Skocz do zawartości
IGNORED

Ostatnio Zakupione


mczaj

Rekomendowane odpowiedzi

Zakładam wątek, w którym będziemy mogli wymieniać się opiniami co do ostatnio zakupionych filmów, nie tylko w kwestii wrażeń z oglądania (tu jest wątek ostatnio obejrzane), ale również jakości obrazu/dźwięku.

Moje ostatnie zakupy:

 

"Piąty element" na BR - srogi zawód, obraz OK, ale dźwięk b. słaby, przybrudzony, skompresowany.

 

"Potwory i spółka" na BR - rewelacyjny obraz i dźwięk, absolutny TOP. Dobra cena - dziś widziałem za 62 zł w Saturnie

 

"Hero" na BR - dzisiejdzy zakup, więc jeszcze nie obejrzałem, natommiast wspominam, bo cena jest trochę sensacyjna - 39zł w Saturnie

 

"Piekna i bestia" na DVD - nowe wydanie, kapitalnie odrestaurowany obraz, nowy dubbing. Wspaniała animacja, na tle której wiele nowych produkcji razi swoją miałkością i nijakością. Moje córki były zachwycone.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Piąty element" polecam na dvd. To film z epoki przed BR, więc nie wiem co zmiana formatu mogłaby w tym przypadku polepszyć - poza ceną oczywiście.

Dorzucę "Autor Widmo" na dvd, bo wszystko: obraz i dźwięk bez zarzutu, nie wspominając o fabule oczywiście, bo mamu pomijać :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Piąty element" polecam na dvd. To film z epoki przed BR, więc nie wiem co zmiana formatu mogłaby w tym przypadku polepszyć - poza ceną oczywiście.

 

Belami - czyli jeśli film został stworzony przed epoką BR, to nie ma co go wydawać na Blu-Rayu? Kruca fiks...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

We stand in the Atlantic
We become panoramic

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie spostrzeżenie mi się nawinęło na myśl. Skoro BR jest taki hiper i super to dlaczego dźwięk w tym przypadku jest taki beznadziejny jak opisuje mczaj. Mam ten film na dvd i dźwięk jest taki jaki powinien być (mam porównanie z wersją kinową). Więc jak ktoś pisze, że w wydaniu na BR jest kiepski to jak inaczej to wytłumaczyć. Może powinniśmy napisać jaki jest wydawca płyty i tu szukać przyczyny, bo skoro mczaj kupuje BR za kilkadziesiąt pln i poza obrazem nic nie jest normalnie, to został po prostu oszukany. Jeśli kupiłbym tak wydaną płytę to wkurzyłbym się niemiłosiernie. Nie tędy droga.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dźwięk w "Piątym elemencie" wypadł u mnie faktycznie słabo, natomiast muszę tu wspomnieć, że moje głośniki (paradigmy z serii signature) obnażają wszelkie szorstkości/przybrudzenia jak i inne ułomności ścieżki dźwiękowej. Niewykluczone, że w innym systemie, z bardziej miękkimi/przyciemnomi kolumnami tego tak nie będzie słychać. Natomiast ograniczenia dynamiki na tej płycie są po prostu faktem.

 

Tymczasem jestem po seansie "Hero". Tu z kolei dźwięk jest OK (choć to zwykły DTS) natomiast obraz od strony technicznej fatalny, wszechobecne ziarno, zupełnie brak ostrości, rozdzielczości, nie wiadomo, czy się ogląda DVD czy BR. Dziwne to, bo mam "Dom latających sztyletów" i tam obraz jest świetny.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Moderatorzy

a ja nic nie kupiłem ostatnio, ale pojęcze ,że płyty ( wszelkiej maści są wydawane i nagrywane ) są przweażnie jakościowo do d......

 

radochę miałem oglądając i słuchając Ostatniego sprawiedliwego z Brucem W.

Nie chodzi mi o pozytywnie szokujący dżwięk czy obraz - ale o ogólną radochę

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

" Mądry głupiemu ustępuje więc głupota triumfuje"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnie nabycie to District 9 - ludzie abo uwielbiaja ten film albo nie cierpia. obraz bez zarzutu,dzwiek tym bardziej.

Film zdecydowanie zostaje w kolekcji.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Roksan Caspian m2, Epos m12.2,Cambridge Audio Stream Magic 6

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam czy ktos ogladal na bluray film dzien niepodleglosci i terminatora 3 - bunt maszyn? Chodzi mi o jakosc obrazu i o dzwiek sa to starsze filmy i nie wiem czy jest sens kupowac jesli si ema na dvd te filmy/ Pozdrawiam i czekam na pomoc.

Lolek

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Przyszłość należy do tych, którzy wierzą w piękno swoich marzeń."  Eeleanor Roosvelt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tych filmów nie widziałem na BR. Natomiast kilka pozycji, które miałem na DVD odświeżyłem sobie właśnie na blu-rayu i nie żałuję. M.in. "Jackie Brown" i "Pulp Fiction". Obraz bez dwóch zdań lepszy, prawie jak w nowych produkcjach. Tak więc jak lubisz te filmy to chyba można zaryzykować.

BTW ostatnio w Saturnie jest akcja 2 BR za 100zł. Wybór niezbyt duży, produkcje raczej z tych słabo schodzących, ale widać, że coś ostatnio z cenami drgnęło.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cała oferta Monolith w MM/Saturn jest w "promocji" dwa filmy za 99zł. W gdańsku sporo tego leży i mało kto się interesuje ;-)

Kupiłem sobie Léon, 5-th Element, Taken, Elegy ...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

... żeby był jakiś porządek i sens tego wszystkiego nieznanego i tajemniczego, stworzył człowiek bogów, osadził ich w miejscach niedostępnych i ich mocom oddał swój los ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z BR mam tylko Adrenalinę, obraz i dźwięk oceniam na bardzo dobry, też kupiłem za śmieszną kasę około 35zł, a tą pozycję w mojej "kinotece" osobiście lubię.

 

Ostatnio dawno nic nie kupowałem, ale dziś znalazłem w Auchan "Wrogowie publiczni" na DVD (universal) w dobrej cenie, filmu jeszcze nie oglądałem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam czy ktos ma z was cynk odnosnie filmu na bd uczen czarnoskieznika na allegro jest kilka ;ozycji i premiera na grudzien tylko dzwiek jest 5.1 i nie bardzo wierze ze nowy film i bylby dziwek tylko 5.1 najmarniej powinno byc true hd a nie zwykl e5.1 . Podejrzewam ze na allegro to pisza to co jest im wygodne kiedy nie ma jeszcze na rynku danego filmu. Jakby co to piszcie. Iron man II na bd warty obejrzeenia :-)

Lolek

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Przyszłość należy do tych, którzy wierzą w piękno swoich marzeń."  Eeleanor Roosvelt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dźwięk 5.1 i inne kwiatki to w wydaniach PL norma ...

 

Popatrz na wątek

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

... żeby był jakiś porządek i sens tego wszystkiego nieznanego i tajemniczego, stworzył człowiek bogów, osadził ich w miejscach niedostępnych i ich mocom oddał swój los ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dźwięk 5.1 i inne kwiatki to w wydaniach PL norma ...

 

Popatrz na wątek

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

A gdzie 7.1 jest normą?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A gdzie 7.1 jest normą?

Przejrzałeś listę z podanego wątku? ...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

... żeby był jakiś porządek i sens tego wszystkiego nieznanego i tajemniczego, stworzył człowiek bogów, osadził ich w miejscach niedostępnych i ich mocom oddał swój los ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Predators - nie polecam. obraz daje rade,dzwiek raczej przecietny,strzaly,wybuchy i cala akcja nie porywa ani w aspekcie audio a tym bardziej fabuly.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Roksan Caspian m2, Epos m12.2,Cambridge Audio Stream Magic 6

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Kill Bill" vol 1 - kupiony z w/w Trzema Królestwami w parze za 99zł.

 

Miałem wczesniej na DVD ale dawno nie oglądałem i się skusiłem.

Obraz na B-R znacznie lepszy, jest małe ziarno, ale generalnie wszystko jest ostre i nascycone. Czernie smoliste.

Dźwięk w DTS HD MA bardzo dobry, a sama muzyka jak dla mnie rewelacja.

Kolejny udany zakup. Trzeba będzie dokupić vol2.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Incepcja, dzwiek swietny, niestety obraz duzo slabiej wypada niz w kinie, moze to efekt wielkosci ekranu, przestrzeni.

 

Witam prosze o pomoc chodzi mi o film na bd uczen czarnoksieznika czy sciezka dzwiekowa w jezyku angielskim jest faktycznie tylko zwykle 5.1 czy to kolejna pomylka tak jak to bylo w przypadku filmu na bd ksiaze persji gdzie okazalao sie ze dzwiek byl dts MA ? Prosze o pomoc i jesli ktos zakupil to jaka jest jakosc ucznia czarnoksieznika zarowno o obraz jak i o dzwiek mi chodzi. Pozdrawiam.

Lolek

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Przyszłość należy do tych, którzy wierzą w piękno swoich marzeń."  Eeleanor Roosvelt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam prosze o pomoc chodzi mi o film na bd uczen czarnoksieznika czy sciezka dzwiekowa w jezyku angielskim jest faktycznie tylko zwykle 5.1 czy to kolejna pomylka tak jak to bylo w przypadku filmu na bd ksiaze persji gdzie okazalao sie ze dzwiek byl dts MA ? Prosze o pomoc i jesli ktos zakupil to jaka jest jakosc ucznia czarnoksieznika zarowno o obraz jak i o dzwiek mi chodzi. Pozdrawiam.

Lolek

 

Sam sobie odpwoiem bo widze ze chyba nikt nie kopil tego filmu wiec sparwdzalem w saturnie i dzwiek jest 5.1 dts hd ma, polski jest 5.1 Pozdarwiam

Lolek

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Przyszłość należy do tych, którzy wierzą w piękno swoich marzeń."  Eeleanor Roosvelt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Predators - potwierdzam obraz bez rewelacji i dźwięk również (film otrzymałem na mikołaja...)

Avatar - moim zdaniem dźwięk i obraz 10/10 (dla mnie płyta na dzień dzisiejszy referencyjna i do pokazania znajomych co mój sprzęt potrafi...;)), otrzymałem go razem z kupnem BR 3D Panasonica, na płycie oprócz filmu 2D jest wersja 3D dlatego jak dla mnie płytka rewelacyjna, wczoraj widziałem ją na allegro za 399zł - chyba z tą ceną oszaleli...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Apocalypto" - film może nie jest jakimś arcydziełem, ale też nie jest tak zły, jak o nim gnieniegdzie pisano.

Za to obraz - kapitalny. Nie widziałem jeszcze tak oddanych twarzy na płycie BR/DVD. Czasem jest ziarno, ale nie przeszkadza. Zdecydowanie jedna z referencjnych płyt jeśli chodzi o jakość obrazu. Dźwięk też b. dobry.

 

"Czyngis-chan" - wyrzucone pieniądze. Film tak denny, że nie da rady obejrzeć. Obraz/dźwięk - przyzwoite, tylko co z tego?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio zakupiłem: The Road-bardzo smutny film z głębszym przekazem,miejscami nudny.. Oraz "Wyspe tajemnic"-mój gatunek z bardzo nietypowym zakończeniem. Polecam kazdemu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Ja ostatnio kupiłem Ichthys z łódzkiego Semafora (polska animacja lalkowa), polecam. Przypominam, że Semafor ma w swoim dorobku dwa filmy Oscarowe (Tango i Piotruś i wilk).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 tygodnie później...

"Quantum of solace" - obraz bardzo dobry (mały minus za ziarno w niektórych scenach), dźwięk znakomity. Sam film? ten wątek nie o tym :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Wczoraj zakupiłem ,,Jak wytresować smoka" na BR. Bajka zrobiona na wysokim poziomie. Obraz i dźwięk bez zarzutów daje mocne 9. Dał bym 10 ale bajka posiada pasy góra/dół które dla mnie są nie potrzebne.

Polecam bez dwóch zdań zarówno za fabułę jak i za obraz i dźwięk. Porównując np. do Shreka 4 bajka zrobiona o poprzeczkę wyżej. Podsumowując zakup udany..;).Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 tygodnie później...
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.