Skocz do zawartości
IGNORED

Klub TRÓJMIASTO


krzysiek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Przepraszam, ale nie wiem czy na pewno pojawię się z pharoha monitorki i swoim wzmacniaczem. Rozsypało mi się auto i wszystko zależy od tego czy będę mógł od znajomego pożyczyć aby dojechać ze sprzętem. Dam znać godzine, dwie przed spotkaniem. Jeszcze raz z góry przepraszam, ale niestety nie zależy to ode mnie w tym momencie:/

www.audio.lutuje.se

Trójmiasto

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla osób, które chciałyby wymieniac się sprzętem i doświadczeniem oraz umawiac się na wspólne odsłuchy.

 

Zapraszam do umawiania się na wspólne odsłuchy. Mój sprzęt i mój salon jest do Państwa dyspozycji.

 

Update

 

Właśnie wróciłem z odłsuchów w Premium Sound w Gdańsku. Bardzo fajne pomieszczenie odłsuchowe, pełne różnych ustrojów. Właściciele będą je jeszcze dopieszczać, ale jak dla mnie samo pomieszczenie idealnie nadaje się do takich spotkań, a i sama ekipa ze sklepu jest miła, towarzyska i otwarta na dyskusje i testowanie sprzętów. Także atmosfera na 100%.

 

Dzisiejszy temat to sprzęty budżetowe. Poleciały leciwe Sony ES, chyba model 339ES oraz strauteńki Marantz, a dla porównania służył nowy CD Atoll 4. Goście przyznali, że leciwy Sony ma nadal dużo pary i dzielnie będzie służył właścicielowi przez następne lata. Powiem więcej, w bezpośrednim porównaniu z analoga grał lepiej niż podłączony Yulong D100 po coaxioalu.

 

Swoją drogą testowałem w nowym towarzystwie tego Yulonga D100 (1500 zł), MHDT Paradisea 3 (1800 zł) oraz X-daca podłaczonych do wspomnianego CD Atolla 4, a referencją był tutaj bezpośredni dźwięk z tego CD.

 

Niestety musze szczerze z bólem przyznać, że oba moje Dac-i poległy z dźwiękiem z CD za 2000 zł. To już drugi test z kolejnymi osobami, które wskazują bezposredni dźwięk ze źródła jako lepszy niż z tych przetworników. Wcześniej jako referencja słuzył Squeezbox Touch.

 

Dla mnie wniosek jest jeden. Albo przetwornik na najlepszych komponentach dostępnych na rynku (i pewnie kosztujący krocie) albo nic. Cała reszta to kasa wyrzucona w błoto, którą można przeznaczyć na ustroje akustyczne lub lepsze kolumny. Albo płyty z dobrych wytwórni ;)

 

Jak ktos ma podobne doświadczenie proszę o kontakt. Chciałem jeszcze potestować przetworniki Audio-Gd i Matrixa Quattro, ale nie wiem czy jest sens.

Na sprzedaż: kable głośnikowe Dynaudio Ocos + konwertery 4/ 8 ohm,  projektor JVC X5000, oprogramowanie do kalibracji video Calman Home Enthusiast  plus kolorymetr, procesor video eecolor box do korekcji 3d lut

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spotkanko na duży plus, my też się jeszcze uczymy jak to organizować :) Dzisiaj trochę bardzo odbiegliśmy od samej muzyki, więc wydaje mi się, że następne spotkanie powinno być TYLKO z muzyką - na jednym zestawie.

 

PS. Nie rozumiem czemu został zamknięty stary temat?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moze ktos zamknal go przez pomylke, po prostu?

 

W nawiazaniu do wczorajszego spotkania, na ktorym z przyjemnoscia, ale bylem bardzo krotko, moge podsumowac, ze istotnie CD Atoll gral lepiej, anizeli wymienione wczesniej przetworniki. Pelniejsza i barwniejsza srednica najbardziej rzucaly sie "w oczy", a raczej "w uszy" ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktos cos napisze nt wrażeń..

ja tylko moge napisać że DAC lipa, kolumny za 900 zl to jak lepsza miniwieza, ogolnie chyba problem z akustyka pomieszczenia. Moze warto byloby zastanowić się nad zaproszeniem Pana Witka z Sonus Oliva,, za nie dużą kase zrobi porządek w pomieszczeniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

NIe wiem, czemu stary został zamkniety, ale dlatego szybko założyłem nowy.

 

Generalnie po wczorajszym odsłuchu MHDT jedzie na Audioshow do nowego właściciela. Yulonga jeszcze potrzymam, aż przyjedzie do mnie Behringer Deq2496. Z tym że głównie posłuży jako korektor i miernik charakterystyki, a przy okazji jako Dac. Na następne spotkanie fajnie by było jakbyście przynieśli swoej przetworniki na różnych chipach. Wydaje mie się, że nieważna jest cena przetwornika, ale raczej zastosowany chip jesli chodzi o preferowanie okreeslonego brzmienia. Yulong jest na AD1955, MHDT paraDisea jest na TDA1545A, a Atoll CD na Wolfson WM8729. Mnie się ten Wolfson podobał i może w tym cała nadzieja. Bo na razie jestem zawiedziony wszystkimi dacami jakie miałem. A jak ktoś uważa że miedzy dacami za 300, 1500 i 5000 zł są wyraźne, słyszalne różnice to zapraszam następnym razem na ŚLEPY odsłuch z porównaniem kilku różnych egzemplarzy.

Na sprzedaż: kable głośnikowe Dynaudio Ocos + konwertery 4/ 8 ohm,  projektor JVC X5000, oprogramowanie do kalibracji video Calman Home Enthusiast  plus kolorymetr, procesor video eecolor box do korekcji 3d lut

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WM8729 nie jest juz oficjalnie oferowany przez producenta. O dziwo, jego parametry i mozliwosci - abstrahujac juz od niskiej ceny kosci - sa zaledwie przecietne w stosunku do WM8741, czyli tego, ktory Arcam umieszcza w swoim rDAC'u. Podobniez ma sie sprawa z drugim wymienionym przeze mnie scalakiem Wolfsona oraz Burr Brownem PCM 1754 (Hegel HD2). Tu rowniez na papierze BB przegrywa i to z duza nawiazka.

 

Jednak, jak sami wiemy, nie sama koscia DAC urzadzenie gra, wiec sam z checia porownalibysmy pewnie HD2 (tani BB), rDAC'a (najlepszy bodaj obecnie Wolfson WM8741), ostatnio odsluchiwane urzadzenia (TDA1545A / AD1955) i CD Atolla, dla kontrofensywy, na ?obsoletowym? WM8729.

 

Brakuje nam jeszcze do kompletu CS4398, czegos z AKM no i przede wszystkim super-rocket 8x PCM1704 w postaci Wadii 922D ;-) Ehh, marzenie...

 

Na koniec prosba do moderatora o przeniesienie postow z biezacago watku do zbiorczego z Trojmiasta, juz istniejacego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś i ktoś tu ciągle grzebie i wycina! Czy nie można spokojnie na AS poczytać postów? Trzeba tu zamykać, blokować i wycinać bez potrzeby oraz racjonalnej przyczyny?

Stereo i Kolorowo - Underground

Mój blog i recenzje różnych urządzeń audio-stereo: stereoikolorowo.blogspot.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam niusa z Audioshow. Rozmawiałem z jednym z konstruktorów Baltlaba (nie wiem z którym, czy Wiśniewskim czy Kozłowskim) i zapytałem o mozliwośc odsłuchu jego nowego wzmacniacza Endo i starszego Baltlaba III. Mam na myśli odsłuch w sali Premium jak się chłopaki zgodzą. Chętnie podrzuce swojego Densena DM-10, dodamy do tego Exposure i będziemy mieli fajne klocki do odsłuchu.

 

Ogólnie trzeba tylko wpłącić kaucję. Myślę, że jak ktoś się zgodzi na wyłożenie kaucji za jeden z wzmacniaczy to chętnie podejme się wyłożenia za drugi.

 

Także dla mnie tematy do następnego spotkania to przetworniki, a na drugie to wspomniane wzmacniacze.

 

Z tym, że do przetworników dorzuciłbym jeszcze odtwarzacz blue-ray Oppo 95 na podójnym chipie SABRE32 Reference ES9018. Ponoć miażdży konkurencję, również wśród dacków.

 

Tylko musimy znaleść właściciela takiej zabawki :):)

Na sprzedaż: kable głośnikowe Dynaudio Ocos + konwertery 4/ 8 ohm,  projektor JVC X5000, oprogramowanie do kalibracji video Calman Home Enthusiast  plus kolorymetr, procesor video eecolor box do korekcji 3d lut

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oppo95? Wystarczy Audiolab 8200 lub M-Dac. Ten sam chip, choc nie podwojny. Miadzy, nie miazdzy - ale posluchac byloby przyjemnie.

 

Czy naprawde kierujacy Baltlabem musza brac kaucje? Nie moga wypozyczyc sprzetu dla wlasnej promocji do sklepu, ktory moglby go wypromowac przy okazji, o ile jest na tyle dobry, aby sie obronic? Troche dziwne podejscie, ale coz... Polska to przeciez nasza.

 

FMJ CD23 to dobry pomysl - nigdy nie slyszalem w akcji Ring DAC'a.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oppo95? Wystarczy Audiolab 8200 lub M-Dac. Ten sam chip, choc nie podwojny. Miadzy, nie miazdzy - ale posluchac byloby przyjemnie.

 

Czy naprawde kierujacy Baltlabem musza brac kaucje? Nie moga wypozyczyc sprzetu dla wlasnej promocji do sklepu, ktory moglby go wypromowac przy okazji, o ile jest na tyle dobry, aby sie obronic? Troche dziwne podejscie, ale coz... Polska to przeciez nasza.

 

FMJ CD23 to dobry pomysl - nigdy nie slyszalem w akcji Ring DAC'a.

Witam Też używam Arcama i porównywałem z kilkoma przetwornikami. Warto sprawdzić co potrafi ponad dziesięcioletnia Alpha 9 w porównaniu z nowymi przetwornikami, bardzo ciekawe wnioski. Myślę że z panem Kozłowskim można się dogadać w kwestii wypożyczenia wzmacniacza, sam kiedyś chciałem wypożyczyć Epokę3 i nie było problemu. A na spotkanie jeśli tylko będę mógł chętnie wpadnę jeśli czas pozwoli. Pozdrawiam wszystkich

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Też używam Arcama i porównywałem z kilkoma przetwornikami. Warto sprawdzić co potrafi ponad dziesięcioletnia Alpha 9 w porównaniu z nowymi przetwornikami, bardzo ciekawe wnioski. Myślę że z panem Kozłowskim można się dogadać w kwestii wypożyczenia wzmacniacza, sam kiedyś chciałem wypożyczyć Epokę3 i nie było problemu. A na spotkanie jeśli tylko będę mógł chętnie wpadnę jeśli czas pozwoli. Pozdrawiam wszystkich

A kiedy kolejne spotkanie? W ten piatek? O ktorej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, spokojnie ;) Niestety ten weekend 'w plecy' w związku z Audioshow kosztował mnie sporo zaległości, więc teraz muszę się odgruzować, wtedy ustalimy jakiś termin.

 

Z dobrych wieści - dzwoniłem do Panów z Baltlaba i są otwarci na taką prezentację, kaucja więc odpada. Musicie mi dać tylko trochę czasu abyśmy dograli między sobą dokładne szczegóły jak by to miało wyglądać

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, W naszej rozmowie o odsłuchu Baltalabów nie padło nic no ewentualnej kaucji, ale wolałem dmuchać na zimne. Jak bedzie bezpłatnie, tym fajniej.

 

 

 

Ponizej moje spostrzeenia odnośnie Audioshow 2011 z dwóch dni odsłuchów...

 

W golden Tulipie niestety nie byłem, a bardzo chciałem zobaczyć i posłuchac modeli Staxów oraz pogadać na temat korekcji parametrycznej pomieszczeń Deqx. Niestety nie maiłem szczęścia posłuchać również żadnych z Harbethów, a po to głównie pojechałem.

 

W Bristolu systemy za grube setki tysięcy złotych. Byłem na półgodzinnych odsłuchach w Mcintoshu, ze tzry razy (po 20 min.) w Wilsonie i na jednym Avantagrda. Mcintoshy, to wiadomo piękno samo w sobie, zwłaszcza z lampką wina przy zaciemnionym pomieszczeniu. Kolumny z dwoma rzędami wysokotonówek, jednym srednicy i dwoma niskotonowcami mają swój urok. Pięknie grały i znikały mimo swej wielkości z każdym akustycznym materiałem, ale po puszczeniu kawałków rockowych i Carminy Burany cały ten urok uleciał. W tych kolumnach mimo ich wielkości nie czułem atmosfery koncertu, którą mają np. Wilsony Maxxy.

 

Wislonów mógłbym słuchać bez końca, miały chyba obok Mcintoshy największą przestrzeń i możliwości. Dużą za to niespodzianką były Wilsony Sasha, które grały w 15m2 i prezentowały równie wyrównany, piękny dźwięk. Stały biedne, dociśnięte przy samej ścianie, ale czułem żadnego związanego z tym dyskomfortu. Źródłem mzuyki w tym przypadku był Mini Mac ;)

 

 

TAD............. Największe odkrycie, niespodzianka i miłość od pierwszego odsłuchu. Kiedy zajrzałem do maleńkiego pokoiku (jakieś 15m2), poczułem zaduch spoconych ciał, chciałem od razy wyjść. Na dodatek zobaczyłem ogromne kolumny w małym pomieszczeniu, praktycznie bez żadnej adaptacji pomyślałem że to nie ma prawa zagrać. No, ale zostałem, bo wystawca tłumaczył właśnie historię firmy, swoje związki z Pionnerem i jaki sprzet jest podłączony do kolumn. A grało to z nowymi tranzystorami klasy D firmy TAD, 2 x 500W. poleciała mzuyka, a ja odpłynąłem na 40 min., dopóki nas praktycznie nie wyproszono. Później za każdym razem wracałem do tej sali, kiedy przechodziłem obok, aby posłuchac paru kawałków.

 

Dlaczego smiem twierdzić, że to miłośc od pierwszego odsłuchu? Dlatego, ze większość wystawców miała przygotowane składanki akustyczno-jazzowo-klasyczne, na których bardzo ładnie grały ich zestawy.I rzeczywiście tak było, tylko że przy rockowym graniu, albo nie daj boże eletronice nagle okazywało się, ze zestawy dostawały zadyszki, dźwięk dławił się lub brzmiał fatalnie w przypadkowo zaaranżowanej przestrzeni. Tak było np. z Accuphasem i Dynaudio 25. Moja wielka nadzieja na ciekawy zestaw legła w gruzach po 3 min. A TAD dawał kopa. Klasyka, jazz, pop, a na koniec Faithless, eletronika z mocną linią basową zdeklasowała wszytkie zestawy , które słyszałem na AS.

Rammstain na Avantgardach Trio i dedykowanych subwooferach zupełnie nie zrobił na mnie wrażenia. Co innego skuteczność kolumn (108 db) i ogromnych subwooferów (102 db). No, ale po Avantgardach i lampowych SET-ach nie oczekuje się raczej tego rodzaju muzyki. W kazym razie poczytałem sobie o TADach po AS w necie i możliwości ewentualnego zakupu Monitorów (waga, uwaga 66kg bez standów), ale cena mnie skutecznie odstraszyła (jakieś 37 000 $, w porównaniu do 60 000 $ za reference one).

 

MOże parę słów na temat Grajpudeł.W wersji z egzotycznego drzewa zdecydowanie jeden z ładniejszych kolumn na AS.Gorzej z pozostałymi. Miałem duże nadzieje, zwłaszcza że pan Cezay pochodzi z moich okolic i na dodatek usłyszałem pochlebne opinie od jednego z forumowiczów Audiostereo, któremu akurta przywiozłem MHDT. Na miejscu wspominam raczej niechętną atmosferę, jakiś Pan (to nie był właściciel) nie za bardzo umiał odpowiedzieć na pytania, wydawał się ogólnie znudzony. Kolumny grały jak zwykle doskonale z materiałem akystycznym, na orkiestrze zniknęły kompletnie kotły. Wyjmowaliśmy zatyczki bassreflexu, ale nie na wiele to pomogło. W pewnym momencie zauważyliśmy że coś się stało ze sprzętem i jedna z kolumn grała głośniej od drugiej. Wystawca nie umiał sobie z tym poradzić, więc wyszedłem i nie wiem co finalnie było powodem. Ogólnie uważam,ze za 19000 jest zdecydowanie więcej ciekawych konstrukcji.

 

Kolejne pozytywne zaskoczenie to chińskie słuchawki magnetoelektryczne firmy Hifiman. Dużo o nich czytałem w necie, ponoc podbiły uszy amerykańskich audiofili przy koszcie rzędu 1000-1500$. zapoznałem się z dźwiękiem wszytskich modeli He-4, He-5 i He-6 i musze przyznać, że wszytskie brzmiały doskonale z dedykowanym wzmacniaczem lampowym tej samej firmy. Oczywiście jakoś wykonania słuchawek, pałąków i dołaczonego zdecydowanie na kotrzyść najwyższego modelu.

 

W końcu miałem też mozliwośc posłuchania DAc Matrixa Quattro na Sennheiserach. Nie wiem, jak brzmi dac, ale wbudowany wzmacniacz to bajka. Matrix Amp i Dac to musi być ciekawe combo, dla mnie na pewno do przetestowania w najblizszej przyszlosci. NIestety mimo, ze AMP stał obok wystwacy nie zgodzili się na porównanie DACa i AMP-a.

 

Na koniec wspomne o czarnym koniu tego forum, mianowicie firmie Struss. Pomijajac fatalny PR, jaki ma ta firma miałem całkiem ciekawą rozmowę z Panem Strussem i mozliowść bezpośredniego porówniania wzmacniaczy R150 i R500. Duży brat to bestia, na studyjnych monitorach JBL grał z siłą i energią wspomnianego wcześniej TAD-a klasy D. Odpaliliśmy bardzo głośno Rolling Stonsów i musze przyznać, że to jeden z fajniejszych odsłuchów na AS. Mniejszy brat zagral z tą samą werwą, tyle ze Volume poleciał prawie do końca skali, mimo 150 W na kanał (8Ohm). Szkoda ze pilot nadal nie posiada funkcji przełączania źródeł. No i ta cena (99 000 zł za R500) wydaje mi się nierealna na polskie warunki. 15000 zł R150 chyba bardziej, choć raczej ze wzgledów późniejszej odsprzedaży też bym się na ten wzmacniacz nie zdecydował.

 

Słuchałem jeszczxe Baltlaba III (na Endo w piewszym dniu się nie załapałem), ale nie podobały mi się dźwięki z dołaczonych kolumn. zeby nie marnowac czasu umówiłem się z właścicielem na odsłuch Baltlaba i Endo w Gdansku. Bedę chciał porównac je z moim Densenem DM-10 i moze jeszcze paroma kockami użykowników z Audiostereo.

 

Przepraszam za literówki, ale pisałem na szybko....

Edytowane przez dziemian

Na sprzedaż: kable głośnikowe Dynaudio Ocos + konwertery 4/ 8 ohm,  projektor JVC X5000, oprogramowanie do kalibracji video Calman Home Enthusiast  plus kolorymetr, procesor video eecolor box do korekcji 3d lut

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Kolega dziemian bardzo obszernie zrelacjonował tegoroczny audio show. Mi dane było uczestniczenie tylko jednego dnia w tej imprezie.

Skupiłem się głównie na kolumnach.

I największe wrażenie zrobiły na mnie kolumny avantgarde trio. Uczestniczyłem w ostatnim sobotnim pokazie, po czym szedłem piechotą pod Sobieskiego (tam miałem samochód) i całą drogę byłem bardzo podekscytowany tym co usłyszałem. Piękny dźwięk.

Na drugim miejscu stawiam kolumny Sasha firmy Wilson. W tym niewielkim pomieszczeniu spędziłem chyba z godzinę.

Te dwa produkty jak dla mnie wyróżniały się na tle reszty.

Co do systemu TAD (zdecydowanie najwyższa półka cenowa), to myślę, że dusił się. Nie oczarował mnie aż tak, może jakby był zaprezentowany na większej przestrzeni...

Podsumowując, impreza zdecydowanie obowiązkowa. Tak wiele systemów w jednym miejscu.

Edytowane przez dzieju
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i jak tam Panowie Premiowani. Kiedy zaproszenie? Mogę podrzucić jakieś ciasto przy okazji. U mnie w domu na razie system nieczynny, bo w związku ze zmianą wystroju musze zmienić syetm na aktywne kolumny

Na sprzedaż: kable głośnikowe Dynaudio Ocos + konwertery 4/ 8 ohm,  projektor JVC X5000, oprogramowanie do kalibracji video Calman Home Enthusiast  plus kolorymetr, procesor video eecolor box do korekcji 3d lut

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i jak tam Panowie Premiowani. Kiedy zaproszenie? Mogę podrzucić jakieś ciasto przy okazji. U mnie w domu na razie system nieczynny, bo w związku ze zmianą wystroju musze zmienić syetm na aktywne kolumny

Ciekawy pomysl DEQ2496 i do tego aktywne monitory studyjne. Ciekawe na jakie sie zdecydujesz? Fostex Pm-0.5, Behringer B1031A? A moze jakies KRK? Jesli na ktores z tych dwoch pierwszych to ja chetnie sie do Ciebie zaprosze z ciastem :)))

Edytowane przez SZROT
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej celuję w coś lepszego. Aktualnie chcę kupić Backes&Muller BM6. Jest jeden model na allegro, ale stary i awaryjny. Potrzebuję wersji na V-fetach i to raczej z Niemiec. Zdecydowanie ATC SCM 50A lub 20A, w zalezności od posiadanej gotówki i szczęścia, ale nie pogardzę czymś innym, o porównywalnym dźwięku.

 

Generalnie system, nad którym pracuję będzie wyglądał w ten sposób.

 

Squeezbox Touch -> Behringer DEQ2496 -> Behringer DCX2496 -> Matrix Quattro Dac -> Monitory aktywne BM6 i subwoofer Rel Strata III lub 5

 

 

Matrix Quattro ma wejście analogowe i regulowany output, więc będzie służył jako preamp dla squeezboxa i gramofonu.

 

Behringer DCX2496 posłuzy jako aktywny crossover do precyzyjnego podziału częstotliwości pomiedzy monitory a subwoofer, aby mieć idealną integrację.Wbudowany w subwoofer crossover nie jest idealny.

 

Ewentualnie jak kupię w dobrej cenie zamiast DEQ i DCX zastosuję Tact RCS. To te dwa behringery w jednym, tyle że do zastosowań domowych a nie studyjnych.

 

Także szykuje się mała rewolucja w moim systemie. A wszystko to przez nową sofę i przez to, że muszę przestawić szafkę hifi. Przez relokację szafki wydłużają mi sie kable w jednej z kolumn do 5 m i zdecydowałem się na długo planowany krok w kierunku monitorów aktywnych, kabli XLR i minimalizowania sprzętu w chacie.

Na sprzedaż: kable głośnikowe Dynaudio Ocos + konwertery 4/ 8 ohm,  projektor JVC X5000, oprogramowanie do kalibracji video Calman Home Enthusiast  plus kolorymetr, procesor video eecolor box do korekcji 3d lut

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.