Skocz do zawartości
IGNORED

Plazmy. Czy obecnie jest jeszcze sens interesować się?


profee

Rekomendowane odpowiedzi

Panom się wydaje, że są dowcipni. Zamierzenia szlachetne, wyszło jak zawsze.

 

Nikt nie mówi, że świat rzeczywisty jest zły. Ale skoro można sobie go jeszcze bardziej upiększyć, na przykład podkolorować aby na ekranie TV był weselszy... Czemu nie?

:D:D:D Ano pewnie że tak.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Szanowny Hojlo 1

 

Jeżeli 99.5% ludzi ma tak ustawiony obraz - to znaczy że tak lubi. Wszelkie dywagacje, że właściwe jest zupełnie inne (powszechnie niekaceptowane) ustawienie przypominają jako żywo czasy minione, kiedy to próbowano nam wtłoczyć do głowy, że komunizm jest najlepszym z możliwych ustrojów społecznych i gospodarczych. A że 99.5% społeczeństwa tego nie akceptowało? Nieświadomie błądzili! My (towarzysze partyjni) jako elita narodu i duchowi przewodnicy będziemy uświadamiać i tłumaczyć ludziom co jest dla nich dobre!

 

 

 

Chyba nie rozumiesz słów, które używasz.

Jeżeli usiłujesz w dziale Kina Domowego taką analogie stosować, to właśnie stawiasz się po stronie "tej minionej epoki".

Twierdzisz wprost że preferujesz obraz odrealniony (fikcyjny, jak miniona epoka), zarzucając wręcz coś odwrotnego....sobie?

 

Zerknij na temat tytułowy i 1wszy wątek pytającego.

Co masz wreszcie do powiedzenia w tym temacie (oprócz kilkudziesięciu postów nie na temat).

 

-----------------

Kylie - jaki masz TV?

(masz coś z oczami, że nie widzisz wielokrotnie powtarzanego pytania)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co masz wreszcie do powiedzenia w tym temacie (oprócz kilkudziesięciu postów nie na temat).

 

Co mam do powiedzenia? Nieprawdą jest jakoby plazma była lepsza od LCD. Argumenty (na pęczki) - vide powyżej.

 

Chyba nie rozumiesz słów, które używasz.

Jeżeli usiłujesz w dziale Kina Domowego taką analogie stosować, to właśnie stawiasz się po stronie "tej minionej epoki".

 

Pierwsza jaka się nasuwa paralela do minionej epoki jest taka, że są oto tutaj na Forum osoby, które:

 

* uważają, że posiadły monopol na (jedynie słuszną) prawdę;

* są przekonani, że wiedzą lepiej (od samych zainteresowanych) co dla innych jest dobre.

 

Najbardziej naturalny obraz na plazmie jest w jasnym, dziennym pokoju - tak naturalny, że nic nie widać :D

PDP jest do oglądania w piwnicy (bez okienka).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nikt nie mówi, że świat rzeczywisty jest zły. Ale skoro można sobie go jeszcze bardziej upiększyć, na przykład podkolorować aby na ekranie TV był weselszy... Czemu nie? Czy Panowie nigdy nie robicie sobie przyjemności? Nie chlapniecie Whisky (albo co tam kto lubi), nie zjecie bażanta z truflami (lub inne frykasy z górnej półki, zależnie od indywidualnego gustu)? Jednym słowem - robicie sobie frajdę. Po co? Przecież z punktu wiedzenia rygorystycznie pojmowanej naturalności jest to całkowicie zbędne. Organizmowi ludzkiemu do życia potrzebe jest na dobę X1 gram białek, X2 gram tłuszczu, X3 gram węglowodanów, alfabet witamin, oraz mikrogramy (za to cała tablica Mendelejewa) mikroelementów. To wszystko można podać w formie roztworu fizjologicznego bezpośrednio dożylnie.

 

Po co więc chodzicie do restauracji na różne pyszności? Po co celebrujecie w gronie rodziny i przyjaciół domowe obiady gdzie pałaszuje się rozmaite specjały?

 

Przecież to takie nienaturalne.

Nie mieszaj jedzenia potraw o różnych smakach z reprodukcją obrazu. Tutaj najbliższa analogia do podkręconego nienaturalnie obrazu to uśmiech dyskoteki na EQ (dźwięk z podbitymi sopranami i basem). A "frykasy z górnej półki" to nie ta książka ... to nawet nie ten gatunek literacki.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co mam do powiedzenia? Nieprawdą jest jakoby plazma była lepsza od LCD. Argumenty (na pęczki) - vide powyżej.

 

 

 

Pierwsza jaka się nasuwa paralela do minionej epoki jest taka, że są oto tutaj na Forum osoby, które:

 

* uważają, że posiadły monopol na (jedynie słuszną) prawdę;

* są przekonani, że wiedzą lepiej (od samych zainteresowanych) co dla innych jest dobre.

 

 

PDP jest do oglądania w piwnicy (bez okienka).

O kurna, ale jajca. :D:D:D

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mieszaj jedzenia potraw o różnych smakach z reprodukcją obrazu. Tutaj najbliższa analogia do podkręconego nienaturalnie obrazu to uśmiech dyskoteki na EQ (dźwięk z podbitymi sopranami i basem). A "frykasy z górnej półki" to nie ta książka ... to nawet nie ten gatunek literacki.

 

I jedno i drugie jest sprawianiem sobie przyjemności. Kulinarnej lub duchowej. Powtarzam do znudzenia: możecie sobie nazywać obraz "nienaturalnie podkręconym". 99.5% ludzi (wg red. Filipa Kulpy) tak właśnie ma. Widocznie tak ludzie lubią i tego właśnie oczekują. Porównania do milionów much żrących g...a jest tanią demagogią.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli w gruncie rzeczy - nic nie macie do powiedzenia.

 

Używanie (obojętnie w jakiej formie) treści/sloganów wielokrotnie już przytaczanych naprawdę nic nie wnosi do tematu.

 

Przypuszczam że nie ja jeden stwierdzam ze jeden post Filipa K. wniósł więcej treści w temacie niż kilkadziesiąt wpisów poprzedników.

Do tego prawdziwej treści - nie fikcji(sloganów).

 

Ja rozumiem że może macie przymus pisania (przyczyny obojętne) ale ilość to nie jakość.

Jedni interesują się plazmą, inni nie, ale żenujące jest to że (syndrom dziecka w piaskownicy) że ta decyzja musi być powtarzana wielokrotnie.

 

Można wyciąć posty "najaktywniejszych" userów (moje też) i okaże się ze wątek jest i rozwiązany i do tego przejrzysty.

Obecnie?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

PDP jest do oglądania w piwnicy (bez okienka).

 

 

czy to piwnica czy komórka mnie nie interesuje ważne że jak będzie po ciemku to dla oczu będzie to balsam a nie drażniący pokręcony obraz

plazmę można oglądać i w dzień od tego nikt jeszcze nie umarł ale w dzień mało kto ma czas na film dobrej jakości :)

w dzień to można obejrzeć tvn reklamy ps3 i bajkę dla dziecka :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Focal + Naim

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy to piwnica czy komórka mnie nie interesuje ważne że jak będzie po ciemku to dla oczu będzie to balsam a nie drażniący pokręcony obraz

plazmę można oglądać i w dzień od tego nikt jeszcze nie umarł ale w dzień mało kto ma czas na film dobrej jakości :)

w dzień to można obejrzeć tvn reklamy ps3 i bajkę dla dziecka :)

Wkraczamy w obszary wysokiej abstrakcji. TV do oglądania po 17:00 (w zimie) i po 21:00 (latem). DO tego czasu (centralnie ustalone) zajmować się należy czym innym.

 

Dlaczego ciągle wszyscy piszą o "podkręconym obrazie LCD"? Ja owszem, podkręcam, gdyż tak lubię. Wszelako nie ma obowiązku podkręcać. Kogo to razi - może sobie ustawić na LCD obraż łagodny, może go sobie skalibrować zgodnie z wzorcowym trójkątem barw i zaleceniami red. Filipa Kulpy. Nota bene gammę znacznie łatwiej ustawić na LCD niż na PDP, co przyznają wszyscy.

 

Wyższość LCD polega m.in. na tym, że daje swobodę wyboru. Można ustawić zależnie od własnego gustu. Na wyblakle, mdło i rozmyte kolory, można też na (jak Wy to nazywanie) "przesadnie". Plazma takiej możliwości wyboru nie daje. Tam jest zawsze wyblakle, mdło i rozmyte kolory. I tylko tak. Innej możliwości nie ma.

 

Można oczywiście obwołać to "naturalnym". Ja osobiście nie mam zwyczaju mówić papu na g.... .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bobcat - b. ubogie masz wnioski (w tym względzie).

 

Patrząc na to szerzej można całkiem inne wnioski wyciągnąć (nawet odwrotne).

 

To Ty nie masz wyboru - przez Twoje "postrzeganie" jesteś skazany na LCD.

(preferujesz co preferujesz, ale jak widać inni co innego preferują nawet przy LCD).

 

Widz naturalnego obrazu ma większy wybór bo jeszcze ma PDP w zanadrzu (Ty już zaś nie - Twój problem).

 

 

Także aspekt od strony przekazu jest inny.

Ja chcę w miarę oglądać tak jak to stworzył reżyser.

Jeżeli transmisja prawidłowa to nie chcę by mnie TV oszukiwał.

Dlaczego?

Bo np cenię poważne podejście do widza i np. w jakiejś scenę, gdzie nie ma słów a np. zmęczona twarzą aktora (choćby całonocnym piciem) wyraża wszystko.

I nie chcę by reżyser traktował mnie jak idiotę i np przewidywał że mam nienaturalnie podkręcony obraz i np dodawał komentarz(bo zależy mu na tym bym zrozumiał intencję, a obraz nie chce tego przekazać (z rożnych przyczyn).

 

Wszyscy przestrzegają jakiś norm (to nie jest fikcja, ale normy/warunki techniczne) i dlaczego ja mam odbiegać dla kaprysu, bo innego celu w tym nie widzę.

 

Dobrze ustawiony TV pokaże i przesycony obraz reżysera (jak tak chciał) i wyblakły (jak tak chciał) i nie trzeba nic pilotem mieszać.

 

Zauważ ze jesteśmy w dziale Kina Domowego i TV tutaj postrzegany jest nie tylko jako ramka "z gadającymi głowami". ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bobcat - b. ubogie masz wnioski (w tym względzie).

 

Patrząc na to szerzej można całkiem inne wnioski wyciągnąć (nawet odwrotne).

 

To Ty nie masz wyboru - przez Twoje "postrzeganie" jesteś skazany na LCD.

(preferujesz co preferujesz, ale jak widać inni co innego preferują nawet przy LCD).

 

Widz naturalnego obrazu ma większy wybór bo jeszcze ma PDP w zanadrzu (Ty już zaś nie - Twój problem).

 

Wnioski zupełnie postawione na głowie. To LCD właśnie daje mi szeroki zakres wyboru. Wybór na PDP jest tylko drobnym ułamkiem tego.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:)

jasne !

i tyle w tym temacie !

chłopie gdybyś kilka plazm porównał przed zakupem swojego lcd to byś miał inne zdanie ale już dokonałeś wyboru więc jakoś musisz to usprawiedliwić, ale nie pisz teraz że porównywałeś bo nie wierzę w to, chciałeś kupić tv i wybrałeś z szerokiej palety lcd - lcd ot taka prawda.

pozdr

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Focal + Naim

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... duży obraz niskiej rozdzielczości jest dużym obrazem niskiej rozdzielczości ... lub jak to mówią:"z g....a bata nie ukręcisz")

 

Zaczęli by wreszcie nadawać to full HD w sygnale cyfrowym naziemnym, bo na chwilę obecną zakup nowego, dużego telewizora z przeznaczeniem "do typowej TV" lekko mija się z celem [:

 

Masz sporo racji, mogli by juz zacząć, ale czy to będzie prawdziwe HD1080p czy takie niecałkiem - 1080i? Kto wie? Zresztą przecież nie wszystko realizowane jest i będzie w HD.

Z drugiej strony dobrze zrealizowany materiał, t.zn. np. seriale, dobre kopie filmów (klisza) odtworzone na sprawnym telekinie i dobrze zapisane na magnetowidzie (pewnie cyfowym?)chociaż w SD odbieram z kablówki po Scarcie tak, że łapiemy się z żoną na tym, że niechby wszystko było tak, to HD dla nas nie byłaby konieczna ;-)) Natomiast jakieś programy ze studia, rozmowy, wiadomości to tragedia. Może nie bez winy jest mój HX800, bo Philips 7605 z gorszym materiałem chyba lepiej dawał sobie radę. Ale za to na tych lepszych materiałach nie umywał się do HX800.

 

Przypuszczam że nie ja jeden stwierdzam ze jeden post Filipa K. wniósł więcej treści w temacie niż kilkadziesiąt wpisów poprzedników.

 

Zdaje mi się, że wykładzik p. Kulpy widnieje w tym wątku 2 razy, bo ktoś go wkleił po raz drugi. Wnioskuję, że dyskutanci już się gubią w tak długim wątku, do czego przyczyniają się długie, nudne i bezproduktywne sprzeczki, jako założyciel wątku proponuję żeby go zamknięto. Możliwe że powinienem zrobić to wcześniej, ale nie czytam wątku stale.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

    Gość
    Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.


    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

      Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Słuchawki

      Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

      W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

      audiostereo.pl
      audiostereo.pl
      Muzyka 28

      Marantz Cinema 30

      Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Systemy

      Indiana Line Diva 5

      Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Kolumny

      Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

      O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

      AudioNews
      AudioNews
      Newsy
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.