Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  118 członków

Ayon Klub
IGNORED

Ayon Klub


marslo
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

OK, jak trafię będę pamiętał i podeślę linę :) Tylko z tego co pamiętam to były tzw. oem bez grawerek golutkie. Zresztą z takich samych czyli od tego samego zapewne producenta korzysta GD audio.

Najgorsze to mieć do czynienia z zakompleksionym Polaczkiem, któremu dano odrobinę władzy.

"Beware of all those in whom the urge to punish is strong". Nietzsche.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko nie wykup całego zapasu :). Będziesz miał monopol na te obudowy, ku smutkowi producenta też, od Ciebie będzie brał :).

 

Chcesz też liny właśnie wysłałem Szymonowi dziesięć minut szukania różne tylko ze oemy :)

Najgorsze to mieć do czynienia z zakompleksionym Polaczkiem, któremu dano odrobinę władzy.

"Beware of all those in whom the urge to punish is strong". Nietzsche.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...

Witam.

Posiadam Ayona 07s. W środku siedzi w nim 5 wzmacniaczy operacyjnych BB OPA 2134. Postanowiłem wymienić je na coś lepszego i wybór padł na Burson V5. Wymieniłem Bursona z piątym scalakiem odpowiedzialnym (chyba) za wzmocnienie i jest git. Poprawa przestrzeni, zwłaszcza w linii przód-tył, ewidentna. Zostały jeszcze 4 scalaki - są zgrupowane w jednej linii - odpowiedzialne za konwersję I/U i filtrowanie. Jakby któryś z Panów wiedział, które scalaki odpowiadają za konwersję, a które za filtrowanie, byłbym zobowiązany. Burson nie może pracować w I/U. Wysłałem w tej sprawie maila do Ayon Austria. Odesłali mnie do polskiego dystrybutora. Polski dystrybutor odesłał mnie do Ayon Austria. Fajnie.

Druga sprawa to kondensatory. W środku siedzą tanie Soleny. Jest 6 takich samych. Chciałbym je wymienić na coś lepszego tak do 500zł za konda góra. Co pasuje do Jajona najlepiej? Lubię dźwięk lekko ciepły, gęsty, barwny. Nie lubię wyostrzonych sybilantów. Jakoś nic nie znalazłem na temat Jajona i wymiany kondów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Strzyga kondy spróbuj marki Mundorf Supreme lub wyżej na jakie ciebie stać , ale nie wiem czy warto aż tak ingerować w jajona 7s , bo wartość tuningu może przekroczyć wartość cd na rynku wtórnym , proponował bym tobie sprzedać i kupić coś lepszego np Audio Research Cd 3 ja sam miałem jajony 07s a potem 01sc teraz przez drugi rok posiadam AR i jak zmienię to tylko na wyższy model . Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Strzyga kondy spróbuj marki Mundorf Supreme lub wyżej na jakie ciebie stać , ale nie wiem czy warto aż tak ingerować w jajona 7s , bo wartość tuningu może przekroczyć wartość cd na rynku wtórnym , proponował bym tobie sprzedać i kupić coś lepszego np Audio Research Cd 3 ja sam miałem jajony 07s a potem 01sc teraz przez drugi rok posiadam AR i jak zmienię to tylko na wyższy model . Pozdro

 

Myślę dać 2 Mundorfy Supreme SGO na płytę i 4 Audyny True Cooper Max na płytki z lampami. Jak zaliczę wtopę to zaboli finansowo i co najgorzej po uszach :)

Myślę, że ten jajon ma potencjał, trzeba tylko wymienić trochę części, które Pan Hirt kupuje na Alliexpres.

Na razie zmieniłem lampy na Nosy Tung-Sola, zmieniłem wszystkie bezpieczniki i wstawiłem Bursona V5 zamiast jednego OPA 2134. Kondy powinny sporo poprawić. Nie wiem tylko czy zmienia pójdzie w pożądanym kierunku. Trochę boje się "nadmiaru" szczegółowości Mundorfa. Nie ma gotowej recepty na kondy w tym modelu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 tygodnie później...
Darcie mordy toż to wrodzony talent wydmuszek tubowych. Do tego ustawienie w kącie, puste ściany i dramat dźwiękowy murowany..

Ustawienie w kacie i puste sciany gwarantują dramat dzwiekowy z każdymi kolumnami.Ba,to wlasnie Avantgardy jako praktycznie jedyne kolumny amatorskie na rynku umozliwiaja dostrojenie do każdych warunków i nawet bardzo złych akustycznie pomieszczen.

 

Słuchałem u znajomego najnowszych wydmuszek Avantgarde ze wzmacniaczem klasy D na basie. Tak kuriozalnej prezentacji już dawno nie doświadczyłem. Totalnie niespójne, oderwane od reszty pasma niskie tony. Zupełnie inny charakter grania od reszty pasma. Zupełnie jakby do monitora podłączyć subwoofer kinowy (zero barwy instrumentu!) .

 

Najprawdopodobniej sprzet był jeszcze nie wygrzany.Przeciez każdy system jeżeli jest nowy,potrzebuje 200h na dotarcie się.Jezeli słuchaliście nowych kolumn czy nawet grających kilka dni to taki odsłuch nie ma zadnego sensu.Najpierw 200h na dotarcie a później odpowiedni czas na ustawienie i zestrojenie systemu.To tak jakby nalać wody do akwarium i oczekiwać ze w ciągu godziny ustabilizuje się tam ekosystem.

Jeżeli chodzi o sekcje aktywna w Avantgardach to jest ona bardzo sprawna,ma odpowiedni atak i nie ma to nic wspólnego z zolwiowymi subwooferami do KD.

 

Do tego ta żałosna regulacja DSP rodem z amplitunera. Ewidentne, bardzo słyszalne przejście w zakresie średnio-wysokotonowym i natarczywy charakter. Po przesłuchaniu skrzypiec i chińskich piszczałek skapitulowałem po 5 minutach. .

Akurat miałem przyjemność bawic się programem XD Control i mam kilkunastogodzinny przebieg w jego obsłudze,choć nadal nie poznałem jeszcze wszystkich możliwości.Jest to program przypominający niektóre softy PRO.Ilosc regulacji i możliwości kalibracyjnych jest niespotykana na rynku amatroskim-żadne inne kolumny nie pozwalają się tak precyzyjnie dostroić do systemu i pomieszczenia.Mozna zarówno ustawić glosnosc subow,oczywiście dla każdego oddzielnie jak i precyzyjnie ustawić czestotliwosc odcięcia subow aby pasmo pokrywalo się idealnie z sekcja sredniowysokotonowa.Dalej możemy stosując odpowiedni filtr wyciac lub stlumic nieporzadane w danym pomieszczeniu czestotliwosci,a także zastosować kilka rodzajow modulacji pasma.Presety możemy robic indywidualnie lub grupowo.Mozemy zapisac kilkadziesiąt presetow,a wiec praktycznie do każdej muzyki możemy sobie skonfigurować kolumny wg własnych upodoban a jeśli pogubimy się w gąszczu ustawien zawsze można przywrocic ustawienia fabryczne.Soft jest bardzo przejrzysty i nie powoduje zawrotu glowy a wręcz przeciwnie,jest to super zabawa na długie wieczory.A najfajniejsze w tym wszystkim jest to ze efekt slychac od razu i można naprawdę podzialac z dzwiekiem.Jezeli porównujesz tak bogata aplikacje z ustawieniami amplitunera to albo nigdy tego softu na oczy nie widziales albo po prostu jesteś bezinteresownie zlosliwy.

 

O wokalu Julienne Taylor i Tong LI z przyzwoitości nie wspomnę (absolutnie inna tonacja śpiewu niż oryginalnie). Jednym słowem totalna katastrofa. .

 

Taka opinia to pelna kompromitacja.Po pierwsze,skad wiesz jak brzmia te wokale w oryginale???Podaj przykłady,konkrety.Po drugie,nawet jeśli slyszales je na koncercie to zostały poddane obróbce w produkcji scenicznej a wiec również przetworzone.Po trzecie jeśli było to dawniej niż tydzień przed odsłuchem kolumn z podobnym materialem to nie ma zadnej szansy aby mieć pamięć dzwiekowa do tego stopnia by moc cos wiarygodnie porownac w czasie.A nawet jeśli,to również nie wiemy jakiej obróbce zostały te wokale poddane w studiu i wydane na plycie.Jesli ktoś ma wątpliwości to przykład pierwszy z brzegu-Mandaryna.Polecam posluchac plyty i jej wystepow na zywo.Podobnie może być w każdym innym przypadku.Opowiesci ze jakiś wokal nie brzmiał tak jak w oryginale to jakies totalne brednie.Mozna jedynie ocenic barwe na plycie jako taka i kilka innych aspektow natomiast porównywanie do nigdy nie słyszanego bądź słyszanego dawno występu na zywo jest niepoważne.O kwestiach tonacji już nawet nie chce mi się pisać,bo to temat na kolejne kilka akapitow.

 

 

Oczywiście ma to spięte z chińskim Ayonem bo tak został "ubrany" przez szpeców ze sklepu.

 

Avantgardy to kolumny o sprawności 100dB.Zagraja nawet z single ended rzedu kilku watow na kanal i każdemu polecam posluchac a potem pisać.Najlatwiej być specem w internecie,ale o wiele efeketywniej,zdrowiej i ciekawiej po prostu najpierw czegos doswiadczyc,a potem się o tym wypowiadać.

 

Po wizycie u mnie całość wylądowała na audiomarkt. Tubki na szczęście jakoś poszły (za 40% ceny) ale Jajony są niesprzedawalne. Gość już ze mną żartuje, że wrzuci je do żurku :)

 

Niestety jest to możliwe.Wielu ludzi nie ma własnego zdania,nie potrafi opierać się na własnej intuicji,guście czy po prostu uczuciach.Potrzebuja potwierdzenia u samozwanczych autorytetow często slepo sprowadzających ich na manowce.Tak było,jest i będzie.Dlatego w swiecie audio jest dużo dobrego i dużo zlego sprzętu a do tzw specjalistow w branzy należy podchodzić z dystansem.Zastanawiam się tylko czy tacy ludzie zachowują się tak w każdej sytuacji?Moze doradz znajomemu żeby się rozwiodl bo jego zona Ci się nie podoba.Niech sobie znajdzie inna.

 

Na alledrogo aż się roi od "demonstracyjnych" urządzeń. Ta marka jest w Polsce skończona i jedyne co należy zrobić to jak najszybciej próbować oddać za każdą cenę.

Na alledrogo można znaleźć wiele roznych rzeczy,jaki to ma związek z nieudana prezentacja u Twojego znajomego,bo już się pogubiłem…ten mentorski ton w Twoim poscie jest nie do zniesienia.I żeby nie było,nie jestem wlascicielem zadnego urządzenia Ayon ale kilka z nich sluchalem,uważam ze to dobry sprzet w sensie brzmienia natomiast nie mogę się wypowiadać na temat awarayjnosci i mysle ze Ty również.Takie informacje może posiadac serwis.Sam fakt ze kilka osob napisze na forum ze ich sprzet się popsul nie czyni jeszcze z zadnej firmy awaryjnej.Elektronika,samochody i tym podobne urządzenia psuja się,ale człowiek także się psuje,najczęściej w wyniku nieprawidłowej eksploatacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 miesiąc temu...
  • 3 miesiące temu...

Witam Panowie,

Od dłuższego czasu przyglądam się tematom dotyczących Ayona na forum. Mój zestaw to: Ayon CD-1SX, Ayon Triton III, Dynaudio Contour 30, Acoustic Zen Gargantua II, Shunyata Alpha EF CD, Albedo Monolith 2x 3 m. Po wielu próbach wybrałem taki zestaw, jednak po przesłuchaniu u znajomego (Air Tight na KT 88 ze źródłem C.E.C 3N) moje zadanie uległo zmianie. Panowie, wielka prośba, co zrobić, żeby system grał barwniej, z lepiej zarysowanym środkiem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

piotrfabic - zanim zaczniesz wszystko sprzedawać to może kolega pożyczy Ci tego CECa tak abyś mógł wpiąć go w swój system i posłuchać?

Mówię na podstawie własnych obserwacji, sam mam wzmacniacz Ayona (na KT88) i dokładnie to źródło co Twój znajomy (C.E.C 3N). Porównywałem CECa bezpośrednio ze źródłami Ayona miedzy innymi 1sx i bez wahania wybrałem CECa - głównie ze względu na lepiej nasycony środek i lepszą dynamikę.

Zgadzam się ze SVARTem, że można zdecydowanie lepiej, w cenie tego Tritona można kupić lepszy wzmacniacz - zwłaszcza używany ale też nie zgadzam z często powtarzanymi na Forum opiniami że te wzmacniacze to samo zło:-).

Przy odpowiednim doborze reszty toru mogą cieszyć i bronią się brzmieniowo. Ty widzę masz mocno "nautilusowe"zestawienie - nie zawsze się to sprawdza:-)

Edytowane przez Sardyn
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

piotrfabic - zanim zaczniesz wszystko sprzedawać to może kolega pożyczy Ci tego CECa tak abyś mógł wpiąć go w swój system i posłuchać?

Mówię na podstawie własnych obserwacji, sam mam wzmacniacz Ayona (na KT88) i dokładnie to źródło co Twój znajomy (C.E.C 3N). Porównywałem CECa bezpośrednio ze źródłami Ayona miedzy innymi 1sx i bez wahania wybrałem CECa - głównie ze względu na lepiej nasycony środek i lepszą dynamikę.

Zgadzam się ze SVARTem, że można zdecydowanie lepiej, w cenie tego Tritona można kupić lepszy wzmacniacz - zwłaszcza używany ale też nie zgadzam z często powtarzanymi na Forum opiniami że te wzmacniacze to samo zło:-).

Przy odpowiednim doborze reszty toru mogą cieszyć i bronią się brzmieniowo. Ty widzę masz mocno "nautilusowe"zestawienie - nie zawsze się to sprawdza:-)

No tak, zestaw jest po sugestiach "nautiliusowskich" z małymi modyfikacjami. Poszukując dobrego źródła i w związku z pracą, podróżując trochę po świecie w ostatnich dniach odwiedziłem znajomego, który ma MBL-a 1531, Air Tighta na 211, Pre ATC 2, do tego jakieś włoskie kolumny tubowe. Przy tym mój Ayonowski zestaw brzmiał jak daleki ubogi krewny. Jak oceniacie co jest najsłabszym punktem mojego systemu? Czy CD Ayona to takie g... w porównaniu do C.E.C-a i MBL-a , czy problem tkwi gdzieś indziej?

Nie chce mi się wierzyć, że taką różnicę robi porównanie samego wzmacniacza Ayona do Air Tighta, myślę ze problem tkwi w źródle. Nie chciałbym brzmieć jak ambasador Air tighta, słuchałem niedawno Lebena, zestaw Pre + końcówka na KT88 i również wypadło to niekorzystnie do mojego systemu.

Podsumowując, pomóżcie mi wskazać najsłabszy element mojego systemu, okablowanie, źródło. Liczę na wasze doświadczenie. Ciągłe słuchanie u innych jak wydało się te kilkadziesiąt tysięcy i ciągle jest słabo zaczyna mnie irytować, i nie wiem czy nie sprzedać tego wszystkiego.

 

mutex/ocfipreoqyfb/mutex

piotrfabic - zanim zaczniesz wszystko sprzedawać to może kolega pożyczy Ci tego CECa tak abyś mógł wpiąć go w swój system i posłuchać?

Mówię na podstawie własnych obserwacji, sam mam wzmacniacz Ayona (na KT88) i dokładnie to źródło co Twój znajomy (C.E.C 3N). Porównywałem CECa bezpośrednio ze źródłami Ayona miedzy innymi 1sx i bez wahania wybrałem CECa - głównie ze względu na lepiej nasycony środek i lepszą dynamikę.

Zgadzam się ze SVARTem, że można zdecydowanie lepiej, w cenie tego Tritona można kupić lepszy wzmacniacz - zwłaszcza używany ale też nie zgadzam z często powtarzanymi na Forum opiniami że te wzmacniacze to samo zło:-).

Przy odpowiednim doborze reszty toru mogą cieszyć i bronią się brzmieniowo. Ty widzę masz mocno "nautilusowe"zestawienie - nie zawsze się to sprawdza:-)

piotrfabic - zanim zaczniesz wszystko sprzedawać to może kolega pożyczy Ci tego CECa tak abyś mógł wpiąć go w swój system i posłuchać?

Mówię na podstawie własnych obserwacji, sam mam wzmacniacz Ayona (na KT88) i dokładnie to źródło co Twój znajomy (C.E.C 3N). Porównywałem CECa bezpośrednio ze źródłami Ayona miedzy innymi 1sx i bez wahania wybrałem CECa - głównie ze względu na lepiej nasycony środek i lepszą dynamikę.

Zgadzam się ze SVARTem, że można zdecydowanie lepiej, w cenie tego Tritona można kupić lepszy wzmacniacz - zwłaszcza używany ale też nie zgadzam z często powtarzanymi na Forum opiniami że te wzmacniacze to samo zło:-).

Przy odpowiednim doborze reszty toru mogą cieszyć i bronią się brzmieniowo. Ty widzę masz mocno "nautilusowe"zestawienie - nie zawsze się to sprawdza:-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakieś sugestie co do lampy, modelu, producenta?

 

Zależy jakiego szukasz dźwięku. Jeśli analitycznie i w stronę tranzystora to może wysokie modele Octave, jeśli ma być Nautilus, a z innych chociażby Jadis (nie słyszałem źle grających). Ayona bym sobie z zasady odpuścił, sam przez niego kiedyś przechodziłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podsumowując, pomóżcie mi wskazać najsłabszy element mojego systemu, okablowanie, źródło. Liczę na wasze doświadczenie. Ciągłe słuchanie u innych jak wydało się te kilkadziesiąt tysięcy i ciągle jest słabo zaczyna mnie irytować, i nie wiem czy nie sprzedać tego wszystkiego.

Nie napiszę nic odkrywczego - dla mnie to kwestia wybitnie indywidualna - najczęściej droga wiedzie przez żmudne odsłuchy i wachlowanie elementami systemu - najważniejsze żeby podobało się Tobie. No chyba że jesteś podatny na sugestie i skorzystasz z gotowej recepty, jest na forum kilku "guru" którzy podają gotowy przepis.

 

Wracając do meritum to co ja bym zrobił - choć pewnie ktoś może się z tym nie zgadzać - szanuję to.

Po pierwsze to tak jak pisałem wyżej źródło. Możesz spróbować z CECem a najlepiej z transportem CECa i jakimś uczciwym przetwornikiem. Nie powiem że źródła ayona to g... są osoby zadowolone ale w moim przypadku lepiej sprawdził się CEC (generalnie to ja nie łączył bym lampy ze źródłami z lampkami).

Po drugie (jeszcze raz zaznaczam że to wyłącznie moje zdanie) to posłuchałbym innych kolumn. Wiem że akurat ten dystrybutor zawsze wciska Dynki. Mnie akurat to granie nigdy nie przypadło do gustu - a zwłaszcza nowsze modele. Ja lubię brzmienie w stylu Harbetha czy Spendora - właśnie ze względu na średnice. Wiem że niektórzy uważają je za zamulacze i tu znowu - to bardzo indywidualna kwestia. Jeśli tobie też się nie spodobają to jest duża szansa że przypadną Ci do gustu konstrukcje oparte na ScanSpeakach może Xaviany, może rodzime S16Hertz. Przy okazji jeszcze kable głośnikowe, pożycz jakieś uczciwe z miedzianymi przewodnikami. Osobiście nigdy nie podobały mi się srebrne kabelki do lampy - zawsze w tym przypadku robiło się jakoś krzykliwie.

Na koniec wzmacniacz - u mnie popularny na forum jajon został. Jeśli stwierdzisz że to jednak winowajcą jest wzmacniacz to próbuj - te wymienione przez Kolegę wyżej to uczciwe propozycje, dorzucił bym jeszcze może Amplifona - na pewno warto posłuchać.

 

Życzę powodzenia i dojścia do punktu kiedy powiesz sobie że teraz to już kupujesz tylko płyty:-) To też kwestia pogodzenia się z takim stanem rzeczy że na pewno zawsze będą lepsze systemy od Twojego:-)

 

pozdrawiam

Edytowane przez Sardyn
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może coś ze stajni Davone jeśli chodzi o głośniki?

A na źródle Acoustic plan...

Będzie "analogowo" ;) - cokolwiek znaczy. Urzekające w tych klockach jest: spokój, relaks, brak analizy czy jest dobrze czy źle ;) czysta przyjemność....

A co do wzmaka to może Spec?

Edytowane przez greenmike
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Panowie za radę i uczciwe podejście. Myślę, że początki zmian to będą zgodnie z radą Sardyna kabelki głośnikowe.

 

 

mutex/ocfipreoqyfb/mutex

Nie napiszę nic odkrywczego - dla mnie to kwestia wybitnie indywidualna - najczęściej droga wiedzie przez żmudne odsłuchy i wachlowanie elementami systemu - najważniejsze żeby podobało się Tobie. No chyba że jesteś podatny na sugestie i skorzystasz z gotowej recepty, jest na forum kilku "guru" którzy podają gotowy przepis.

 

Wracając do meritum to co ja bym zrobił - choć pewnie ktoś może się z tym nie zgadzać - szanuję to.

Po pierwsze to tak jak pisałem wyżej źródło. Możesz spróbować z CECem a najlepiej z transportem CECa i jakimś uczciwym przetwornikiem. Nie powiem że źródła ayona to g... są osoby zadowolone ale w moim przypadku lepiej sprawdził się CEC (generalnie to ja nie łączył bym lampy ze źródłami z lampkami).

Po drugie (jeszcze raz zaznaczam że to wyłącznie moje zdanie) to posłuchałbym innych kolumn. Wiem że akurat ten dystrybutor zawsze wciska Dynki. Mnie akurat to granie nigdy nie przypadło do gustu - a zwłaszcza nowsze modele. Ja lubię brzmienie w stylu Harbetha czy Spendora - właśnie ze względu na średnice. Wiem że niektórzy uważają je za zamulacze i tu znowu - to bardzo indywidualna kwestia. Jeśli tobie też się nie spodobają to jest duża szansa że przypadną Ci do gustu konstrukcje oparte na ScanSpeakach może Xaviany, może rodzime S16Hertz. Przy okazji jeszcze kable głośnikowe, pożycz jakieś uczciwe z miedzianymi przewodnikami. Osobiście nigdy nie podobały mi się srebrne kabelki do lampy - zawsze w tym przypadku robiło się jakoś krzykliwie.

Na koniec wzmacniacz - u mnie popularny na forum jajon został. Jeśli stwierdzisz że to jednak winowajcą jest wzmacniacz to próbuj - te wymienione przez Kolegę wyżej to uczciwe propozycje, dorzucił bym jeszcze może Amplifona - na pewno warto posłuchać.

 

Życzę powodzenia i dojścia do punktu kiedy powiesz sobie że teraz to już kupujesz tylko płyty:-) To też kwestia pogodzenia się z takim stanem rzeczy że na pewno zawsze będą lepsze systemy od Twojego:-)

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co prawda posiadam 07s, ale moźe w Twoim przpadku sytuacja będzie anologiczna.

Fabrycznie zamontowane były Sylwanie, które wymieniłem na TungSole z czarnymi

anodami, bodajże z 67 r. Tu przyrost jakości w stosunku do poprzednich lamp był bardzo duźy. Grałem na nich około roku, myśląc źe lepiej się nie da.W pomiędzy czasie, wymieniłem wzmacniacze operacyjne i tu moźna mówić o radykalnej zmianie na plus ( polecam spróbować )Jednak wisienką na torcie był montaź

TungSoli z 61 r. Z szarymi anodami.Te lampki idealnie wpasowały się w mój system i mój gust.Ta zmiana dała największy progres, większy niź wymiana opampów.

Lampy kupiłem u Horneta 9, gostek nie certoli się z cenami, jest drogo i bardzo drogo. Warto jaszcze zajrzeć na Giełdę HI FI i oczywiście allegro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Miałem napisać to piszę. Konsultując temat zmian w moim systemie z wami i jeszcze kilkoma znajomymi doszliśmy do tego samego wniosku, że może nie warto decydować się na radykalne zmiany, czyli po prostu wymianę systemu na nowy, tylko przebudować go metodą małych kroków. Przez ten czas obdzwoniłem i lampyelektronowe.pl i horneta, napisałem też maile do dwóch najbardziej znanych sprzedawców na ebayu w Niemczech. Każdy z nich udzielił mi rad, zrobił ofertę na lampy do całego systemu, twierdząc że te wszystkie lampy co mam to "shit" i podał kwotę do przelewu. Każdy z nich zaproponował co innego, co będzie najlepsze dla mojego systemu. Po rozmowach miałem poczucie średniej wiarygodności tych rozwiązań. Pogrzebałem dalej w sieci i trafiłem na tubes-store.eu napisałem to samo co do wszystkich i oto zadziwienie... Gość nie zasypał mnie gotowym rozwiązaniem jak wszechwiedzące bóstwo. Przez kilka maili zadawał mi pytania dotyczące mojego systemu, rozwiązań, preferencji słuchowych, preferowanego repertuaru. Po to by na koniec zaproponować serię małych ruchów, rozłożoną w czasie, tak by każdym następnym ruchem dochodzić do celu jakiego ja oczekuję. Zaproponował rozwiązania z absolutnej czołówki lamp NOS na świecie, oferując wybór, który rozłożył na łopatki całą czwórkę. Właśnie jestem po dostawie drugiej z trzech części lamp i jestem w szoku. Każda ze zmian jest dokładnie taka jak opisał. Każdy z ruchów dokładnie taki jaki chciałem. Nie mam pojęcia skąd ten gość ma taką wiedzę na temat lamp ale trafia w 10 każdym ruchem. Nie mam na myśli, że tamci byli niekompetentni, ale wziął mnie za rękę i przeprowadził przez problem bezbłędnie. Także polecam każdemu...

Pozostał jeszcze temat kabli. Jeden ze sprzedawców polecał mi leciwego Harmonixa HS 101 GP jako panaceum na każdy mój problem. Jakie są wasze doświadczenia z zastosowanie tego kabla między CD-1SX a Tritonem?

Zmiana lamp tak bardzo zmieniła system, że zaczynam mieć nadzieję, że może zostaniemy razem na dłużej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeden ze sprzedawców polecał mi leciwego Harmonixa HS 101 GP jako panaceum na każdy mój problem. Jakie są wasze doświadczenia z zastosowanie tego kabla między CD-1SX a Tritonem

Niestety nigdy z tym kablem nie miałem do czynienia i nie pomogę. Najlepiej gdybyś mógł go pożyczyć i posłuchać w systemie - to jedyna słuszna droga, wszystko inne to tylko spekulacje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.