Skocz do zawartości
IGNORED

YAMAHA RX-V4600 ?


karoldts

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Jestem zainteresowany kupnem YAMAHY RX-V4600, proszę o obliższe informacje dotyczace jakości tego sprzętu. Obecnie posiadam Denona 3805 połączonego ze wzmakiem Rotela 930 i podłączone kolumny Yamahy ns-555,444,333. Czy wymiana obecnego amplitunera na Yamahę poprawi jakość dzwieku? Proszę o Wasze opinie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzisz ta Yamaha to był kiedyś najwyższy model ,oprócz AX ,AZ.Bardzo fajmy wygląd,porządnie zbudowany i pancerny jak czołg,ale wtedy i Denon przykładał się do roboty,nie wiem czy oprócz wrażeń wizualnych coś większego wniesie,może chcesz po prostu zbudować kino oparte na tym właśnie modelu.Spróbować zawsze warto.Ja miałem prawie wszystkie modele Yamach i te modele od 1300 wzwyż to naprawdę porządne maszyny ,ale przyszedł czas na zmiany i nie żałuje.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Największy udział w barwie dźwięku mają kolumny - tu odczuwa się największy skok jakości. Rozumiem że rotel napędza ci fronty (połączenie- wyjście pre-out w ampli z wejściem w rotelu) wiec może się tak zdarzyć, że różnice po wymianie ampli będą na granicy percepcji.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To może zamiasta wymieniać amplituner, powinienem zamienić rotela na jakiś wyższy model, lub zamiast wzmacniacza podłączyć końcówkę mocy z podłączeniem na fronty oraz centralny? Powiem szczerze, że po podłączeniu wzmacniacza pod amplituner nastapiła korzystna zmiana dzwięku.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Daj spokój co tak się uparłeś ,rozumiem że po prostu znudził ci sie Denon.Za 2500 pln bardzo podobnie zagraja te amplitunery.Moze poszukaj Pioneer AX10,Yamaha AZ1,AZ7 i Marantz SR 9600 te modele zagrają juz bardzo dobrze.

 

Tak miedzy nami ten Rotel to żadna rewelacja.Ludzie sie podniecaja tymi Rotelami,Cambridge Audio,czy Arcamami.Tak na prawde To przecietniaki w porównaniu np do Yamaha Ax 900,1050,1070,870,czy Denona 1060,925,Sony es505,670,770 te Angliki to cieniasy.Pisze to z pewna swiadomoscią.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sprawdzałem i z moim Denonem 2106 całkiem nieźle (w porównaniu do bardzo dobrych wzmacniaczy) grały Monitor Audio BX6, tylko zależy co chcesz poprawić w dźwięku obecnego zestawu

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.