Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  118 członków

Ayon Klub
IGNORED

Ayon Klub


marslo
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • 3 tygodnie później...

Witam

Posiadam CD 07s i ostatnio chodzi mi po głowie zmiana na 01sc moglibyście mi opisać konkretnie jakie zalety, wady są i czy warto .

Granie mi odpowiada jest super ale może być lepiej ;)

Ktoś na pewno w tym klubie porównywał te dwa CD .

Dzięki za info.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja kiedyś porównywałem. 07 bardziej muzykalny, nasycony, mniej szczegółowy, 01sc nieco chłodniejszy, bardziej rozdzielczy, ale bez rewelacji. Z tych dwóch wybrałbym trzeci: 02s - bo to już rasowe granie. A jeśli miałbym wybór tylko między 7 a 1, to zostałbym przy 7 z dobrymi lampami. Jednak najlepiej postaraj się o odsłuch, albo szukaj 02s.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki Szub za info.

Ja posiadam oryginalne lampy świeżo po wymianie serwisowej.Polecasz jakieś inne lampy? szczerze to ja nigdy nie eksperymentowałem z lampami , zawsze można spróbować , proszę podaj mi jakiś link gdzie można kupić i co warto kupić.

Dziękuję za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy czy ktoś z was testował inne lampy do CD Ayona i jakiego można spodziewać się efektu ? Zaczęło mnie to teraz nurtować i chciałbym zacząć zabawę z lampami, tylko nie wiem od jakich lamp zacząć ! Liczę na wasze doświadczenie i może wymianę poglądów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niema problemów kupić 01sc lub 02s .Proszę wypróbować osobiście 01sx.

Jak dla mnie to jest to czego potrzeba w muzyce ,dziwięczna góra ale nie kłująca ,

na średnicy troch ciepła, dobry bas ,przestrzeń ,separacja instrumentów ,powietrze i

jeszcze jedno ciemne tło którego tamte nie mają .01sc przy 01sx brzmi jakby przykrył

kolumny kocem, 02s trochę lepiej.

pozdrawiam

bolbo

 

To są moje osobiste spostrzeżenia i nic wspólnego nie mam z reklamą tego urządzenia .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hehe

Dobre to zdanie z reklamą ale myślę że kolega zbyt euforycznie opisuje, bo wątpię by była aż taka przepaść w dźwięku aż przytoczę przykład który mi się nasówa z pracy " po wymianie oleju silnikowego w aucie ( teraz to dopiero ma kopa ) ;)

Właśnie tak to rozumiem .

Bez urazy i trochę dystansu pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hehe

Dobre to zdanie z reklamą ale myślę że kolega zbyt euforycznie opisuje, bo wątpię by była aż taka przepaść w dźwięku aż przytoczę przykład który mi się nasówa z pracy " po wymianie oleju silnikowego w aucie ( teraz to dopiero ma kopa ) ;)

Właśnie tak to rozumiem .

Bez urazy i trochę dystansu pozdrawiam.

Nie jestem już taki młody żeby się byle czym podniecać .

Proponuje wypożyczyć 01sx i dopiero zabierać głos.

Silnik po wymianie oleju zawsze pracuje lepiej i ciszej .

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I właśnie o to mi chodziło , właśnie to miałem na myśli ,ja napisałem że ma kopa a nie ciszej chodzi silnik a to znaczna różnica ;)

Ale wracając do tematu to jeśli tak jest jak mówisz to może podasz cenę 01sx bo np 01sc można już dostać za ok 10000 nówkę , i jestem ciekaw czy warto zmienić w przeliczeniu pieniędzy na zmiany w dźwięku.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też używam cd ayona zeby było jasne. Ale nie podoba mi się że tak często zmieniają modele , już nawet kiedyś zwracałem uwagę na to panu Robertowi z Nautilusa że tak częsta wymiana modelu np. 1s 1sc 1sx to moim zdaniem mały strzał w nogę, bo to może być odebrane jako urządzenia robione w pośpiechu nie do końca dopracowane. To dobre odtwarzacze i normalne że każda zmiana na wyższy model daje przyrost jakości. Tak że ciesz się kolego , bo zanim minie gwarancja będzie już nowy model który '' zdejmie koc '' z twojego 1sx na rzecz następcy.Wiem że nie tylko ayon tak robi , ale cenię sobie np. Harbetha który jak coś puści na rynek to przez wiele lat nie trzeba nic zmieniać, a jak coś zmienia to ma to konkretne uzasadnienie i znowu na wiele lat mamy produkt dopracowany. Czego i Ayonowi życzę bo to porządna firma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Carat57 bardzo dobrze to opisałeś i dosadnie , zgadzam się z tobą , ja np posiadam wzmacniacz Chord Electronics i np oni nowość wprowadzają średnio ok 7 lat to bardzo dobrze świadczy o firmie . I to można dopiero nazwać Hi-End ( podejście , i polityka firm)

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam kupiłem uzywke ayona cd 1 za niedużo w sumie

Gra docierzonym dziwkiem i z dużym basem

Jedno mnie tylko ciekawi ,bo trochę buczy z boku ,wydaje mi się że to transformator z napecia czy cos takiego ,ktoś się z tym spotkał w swoim ayonie cd -czy tak niekotore modele mają czy ktoś poprtsu się pozbył tego cd bo zaczol burczec i może siąść niedługo

:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Istnieje taka możliwość że lampy już już lekko zużyte i to może mieć wpływ. Jednak na początek sprawdziłbym napięcie w sieci i poprawność podłączenia. Świeci się lampka z tyłu czy nie. Nie powinna się świecić.

Najgorsze to mieć do czynienia z zakompleksionym Polaczkiem, któremu dano odrobinę władzy.

"Beware of all those in whom the urge to punish is strong". Nietzsche.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, odnośnie porównania ayona 1sc do 1sx .Po konfrontacji bezpośredniej, nowszy model jest troche lepszy ,ale to dopiero słychać po podpieciu dobrej sieciówki w moim przypadku acrolink 9500 i sygnałowy jak dobrze pamiętam 9300.Jest bardziej przejrzysty ,dokładniejszy,rozdzielczy w detalach oraz w głębokości sceny .Prowadzenie dzwięku jest bardzo dojrzałe zarówno w sc jak sx z tym że sx jest bardziej swobodny.Jeżeli miałbym wybierać miedzy nimi ,a różnica byłaby max 3 tyś ,to wybrałbym 1sx .Powyżej tej kwoty lepiej dołożyć do sieciówki w 1sc i tak uzyska się lepszy efekt niż 1sx z kiepskimi kablami.Odsuchiwałem na systemie dzielonym accuphasa,przedwzmacniacz dwa monobloki A200,głosniki dynaudio

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadza się też zauważyłem że odtwarzacze Ayona są dosyć wrażliwe na sieciówki. Nie wiem jak wzmacniacze. odnośnie odtwarzaczy każda wersja jest lepsza od poprzedniej. Tylko czasami różnica w cenie nie jest do końca adekwatna :(

Najgorsze to mieć do czynienia z zakompleksionym Polaczkiem, któremu dano odrobinę władzy.

"Beware of all those in whom the urge to punish is strong". Nietzsche.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam 1sc.

Od zawsze przy nim miałem sieciówkę Enerra Red.

Zakupiłem Oyaide Tunami i okazało się, że we wzmacniaczu jest spora poprawa, bo jest wrażliwy na zasilanie, ale niestety podpinając pod 1sc nie wyłapałem żadnej różnicy pomiędzy Oyaide, Enerrem Red i Blue.

Być może w innej konfiguracji lub z inną sieciówką by się udało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 4 tygodnie później...

A propos siecówek do 1sc, próbowałem bardzo różne (nawet te z najwyższych półek),

ale co ciekawe CD-1sc najlepiej sprawuje się u mnie z Siltechem SPX800.

Jest to sieciówka w "rozsądnej" cenie, a daje bardzo dużo detalu, powietrza,

mimo, że dźwięk jest nie-chudy.

Najwięcej u mnie dała zmiana sieciówki we wzmacniaczu (Spirit III) na Kubala Sosna

Elation. Ten zestaw gra u mnie znakomicie, mimo że na głośnikach podstawkowych,

jednak dźwięk potrafi być potężny po podłączeniu Kubali do wzmaka.

BTW interkonekty RCA i głośnikowe to Siltech SIlver Anniversary 550i.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie mam ayona cd 1 kupiłem teraz nowy wzmacniacz który ma wejścia XLR

Czy będzie lepiej podłączyć na xlr czy interkonekt wystarczy ?

 

Kolego polecam bez dwóch zdań XLR , sam słucham na XLR a wcześniej na RCA , zmiany napewno w rozdzielczości , obfitości dużo wyraźniejsze wysokie tony a bas sprężystrzy .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.