Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  46 członków

Rogers Klub
IGNORED

ROGERS Club


czolgista778
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

mam pytanie, bo rozważam zakup parki Rogers LS3/5A...

 

o ile Monitory wraz z Modułami niskich tonów Rogers AB1 (ccd.pl) mieszczą się w moim obecnym budżecie, o tyle dedykowany wzmacniacz Rogers E40a lub Rogers Cadet V przekracza moje obecne możliwości finansowe i chciałbym poszukać czegoś równie skutecznego, a tańszego...

 

Moje pytanie:

 

-jaki wzmacniacz, powiedzmy do 3tys pln ( + -1000pln ) (może być używany) napędzi te monitory i wydobędzie z nich to co najlepsze? Raczej skłaniał bym się ku lampie, ale nie koniecznie....

 

jeżeli uważacie że lepiej poczekać i uzbierać na coś z wyższej półki (wzmacniacz), również proszę o info...

 

zależy mi na utrzymaniu muzykalności Rogersów, nadal szczegółowości oraz osiągnięciu dźwięku oderwanego od kolumn...

 

I czy zakup tej nowej serii Rogersów w ccd.pl w ogóle ma sens? W internecie znajduję sprzeczne informacje...

 

Może dodam, że posiadam pokój 20m2, jednak kolumny będą stały max. 2-3 metry od fotela odsłuchowego...

 

z góry dziękuję za podpowiedź,

 

m.

 

 

 

.

Edytowane przez mihaello
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość intenser

(Konto usunięte)

za 3tys będzie b.ciężko wyszukać fajną lampę do tych co było nie było wymagających prądowo kolumn

 

bez wahania poleciłbym taki zestaw:

 

http://allegro.pl/crimson-audio-cs610c-preamp-monobloki-cs630c-i3007901928.html

 

trudno o lepszego partnera do Rogersów w podobnych $$

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żadne lampy, mocny tranzystor! Te kolumny same w sobie kolorują niemiłosiernie a moc chłoną jak gąbka. Najlepiej jednak podłączyć DSP, dodać subwoofer bo B110 ma bardzo małą obciążalność i 40Hz i niżej nie wychodzi mu na dobre.

Yamaha NS1000 Monitor | Krell KSA-80 | Krell KRC-3mk2 | SBT + Tomanek ULPS | Metrum Octave DAC (14VA PSU) |

Siltech SQ38-G3 | Nordost Flatline | Tara Labs RSC Air 75 coax | Ecosse Nu Diva

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziękuję serdecznie za sugestie... to już "Coś" .... zapewne jeszcze poszukam informacji i przemyślę sprawę...

 

w tej chwili zastanawiam się nad dozbieraniem jednak funduszów do E40a, chociaż pojawił się także w propozycjach Leben (rozumiem że chodzi o cs300), który swego czasu był moim marzeniem (a zrezygnowałem z niego ze względu na jego wymagania)...a crimson zaskoczył mnie bardzo, pierwszy raz takie cudo spotykam.... jak coraz częściej zauważam - apetyt rośnie w miarę jedzenie i to w zatrważającym tempie ;)

 

 

...na pewno na początek wybiorę się na odsłuch do Szczecina... zbieram wiedzę, myślę, marzę, kalkuluję...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te wydają mi się dobrą opcją, ważne żeby nie kupić zbyt zimnej końcówki bo tweeterek w LS3/5A mimo że cała kolumna gra trochę misiowato potrafi dać się we znaki.

Yamaha NS1000 Monitor | Krell KSA-80 | Krell KRC-3mk2 | SBT + Tomanek ULPS | Metrum Octave DAC (14VA PSU) |

Siltech SQ38-G3 | Nordost Flatline | Tara Labs RSC Air 75 coax | Ecosse Nu Diva

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 6 miesięcy temu...

Dzięki uprzejmości kolegi mam teraz okazję słuchać mikrusów Rogers LS3/5A.

Jakiekolwiek opinie recenzentów spotkamy, to w dźwięku tych głośników uderza mnie jedno.

Odmienność dźwięku od wszelkich współczesnych konstrukcji, również tych, które mają rzekomo nawiązywać do LS5/5A.

Od pierwszej chwili odechciało mi się analizy podzakresów.

Spójność przekazu jest niespotykana.

Nie brakuje mi ani góry ani basu dla tak miniaturowych głośników.

Posiadaczom tych głośników mogę tylko pozazdrościć i pogratulować - jeśli postarali się o odpowiedni wzmacniacz ;)

post-17911-0-46556800-1377001049_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość intenser

(Konto usunięte)

Spójność przekazu jest niespotykana

 

Filut- pełna zgoda , też jestem pod wrażeniem możliwości tych konstrukcji - znam b. dobrze model Harbetha i ten odpowiednio bujnięty mocnym wzmakiem potrafi wyrwać z butów bez ruszania sznurówek :D

 

w odpowiednim pomieszczeniu (nie za dużym) i godnie napędzone mogą być ostatnimi gł. w życiu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki uprzejmości kolegi mam teraz okazję słuchać mikrusów Rogers LS3/5A.

Jakiekolwiek opinie recenzentów spotkamy, to w dźwięku tych głośników uderza mnie jedno.

Odmienność dźwięku od wszelkich współczesnych konstrukcji, również tych, które mają rzekomo nawiązywać do LS5/5A.

Od pierwszej chwili odechciało mi się analizy podzakresów.

Spójność przekazu jest niespotykana.

Nie brakuje mi ani góry ani basu dla tak miniaturowych głośników.

Posiadaczom tych głośników mogę tylko pozazdrościć i pogratulować - jeśli postarali się o odpowiedni wzmacniacz ;)

 

to fakt spójnośc i homogienicznośc dżwieku z rogersów ls3/5a jest wybitna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem tego nowego Rogersa o którym piszesz. Napędził i Tannoy glenair10 i dobrze grał ze starymi 80 kg kolumnami16 ohm. Do kompletu z nowymi kumnami proponowanego przez sprzedawcę nie dotarłem. Wzmacniacz poszedł w rozliczeniu przy zamianie. Duża moc grał w 50 m2.

 

Miałem tego nowego Rogersa o którym piszesz. Napędził i Tannoy glenair10 i dobrze grał ze starymi 80 kg kolumnami16 ohm. Do kompletu z nowymi kumnami proponowanego przez sprzedawcę nie dotarłem. Wzmacniacz poszedł w rozliczeniu przy zamianie. Duża moc grał w 50 m2.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 6 miesięcy temu...
Gość jamówię

(Konto usunięte)

Filut- pełna zgoda , też jestem pod wrażeniem możliwości tych konstrukcji - znam b. dobrze model Harbetha i ten odpowiednio bujnięty mocnym wzmakiem potrafi wyrwać z butów bez ruszania sznurówek :D

 

w odpowiednim pomieszczeniu (nie za dużym) i godnie napędzone mogą być ostatnimi gł. w życiu

 

Dla mnie są!to jest granie uzależniające.Projekt LS3/5A to jeden, jeśli nie jedyny, najbardziej udany i kreatywny projekt rozwoju dźwięku wysokiej wierności-dla mnie koniec poszukiwań:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 4 lata później...
  • 1 miesiąc temu...
  • 2 tygodnie później...

Od blisko 4 lat jestem posiadaczem Rogers Export Monitor. Jak dla mnie brzmią bardzo dobrze , czytelna scena wokale brzmią naturalnie , bas dobrze kontrolowany i głęboki wtedy , kiedy taki być powinien.

Edytowane przez Robert Ruszczak
poprawa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.