jakimś standardem.

Pytanie: czy wasze Ayony poprawną polaryzację pokazują, tak jak mój: gdy gorący przewód jest po lewej stronie wtyczki? Czy podłączenie polaryzacji odwrotnie ma wpływ na np. zużycie lamp? Jeśli chodzi o dźwięk, to wg mnie polaryzacja ma wpływ, ale nie wiem, czy to nie jest tylko autosugestia :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich miłośników i użytkowników sprzętu Ayona,

Zainteresowałem się kablem sieciowym Lessloss Signature, ale chyba będę miał problem z prawidłową polaryzacją. Signature jest niesymetryczny, tzn. zastosowano dwa przewody jako gorące (L), a tylko jeden drut jest po stronie neutralnej (N).

W moim Sparku polazyzacja jest poprawna, gdy L jest po lewej stronie (patrząc z przodu na wtyczkę IEC z otworem uziemienia na górze). W/w kabel jest skonstruowany tak, że L jest po stronie prawej ( a więc odwrotnie), co podobno jest jakimś standardem.

Pytanie: czy wasze Ayony poprawną polaryzację pokazują, tak jak mój: gdy gorący przewód jest po lewej stronie wtyczki? Czy podłączenie polaryzacji odwrotnie ma wpływ na np. zużycie lamp? Jeśli chodzi o dźwięk, to wg mnie polaryzacja ma wpływ, ale nie wiem, czy to nie jest tylko autosugestia :)

 

Witaj Janko,

Aby uniknac niedopasowania polaryzacji miedzy kablem i wtyczka najlepiej zalozyc w scianie gniazda typu Schuco, wtedy z gniazda poplynie we wlasciwej polaryzacji. Jak Cie stac na taki wydatek, zaloz sobie topowe gniazdo od Furutecha, nie uwierzysz , co moze zdzialac.W kwestii ktory pin jest cieply w moim Crossfier'ze sprawdeze po poludniu i dam Ci znac. Czy sie lampy szybciej zuzywaja - nie wiem ,nie spotkalem sie, moze ktorys z kolegow pomoze.

pzdr

marslo

Konto w trakcie usuwania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aby uniknac niedopasowania polaryzacji miedzy kablem i wtyczka najlepiej zalozyc w scianie gniazda typu Schuco, wtedy z gniazda poplynie we wlasciwej polaryzacji

Dzięki, marslo.

Gniazdko takie już mam. Niestety przełożenie wtyczki w przypadku kabla, o którym pisałem nie ma zastosowania, bo jest niesymetryczny. Producent przewidział, że dla lepszego efektu "grubsza żyła" ma być gorąca, a cieńsza neutralna (grubsza jest podłączony do prawej dziurki wtyczki IEC). Przełożenie wtyczki w ścianie spowoduje odwrotną polaryzację na wyjściu kabla, ale jednocześnie to cieńsza żyła będzie teraz gorąca. Dioda poprawnej polaryzacji w Ayonie gaśnie, ale "kabel nie pokazuje swoich możlliwości na 100%".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, marslo.

Gniazdko takie już mam. Niestety przełożenie wtyczki w przypadku kabla, o którym pisałem nie ma zastosowania, bo jest niesymetryczny. Producent przewidział, że dla lepszego efektu "grubsza żyła" ma być gorąca, a cieńsza neutralna (grubsza jest podłączony do prawej dziurki wtyczki IEC). Przełożenie wtyczki w ścianie spowoduje odwrotną polaryzację na wyjściu kabla, ale jednocześnie to cieńsza żyła będzie teraz gorąca. Dioda poprawnej polaryzacji w Ayonie gaśnie, ale "kabel nie pokazuje swoich możlliwości na 100%".

 

 

U mnie w Crossie patrzac z przodu , pin uziemiajacy na gorze , cieply jest prawy pin , polaryzacja prawidlowa wg Ayona ( czerwona lampka sie nie pali).

Czytalem kiedys, ze Japonia ma odwrotny standard od Europy, mialem wtedy Accu, co do USA nie wiem, a Louis Motek robi glownie na tamten rynek.

pzdr

marslo

Konto w trakcie usuwania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 miesiąc temu...

Witam wszystkich posiadaczy systemów AYON :)

Chciałem powiedzieć za u mnie gra CD1s razem ze wzmakiem SPIRIT III już ponad 2 lata i narazie nie mam żadnych problemów z napędem ani z innymi sprawami.Jestem nadal bardzo zadowolony ze sprzętu ,podłączone mam do tego zestawu AUDIO PHYSIC TEMPO25 i jest naprawdę pięknie a jeżeli chodzi o okablowanie to polecam FADEL ART wierzcie mi straciłem naprawde sporo kasy na kable i mogę w ciemno polecić te kable.Korzystając z okazji chciałbym zostać członkiem tegoż klubu.A i jeszcze jedno kupujcie swój sprzęt u polskich dystrybutorów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siltech ................ oh YEEEES !!!

 

Po wpięciu jednego prościutkiego interconnecta Explorer 180i (na wtykach SCC85)

scena powiększyła się do przodu i wgłąb, definicje lokalizacji instrumentów się wreszcie pojawiły dokładne,

scena również uniosła się w górę, tak że wokalista stoi (a nie np. leży :) ), całe pasmo wysokie jest o niebo czystsze, przejżystsze i bogate w detale, bez jakochkolwiek wyostrzeń, średnice i niskie są znacznie bardziej przejżyste,

basy zeszły niżej (w 805D) do poziomu, jakiego się nie spodziewałem po monitorach ... etc, etc, etc.

 

Czekam na 2 sieciówki Siltecha (Classic Anniversary SPX-800), do źródła (CD-1sc i Spirita III, albo między gniazdo i listwę, potestuję).

Słuchałem też (choć nie u siebie Ruby Mountain wpięte między gniazdo sieciowe i listwę Siltecha), chociaż na innym sprzęcie, ale już te 2 składniki systemu wpłynęły na system pozwalając pokazać jego możliwości.

 

Generalnie polecam bez mrugnięcia okiem, drogie, ale znaaaaakomite.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.