Skocz do zawartości
IGNORED

Plazmy. Czy obecnie jest jeszcze sens interesować się?


profee

Rekomendowane odpowiedzi

 

 

 

Widzę że nie masz zielonego pojęcia o czym piszesz.

Bardzo wielu ludzi się z Tobą nie zgadza i to jest fakt, czy nie pszyszło Ci do głowy że jesteś cały czas w błędzie?

Jestem też ciekawy co będziesz pisał za ileś tam lat na temat OLED, TMOS, TV LASER.

W sklepie można sobie bułkę kupić albo coś innego, ale nigdy nie porównuje się w nim telewizorów.

I jeszcze jedno: nic nie piszesz na temat projektorów. (skrobnij coś)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo wielu ludzi się z Tobą nie zgadza i to jest fakt, czy nie pszyszło Ci do głowy że jesteś cały czas w błędzie?

Każdy się (czasem) myli ... ale akurat w kwestii przestrzeni barwnych wydaje mi się mało prawdopodobne by praktycznie cały świat grafików był w błędzie ;)

 

Z resztą porównaj zdjęcie w przestrzeni sRGB wyświetlone na stojących jeden obok drugiego, skalibrowanych i oprofilowanych monitorach szerokogamutowym i wąskogamutowym - będzie wyglądało tak samo. ... co innego jeśli wyświetlisz w aplikacji bez zarządzania barwą - tylko po co robić coś co z definicji jest błędem (chyba że w celach poznawczo-badawczych).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No pewnie że tak. (gamut)

 

 

Chwila chwila jeśli monitory Eizo (LCD) pokrywają przestrzeń Adobe RGB (przeważnie od 95% do 100%) to znaczy ze ma słaby gamut ?? chyba się kolega zagalopował (nie wiem jak to wygląda na TV lcd i Plazmach) ma ktoś jakiś wykres to porównamy (fakty fakty)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chwila chwila jeśli monitory Eizo (LCD) pokrywają przestrzeń Adobe RGB (przeważnie od 95% do 100%) to znaczy ze ma słaby gamut ?? chyba się kolega zagalopował (nie wiem jak to wygląda na TV lcd i Plazmach) ma ktoś jakiś wykres to porównamy (fakty fakty)

TV LCD i plazmy muszą mieć równo ITU 709/sRGB (~72% Adobe RGB) ... taką przestrzeń mają filmy na Blu-Ray. Odtwarzacze stacjonarne blu-ray wypluwają bezmyślnie taki wąskogamutowy materiał.

 

Natomiast monitor może mieć szerszy gamut i nie będzie przesycenia jeśli odtwarzacz programowy będzie nam w locie wszystko profilował.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to dlaczego na tym "rewelacyjnym" Eizo film jest ch*jowo wyświetlany? (jak w każdym LCD)

 

A ja jutro kupuję plazmę do sypialni i mam tych co lubią LCD w tyle.

Plustek "strzałka", plazmy górą!!!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to dlaczego na tym "rewelacyjnym" Eizo film jest ch*jowo wyświetlany? (jak w każdym LCD)

 

A ja jutro kupuję plazmę do sypialni i mam tych co lubią LCD w tyle.

Plustek "strzałka", plazmy górą!!!

 

A widziałeś film na tym monitorze że się wypowiadasz (kolorystyki i jakości obrazu może pozazdrości nie jedna plazma)??

Poziom wypowiedzi mówi sam za siebie nie dość że słownictwo ograniczone to i poglądy (podaj konkrety - z doświadczenia a nie z tego co przeczytałeś) Eizo to kolega widział raczej na obrazkach w internecie.

W cenie do 3000zł na chwile obecna widze panasa z serii S20 ale pozostaje kwestia układu odpowiadającego za wypalanie czy komuś tzw szarzeje?? (jak w G z serii matryc neo??) i ile to Watów zjada? i ktoś porównywał go może z tym soniaczem (kilka postów wyżej w mojej wypowiedzi)odnośnie smużenia i czerni. I jedno co mnie martwi biel panasonica mnie nie zachwyciła czy to może tylko moje odczucie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A widziałeś film na tym monitorze że się wypowiadasz (kolorystyki i jakości obrazu może pozazdrości nie jedna plazma)??

Poziom wypowiedzi mówi sam za siebie nie dość że słownictwo ograniczone to i poglądy (podaj konkrety - z doświadczenia a nie z tego co przeczytałeś) Eizo to kolega widział raczej na obrazkach w internecie.

W cenie do 3000zł na chwile obecna widze panasa z serii S20 ale pozostaje kwestia układu odpowiadającego za wypalanie czy komuś tzw szarzeje?? (jak w G z serii matryc neo??) i ile to Watów zjada? i ktoś porównywał go może z tym soniaczem (kilka postów wyżej w mojej wypowiedzi)odnośnie smużenia i czerni. I jedno co mnie martwi biel panasonica mnie nie zachwyciła czy to może tylko moje odczucie.

 

Poziom wypowiedzi adekwatny do wypowiedzi niektórych formuowiczów.

Ja Pana nie oceniam jako człowieka, ale jeżeli Pan zaczął po mnie "jechać", to i ja sobie pozwolę: Skąd Pan wie jakie ja mam pogłądy? Dla takich cwaniaków którzy głupoty wypisują brak we mnie kultury.

Sam jesteś ograniczony jeśli pitolisz takie głupoty cyt."W cenie do 3000zł na chwile obecna widze panasa z serii S20" ten model oraz wszystkie inne panasoniki mają wadę która nazywa się green ghosting, i ta wada dyskwalifikuje je, jeśli Pan tej wady i innych w LCD nie widzi - trudno.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o tym dylemacie można wieki rozmawiać , każdy zarabia swoje grosze i sam decyduje czy chce jeździć vw czy toyotą, ja potrzebowałem tv do sypialni bo mój kineskopiak już mnie drażnił i zajmował za dużo miejsca, podjechałem do sklepiku w którym mogłem się swobodnie pobawić trochę ustawieniami, bez stojącego za plecami i nadającego "moralisty" sklepowego, i wybrałem plazmę szajsunga PS42C450 600HZ z a niecałe 1700 zeta, to moja 2ga plazma bo w salonie stoi panas, i naprawdę nie widziałem sensu płacić x razy tyle za wynalazki, które póki co nie są warte swojej ceny, telewizorek ma ładny design, wisi sobie na ścianie, ma mnóstwo ustawień obrazu i dżwięku i usb dzięki czemu nie muszę już lapka podłączać do oglądnięcia jakiegoś filmiku, obraz ogólnie jest porównywalny do panasa,design nawet ciut nowocześniejszy - ale co kto woli, do cyfry nie potrzebuję absolutnie nawet HD telewizora, z odległości 4 metrów te technologie są takie same, a jak jest sygnał HD z jakiego programu to i tak widać różnicę in plus, a w sypialni mam ustawienia zrobione na eco pobór prądu 90 do 110W, za jakiś czas podłączy się jakąś mikrowieżę i będzie git. Przyznam, że jestem raczej pragmatykiem i podstawą są moje rzeczywiste potrzeby a nie usilne wmawianie komuś co jest lepsze ja nie uważam żeby różnice w tv plazma czy lcd były na tyle duże żeby usprawiedliwić nieraz kolosalne różnice w cenach, a obraz dla mnie jest bardziej naturalny i miły dla oka w plazmach. Za jakieś 5 lat pewnie i tak wszystko powymieniam, może stanie się powszechne, że tv z pełnym internetem będą już jak komputery na pilota z jakąś klawiaturką przy kanapie.

Życzę miłego oglądania - na wszelkich plazmolcdoled odbiornikach, a tego szajsunga szczerze polecam, no w każdym bądź razie do sypialni /nie próbowałem jak się sprawuje w ostro oświetlonych pomieszczeniach/, bo pomimo "krzykania" mojej połowicy że za duży do sypialni, to przyjemnie jest się "rozwalić" przed większym ekranem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jedno jest pewne, przeciwnicy jednej z tych dwóch technologii najczęściej wyolbrzymiają wady tej drugiej technologii ;)

dla przeciętnego Kowalskiego dobry obraz będzie na każdym nowym tv

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jedno jest pewne, przeciwnicy jednej z tych dwóch technologii najczęściej wyolbrzymiają wady tej drugiej technologii ;)

dla przeciętnego Kowalskiego dobry obraz będzie na każdym nowym tv

Wiesz ale ja nie wypowiadam się z poziomu przeciętnego kowalskiego.

Przeciętnemu zjadaczowi chleba wystarczy aby coś tam wyświetlało się na ekranie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz ale ja nie wypowiadam się z poziomu przeciętnego kowalskiego.

Przeciętnemu zjadaczowi chleba wystarczy aby coś tam wyświetlało się na ekranie.

[/quot

I w tym wlasnie kontekscie,gdzie liczy sie bezkompromisowa jakosc ja rowniez wybralem plazme a jej partnerem jest odtwarzacz,ktory wycisnie z TV ostatnie soki,wierzcie mi i jak narazie zaden - powtarzam - zaden LCD-ek mojej plazmie nie dorownal.Fakt-jest porzadnie skalibrowana,ale naprawde do dzisiaj na zadnym LCD-eku nie zawiesilem dluzej wzroku,a chodze i ogladam - z czystej ciekawosci(paru znajomych filmolubow tez mam - a chlopaki forsiaste i raczej w kierunku jakosci dryfuja,wiec nie tylko salony odwiedzam) i...nic.

A na marginesie dodam, ze jako zwyklemu zjadaczowi chleba i czlowiekowi,ktory zadnej technologii nie preferuje, jest mi wsio ryba czy bede na LCD czy plazmie ogladal - byleby jakosc siegala granic mozliwosci no i...mam plazme.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zależy od warunków, ktoś kto kupuje LCD za 5 tys. do kablówki albo DVD ten delikatnie mówiąc wtopił trochę $, bo mógł mieć to samo za 1700zł z plazmy

ale do oglądania HD już warto się zastanowić, co preferujemy... bo ostrość jest wyraźnie lepsza na LCD, obraz robi też większe wrażenie, plazmy mają lepszą płynność bez ulepszaczy i ogólnie obraz sprawia bardziej stonowane, naturalniejsze wrażenie, ale kosztem właśnie tego efektu "wow" znanego z LCD

na razie wciąż dużo lepszą relację jakości do ceny, zwłaszcza w tańszym segmencie mają plazmy, ale w LCD poprawa z każdą serią jest znacząca a plazmy niestety trochę stanęły w miejscu technologicznie

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poziom wypowiedzi adekwatny do wypowiedzi niektórych formuowiczów.

Ja Pana nie oceniam jako człowieka, ale jeżeli Pan zaczął po mnie "jechać", to i ja sobie pozwolę: Skąd Pan wie jakie ja mam pogłądy? Dla takich cwaniaków którzy głupoty wypisują brak we mnie kultury.

Sam jesteś ograniczony jeśli pitolisz takie głupoty cyt."W cenie do 3000zł na chwile obecna widze panasa z serii S20" ten model oraz wszystkie inne panasoniki mają wadę która nazywa się green ghosting, i ta wada dyskwalifikuje je, jeśli Pan tej wady i innych w LCD nie widzi - trudno.

 

Widze wady ale tylko tego z czym mam doświadczenie (dlatego pytam o tego panasonica - widziałem jak wyglądał obraz przed i po kalibracji ale na nowym - więc mam mało informacji o jego użytkowaniu w czasie i traceniu własności obrazu -dlatego pytam) i nie obrażam innych za poglądy, ale jeśli widzę że ktoś obraża innych użytkowników (twoje na D.. itp) w sposób podwórkowy i nie podaje konkretów, i pisząc o co mu ślina na język poniesie, to trudno nie zareagować. Po czym wnioskujesz że jestem ograniczony?(obowiązkami i kobietą owszem ;) ) to że przypadł mi do gustu obraz tego TV (w tej cenie z tego co widziałem "na własne oczy" nic lepszego nie widziałem-prosiłem o kilka modeli wartych zainteresowania do porównania)? czy po tym że nie jestem zwolennikiem ani jednej technologi?A może mam przyjąć że obraz generowany przez plazmę jest najlepszy i basta (przy okazji poprosić aby w firmie wywalili wszystkie LCD LaCie i EIZO oraz wrócili do starych CRT? lub kupić plazmy), brnąć w zaparte/uparcie?, sam nie wiem czy wybiorę LCD czy Plazme (nie mam czasu aby biegać po sklepach i testować wszystkie - kilka wartych uwagi i wybiore lepszy ....... dla mnie).

Odchodzimy od watku więc przestaje biadolić czekam na konkrety (Przepraszam za offtopic)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Domowy teścik

1. Plazma samsung PS50C680

2. LCD PHILIPS 32PFL9632D (model bodajże 2006/2007)

3. kilka dni gościł brata LED sharp 46LE810

 

TV praktycznie na fabrycznych ustawieniach z małymi korektami.

 

Cyfra + podzielona na 3 kompy w każdym zamontowana SkyStar2. Okna na wschód więc od godz 10 półmrok w pokoju. Obraz SD najlepszy w samsungu (wszystkie polepszacze w każdym TV były wyłączone).

Najbardziej naturalny kolor na samsungu potem phil,a najostrzejszy obraz na Sharpie. Płynność we wszystkich podobna, choć wydaje mi się, że obraz na ledzie i lcd był troszkę opóżniony w stosunku do plazmy.

Porównanie sygnału HD z Vectry na wszystkich TV po prostu bajka. Polepszacze sharpa w sygnale SD dawały nieprzyjemny obraz maski na twarzach. Dużo lepiej wg mnie działają polepszacze w Philu choć na co dzień są wyłączone i on mi służy przede wszystkim jako monitor do kompa od 1,5 roku. Na tą chwile jeśli miałbym wybierać to typy w kolejności do:

-kompa -net- sharp, phil, samsung( tylko pozycja 3 z obawy przed wypalaniem) taka sama kolejność jeśli miałbym nasłoneczniony pokój

- do sygnału SD i filmów DVD w moich warunkach samsung,philips,sharp

- do HD nie mam jednoznacznego nr 1 ponieważ i naturalność Plazmy i lukrowatość (pomimo zdjętych kolorów) pozostałych 2 telewizorów bardzo mi odpowiadała.

- Najlepszy dżwięk Phil,Sharp, Samsung

- medialność bezapelacyjnie samsung miły dodatek 3D, Awatar DVD czy RIP BR Starcie Tytanów, to może nie uczta, ale smoczny deser w konwersji 2D->3D choć zdrowo meczący wzrok po 2 godzinnym seansie.

Gra na PC X-Men Origins: Wolverine najlepiej wymiatała na sharpie

Stary X-box najlepiej na "samie" Forza powróciła.

To tyle .pozdrawiam MW

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zależy od warunków, ktoś kto kupuje LCD za 5 tys. do kablówki albo DVD ten delikatnie mówiąc wtopił trochę $, bo mógł mieć to samo za 1700zł z plazmy

ale do oglądania HD już warto się zastanowić, co preferujemy... bo ostrość jest wyraźnie lepsza na LCD, obraz robi też większe wrażenie, plazmy mają lepszą płynność bez ulepszaczy i ogólnie obraz sprawia bardziej stonowane, naturalniejsze wrażenie, ale kosztem właśnie tego efektu "wow" znanego z LCD

 

A teraz napiszę dlaczego będę bronił plazmy do upadłego, ano dlatego że nie ma tego "wow", jest naturalnie i tyle.

Lcd może się w pierwszej chwili podobać bo właśnie jest efekt "wow", ale po czasie efekt ten jest męczący, nie mówiąc już o tym że jest nienaturalny.

 

cyt." ale jeśli widzę że ktoś obraża innych użytkowników (twoje na D.. itp) w sposób podwórkowy i nie podaje konkretów, i pisząc o co mu ślina na język poniesie, to trudno nie zareagować."

 

Wiesz, lepiej się nie wtrącać gdzie dwóch rozmawia, bo niekiedy można w uszy dostać - takie mam doświadczenia życiowe.

 

to że przypadł mi do gustu obraz tego TV (w tej cenie z tego co widziałem "na własne oczy" nic lepszego nie widziałem-prosiłem o kilka modeli wartych zainteresowania do porównania)? czy po tym że nie jestem zwolennikiem ani jednej technologi?A może mam przyjąć że obraz generowany przez plazmę jest najlepszy i basta (przy okazji poprosić aby w firmie wywalili wszystkie LCD LaCie i EIZO oraz wrócili do starych CRT? lub kupić plazmy), brnąć w zaparte/uparcie?, sam nie wiem czy wybiorę LCD czy Plazme (nie mam czasu aby biegać po sklepach i testować wszystkie - kilka wartych uwagi i wybiore lepszy ....... dla mnie).

 

Tak, najlepszy i basta. co ja mówię (choć nie widziałem) chyba TV Laser jest najlepszy.

Gdyby obraz na Lcd nie byłby sztuczny kupiłbym sobie takiego, gdyby Panasonic nie miał "zielonych duchów" również bym kupił, a na chwilę obecną LG.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z perspektywy czasu wiem, ze popelnilem blad. Majac nadzieje, ze sa jeszcze gdzies w magazynach chcialem kupic dodatkowe 1-2 sztuki, ale okazalo sie ze pioneer pdp-5020fd jest jeszcze czasem dostepny, ale przedziwnie, jest dzisiaj znacznie drozszym ekranem, od cen sprzed 1-2 lat. Nie zamienilbym jeszcze na zaden LCD.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z perspektywy czasu wiem, ze popelnilem blad. Majac nadzieje, ze sa jeszcze gdzies w magazynach chcialem kupic dodatkowe 1-2 sztuki, ale okazalo sie ze pioneer pdp-5020fd jest jeszcze czasem dostepny, ale przedziwnie, jest dzisiaj znacznie drozszym ekranem, od cen sprzed 1-2 lat. Nie zamienilbym jeszcze na zaden LCD.

A co bys powiedzial na Kuro 5090H? - przekonal mnie o wyzszosci plazm nad LCD bezpowrotnie.Pozdrawiam Plazmowcow.

P.S.

witek_z -"strzalka"

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Nie ma złych LCD-eków, są tylko źle wyregulowane" - takie motto Kyle powinien dodać jako myśl przewodnią w swoim profilu.

A ja odpowiadam tak - jak kolumna jest słaba, to nie pomoże korektor graficzny w torze (o, jaki rym mi wyszedł), na którym trochę zdejmiemy wyższego basu, trochę dodamy niskiego itd. Dźwięk dalej będzie słaby i nie pomogą sztuczki z suwakami.

Jak panel przy obrazie ruchomym oferuje rozdzielczość max 600 pikseli (w plazmach zmierzone 1000), to nie pomoże wyłączanie różnych bajerów, bo to są ograniczenia, powiedzmy, wrodzone. Więc twarz w ruchu straci na moment swą strukturę przyjmując woskową maskę, bo musi stracić z uwagi na to ograniczenie. Tak samo z granatową i nierówną czernią w ciemnym pomieszczeniu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Nie ma złych LCD-eków, są tylko źle wyregulowane" - takie motto Kyle powinien dodać jako myśl przewodnią w swoim profilu.

Nie twierdzę że "nie ma złych LCD", za to Ty (tak samo jak witek_z) twierdzisz że każdy LCD jest zły.

 

Co do "granatowej czerni" - widziałem ją tylko na jakimś monitorze na TN i najniższej klasy ~26" TV , na przyzwoitych LCD na PVA nic takiego nie zaobserwowałem.

 

Twierdząc że na LCD czerń jest granatowa to tak jak byś twierdził że na plazmie czerń jest zielona.

 

Albo wymieniajac LCD na plazme...

Niedawno widziałem plazmę z nieco przesyconym obrazem (a'la bajkowy) - tak więc to może nie pomóc :]

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że nadal nadajecie :D :D :D

Jakieś granatowe czernie i inne takie ;D, ale o co chodzi ? :D - przychodzą do mnie forsiaści znajomi i wymieniają plazmy na mojego LED-a :))))

Pozdrawiam LCD-owców :)))))

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) - i nie ma nic idealnego, poczytajcie sobie ten wątek od dechy do dechy, wypalenia, zielone kropki, płynność ruchu, buczenia i inne takie, do tego dochodzi ogromny pobór prądu i niższa trwałość plazm w stosunku do LCD.....i LCD i plazmy mają swoje zalety i wady i nie ma o co kruszyć kopii na siłę udowadniając przewagę jednej opcji nad drugą.....

 

 

Na koniec dodam, że na Samsungu C8000 po kalibracji uzyskuję bardzo naturalny, niemęczący obraz, nie ma mowy o woskowych twarzach, problemach z ruchem, jakimiś odjechanymi kolorami rodem z kreskówek i innych przypadłościach, jedyną wadą jaką zauważyłem jest niecałkowicie równomierne podświetlenie, które można zauważyć przypatrując się na maksa na ciemnych scenach, co nie spędza mi snu z powiek, bo całościowo obraz prezentuje bardzo wysoką jakość.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zyzio, powyższe moje wpisy, przyznaję, z premedytacją złośliwe i przerysowane. Ale taki ton dyskusji nadał jeden z LCD-owych krzyżowców nazywając zwolenników plazm płatnymi spamerami panasa. Nie lubię takich pis-owskich zagrywek.

Albo jak ktoś się przyczepi jak rzep psiego ogona do jakiegoś teoretycznego problemu wyczytanego w testach i na tej podstawie buduje swą negatywną opinię o calej plazmowej technologii, choć założę się, że nie dane mu było obejrzeć w dobrych warunkach w przyciemnionym pokoju dobrze nagranego filmu BR na dobrej plaźmie - tak na spokojnie, od początku do końca. Zobaczyłby wtedy obraz zarówno bardzo ostry jak i całkowicie naturalny, bez żadnych sztucznych zabiegów. Bez żadnego rozświetlania i innych rewelacji z netu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

=> maczaj

Ale taka sama sytuacja jest z drugiej strony - jeden woli brunetki drugi blondynki ;))

Najlepszy jest oczywiście plustek, który nie wypowiada się z punktu widzenia przeciętnego Kowalskiego, bo jak zwykle uważa się za kogoś lepszego brylując w towarzystwie forsiastych znajomych :D Biedaczek na emigracji w Nemczech jest tak sponiewierany będąc obywatelem drugiej kategorii, że na tym forum musi się na każdym kroku dowartościować ;)

Ehh, jaki ze mnie złośliwiec paskudny :))))

A morał z tego wszystkiego jest taki, że nie ma sensu nawzajem na siłę nakłaniać się do jedynie słusznej drogi, bo takiej nie ma po prostu :)))

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie twierdzę że "nie ma złych LCD", za to Ty (tak samo jak witek_z) twierdzisz że każdy LCD jest zły.

 

 

Wiesz, green ghosting doprowadza mnie do szału, pomyślałem a może kupić LCD-ka, no i usłyszałem o PHILIPS-ie 9704.

Poczytałem trochę na hdtv.com.pl pisali że rewelacja, pisali że tak dobry jak KURO, zadzwoniłem do kilku sklepów czy mają, w jednym mieli, pojechałem z gotówą w kieszeni i językiem na wierzchu. (mocno się napaliłem)

Wchodze do sklepu oglądam i... zonk, ci recenzenci na hdtv mają chyba "pranie powieszone na strychu".

 

=> maczaj

Ale taka sama sytuacja jest z drugiej strony - jeden woli brunetki drugi blondynki ;))

Najlepszy jest oczywiście plustek, który nie wypowiada się z punktu widzenia przeciętnego Kowalskiego, bo jak zwykle uważa się za kogoś lepszego brylując w towarzystwie forsiastych znajomych :D Biedaczek na emigracji w Nemczech jest tak sponiewierany będąc obywatelem drugiej kategorii, że na tym forum musi się na każdym kroku dowartościować ;)

Ehh, jaki ze mnie złośliwiec paskudny :))))

A morał z tego wszystkiego jest taki, że nie ma sensu nawzajem na siłę nakłaniać się do jedynie słusznej drogi, bo takiej nie ma po prostu :)))

Plustek to w dechę facet :D i wara od niego ;) :) :D

Zastanawiam się czy my ludzie widzimy tak samo? no bo jeśli słyszymy różnie to może też różnie widzimy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co bys powiedzial na Kuro 5090H? - przekonal mnie o wyzszosci plazm nad LCD bezpowrotnie.Pozdrawiam Plazmowcow.

P.S.

witek_z -"strzalka"

Podejrzewam, ze wspomniany przez ciebie model jest europejskim odpowiednikiem 5020, lub podobnego modelu. 5020 odnosi sie do produktu z USA.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że nadal nadajecie :D :D :D

Jakieś granatowe czernie i inne takie ;D, ale o co chodzi ? :D - przychodzą do mnie forsiaści znajomi i wymieniają plazmy na mojego LED-a :))))

Pozdrawiam LCD-owców :)))))

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) - i nie ma nic idealnego, poczytajcie sobie ten wątek od dechy do dechy, wypalenia, zielone kropki, płynność ruchu, buczenia i inne takie, do tego dochodzi ogromny pobór prądu i niższa trwałość plazm w stosunku do LCD.....i LCD i plazmy mają swoje zalety i wady i nie ma o co kruszyć kopii na siłę udowadniając przewagę jednej opcji nad drugą.....

 

 

Powielasz obiegowe (czytaj nieprawdziwe) opinie. Mam Kuro (101 Signature) prawie 2 lata, chodzi po kilka godzin dziennie. Nie ma zadnych kropek, wypalen, plynnosc ruchu jest b. dobra, buczenie owszem jest ale z normalnej odleglosci ogladania nieslyszalne. Ogromny pobor pradu? Bzdura absolutna, place tyle samo co kiedys, jesli sa roznice to 'groszowe'. Wg mnie to dobra plazma w dalszym ciagu jest lepsza od dobrego LCD.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

    Gość
    Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.


    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.