Skocz do zawartości
IGNORED

Klub TRÓJMIASTO


krzysiek

Rekomendowane odpowiedzi

A czy wejherowski fachman potrafiłby rzetelnie i gruntownie dokonać przeglądu takiego wzmacniacza mocy Pioneer M-22 z połowy lat 70tych wraz z koniecznymi pomiarami itd. aby się upewnić że wzmak pracuje zgodnie z parametrami jakie miał mieć 40 lat temu? http://www.thevintageknob.org/pioneer-M-22.html

Instrukcja serwisowa (po angielsku) generalnie jest dostepna...

 

Jakby co to jestem z Gdanska (Ujeścisko) i tu robię trochę remanentu w swoim zestawie i wystawiam z bolem serca na sprzedaż:

1) wzmak na 2A3 (Sonus Oliva wg konceptu SunAudio) http://www.audiostereo.pl/ogloszenia_sprzet/sprzedam/wzmacniacze-stereo/sonus-oliva-2a3-os113120.html

2) klony kolumn Art Emotion (mniam!) http://www.audiostereo.pl/ogloszenia_sprzet/sprzedam/kolumny-podlogowe/art-emotion-kopie-os110870.html

3) kultowa wkładka mc Ortofon Rohmann w stanie jak nowa http://www.audiostereo.pl/ogloszenia_sprzet/sprzedam/gramofony/wkladka-ortofon-rohmann-2016-os113267.html

4) nie mniej kultowa Denon 103 wersja D (!) http://www.audiostereo.pl/ogloszenia_sprzet/sprzedam/gramofony/najlepsza-denon-103d-retip-06-os113272.html

5) wspanialy gramofon Kenwood KD-7010 http://www.hifi.pl/ogloszenie/audio/36/233439.php

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Titanic namiar poszedł na priv

 

A czy wejherowski fachman potrafiłby rzetelnie i gruntownie dokonać przeglądu takiego wzmacniacza mocy Pioneer M-22 z połowy lat 70tych wraz z koniecznymi pomiarami itd. aby się upewnić że wzmak pracuje zgodnie z parametrami jakie miał mieć 40 lat temu? http://www.thevintageknob.org/pioneer-M-22.html

Instrukcja serwisowa (po angielsku) generalnie jest dostepna...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

Impreza dla melomanów i audiofili - no przynajmniej dla pewnej kategorii audiofili.

 

W Gdyni w Klubie Muzycznym Ucho odbędzie się cykl dziesięciu spotkań poświęconych symfoniom Beethovena, które będę miał zaszczyt i przyjemność poprowadzić. Na początek, w najbliższą niedzielę, 19 marca, o godzinie 16:30 osobisto-ogólno-filozoficzne wprowadzenie pod tytułem Szaleństwo, Magia, Idea. Następnie, co miesiąc, spotkania poświęcone każdej z symfonii.

 

Prezentacja muzyki przy użyciu zestawu Grundiga odtwarzacz CD35, wzmacniacz V35, głośniki BOX2500a. Zestaw sprawdza się znakomicie z muzyką orkiestrową, zwłaszcza jeśli chodzi o czytelność linii instrumentalnych i moim zdaniem wytrzymuje pod tym względem porównanie z wieloma wielokrotnie droższymi systemami.

 

No dobra, przyznam się, uważam, że bije te wszystkie inne na głowę, i to jak chce, ale to oczywiście moje szaleństwo i wasze doświadczenie może okazać się zupełnie inne.

 

Serdecznie zapraszam miłośników symfonii Beethovena i sprzętu Grundiga, a także tych, którzy chcieliby się dopiero zetknąć z tymi najwyższymi szczytami ludzkiego ducha (mam na myśli i symfonie, i sprzęt). Osoby nastawione na porównywanie brzmienia mogą przynieść własne płyty z symfoniami Beethovena.

 

https://www.facebook.com/events/1825908744335752/

 

Zapraszam serdecznie!

Edytowane przez marekkrukowski
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...

Ktoś z Trójmiasta jedzie jutro na Audioshow do Warszawy?

Na sprzedaż: kable głośnikowe Dynaudio Ocos + konwertery 4/ 8 ohm,  projektor JVC X5000, oprogramowanie do kalibracji video Calman Home Enthusiast  plus kolorymetr, procesor video eecolor box do korekcji 3d lut

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 miesięcy temu...
  • 1 rok później...

Witam,

 

trochę niecodziennie.

Czy znajdzie się ktoś z Trójmiasta (już nie pytam o Gdynię...), kto zechciałby użyczyć "lepszego" DAC'a na odsłuch, lub po prostu przyjechać ze sprzętem? Piwo/pizza/koszty dojazdu oczywiście pokrywane z mojej strony.

Chciałbym, ale żona mnie zadźga, jeżeli znowu wydam 1500-2500zł w ciemno. Zamawiać i zwracać też nie lubię.

Sprawa taka, że korzystam z DACów wbudowanych w Yamaha A-S701 i Yamaha NP-S303, czyli chyba PCM5102A, i muszę mieć pewność, że zmiana będzie mocno odczuwalna.

Zależy mi raczej na AK4497 albo ES9038Pro czyli coś typu Topping D50s-D70/XiangSheng DAC-05B/SMSL M.300 - M.500.

 

Pozdrawiam,

Daniel

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 4 tygodnie później...

Jest w 3city jakiś właściciel wzmacniacza  lampowego  chętny sprawdzić jak grają Pylony Diamond 28 z jego wzmacniaczem ? Ja jako posiadacz Pylonów chętnie dam taką możliwośc bo również jestem ciekaw jak Pylony grają z lampą (często takie zestawienie jest na różnych pokazach)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, tomgda napisał:

Jest w 3city jakiś właściciel wzmacniacza  lampowego  chętny sprawdzić jak grają Pylony Diamond 28 z jego wzmacniaczem ? Ja jako posiadacz Pylonów chętnie dam taką możliwośc bo również jestem ciekaw jak Pylony grają z lampą (często takie zestawienie jest na różnych pokazach)?

Jak przywieziesz do mnie kolumny to nie ma problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Mieszkańcom Gdańska można pozazdrościć bliskości najlepszego sklepu z płytami CD:

JARMARKU ŚW. DOMINIKA (25.07 - 16.08.2020 r.)

Kilka (bliżej 10 niż 2) stoisk autentycznych pasjonatów muzyki, którzy każdą płytę potrafią muzycznie opisać, dopowiedzieć ciekawostkę, uczciwie doradzić. A mają tam niesamowite rzadkości, rarytasy nieobecne np. w bazie Spotify. Białe (raczej błyszczące...) kruki, pierwsze wydania z lat 80-tych (gdy numery utworów na tylnej okładce były umieszczane w kwadracikach - na wzór "kalendarzyka" na wyświetlaczu odtwarzacza CD), zespoły zapomniane i prawie zapomniane.

Do tego ci ludzie nie prowadzą sklepów - kupi się tu i teraz albo historia może chodzić po głowie do końca życia. Znaczy się zmarnowana okazja na kupienie danego tytułu. Na jednym ze stoisk są chyba wszystkie płyty CD (patrząc po liczbie) lokalnych, tj. niemieckich wydawnictw z muzyką klasyczną i poważną. Słabo rozróżniam, więc dodam, że mam na myśli chóry, orkiestry i różnego rodzaju składy akustyczne z instrumentami spotykanymi w filharmonii. Dychę wystarczy mieć na jedną płytę.

Sprawa sezonowa, może ktoś z informacji skorzysta.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
  • 1 miesiąc temu...

Chciałbym zapytać klubowiczów z Trójmiasta i okolic czy znalazłby się jakiś kolega, który dokonałby pomiaru charakterystyki takiego sympatycznego chińczyka, wzmacniacza: https://drive.google.com/drive/folders/14Tji3Vygp-6DX2s2AdZ1OZJhZMjRBMgZ?usp=sharing

Chciałbym sprawdzić, czy można wycisnąć nieco więcej z tego wynalazku.

Będę wdzięczny za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 3 miesiące temu...

Cześć

Chciałem się przywitać. Zamierzam zacząć przygodę z dobrym hi-fi. Fajnie by było podyskutować z bardziej doświadczonymi osobami zanim zakupie jakiś sprzęt. Przechodzę od marzeń do realizacji 🙂

Czy są jakieś spotkania klubowiczów w Trójmieście?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 26

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.