Skocz do zawartości
IGNORED

Klub TRÓJMIASTO


krzysiek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie, jeszcze przez parę dni będę miał u siebie Spendory SP100, więc jak ktoś chętny jest posłuchać starego dobrego brytyjskiego HiFi to zapraszam :) Z nowości jeszcze mamy fińskie Amphion'y - mam parę modeli, więc można posłuchać zanim będzie o nich głośno :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...
  • 4 tygodnie później...

Witam,

 

Mam Laptopa z Room EQ Wizard, mikrofon pomiarowy Behringera ECM8000, przedwzmacniacz EMU 0404 USB, statywy, kable itp. A więc wszystko co trzeba, poza czasem do nauki i zabawy. W pracy mam intensywny okres jeszcze przez tydzień. Ale potem możemy się spotkać i przećwiczyć temat. Moje zaproszenie do mnie też jest aktualne, ale nie ponawiałem najpierw z powodu braku przedwzmacniacza, a potem ze względu na brak czasu.

Na sprzedaż: kable głośnikowe Dynaudio Ocos + konwertery 4/ 8 ohm,  projektor JVC X5000, oprogramowanie do kalibracji video Calman Home Enthusiast  plus kolorymetr, procesor video eecolor box do korekcji 3d lut

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra. Możemy się spotkać w sobotę 2.06 na godz. 15:00. Nie wiem, czy najpierw u mnie czy u Ciebie Scout. Porobimy pomiary, ale musimy rozpracować REW. Jeśli na forum jest ktoś kto jest zainteresowany akustyką pomieszczenia, chciałby się dołączyć do spotkania i ma jakiekolwiek pojecie w tej materii prosze o kontakt na priva.

Na sprzedaż: kable głośnikowe Dynaudio Ocos + konwertery 4/ 8 ohm,  projektor JVC X5000, oprogramowanie do kalibracji video Calman Home Enthusiast  plus kolorymetr, procesor video eecolor box do korekcji 3d lut

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra. Możemy się spotkać w sobotę 2.06 na godz. 15:00. Nie wiem, czy najpierw u mnie czy u Ciebie Scout. Porobimy pomiary, ale musimy rozpracować REW. Jeśli na forum jest ktoś kto jest zainteresowany akustyką pomieszczenia, chciałby się dołączyć do spotkania i ma jakiekolwiek pojecie w tej materii prosze o kontakt na priva.

Witam moze do mnie Cie zaprosze na pomiary ale nie wiem czy cos to zmieni /przyniesie bo z akustyka u mnie jest ok , Scout byl na odsluchu sluchal nie jest zle, wiec po wizycie u niego zapraszam do siebie pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, coś dla smiechu. Odbijacze do drzwi z Castoramy po 30 zł/ szt. plus opakowanie z gąbką, jako audiofilskie stopy. Jaki wyrafinowany opis. hahaha

 

http://allegro.pl/show_item.php?item=2386136378

Na sprzedaż: kable głośnikowe Dynaudio Ocos + konwertery 4/ 8 ohm,  projektor JVC X5000, oprogramowanie do kalibracji video Calman Home Enthusiast  plus kolorymetr, procesor video eecolor box do korekcji 3d lut

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, coś dla smiechu. Odbijacze do drzwi z Castoramy po 30 zł/ szt. plus opakowanie z gąbką, jako audiofilskie stopy. Jaki wyrafinowany opis. hahaha

 

http://allegro.pl/show_item.php?item=2386136378

Nie ma sie co wysmiewac moze warto posluchac ?? boooooo moze to dziala :( ?? u mnie tez mam kilka takich rozwiazan co Wy byscie tylko bu ..ha ha a jednak sie sprawdza :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam taką przypadłość, że nie wyśmiewam rzeczy, których nie znam. Tak się składa, że mam te odbijacze w domu. Kupiłem platformę audio pod gramofon od jednego "audiofila" z allegro. Okazało się, że to kawałek blatu kuchennego z odbijaczami do drzwi. Oczywiście opis iście audiofilski, zdjęcia wyretuszowane z odpowiedniego kąta. Była używana, zapłaciłem tylko 41 zł i tylko dlatego zaryzykowałem.

 

Opis z tej aukcji: Stopy sporządzone są z trzech różnych materiałów o zróżnicowanych właściwościach fizycznych.

 

A prawda jest taka, że wykonane są z jednego kawałka metalu z gumową podstawą i trzema gumowymi otoczkami. To zwykłe nabijanie w butelkę ludzi na allegro.

 

Na dodatek wygląda to tragicznie. U mnie leży w szafie. Sprzedam za 1/10 ceny. Prawdziwa gratka. Jak się tamte sprzedadzą na allegro to otwieram hurtownię akcesoriów audio ;)

Na sprzedaż: kable głośnikowe Dynaudio Ocos + konwertery 4/ 8 ohm,  projektor JVC X5000, oprogramowanie do kalibracji video Calman Home Enthusiast  plus kolorymetr, procesor video eecolor box do korekcji 3d lut

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam taką przypadłość, że nie wyśmiewam rzeczy, których nie znam. Tak się składa, że mam te odbijacze w domu. Kupiłem platformę audio pod gramofon od jednego "audiofila" z allegro. Okazało się, że to kawałek blatu kuchennego z odbijaczami do drzwi. Oczywiście opis iście audiofilski, zdjęcia wyretuszowane z odpowiedniego kąta. Była używana, zapłaciłem tylko 41 zł i tylko dlatego zaryzykowałem.

 

Opis z tej aukcji: Stopy sporządzone są z trzech różnych materiałów o zróżnicowanych właściwościach fizycznych.

 

A prawda jest taka, że wykonane są z jednego kawałka metalu z gumową podstawą i trzema gumowymi otoczkami. To zwykłe nabijanie w butelkę ludzi na allegro.

 

Na dodatek wygląda to tragicznie. U mnie leży w szafie. Sprzedam za 1/10 ceny. Prawdziwa gratka. Jak się tamte sprzedadzą na allegro to otwieram hurtownię akcesoriów audio ;)

Witam to samo dotyczy tych dwoch zdjec na kazdym jest absorber pod cd i wzmak , dziala tak samo a cena ( kazdy w zwyklym sklepie to moze kupic ale nie : za tanie aby wnosilo cos , jest leniwy i to cos musi wygladac aby gralo a jednak jest inaczej jak sie przekonamy osobiscie ) jedno kosztuje 450zl a te drugie tylko 12zl ?? bede zgadywal te drozsze jest lepsze !! np. cd u mnie na tym plywa ??
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam to samo dotyczy tych dwoch zdjec na kazdym jest absorber pod cd i wzmak , dziala tak samo a cena ( kazdy w zwyklym sklepie to moze kupic ale nie : za tanie aby wnosilo cos , jest leniwy i to cos musi wygladac aby gralo a jednak jest inaczej jak sie przekonamy osobiscie ) jedno kosztuje 450zl a te drugie tylko 12zl ?? bede zgadywal te drozsze jest lepsze !! np. cd u mnie na tym plywa ??

To naprawdę działa sam się o tym przekonałem, nie trzeba żadnych platform ani nawet płyt granitowych. Może wygląda mało profesjonalnie ale naprawdę nie musi, najważniejsze że działa i spełnia swoją funkcję. Przestrzegam przed zakupem takich wynalazków jak kolega dziemian , nie warto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK. Temat pomiarów akustycznych wraca. Poniedziałek godz. 18:00 dla chetnych. Info na priva. Dodatkowo do odsłuchu mój nowy nabytek: kolumny aktywne Newtronics Romana.

 

Acha, Ma ktoś pozyczyc do środy kabel TRS - XLR?

post-30686-0-77097300-1338689534_thumb.jpg

Na sprzedaż: kable głośnikowe Dynaudio Ocos + konwertery 4/ 8 ohm,  projektor JVC X5000, oprogramowanie do kalibracji video Calman Home Enthusiast  plus kolorymetr, procesor video eecolor box do korekcji 3d lut

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"jedno kosztuje 450zl a te drugie tylko 12zl"

Mam pytanie do slaw123 gdzie można kupić takie podstawki po 12?

 

pozdr.

andrzej

witam wiad. na WP koszt dokladnie 8zl za 4szt czyli trzeba 3 opakowania ( 24zl ) , tzw trojnog pod cd i wzmaka w srodek kulka szklana lub metalowa od lozyska bo wzmak potrafi jak moj wazyc okolo 40kg kolor jest bialy ja pomalowalem na czarno mat.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jesteś niegrzeczny,tylko nie każdy serfuje po necie z taką samą łatwością,dla mnie WP to poczta (której używam) i taka internetowa gazeta informacyjna(której nie używam) więc nie bardzo wiem jak , gdzie i kogo zapytać.Kiedyś było modne komuś pomóc,ale widocznie czas minął.

 

pozdr.

andrzej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jesteś niegrzeczny,tylko nie każdy serfuje po necie z taką samą łatwością,dla mnie WP to poczta (której używam) i taka internetowa gazeta informacyjna(której nie używam) więc nie bardzo wiem jak , gdzie i kogo zapytać.Kiedyś było modne komuś pomóc,ale widocznie czas minął.

 

pozdr.

andrzej

witam poczta to raczej wp.pl a WP to tu na forum ...komunikator masz go u gory po prawej stronie , mozesz tam pisac wiadomosci prywatne ( WP ) do uzytkownikow tego forum pozdrawiam

 

Nie jesteś niegrzeczny,tylko nie każdy serfuje po necie z taką samą łatwością,dla mnie WP to poczta (której używam) i taka internetowa gazeta informacyjna(której nie używam) więc nie bardzo wiem jak , gdzie i kogo zapytać.Kiedyś było modne komuś pomóc,ale widocznie czas minął.

 

pozdr.

andrzej

witam poczta to raczej wp.pl a WP to tu na forum ...komunikator masz go u gory po prawej stronie , mozesz tam pisac wiadomosci prywatne ( WP ) do uzytkownikow tego forum pozdrawiam

 

WP czy PW oby nie bylo PO !!

 

Nie jesteś niegrzeczny,tylko nie każdy serfuje po necie z taką samą łatwością,dla mnie WP to poczta (której używam) i taka internetowa gazeta informacyjna(której nie używam) więc nie bardzo wiem jak , gdzie i kogo zapytać.Kiedyś było modne komuś pomóc,ale widocznie czas minął.

 

pozdr.

witam nie minal tylko Ty podaj gdzie mam Ci wytlumaczyc w jaki sposob , bo raczej tu na ogolnym forum nie bede tlumaczyl gdzie i co :)

Edytowane przez slaw123
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie Koledzy!

Czy któryś z Was dysponuje może pilotem do wzmacniacza VINCENT SV-236? Chciłabym zobaczyć czy ten ładny metalowy pilot może zastąpić czarnego plastikowego?

Będę wdzięczy za pomoc

Pozdrawiam

z Gdańska :)

głowa do góry! - powiedział kat do skazańca! :))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spotkaliśmy sie wczoraj z Pawłem i Rafałem na pomiarach u mnie w domu na parę godzin. Podłaczyliśmy EMU 0404, Behringera ECM800, całe okablowanie i odpaliliśmy Room EQ Wizarda. Okazało się, że bez skalibrowanego mikrofonu mamy problem. Inaczej wyglądały wyniki bez wprowadzenia pliku konfiguracyjnego dla mikrofonu do REW, inaczej po wprowadzeniu plików sciągniętych z netu. Różnica była na tyle duża, że odpuściliśmy sobie na razie temat. Niestety nie mam pliku cal do mojego mikrofonu, ale zobaczymy co przyjedzie z Deqx. Jesli ktoś na forum ma skalibrowany dookólny mic to możemy temat popchnąć do przodu.

Na sprzedaż: kable głośnikowe Dynaudio Ocos + konwertery 4/ 8 ohm,  projektor JVC X5000, oprogramowanie do kalibracji video Calman Home Enthusiast  plus kolorymetr, procesor video eecolor box do korekcji 3d lut

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra. Deqx przyjechał, odpalony działa. Mam w zestawie skalibrowanego ECM8000 ;) Niestety kalibracja zapisana w jakimś Matlabie jako plik .mic i nie do odczytania przez REW. Ale dedykowany do Deqx i w porządku. Napisałem już w sprawie konwersji na plik .cal. W każdym razie zapraszam w środę na godz. 18:00. W temacie zabawa z korektorem, pomiary charakterystyki 2-drożnych monitorów i suba, korekcja tych charakterystyk oraz prosty crossover pomiedzy monitorami i subem. Biampingu nie bedzie ;) Pharoh, przynieś ten swój mikrofon na RCA. Mam przejście na TS i spokojnie można go podłączyć do EMU0404 jako niezbalansowany.

Edytowane przez dziemian

Na sprzedaż: kable głośnikowe Dynaudio Ocos + konwertery 4/ 8 ohm,  projektor JVC X5000, oprogramowanie do kalibracji video Calman Home Enthusiast  plus kolorymetr, procesor video eecolor box do korekcji 3d lut

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.