Skocz do zawartości
IGNORED

Idiotyzmy motoryzacyjne


Frank
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

7 minut temu, szymon1977 napisał:

Jeszcze lepsze, że we włoskim języku, słowo samochód jest rodzaju żeńskiego. To tłumaczy dlaczego włoscy mężczyźni, darzą samochody tak głębokim uczuciem. 

Kocham włoską motoryzację. Niestety - kocham też jakość, a to się wyklucza. Oczywiście miałem w życiu Alfę, jak każdy z choć kroplą benzyny we krwi, ale mi przeszło. Wolę jeździć po drogach niż po warsztatach. Żeby nowy samochód z salonu był tak fatalnie zrobiony, z taka masą zawodnych elementów niskiej jakości - to nie powinno mieć miejsca.

Więc wolę bezpłciowego Niemca. Może nie da mi tylu emocji ale mogę mu zaufać. A to też jest wartość. Po prostu wiem, że wsiadam w ten stary samochód i od ręki, bez żadnych przygotowań, mogę śmigać 2 tysiące km w jedną stronę. I nic się po drodze nie stanie. Bo nie ma prawa.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez il Dottore

Jeśli DAC - to NOS-DAC z buforem lampowym, jeśli wzmacniacz - to Pure Class A.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
18 minut temu, fetek napisał:

...od hmm 15 lat nie mam żadnego seryjnego auta...

Mnie się taki podoba:

yhavuzar.jpg

Troszkę wyżej, kompresorek pod maskę i w drogę ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Głowa jest dla mnie najważniejsza, bo nią jem."

Muzyki słucham na kinie domowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
31 minut temu, szymon1977 napisał:

Troszkę wyżej, kompresorek pod maskę i w drogę ?

to na dily, weekendowe wyjazdy z rodziną itd ? ?

Kompresor fajna sprawa, do pewnego etapu tani tuning. Ale zdecydowanie wolę klimaty jak poniżej, do tego ultracharger, dolot i dźwięk robi robotę.

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez fetek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, fetek napisał:

to na dily, weekendowe wyjazdy z rodziną itd ? ?

Na codzień jest 7-mio miejscowy kloc.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Głowa jest dla mnie najważniejsza, bo nią jem."

Muzyki słucham na kinie domowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
13 minut temu, szymon1977 napisał:

Na codzień jest 7-mio miejscowy kloc.

a chyba że tak.. ja i tak latam busami.. jakaś mi wygodniej.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez fetek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
47 minut temu, fetek napisał:

Kompresor fajna sprawa, do pewnego etapu tani tuning.

Przede wszystkim, to jeśli wziąć pod uwagę, ile już z tego silniczka wyciągnięto, oraz jak zestopniowana jest skrzynia, to kompresor jest jedynym racjonalnym rozwiązaniem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Głowa jest dla mnie najważniejsza, bo nią jem."

Muzyki słucham na kinie domowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
10 godzin temu, szymon1977 napisał:

Fajnie ? Ale zaraz... powinna być świadoma, że ma pod maską jakieś 100 zbędnych w ruchu drogowym koni.

 

Absolutnie obydwoje nie mielismy o tym pojecia :)))) , chyba juz jednak za pozno zeby oddac te zbedne 100 KM . Poszukujac auta dla zony jej priorytet to bylo bezpieczenstwo , kobiecy charakter autka , prosty ale niebanalny desing , przyjemnosc z jazdy , to zaczy aby w razie potrzeby turlac sie po drodze troszke szybciej i nie czekac na wiatr . 

Niestety kupujac pare lat temu te kobiece sypatyczne wozidelko w salonie Volvo nie bylo zadnego ostrzezenia i informacji o tym ze ma zbedne 100 KM , na szczescie mowi ze da sie jezdzic ?  choc czas juz na zmiany . 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
20 minut temu, marcusSE napisał:

...chyba juz jednak za pozno zeby oddac te zbedne 100 KM .

Intelektualne dno: to, że coś jest zbędne nie oznacza, że posiadanie tego jest szkodliwe.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Głowa jest dla mnie najważniejsza, bo nią jem."

Muzyki słucham na kinie domowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, szymon1977 napisał:

Intelektualne dno: to, że coś jest zbędne nie oznacza, że posiadanie tego jest szkodliwe.

ty masz chyba jakies problemy internetowy intelektualisto co , myslisz ze kupujac auto ponad 200 KM czlowiek nie ma pojecia co kupuje , co ty wiesz czlowieku o mnie . pochwal sie czym jezdzi twoja zona na codzien i przestan komentowac jak ci sie niepodoba 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, fetek napisał:

te małe autka coś w sobie mają.. mnie bardziej ciągnie do golfa GTI / R niż do A6 3.0tfsi 550+

Chyba bardziej od golfa podoba mi sie VW SCIROCCO R-LINE , golf troche juz taki oklepany , za duzo tego smiga po drogach .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
38 minut temu, marcusSE napisał:

...myslisz ze kupujac auto ponad 200 KM czlowiek nie ma pojecia co kupuje...

Skoro ktoś będąc już posiadaczem  stwierdza, że w następnym kompakcie potrzebuje jeszcze więcej niż 200KM, to nie mam nawet cienia wątpliwości, że nie ma pojęcia co kupuje. Na szczęście nawet na niemieckich autostradach niewielu idiotów, którzy jeżdżą szybciej, niż bezproblemowa prędkość dla kompakta 100KM. 

 

47 minut temu, marcusSE napisał:

...pochwal sie czym jezdzi twoja zona na codzien...

Byłoby to OT, ale ponieważ jest bardzo zadowolona, to znalazłem identyczny, ale z topowym, prawie dwa razy mocniejszym silnikiem. Zapytała: po co?

43 minuty temu, marcusSE napisał:

...przestan komentowac jak ci sie niepodoba... 

Jak Ci się komentarze nie podobają, to przestań się udzielać na publicznym forum.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Głowa jest dla mnie najważniejsza, bo nią jem."

Muzyki słucham na kinie domowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
15 minut temu, marcusSE napisał:

Chyba bardziej od golfa podoba mi sie VW SCIROCCO R-LINE , golf troche juz taki oklepany , za duzo tego smiga po drogach .

golf jest uniwersalny a jakby jeszcze wyrwać kombi..  wiesz wózek te bajery ;] za mało jeżdżę osobówka by mieć więcej niż jedną

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
12 minut temu, fetek napisał:

...wiesz wózek te bajery. 

Polecam Zafira - wózek w bagażniku bez składania. W stosunku do kompakta minusów brak.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Głowa jest dla mnie najważniejsza, bo nią jem."

Muzyki słucham na kinie domowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
36 minut temu, szymon1977 napisał:

Skoro ktoś będąc już posiadaczem  stwierdza, że w następnym kompakcie potrzebuje jeszcze więcej niż 200KM, to nie mam nawet cienia wątpliwości, że nie ma pojęcia co kupuje. Na szczęście nawet na niemieckich autostradach niewielu idiotów, którzy jeżdżą szybciej, niż bezproblemowa prędkość dla kompakta 100KM. 

 

Byłoby to OT, ale ponieważ jest bardzo zadowolona, to znalazłem identyczny, ale z topowym, prawie dwa razy mocniejszym silnikiem. Zapytała: po co?

Jak Ci się komentarze nie podobają, to przestań się udzielać na publicznym forum.

Håll käften och sluta skriva till mig , fattar du 

30 minut temu, fetek napisał:

golf jest uniwersalny a jakby jeszcze wyrwać kombi..  wiesz wózek te bajery ;] za mało jeżdżę osobówka by mieć więcej niż jedną

To GTI jest fajnym kompromisem 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
19 minut temu, marcusSE napisał:

Håll käften och sluta skriva till mig , fattar du 

Nie pasuje Ci udział w forym poblicznym, to spier...

Ps. 

Za obcym językiem własnego chamstwa nie schowasz.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Głowa jest dla mnie najważniejsza, bo nią jem."

Muzyki słucham na kinie domowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś miałem Opla. Astra I. Ojciec miał z pracy jako służbówkę ale kupił Golfa IV zaraz po premierze i mi dał tą Astrę prawie nową (odkupił ją od tanio od firmy). Darowanemu koniowi w zęby się nie zagląda ale...

Nie będę opisywać szczegółów - dość że przy 46kkm sprzedałem. I nigdy więcej tej marki.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jeśli DAC - to NOS-DAC z buforem lampowym, jeśli wzmacniacz - to Pure Class A.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

od hmm 15 lat nie mam żadnego seryjnego auta ale to już bardziej choroba i przyzwyczajanie niż jakakolwiek logika, seryjne auta są po prostu do dupy.

Trzeba kupic wlasciwe seryjne auto, to wtedy nie trzeba nic dlubac, zeby je poprawiac.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
35 minut temu, il Dottore napisał:

Kiedyś miałem Opla. Astra I. Ojciec miał z pracy jako służbówkę ale kupił Golfa IV zaraz po premierze i mi dał tą Astrę prawie nową (odkupił ją od tanio od firmy). Darowanemu koniowi w zęby się nie zagląda ale...

Nie będę opisywać szczegółów - dość że przy 46kkm sprzedałem. I nigdy więcej tej marki.

Astrę F (służbową, domyślam się golas z polskiej produkcji) z Golfem IV porównywać? Ręcę opadają... JeślibL chcesz oceniać astrę F, to przez pryzmat tego, co w '91 produkowała konkurencja.

Mnie wszystkie usterki  Astry F przez 8lat i 180.000km kosztowały 25zł. Jak będziesz mieć jakąś Astrę do sprzedania, to jestem pierwszy w kolejce ?

35 minut temu, il Dottore napisał:

...nigdy więcej tej marki.

A ja wracam do Opla i nigdy więcej VW. Przekonałem się, że VW lepiej wygląda tylko na zdjęciach i pod kościołem w niedzielę.

3 godziny temu, fetek napisał:

...to nie jest samochód...

Nie ma w niej nic zbędnego, a wszystko co potrzeba jest. To jest zt prawdziwy samochód, i to taki w 100%, dla ludzi świadomych. Zawartość cukru w cukrze wzorcowa.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez szymon1977

"Głowa jest dla mnie najważniejsza, bo nią jem."

Muzyki słucham na kinie domowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, szymon1977 napisał:

domyślam się golas z polskiej produkcji

Tak, nawet lakier biały. Zero wyposażenia.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jeśli DAC - to NOS-DAC z buforem lampowym, jeśli wzmacniacz - to Pure Class A.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, il Dottore napisał:

Tak, nawet lakier biały. Zero wyposażenia.

To może jeszcze 1.4 60KM? Z Golfem 3 1.4CL powinieneś porównać - jedyne co miał Golf, a Astra nie miała, to trzeszczenie wnętrza. A Astra F kombi 2.0 Club? Albo 2.0 Gsi 16V? To były jednej znajlepszych aut w swojej klasie. Nawet współczesne premium typu 190E, czy Audi 80 pod pewnymi względami, w porównaniu do Astry F wypadały śmiesznie.

=====

Proponuję dyskusję kontynuować w "4 kółka".

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Głowa jest dla mnie najważniejsza, bo nią jem."

Muzyki słucham na kinie domowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, szymon1977 napisał:

To może jeszcze 1.4 60KM?

Dokładnie! ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jeśli DAC - to NOS-DAC z buforem lampowym, jeśli wzmacniacz - to Pure Class A.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, il Dottore napisał:

Dokładnie! ?

Tym samym Twoja opinia nt Opla stała się bezwartościowa. Astrę F 1.4/60 trzeba było w 91 do Tipo 1.1, Peugeota 309, albo Hyundaia Pony porównać, a nie po 10 latach z Golfem IV ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez szymon1977

"Głowa jest dla mnie najważniejsza, bo nią jem."

Muzyki słucham na kinie domowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W końcu może coś pozytywnego

"

Pakiet deregulacyjny dla kierowców coraz bliżej. Projekt przepisów został skierowany do Sejmu

 

Uproszczenie czynności urzędowych i zniesienie obowiązku posiadania przy sobie prawa jazdy to najważniejsze zmiany, jakie przewiduje nowelizacja Prawa o ruchu drogowym i innych ustaw skierowana do Sejmu. Zyskają ci, którzy często zmieniają samochody, a także ci, którzy robią to bardzo rzadko.

GDY NOWE PRZEPISY WEJDĄ W ŻYCIE, OD POLICJANTA NIE USŁYSZYMY JUŻ "POPROSZĘ O PRAWO JAZDY". (POLICJA)

Do auta bez prawa jazdy

Idą zmiany na lepsze. Zgodnie z przewidywaniami prace nad tak zwanym pakietem deregulacyjnym dla kierowców weszły na dalszy etap i projekt został przekazany do Sejmu. W nowelizacji znajdziemy szereg rozwiązań przyjaznych dla kierowców. Pierwszym z nich jest zniesienie na polskich drogach obowiązku posiadania przy sobie wydanego w kraju prawa jazdy. Dziś jest to wykroczenie, za które grozi 50 zł mandatu. Jak policja będzie więc sprawdzała, czy kontrolowany kierowca w ogóle posiada uprawnienia do kierowania?

W razie kontroli policjant sprawdzi dane osobowe kierowcy w Rejestrze Dowodów Osobistych. W ten sposób uzyska dostęp do fotografii kontrolowanej osoby. Potem te same dane posłużą do sprawdzenia w Centralnej Ewidencji Kierowców, czy kontrolowana osoba ma uprawnienia. Dziś, po zniesieniu obowiązku posiadania przy sobie dowodu rejestracyjnego, podobnie odbywa się to z danymi na temat kontrolowanego pojazdu.

A jak będzie wyglądało zatrzymanie prawa jazdy? Dziś policjant w takiej sytuacji zabiera dokument i po wystawieniu pokwitowania wysyła go do urzędu, w którym został wydany. Po zmianach policjant wystawi kierowcy pokwitowanie, które w razie następnej kontroli trzeba będzie pokazać, ale ograniczy się do dokonania wpisu o zatrzymaniu prawa jazdy w Centralnej Ewidencji Kierowców. Od tego momentu też będzie liczyć się czas zatrzymania prawa jazdy.

Ograniczenie liczby wizyt w urzędach i wydawanych tam pieniędzy spodoba się każdemu kierowcy

 

 

Łatwiej z rejestracją i wyrejestrowaniem

W myśl nowelizacji osoba, która kupi zarejestrowany wcześniej w Polsce pojazd, nie będzie musiała wymieniać tablic rejestracyjnych niezależnie od miejsca jego zarejestrowania. Warunkiem pozostawienia starych "blach" będzie jednak to, by były one zgodne z obowiązującym obecnie wzorem. Dzięki temu kierowca zaoszczędzi 99,50 zł. W takim przypadku będzie można również wystąpić o trzecią tablicę rejestracyjną - np. do bagażnika rowerowego montowanego na hak. Trzeba jednak będzie zwrócić się do urzędu, w którym dokonano ostatniej rejestracji pojazdu.

 

Łatwiejsze będzie również samo zarejestrowanie pojazdu. Dziś przepisy mówią, że dokonuje tego starostwo właściwe ze względu na miejsce zamieszkania właściciela. Po nowelizacji prawo będzie pozwalało na zarejestrowanie pojazdu w urzędzie właściwym dla stałego lub czasowego zamieszkania. Podczas rejestracji pojazdów nie będzie również wydawana nalepka kontrolna. W razie konieczności wymiany przedniej szyby może ona przysporzyć trudności. Zniknie również obowiązek wydawania karty pojazdu przez producenta lub importera pojazdu.

Zyskają nabywcy nowych pojazdów. Po wejściu w życie nowelizacji będą mogli oni upoważnić salon samochodowy do złożenia w swoim imieniu wniosku o rejestrację pojazdu oraz odbioru decyzji o jego czasowej rejestracji i zalegalizowanych tablic rejestracyjnych. W praktyce będzie to oznaczało, że po zakupie auta będzie można jechać prosto do domu – o ile będzie ono ubezpieczone.

Łatwiej będzie można też wyrejestrować pojazd, który trafia na złom. Dziś po zezłomowaniu trzeba udać się z tablicami rejestracyjnymi, dowodem rejestracyjnym oraz dokumentami ze stacji demontażu do urzędu i tam załatwić formalności. Po zmianach informację o zezłomowaniu pojazdu do bazy CEP wprowadzi stacja demontażu, a urzędnicy sami wyrejestrują pojazd.

Dziś potwierdzenie przeglądu bywa przez kierowców traktowane niemal jak ulotka. Po wprowadzeniu nowelizacji to się zmieni

 

 

Dowody badania technicznego

Aktualnie przepisy nakazują wymianę dowodu rejestracyjnego, gdy skończą się w nim miejsca na pieczątki przeglądów technicznych. Dla wielu kierowców to problem, bo w dokumencie, który ma 3 strony, miejsc jest tylko 6. Wymóg wymiany dokumentu nie ma sensu, ponieważ dane o wyniku badania technicznego diagnosta wpisuje bezpośrednio do Centralnej Ewidencji Pojazdów. Z tej samej bazy korzysta policja podczas kontroli drogowej.

Zapis w znowelizowanej ustawie przewiduje, że diagnosta wyda zaświadczenie o przeprowadzonym badaniu, a jeśli jest na to miejsce w dowodzie rejestracyjnym, wpisze kolejny termin badania. Jednocześnie zniknie obowiązek wymiany dowodu rejestracyjnego z powodu braku miejsc na pieczątki.

Znowelizowane prawo zwiększa jednocześnie istotność zaświadczeń wydawanych przez diagnostów podczas obowiązkowych badań technicznych. Zgodnie z nowymi przepisami dokument ten trzeba będzie przekazać nowemu właścicielowi sprzedawanego pojazdu, jeśli w jego dowodzie rejestracyjnym nie ma wskazanej daty kolejnego badania technicznego.

Czasowe wycofanie z ruchu tylko dla niektórych

Od dawna mówiło się, że pakiet deregulacyjny ma wprowadzić możliwość czasowego wycofania z ruchu samochodów osobowych. Te doniesienia szczególnie ucieszyły właścicieli kabrioletów czy kamperów, a więc pojazdów, które z zasady są używane jedynie sezonowo. Propozycja nowelizacji, którą przekazano do Sejmu, co prawda przewiduje taką możliwość, ale w bardzo ograniczonym zakresie.

Rejestracja kabrioletu tylko na lato nie wchodzi w grę

 

 

Z czasowego wyrejestrowania będą mogli skorzystać właściciele samochodów osobowych tylko w związku z koniecznością przeprowadzenia jego naprawy wynikającej z uszkodzenia zasadniczych elementów nośnych konstrukcji. Trzeba będzie potwierdzić taką konieczność oświadczeniem składanym pod rygorem odpowiedzialności karnej. Okres czasowego wycofania z ruchu będzie mógł wynieść od 3 do 12 miesięcy, a pomiędzy kolejnymi okresami czasowego wycofania z ruchu będą musiały upłynąć przynajmniej trzy lata. Warunkiem przywrócenia pojazdu do ruchu będzie wykonanie dodatkowego badania technicznego.

 

 

Inne ważne zmiany

Nowelizacja zmienia również niektóre ważne dla kierowców regulacje. Dziś po zatrzymaniu prawa jazdy ze względu na przekroczenie dopuszczalnej liczby punktów karnych policjant wydaje pokwitowanie uprawniające do prowadzenia pojazdów jeszcze przez 72 godziny. Po zmianach czas ten zostanie skrócony do 24 godzin.

Nowelizacja wprowadza również zakaz umieszczania na pojeździe jednorzędowych zmniejszonych tablic rejestracyjnych, jeżeli pojazd nie ma zmniejszonych wymiarów miejsca konstrukcyjnie przeznaczonego do umieszczenia tablicy rejestracyjnej. Dodatkowo każdy kierowca będzie zobowiązany do utrzymywania tablic rejestracyjnych i innych wymaganych oznaczeń pojazdu stanie zapewniającym ich czytelność. Zapewne wymusi to zmiany w taryfikatorze mandatów.

Choć wśród kierowców nie brak głosów, że kwestia pakietu deregulacyjnego odżywa zawsze przed wyborami, faktem jest, że zaproponowane w nim zmiany w zdecydowanej większości są oczekiwane przez zmotoryzowanych i dla nich korzystne. Przepisy będą wchodzić w życie stopniowo. Niektóre z nich staną się faktem w 3, 9 lub 12 miesięcy po ogłoszeniu aktu. Inne zostaną wprowadzone do porządku prawnego dopiero po zaimplementowaniu rozwiązań technicznych, które umożliwią nowy sposób działania urzędom i służbom."

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, Frank napisał:

Inne zostaną wprowadzone do porządku prawnego dopiero po zaimplementowaniu rozwiązań technicznych, które umożliwią nowy sposób działania urzędom i służbom.

Czyli nigdy. Esencja państwa z dykty.

W Irlandii to wygląda tak, że gdy syn kupował nowe auto w salonie, to salon załatwiał tablice, salon płacił podatek drogowy przez telefon (winietka przyszła za kilka dni pocztą), a z parkingu salonu syn zadzwonił do ubezpieczyciela, poinformował o sprzedaży starego auta (poszło w rozliczeniu) podał dane i rejestrację nowego i dowiedział się, że cena ubezpieczenia nie ulega zmianie. Gdy córka kupowała używane, to też dzwoniła do swojej ubezpieczalni z parkingu komisu i dowiedziała się że ma 30€ taniej i że obniżą o tyle jedną ratę ubezpieczenia. Gdyby było drożej to o tyle by podwyższyli jedną ratę bez żadnego wymaganego udziału córki, bo ma direct debit.

Wszystko maksymalnie prosto. Wszystko przez telefon albo internet. Od 2006 tu mieszkam i jeszcze nigdy nie byłem w żadnym urzędzie poza otrzymaniem numeru PPS zaraz po przyjeździe (to PESEL + NIP w jednym).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jeśli DAC - to NOS-DAC z buforem lampowym, jeśli wzmacniacz - to Pure Class A.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko się cieszyć,że w Irlandii system jest tak sprawny

Jednak cytat dotyczy życia w Polsce

Niestety daleko nam do normalności

Nie dziwota więc,że takie projekty powodują nadzieję na prosty i sprawny żywot automobilisty 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, xajas napisał:


Trzeba kupic wlasciwe seryjne auto, to wtedy nie trzeba nic dlubac, zeby je poprawiac.

Niby tak ale fajnie miec cos w garzazu na dlugie zimowe wieczory do "dlubania" ? , idiotyzm motoryzacyjny to moze zbyt ostre slowo ale dawno dawno temu dopadlo mnie szalenstwo motoryzacyjne ?. Bylem kiedys dumnym posiadaczem Maserati Bora z roku 76 ? , hmmm dokladnie to bylo kiedys Maserati w momencie kiedy ja to kupilem byla to kupa zlomu ?, ale pelen wiary w siebie wierzylem ze go odrestauruje .

To wlasnie bylo szalenstwo motoryzacyjne , obecnie marzenie do dlubania Volvo P1800 Kombi ? , kolega ma pieknego Opla Manta z 72 i jezdzi i to jak ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie się bardzo niegdyś ten model Volviny podobał

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, Frank napisał:

Mnie się bardzo niegdyś ten model Volviny podobał

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Amazonki tez mi sie podobaja ?, tego dosc sporo nadal u nas jezdzi , mozna kupic dosc tanio . Tez fajny na zimowe wieczory ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.