Skocz do zawartości
IGNORED

Plazmy. Czy obecnie jest jeszcze sens interesować się?


profee

Rekomendowane odpowiedzi

hdtv.com.pl zorganizowało w ramach targów ON/OF test ośmiu TV.

Oto rezultaty, które zdecydowanie obaqlają mit o jakichkolwiek walorach plazm;

Oddano ważnych 1586 głosów.

Zwycięzcą "Ślepego testu" i to zdecydowanie został model

Philipsa 46PFL 9705. Przypomnę że model ten otrzymał nagrodę główną nagrodę w Plebiscycie Złoty Pixel z tym że w klasie 32 PFL9705.

Nagroda użytkowników hdtv.com.pl .

 

Wyniki oficjalne głosowania:

1. Philips 46 PFL 9705 (NR3) - 26,4%

2. Samsung 46C 8000 (NR5)- 14,4%

3. Sharp 46LE 925 (NR7)- 14,3%

4. Thomson 46 FS 646 (NR2)- 13,4%

5. JVC 46 S 90 (NR8)- 10,3%

6. Toshiba 46 WL 768 (NR1)- 10,1%

7. Panasonic 46VT20 (NR6) - 7,9%

8. Sony 46HX800 (NR4) - 3,2 %

 

Zwracam uwagę,że próbka 1500 osób to fani Hi-Tech !

LCD Philips zdecydowanie wygrał.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Test niemiarodajny.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

" Test niemiarodajny "

 

Sytuacja na forach jest taka:

Spamerzy opłacani przez Panasa od lat robią PR.

Tymczasem plazmy są bardzo przeciętne i niczym nie imponują.

Pisanie, że plazmy nie smużą jest po prostu oszustwem.

Pisanie o czerni j.w.

Wypalanie jest nadal nierozwiązanym mankamentem tej technologii.

Podobnie z bielą, której po prostu brak.

W mocno doświetlonym pomieszczeniu nieistnieją.

Są tanie: 63" 3D PDP Sama kosztuje (ok. 10k) tyle samo co 46" Philipsa.

 

Pisanie o fenomenalnym kolorze to mit obalony wprost przez "ślepy test".

I dlatego plazmy to marginalny 5 % udział w rynku.

Experci są od lat na sznurku w/w producenta.

Ja w ciemno obstawiam wyniki testów porównawczych.

Zawsze wygrywa PANAS.

A w sprzedaży ZIMA.

Przypomnę, że w teście był najwyższy model Panasa VT.

 

LCD robi ciągłe postępy.

Top to Philips 46" 9705 EISA.

SAMSUNG seria 9000 i 8000.

LG 9500.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie jestem obiektywny bo mam plazmę...

ale jak oglądam u kogoś elcedeka -

to dopiero takie po 8 - 10 tysięcy jakoś dają radę...

wszystko kwestia kasy...

 

a plazma za 4 - 5 klocków - czyli połowę taniej

naprawdę do Kina domowego -

---a taki tu jest dział---

- nadaje się znakomicie...

 

kwestia kasy - jak zawsze...

 

i za 3 miechy kupuje następną plazmę...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Mój Lankasterze... Ryka... Ryki już nie ma...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja stoję na stanowisku że plazmami się NIE warto interesować. Janunio powyżej w kapitalny sposób wyłożył kwintesencję dlaczego.

 

Miałem okazję oglądać w akcji TV laserowy Mitsubishi. To jest dopiero odjazd! Między nim a najlepszą choćby plazmą jest przepaść większa niż między współczesnym dobrym LCD a niegdysiejszym Rubinem 710p (choć ta ostatnia jest ogromna).

 

Czy laser ma przyszłość - to temat na odrębną rozmowę. Podobno OLED czy TMOS są w produkcji znacznie prostsze, a efekt porównywalny i to do nich należy przyszłość.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wypalanie jest nadal nierozwiązanym mankamentem tej technologii.

Podobnie z bielą, której po prostu brak.

...

Przypomnę, że w teście był najwyższy model Panasa VT.

wszystko może być problemem jeśli się robi z igły widły

wypalenie jest możliwe ale mało prawdopodobne, powidoki to norma ale tego się praktycznie nie widzi z normalnej odległości, poza tym to nie to samo co wypalenia... najgorszy w plazmach jest sam wkurzający fakt, że istnieje jakieś lekkie ryzyko i trzeba się nieco kontrolować albo kontrolować dzieci czy nie oglądały jednego kanału przez kilka dni z rzędu itp historie

z bielą wyolbrzymiasz, mam w domu plazmę i LCD, szczerze mi obojętne na którym tv bym oglądał Małysza :)

 

słowo "test" w odniesieniu do tego czegoś to nadużycie, większość wie o co chodzi

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja słyszałem że OLED 42', a nie 42' 3D.

 

Myślisz że wejdzie on do takiego "zaścianka" technologicznego(W porównaniu np. do Azji-Japonia-Korea) jakim jest Europa i że będzie w cenie poniżej 10k zł. Żebyś się nie zdziwił.. ;)

 

Ps. Generalnie w stosunku do jakości/ceny nie ma konkurencji dla Plazm, natomiast wiadomo że są też świetne LCD, tyle że droższe niż Plazmy(Philips,JVC, Sony), bo na tych markach bym się skupiał.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

'Muzyka używana jest do kształtowania ludzkiego umysłu; może być mocna jak narkotyk, lecz o wiele niebezpieczniejsza, gdyż nikt nie traktuje poważnie manipulowania poprzez muzykę."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja bym na testy pewnych stron internetowych b. sceptycznie patrzył (obojętny wynik).

Udowadniają, co mają udowodnić.

 

Gwarantuję że przy tej "metodologii" dość ciekawe wyniki przy przynióśl następujący test:

- wystawiany 8szt. Philips 46 PFL 9705

- 8miu użytkowników ustawia je "pod siebie"

- oklejamy TV i robimy głosowanie.

 

Ps - dość ciekawą obserwacje poczynił naoczny świadek, który stwierdził że pewne fragmenty dem podobały mu się na co chwile innym, testowanym TV.

 

-------------------

Mnie bardzo ciekawi finał tego testu:

"Obalamy mity - Plazma vs LCD - 50vs100vs200vs600Hz", bo z założenia jest bzdurny.

50Hz LCD i 600Hz PDP to nie jest żaden "poprawiacz obrazu" ale standard pracy urządzenia.

100Hz/200Hz LCD to już "poprawiacze" w akcji.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jakiś miesiąc temu wpadłem do eurortv

i stała plazma panasa 50" za 3500 tys w promocji nie pamiętam modelu ale jak sprawdzałem wcześniej to jakiś nowy z wiosny

moim zdaniem obraz jest świetny nie agresywny naturalny jedyne co miał małą wadę tzn na szybko przesuwających się krawędziach obiektów lekkie linie się rysowały

a tak moim zdaniem malina obraz analogowy barwy naturalne nie męczące ostre wykręcone ,,

obecnie tylko takie coś by mnie interesowało świetna plazma panasa jak dla mnie

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Focal + Naim

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

" Test niemiarodajny "

 

Sytuacja na forach jest taka:

Spamerzy opłacani przez Panasa od lat robią PR.

Tymczasem plazmy są bardzo przeciętne i niczym nie imponują.

Pisanie, że plazmy nie smużą jest po prostu oszustwem.

Pisanie o czerni j.w.

Wypalanie jest nadal nierozwiązanym mankamentem tej technologii.

Podobnie z bielą, której po prostu brak.

W mocno doświetlonym pomieszczeniu nieistnieją.

Są tanie: 63" 3D PDP Sama kosztuje (ok. 10k) tyle samo co 46" Philipsa.

 

Pisanie o fenomenalnym kolorze to mit obalony wprost przez "ślepy test".

I dlatego plazmy to marginalny 5 % udział w rynku.

Experci są od lat na sznurku w/w producenta.

Ja w ciemno obstawiam wyniki testów porównawczych.

Zawsze wygrywa PANAS.

A w sprzedaży ZIMA.

Przypomnę, że w teście był najwyższy model Panasa VT.

 

LCD robi ciągłe postępy.

Top to Philips 46" 9705 EISA.

SAMSUNG seria 9000 i 8000.

LG 9500.

Z całym szacunkiem ale widać że nie bardzo wiesz jak powinien wyglądać obraz telewizyjny, a powinien wyglądać tak samo jak my ludzie widzą otaczający świat.

Twierdzisz że LCD jest super, ale gdybym ja swoimi oczami widział świat podobnie jak wyświetla to LCD to nic tylko się powiesić.

Czy Wy fani LCD-ów nie widzicie że obraz jest sztuczny?

 

Myślisz że wejdzie on do takiego "zaścianka" technologicznego(W porównaniu np. do Azji-Japonia-Korea) jakim jest Europa i że będzie w cenie poniżej 10k zł. Żebyś się nie zdziwił.. ;)

 

 

Ja nic nie mówiłem o cenach, wyjaśniłem tylko że Samsung chce (ponoć) wypuścić na swięta 42' OLED, a nie jak kolega wyżej pisał OLED 42' 3D.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z całym szacunkiem ale widać że nie bardzo wiesz jak powinien wyglądać obraz telewizyjny, a powinien wyglądać tak samo jak my ludzie widzą otaczający świat.

Twierdzisz że LCD jest super, ale gdybym ja swoimi oczami widział świat podobnie jak wyświetla to LCD to nic tylko się powiesić.

Czy Wy fani LCD-ów nie widzicie że obraz jest sztuczny?

Na rozregulowanym LCD jest sztuczny (włączone filtry przesycające kolory itp.), ale na plazmie też jest sztuczny ... tylko w inny sposób (problem NIENATURALNEGO rozświetlania małych jasnych elementów na ciemnym tle).

 

Kategoryczne stwierdzenie, że obraz na LCD jest sztuczny to bujda. Monitory broadcastowe jak EIZO CG232W mające na celu wyświetlać po prostu nieprzekłamaną prawdę to LCD.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To i ja się wtrącę, tak na poziomie co poniektórych dyskutantów.

Jak chcecie oglądąc figury woskowe zamiast ludzkich twarzy - kupujcie LCD.

Jak lubicie granatową czerń - j.w.

Jak uważacie, że trawa jest w rzeczywistości fosforyzująco zielona - j.w.

Jak preferujcie obraz w trybie "dynamicznym" z podciągniętym na maxa kontrastem i ostrością - LCD rules, nawet w penłnym słońcu będzie świecił.

 

A tak w ogóle, to ci co piszą na forum że LCD jest świetne to wynajęci spamerzy Philipsa i Samsunga i nie warto ich słuchać.

 

Sorry, ale poziom wpisu parę pięter wyżej w takim właśnie tonie zupełnie mnie rozwalił. Jeszcze tylko mi zabrakło czegoś o socjotechnice nienawiści.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moim zdaniem obraz jest świetny nie agresywny naturalny jedyne co miał małą wadę tzn na szybko przesuwających się krawędziach obiektów lekkie linie się rysowały

a tak moim zdaniem malina obraz analogowy barwy naturalne nie męczące ostre wykręcone ,,

Wykręcone, nienaturalne barwy na LCD które widzimy na marketowych półkach można wyłączyć i uzyskać nieprzesycony obraz.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na rozregulowanym LCD jest sztuczny (włączone filtry przesycające kolory itp.), ale na plazmie też jest sztuczny ... tylko w inny sposób (problem NIENATURALNEGO rozświetlania małych jasnych elementów na ciemnym tle).

 

Kyle, a Ty dalej z tym rozświetleniem. Już raz prosiłem, żebyś wskazał choć jedną scenę filmową, gdzie byłoby to widoczne, ale nie potrafiłeś.

Naczytasz się i potem głosisz teorie, mające z rzeczywistością tyle wspólnego co nic. To zobaczysz a w zasadzie zmierzysz tylko na planszach testowych, w warunkach jasności ustawionej na maksa. W filmach, w scenach mieszanych, przy normlanych ustawieniach tego nie widać. Kropka.

W kinie też widzisz te rozbłyski? Nie? No właśnie - a tam masz jeszcze większą różnicę w jasności pełny ekran vs np. 5% ekranu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kyle, a Ty dalej z tym rozświetleniem. Już raz prosiłem, żebyś wskazał choć jedną scenę filmową, gdzie byłoby to widoczne, ale nie potrafiłeś.

Naczytasz się i potem głosisz teorie, mające z rzeczywistością tyle wspólnego co nic. To zobaczysz a w zasadzie zmierzysz tylko na planszach testowych, w warunkach jasności ustawionej na maksa. W filmach, w scenach mieszanych, przy normlanych ustawieniach tego nie widać. Kropka.

W kinie też widzisz te rozbłyski? Nie? No właśnie - a tam masz jeszcze większą różnicę w jasności pełny ekran vs np. 5% ekranu.

Widać w każdej ciemnej scenie filmowej np. z jakimiś światłami - jednak jak nie miałeś obok punktu odniesienia (LCD z wyłączonymi kontrastami dynamicznymi czy innymi efektami) to nic dziwnego ze do tej pory tego nie dostrzegłeś.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na rozregulowanym LCD jest sztuczny (włączone filtry przesycające kolory itp.), ale na plazmie też jest sztuczny ... tylko w inny sposób (problem NIENATURALNEGO rozświetlania małych jasnych elementów na ciemnym tle).

 

Kategoryczne stwierdzenie, że obraz na LCD jest sztuczny to bujda. Monitory broadcastowe jak EIZO CG232W mające na celu wyświetlać po prostu nieprzekłamaną prawdę to LCD.

HAHAHAHAHAHAHA, kumpel sobie kupił Philipsa 40PFL9704, pobawiłem się pilotem i za jasną cholerę nie mogłem ustawić takiego obrazu jak na plaźmie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

HAHAHAHAHAHAHA, kumpel sobie kupił Philipsa 40PFL9704, pobawiłem się pilotem i za jasną cholerę nie mogłem ustawić takiego obrazu jak na plaźmie.

No fajnie ... tylko co ma to wspólnego w związku z moim postem? Przypomnę że Ja mówiłem o przesyconym obrazie i że można owe przesycenie usunąć. Chcesz powiedzieć że nie potrafiłeś usunąć przesycenia?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widać w każdej ciemnej scenie filmowej np. z jakimiś światłami - jednak jak nie miałeś obok punktu odniesienia (LCD z wyłączonymi kontrastami dynamicznymi czy innymi efektami) to nic dziwnego ze do tej pory tego nie dostrzegłeś.

 

Nie, nie widać w żadnej scenie. Mam dwie plazmy i po prostu to nie występuje, już napisałem dlaczego, wyjdzie tylko na pomiarach w warunkach plansz testowych.

Nawet jak sobie staniejsz w MM i patrzysz na LCD/Plazma jeden obok drugich też tego nie widać. Podobnie jak w kinie. Jak widzisz jakieś rozbłyski, to może to są jakieś refleksy np. od ramki okularów? Sorry, ale jak czytam takie teoretyczne ględzenie, to szlag mnie trafia. Przecież idąc tym tropem to każdy posiadacz projektora powinien u siebie widać mega-rozbłyski. A nikt nie widzi. A Ty im będziesz tłumaczył ze swadą Smerfa Mądrali, że nie widzą, bo obok nie stoi LCD.

Ludzieeee...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No fajnie ... tylko co ma to wspólnego w związku z moim postem? Przypomnę że Ja mówiłem o przesyconym obrazie i że można owe przesycenie usunąć. Chcesz powiedzieć że nie potrafiłeś usunąć przesycenia?

cyt."Kategoryczne stwierdzenie, że obraz na LCD jest sztuczny to bujda.

 

HAHAHA, otóż nie.

 

Nie, nie widać w żadnej scenie. Mam dwie plazmy i po prostu to nie występuje, już napisałem dlaczego, wyjdzie tylko na pomiarach w warunkach plansz testowych.

Nawet jak sobie staniejsz w MM i patrzysz na LCD/Plazma jeden obok drugich też tego nie widać. Podobnie jak w kinie. Jak widzisz jakieś rozbłyski, to może to są jakieś refleksy np. od ramki okularów? Sorry, ale jak czytam takie teoretyczne ględzenie, to szlag mnie trafia. Przecież idąc tym tropem to każdy posiadacz projektora powinien u siebie widać mega-rozbłyski. A nikt nie widzi. A Ty im będziesz tłumaczył ze swadą Smerfa Mądrali, że nie widzą, bo obok nie stoi LCD.

Ludzieeee...

Mczaj masz rację, ale się uśmiałem, ten Kyle to niezły zawodnik. :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, nie widać w żadnej scenie. Mam dwie plazmy i po prostu to nie występuje, już napisałem dlaczego, wyjdzie tylko na pomiarach w warunkach plansz testowych.

Nawet jak sobie staniejsz w MM i patrzysz na LCD/Plazma jeden obok drugich też tego nie widać. Podobnie jak w kinie. Jak widzisz jakieś rozbłyski, to może to są jakieś refleksy np. od ramki okularów? Sorry, ale jak czytam takie teoretyczne ględzenie, to szlag mnie trafia. Przecież idąc tym tropem to każdy posiadacz projektora powinien u siebie widać mega-rozbłyski. A nikt nie widzi. A Ty im będziesz tłumaczył ze swadą Smerfa Mądrali, że nie widzą, bo obok nie stoi LCD.

Ludzieeee...

A przygasania na jasnym obrazie może też na plazmie nie ma? - to widać jak na dłoni

 

ps. co do "rozbłysków na projektorze" - dla czego miałyby powstać? ... zarówno na DLP jak i LCD? ... chyba rozmawiamy o dwóch różnych rzeczach. Nie chodzi o jakieś efekty poświaty, tylko o "jaśniejsze świecenie" na ciemnym tle

 

cyt."Kategoryczne stwierdzenie, że obraz na LCD jest sztuczny to bujda.

 

HAHAHA, otóż nie.

 

 

Mczaj masz rację, ale się uśmiałem, ten Kyle to niezły zawodnik. :)

Czyli twierdzisz, że monitory graficzne wyświetlają nienaturalny i sztuczny obraz.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja naprawdę nie rozumię Waszej wojny na puste argumenty. Np na AVForums, człowiek który testuje panele niejaki David MacKenzie sam kupił plazmę tłumacząc swój wybór wten sposób:

 

"Hey everyone,

Add me to the S20 owner's club. Amazon.co.uk have the TX-P42S20 for £550 which is too much of a bargain to pass up on. I use a projector for movies, so just want a cheap and cheerful TV for gaming (Halo: Reach is out soon and I'll be damned if I'm playing it on a laggy LCD!) and funnily enough, TV.

 

When I looked at the 50" version I was delighted with the value for money; for £550 I can definitely tolerate the S20's minor flaws. I considered stepping up to the G20, but didn't feel the extra cash was worth it for the satellite tuner and more calibration options (because Panasonic did such a great job with the "True Cinema" preset mode anyway) "

 

Każdy ma inne cele, ale najbardziej mnie wkurza gamoń który mi tłumaczy że LCD za 7k PLN jest duzo lepszy niż plazma panasa którą wybrałem za 3.2k PLN. Ale wiecie co? ten LCD i tak wymaga nowszego oprogramowania bo ma bugi. Gadka bez sensu.

 

Ja w swoim wyborze uwzględniałem LCD Sony EX 500 46" który jest naprawdę niezły, ale 50" plazma panasa ma mimo wszystko lepszy obraz, jest wyraźnie tańsza i w dodatku większa. Więc...???

 

Generalnie, panowie i panie, zacznijcie myśleć. Zanim wystukacie jakieś stwierdzenie że wart 10k. PLN LCD jest za***isty, może trochę bardziej niż warta 6.5k PLN i tak za***ista plazma. Wiekszość normalnych ludzi będzie się z Was śmiać bo właśnie okazali się sprytniejsi niż chciwy producent LCD.

Takie jest moje zdanie na ten temat, oparte na wizytach w sklepach i pokojach HI-FI

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A przygasania na jasnym obrazie może też na plazmie nie ma? - to widać jak na dłoni

 

No tak to do usranej śmierci można. Mówisz do Joli a Jola cię pie..oli.

OK, wiesz lepiej co ja u siebie widzę, czego nie. Wiesz lepiej od wszystkich posiadaczy plazm co oni widzą. A dlaczego? Bo przeczytałeś w jakimś teście, że na pomiarach wychodzi spadek jasności przy całym świecącym ekranie vs biały kwadracik.

Kończę dyskusję w tym wątku, szkoda czasu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak to do usranej śmierci można. Mówisz do Joli a Jola cię pie..oli.

OK, wiesz lepiej co ja u siebie widzę, czego nie. Wiesz lepiej od wszystkich posiadaczy plazm co oni widzą. A dlaczego? Bo przeczytałeś w jakimś teście, że na pomiarach wychodzi spadek jasności przy całym świecącym ekranie vs biały kwadracik.

Kończę dyskusję w tym wątku, szkoda czasu.

Mówię o tym co widziałem porównując naocznie LCD ze stojącą obok plazmą :]

 

No pewnie że tak. (gamut)

Widzę że nie masz zielonego pojęcia o czym piszesz. Paradoksalnie im szerszy gamut tym bardziej naturalny obraz ... oczywiście obrazy wąskogamutowe na szerokogamutowym wyświetlaczu będą wyglądały tak samo jak na wąskogamutowym (chyba że ktoś jest amator i zapomni o tak podstawowej rzeczy jak profilowanie).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ta plazma w euro panasa 50calowa stała obok kilku lcd podobnej przekątnej i na niej obraz był dla mnie najbardziej naturalny

nie sądzę że wszystkie lcd były podkręcone przez obsługę lub plazma skręcona oni się tym nie bawią, stawiają na difuldzie i włączają

jak świeci tak świeci, każdy lcd obok stojący był agresywny i jak dla mnie męczący.

 

to była ta plazma i na nią obecnie choruję uważam że w cenie 3500 (była w promocji) nic ciekawszego nie ma

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Focal + Naim

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znowu wojenka plazma vs. lcd :>

Ludziska, jakby każdemu podobało się to samo świat byłby nudny ;)

Akurat mnie plazma nie kręci - to czego oczekiwałem znalazłem w Samsungu C8000, a żadnym naganiaczem Szajsungowym nie jestem :D Mam go skalibrowanego po swojemu w trybie film z wszystkim duperelami w postaci kontrastów dynamicznych itp. na off i obraz jest naturalny, niemęczący, ale ostry jak brzytwa, także na materiale SD jest świetny, co już jest trudniejszym wyzwaniem dla TV niż HD.

 

I nie porównujcie telewizorów w marketach - one chodzą w trybie dynamicznym, na dodatek każdy producent ma swoje przyzwyczajenia i takie porównanie nic nie daje, każdy TV najpierw trzeba skalibrować po swojemu, a potem można jakieś porównania czynić.....wiele TV nadal ma problemy z ruchem - smugi itd.....seria C 8000 Samsunga wolna jet kompletnie od tego problemu co też zadecydowało o wyborze w moim przypadku. Ceną się nie kierowałem, bo akurat porządne plazmy byłyby tańsze....w końcu na trybie 3 D aż tak mi nie zależało, ale też fajnie że jest.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I nie porównujcie telewizorów w marketach - one chodzą w trybie dynamicznym,

Można porównywać, ale najpierw trzeba poprosić obsługę o pilota by doprowadzić te wyświetlacze do normalności ;) (powyłączać kontrasty dynamiczne o których wspomniałeś, filtry uwydatniające kolory powodujące przesycenie barw, czy filtry usuwające szum, powodujące czasem efekt "maski" na twarzach itp.)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy nie ma ktoś z was płyty bądź programu do kalibracji plazmy lub lcd?Ewentualnie gdzie można takowy dostać.

Jedyne co można powiedzmy skalibrować bez kolorymetru/spektrofotometru to gammę na planszy testowej:

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

... albo pomagając sobie programem pixel persistence analyzer (ustawiamy gammę w programie na 2.2 i tak manipulujemy regulatorami gammy w TV by uzyskać "zlane" kwadraty z tłem).

 

Natomiast temperatury barwowej na oko nie ustawisz ... o przycięciu gamutu do ITU 709/sRGB nie wspominając.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

    Gość
    Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.


    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.