Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  118 członków

Ayon Klub
IGNORED

Ayon Klub


marslo

Rekomendowane odpowiedzi

  • 3 tygodnie później...

zastanawiam się nad kupnem wzmacniacza lampowego do magnepanów MG1.7. Szukam dźwięku gęstego i nasyconego na średnice oraz delikatnej górze. Widziałem, że niektóre wzmacniacze mają wyjście z preampu co w moim przypadku jest bardzo ważne. Nie lubię konturowego brzmienia. Co można u Ayona znaleźć w za rozsądne pieniądze czy lepiej poszukać coś u MingDa?

Wzmak pod muzykę klasyczną. Magnepamy mają tylko 86 dB!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Moje AYONKI mam połączone IC FADEL ART Areoflex Plus - naprawdę świetne kable.Teraz chciałbym kupić głośnikowe STREAM DUO miałem te kable pożyczone i to się w głowie nie mieści co te kable potrafią zrobić z muzyką tylko cena jest dość wysoka ,no ale FADELKI nie należą do tanich ,ale są warte tych pieniędzy - GENIALNE KABLE POLECAM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

@falek77

Widzę, że skusiłeś się na ten interkonekt 770i.

Opisz proszę zmiany u Ciebie.

 

Sam mam teraz podłączenie na 550i oraz głośnikowe 550L i różnica jest spora.

550L dały dużą różnicę in-plus w rysunku sceny i definicji lokalizacji instrumentów (wielorzędowa scena "3D") oraz znacznie więcej "ciemnego" tła w porównaniu z MIT'ami AVT2 (bi-wire), a 550i zwiększyły jeszcze ten efekt i dały lepszą obecność średnicy/wokalu plus

poszerzyły granice sceny (w porównaniu do Siltecha Explorera 180i).

To tak w skrócie, bo późno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@falek77

Widzę, że skusiłeś się na ten interkonekt 770i.

Opisz proszę zmiany u Ciebie.

 

Sam mam teraz podłączenie na 550i oraz głośnikowe 550L i różnica jest spora.

550L dały dużą różnicę in-plus w rysunku sceny i definicji lokalizacji instrumentów (wielorzędowa scena "3D") oraz znacznie więcej "ciemnego" tła w porównaniu z MIT'ami AVT2 (bi-wire), a 550i zwiększyły jeszcze ten efekt i dały lepszą obecność średnicy/wokalu plus

poszerzyły granice sceny (w porównaniu do Siltecha Explorera 180i).

To tak w skrócie, bo późno.

Nie porównywałem 550i z 770i więc tu nic nie podpowiem, przesiadłem się z Fadela Reference One na 770i muszę powiedzieć że zmiana była jak dla mnie olbrzymia na korzyść siltecha oczywiście.

Poprawie uległo wszystko, wokale stały się bardziej namacalne, scena urosła , pojawił się tak zwany efekt 3D o ile można to tak określić, najwięcej zmian pojawiło się na górze pasma.

Pojawiło się więcej detali, delikatne niuanse których wcześniej po prostu nie było, dzięki temu dzwięk stał się bardziej swobodny.

W tym miesiącu mam zamiar wypożyczyć i posłuchać SPX-800

Jestem ciekaw jak wypadnie ten kabelek w porównaniu z tańszym Explorer 270p który w tej chwili posiadam.

Chodzi mi jeszcze po głowie coś co Siltech opisuje jako Zero Ohm

 

http://siltechkable.pl/produkty/zero-ohm/

 

konkretnie mam na myśli model Zero Ohm link jade

post-20984-0-42369600-1367986369_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@falek

 

Spróbuj koniecznie te zasilające SPX-800.

Od tego kabla Siltech stosuje swoją technologię "bezszumowego" tła i faktycznie tak jest.

 

Mam wpięty jeden SPX-800 gniazdo>listwa, a drugi listwa>źródło (CD1sc) i efekt, który opisałeś jest także zwielokrotniony przez zasilające

:)

Listwę mam "niestety tylko" Gigawata, ale może w przyszłości.....

Robiłem testy z listwą Siltech Octopus srebrno-złotym (środkowy w serii) i to dopiero była scena i rozdzielczość !!!!

Aż trudno opisać jak naturalnie cały obraz był rysowany :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Listwę mam "niestety tylko" Gigawata, ale może w przyszłości.....

Robiłem testy z listwą Siltech Octopus srebrno-złotym (środkowy w serii) i to dopiero była scena i rozdzielczość !!!!

Aż trudno opisać jak naturalnie cały obraz był rysowany :D

Jeśli chodzi o listwę to też będę się rozglądał, myślałem o Shunyata Hydra-a 4 ale jeszcze sam nie wiem .

na razie czekam na SPX 800

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

falek77

 

Jak te SPX-800 u Ciebie wpłynęły na odbiór i gdzie w systemie je testowałeś ??

Najlepiej spisał się z CD2s i tam narazie zostanie, jeśli chodzi o zmiany to wprowadził coś co można określić jako czarne tło, spokuj kultura uporządkowana scena a zarazem dobra rozdzielczość wysokich i pogłębienie efektu 3D

To tak w skrócie na świeżo bo kabel jest dopiero u mnie kilka dni

Edytowane przez falek77
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchałem też (choć nie u siebie Ruby Mountain wpięte między gniazdo sieciowe i listwę Siltecha), chociaż na innym sprzęcie, ale już te 2 składniki systemu wpłynęły na system pozwalając pokazać jego możliwości.

Wlasnie odeslalem do Eteru Siltecha Ruby Mountain II po odsluchu, porownywalem z nowym Acrolinkiem 7500. W domu zostal Acro.

Wrazenia opisalem w watku " najlepszy wzmacniacz do Avantgarde Acoustic" , jakby kogos to interesowalo.

A co do IC , to od 2 lat miedzy Crossem a zrodlem mam Acrolinka 6300 i nie szukam nieczego innego.

Chyba po prostu lubie szkole dzwieku Acro:). Acha , a listwe mam od Acoustic Revive, szczegoly w " o mnie".

Konto w trakcie usuwania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wlasnie odeslalem do Eteru Siltecha Ruby Mountain II po odsluchu, porownywalem z nowym Acrolinkiem 7500. W domu zostal Acro.

Wrazenia opisalem w watku " najlepszy wzmacniacz do Avantgarde Acoustic" , jakby kogos to interesowalo.

A co do IC , to od 2 lat miedzy Crossem a zrodlem mam Acrolinka 6300 i nie szukam nieczego innego.

Chyba po prostu lubie szkole dzwieku Acro:). Acha , a listwe mam od Acoustic Revive, szczegoly w " o mnie".

Ruby Mountain II w torze gniazdo > listwa (Siltech Octopus) > źródło dało dużą kulturę odbioru w całości, ale miałem to

tylko chwilowo na testy.

Teraz na niższych SPX-800 i listwie Gigawatt'a gra u mnie ze sporą ilością przejrzystości, jakby bardziej realistycznie.

Ale może to moje przyzwyczajenie to takiego zestawu.

Tak czy owak warto spróbować, jeśli będziesz miał okazję, bo na moich Ayon'ach efekt jest bardzo, bardzo dobry (srebro+złoto w przewodnikach).

 

Nie słuchałem Acrolinków takich wysokich, jak Mercele.

Jeśli nadarzy się okazja - spróbuję.

 

Czy testowałeś interkonekty Siltecha ??

W moich Ayon'ach RCA Siltech 550i sprawdza się naprawdę dobrze, kierując całość brzmienia w stronę dużego realizmu dźwięku. Praktycznie jakby nieomal znikały w systemie. Wszystko oczywiście również zależy od sposobu masterowania płyty, ale np. przy Claptonie "Unplugged" w utworze nr 7 (Layla) nagrywanym w studio z publicznością na żywo, słychać na samym początku dosłownie buczenie (jakieś sprzężenia) w mikrofonie Claptona. A to już - dla mnie osobiście - dowód na to, że wierność i przejrzystość przekazu sprzętu jest na dobrym poziomie :)

 

Najlepiej spisał się z CD2s i tam narazie zostanie, jeśli chodzi o zmiany to wprowadził coś co można określić jako czarne tło, spokuj kultura uporządkowana scena a zarazem dobra rozdzielczość wysokich i pogłębienie efektu 3D

To tak w skrócie na świeżo bo kabel jest dopiero u mnie kilka dni

 

Dzięki za info.

Miałem podobne wrażenia od początku u siebie.

Edytowane przez _Jack_
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

listwe mam od Acoustic Revive

Porównywałeś tą listwę z jakąś inną? zastanawiam się właśnie nad jakąś listwą , mam na dzień dzisiejszy dwie na oku Furutech TP609e i Shunyata Hydra-a Model-6

Może uda mi się coś wypożyczyć i przetestować w przyszłym miesiącu

Acoustic Revive nie znam, mógłbyś napisać coś więcej o tel listwie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Porównywałeś tą listwę z jakąś inną? zastanawiam się właśnie nad jakąś listwą , mam na dzień dzisiejszy dwie na oku Furutech TP609e i Shunyata Hydra-a Model-6

Może uda mi się coś wypożyczyć i przetestować w przyszłym miesiącu

Acoustic Revive nie znam, mógłbyś napisać coś więcej o tel listwie.

 

Co ja Ci bede pisal, miszcza Paculy nie pobije:)

Wygoogluj sobie prosze w highfidelity listwa Acoustic Revive RTP 4 EU Ultimate, naprawde jest taka dobra , jak Pacula pisze.

Pisze z tableta, to mi ciezko wkleic link, sorry.

Konto w trakcie usuwania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam Kolegów.

Pragnę dołączyć do klubu z Ayonem CD- 07s. Jeszcze nie wygrzany więc mało mogę napisać. Jak pogra kilka tygodni napiszę jak sprawuje się w moim systemie.

Wzmak - lama Sansui AU-70 , kolumny Martin Logan SL3. Jednak już na wejściu gra super i zupełnie inaczej jak poprzednie CD. Było ich kilka , kilka modeli Sansui od

najniższych po topowy 917XR , Luxmany z ,,lampową D105 , Philipsy i Pioneery.

Pozdrawiam

Jan

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam

 

Od 5 lipca jestem szczęśliwym posiadaczem Ayona 07s :) Ciężka jest ta bestia :) Troszkę te "ładowanie" płyty jest inne niż tradycyjnie. Kwestia przyzwyczajenia. Mam mało miejsca nad odtwarzaczem i myślę, że zmieni się to po zakupie stolika antywibracyjnego. Ayon będzie na górze a na dolnej półce Leben. Ostatni orzech do zgryzienia to sieciówka do Ayonka :)

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ladnie dobrany tor : Ayon/Leben/Harbeth, mysle, ze tez bym polubil ten dźwięk.

W kwestii sieciowek polecam Acrolinki do zrodla, niestety drogo:(

A w ogole to witamy w klubie:)

Edytowane przez marslo

Konto w trakcie usuwania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatni orzech do zgryzienia to sieciówka do Ayonka :)

 

Dobra sieciówka do źródła to definitywnie podstawa

(sorry za oczywistą oczywistość).

I na tym radzę nie oszczędzać ( pewnie po szafce ;) )

Wypożycz najpierw kilka i przetestuj.

U mnie na CD1sc bardzo dobrze się sprawił Siltech SPX-800

(chociaż też nie najtańszy, ale naprawdę wart grzechu).

Daje duużo powietrza i swobody dźwięku, a ponadto nic

nie wycina i daje całą masę szczegółów we wszystkich

partiach.

Polecam, jeśli już zacząłeś się bawić w słuchanie muzyki

z niezłego źródła lampowego, zobaczysz jeszcze, że nie

będziesz słyszał możliwości swojego Ayonka bez grzechu

zainwestowania w bardzo dobre okablowanie.

Edytowane przez _Jack_
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Minęło kilka już dni od zakupu Ayona CD 07s. Trzeba powiedzieć, że ładowanie jak ładowanie, trzeba się przyswyczaić, ale to też wymusza miejsce w systemie, na górze. Muszę pokonbinować i zrobić pokrywę by móc w czasie bezczynności, chronić od pyłu itp. Chyba z gramofonem razem już to zrobię.

Zasilanie poprzez autotransormator i filtr blokujący DC. Oddzielnie zasilony z przyłącza głównego przydomowego.

Sieciówka to Mundorf i Sonarquesty. Interkonekty własnej produkcji, srebro złocone.

W zestawie z lampą swietnie się zgrał. Jednak ciekawość budowy wzięła górę i pozwoliłem sobie otworzyć spód. Wykonanie eleganckie, dobrze przemyślane. Jednak zaskoczyły elementy. Elektrolity w stopniu lampowym raczej słabe. Wyjście z opampów też słabe. Zerknąłem na foty modeli wyższych i tam już solidne Mundorfy. Pal licho gwarancję, jak nie padnie totalnie napęd, naprawię sobie resztę. Wymieniłem kondy katodowe na BG Rubicona. Znakomicie poprawiła się reprodukcja w niskich rejestrach. Przestrzeń też na plus. Góra bardziej dźwięczna. Miałem dwa Mundorfy Silver Gold Oil 3,3uF , wstawiłem na wyjścia z opampów. Tu też zdecydowanie lepiej i szczególnie w zakresie wysokich. Czyściej i z milszym nie szeleszczącym a gładszym brzmieniem. Taki stary trik z bocznikowaniem konda wyjściowego teflonowym kondem, też dodałem. Bas prężniejszy i wyrazistszy. Ogólnie jeszcze wymienię cztery na wyjśćiach lamp i powinno znacznie poprawić brzmienie. Porównując jednak do moich poprzednich sprzętów i tak rewelacja już na wstępie.

Muszę jeszcze kolumny do tranzystora dobrać jak należy i będzie wszystko ok. Testowałem też Ayona jako zewnętrzny DAC, też fajnie sobie radzi.

Odnośnie oversamplingu, mam podzielone zdanie. Część utworów bardziej mi się podoba z a część bez tego. System grał fajnie po jakiś 30 godzinach grania, teraz już ma sporo powyżej 70 godzin i zmian nie zauważyłem. Pewnie się już ułożył. Teraz tylko się cieszyć muzyką.

Pozdrawiam

Jan

Edytowane przez janvideo24
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Nie znalazłem na naszych stronach tego kabla , w innym miejscu jest coś takiego:

 

 

Siltech SPX-800 25th Classic Anniversary US AC power cable with original box 2M

 

History (past 6 months): Rated 5.0/5 based on 1 customer reviews Feedback (1), 1 order (1 piece)

Price:

US $198.00 / piece Bulk Price: US $188.10 / piece (5 pieces or more) Quantity:

piece calculate.gif Shipping Cost:

US $31.58 to Poland Via DHL Delivery Time: 3-7 days Total Price:

US $229.58

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra sieciówka do źródła to definitywnie podstawa

(sorry za oczywistą oczywistość).

I na tym radzę nie oszczędzać ( pewnie po szafce ;) )

Wypożycz najpierw kilka i przetestuj.

U mnie na CD1sc bardzo dobrze się sprawił Siltech SPX-800

(chociaż też nie najtańszy, ale naprawdę wart grzechu).

e.

 

 

Mam takie pytanko odnośnie szafki, ponieważ kolega jak się domyślam sugerował, żeby na szafce też nie oszczędzać. Naprawdę słychać różnicę po przełożeniu odtwarzacza ze zwykłego mebla na taką antywibracyjną szafkę ? Kiedyś byłem niedowiarkiem odnośnie przewodów ( aż sam usłyszałem zmiany) , ale odnośnie szafki to mam mieszane uczucia. Nie neguję , bo nie sprawdzałem , ale wydać 2 tys. i ....czy to zmiana słyszalna czy raczej tylko wygląd i autosugestia , że jest lepiej :)

 

Byłbym wdzięczny za pomoc :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 16

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.