Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  202 członków

McIntosh Klub
IGNORED

McIntosh Club


Marek B.

Rekomendowane odpowiedzi

Urządzenia Maca zawsze mi się podobały i pewnie gdybym wygrał 6-kę w lotka to pierwsze co bym zrobił to zakupiłbym sobie parę klocków z zielonym logo, ale nie wiem czy kupiłbym tak drogi tuner za parenaście kzł tym bardziej że przecież wróży się nam za kilka lat koniec radiofonii analogowej a w opisie tego tunera nie znalazłem informacji, że producent przewidział możliwość upgreadu do nowych standardów i tak się zastanawiam czy w USA radiofonia analogowa ma się tak dobrze i ma przed sobą taką świetlaną przyszłość że producent wypuścił nowy tuner FM (pomijam kwestię ceny, która zapewne za wielką wodą jest o wiele niższa niż u nas)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Polsce 99% stacji nadaje skompresowany shit i tak czułe i dobre urządzenie to w Naszych warunkach poprostu przerost formy nad treścią.

Fakt, ale ten przerost czasem potrafi sprawić niezłą frajdę. Ja np. rzeczywiście często radia nie słucham, ale jakiś tam tuner przecież mam. Nie będzie grać i wyglądać piękniej wzmacniacz, odtwarzacz i tuner Maca, stojące obok siebie? Nawet jeżeli obiektywnie podchodząc jakościowo tunerek nic nie poprawi to dusza się trochę uraduje :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Paweł Skurzewski

(Konto usunięte)

Fakt, ale ten przerost czasem potrafi sprawić niezłą frajdę. Ja np. rzeczywiście często radia nie słucham, ale jakiś tam tuner przecież mam. Nie będzie grać i wyglądać piękniej wzmacniacz, odtwarzacz i tuner Maca, stojące obok siebie? Nawet jeżeli obiektywnie podchodząc jakościowo tunerek nic nie poprawi to dusza się trochę uraduje :)

 

A to z pewnością:)Przerobiłem parę Maców i choć od dawna gram na czymś innym to Macowej choinki jakoś mi brak-piękne urządzenia!

P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawostka

 

McINTOSH & JOHN VARVATOS

 

Hi-endowy sprzęt audio legendarnej amerykańskiej marki pojawi się w butikach znanego projektanta odzieży męskiej. McIntosh nie wierzy audiofilom?

 

W ten nietypowy sposób McIntosh Laboratory chce wyjść ze swoją dość drogą ofertą poza audiofilskie getto, gdzie szacunek dla marki zazwyczaj jest dużo wyższy niż rezerwy finansowe. Wydaje się, że klienci ekskluzywnych salonów Johna Varvatosa, specjalizującego się w modzie męskiej, to wymarzony cel dla McIntosha, za którym przemawiają: długoletnia tradycja, bardzo charakterystyczny styl oraz wyjątkowa solidność.

Na razie została podpisana umowa przewidująca dystrybucję sprzętu audio w 3 salonach amerykańskiego kreatora - w Nowym Jorku, Los Angeles i San Francisco. Można w nich będzie kupić mini-wieżę MXA-60 oraz system Soho II, zbudowany z gramofonu MT10, wzmacniacza i głośników. Oczywiście, na miejscu będą też do kupienia winyle.

Wybór Varvatosa nie był przypadkowy - projektant tworzy wizerunek swojej marki przy współpracy z wieloma znanymi postaciami show-biznesu, jest znanym miłośnikiem muzyki i zagorzałym kolekcjonerem sprzętu McIntosha. Poza tym - tam, gdzie sprzedaje swoje ciuszki, wszyscy są przyzwyczajeni do cen z kosmosu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

zastanawiam się nad zakupem McIntosh MA 6500....zastanawiam się czy to dobra inwestycja w przedziale do 8kzł?

Jeżeli zdecydowałeś się na McIntosha (odpowiada Ci takie brzmienie i taki desdign) to za 8kpln MA6500 będzie prawie jedynym dostępnym modelem. Piszę prawie, bo teoretycznie można czasem złowić jakąś dzielonkę z podobnych lat lub zdecydować się na starszy 6400 (6450) ale zdaje się, że średni by to miało sens. MA6500 to bardzo fajna integra, praktycznie ciężko cokolwiek temu wzmacniaczowi zarzucić. Podsumowując, moim zdaniem, fajny wybór i świetna inwestycja - jak kupisz egzemplarz w dobrym stanie za 8kpln to przez najbliższe lata przy ewentualnej odsprzedaży (może z czasem zapragniesz modelu o oczko czy dwa wyżej) stracisz bardzo niewiele lub wręcz wcale.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Paweł Skurzewski

(Konto usunięte)

6500 to entry level Maca,teraz tę rolę pełni 6300 o dziwo 6500,którego miałem podobał mi się bardziej niż 6900,którego też miałem:).Bezpieczny zakup ale bez fajerwerków.

P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam!!!1

zastanawiam się nad zakupem McIntosh MA 6500....zastanawiam się czy to dobra inwestycja w przedziale do 8kzł?

 

To zdecydowanie zła inwestycja-bo wzmak jest bez autoformerow.

Kup sobie 6800 l lub 6850-ostatnio był w tej cenie na audiomarkt-to wzmaki jeszcze całkowicie składane były ręcznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam pytanie do posiadaczy wzmaków McIntosh - czy delikatne brzęczenie wewnątrz obudowy ( nawet po wyłączeniu wyłącznika głównego na off) świadczy o jakiejś poważnej usterce? Jest bardzo ciche, niesłyszlane z kilkunastu cm. W moim MA 6500 jeden ze wskazników nie wskazuje 0 w przypadku wyłaczenia muzyki ( wskazówka zatrzymuje sie nieco poniżej 0.2). Czy można w warunkach domowych wyregulować wskaznik? Pytam ,bo bardzo przypadł mi dzwiek tego wzmacniacza i chciałbym, by służył mi jak najdlużej. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko szkoda, że cena się im nie podoba :)

Ja cały czas rozważam zakup integry MC, ale niestety w dalszym ciągu pieniądze mnie ograniczają.

Kolumny: Monitor Audio PL500II oraz Franco Serblin Accordo Essence ::: Wzmacniacz: VTL MB 185 Series 2 Monoblock ::: PRE: Lamm LL2.1 :: DAC: DIY by Pan Waldemar + Audiobyte Black Dragon ::: IC: Audioquest SKY DBS 72V, Van Den Hul The D-102 III XLR Głośnikowe: Transparent Audio Reference 2x4m, Coaxial: Apogee Wyde Eye + WBT Nextgen 0110Cu::: Zasilające: Shunyata Sidewinder + 4x Wireworld Aurora 7.2, Ekran: Adeo Velvet 135" Projektor:JVC X7900/RS540 4K::: Amplituner:Onkyo TX-RZ50 + NAD M25 + NAD C352 Kolumny Dolby Atmos 7.4.2: Monitor Audio PL500II (front) ,Franco Serblin Accordo Essence (boki) Focal Chorus 806(tył, sufit), Monitor Audio PLC3500II (centralny), 4x SW800V (Subwoofer)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Paweł Skurzewski

(Konto usunięte)

Witam

Mam pytanie do posiadaczy wzmaków McIntosh - czy delikatne brzęczenie wewnątrz obudowy ( nawet po wyłączeniu wyłącznika głównego na off) świadczy o jakiejś poważnej usterce? Jest bardzo ciche, niesłyszlane z kilkunastu cm. W moim MA 6500 jeden ze wskazników nie wskazuje 0 w przypadku wyłaczenia muzyki ( wskazówka zatrzymuje sie nieco poniżej 0.2). Czy można w warunkach domowych wyregulować wskaznik? Pytam ,bo bardzo przypadł mi dzwiek tego wzmacniacza i chciałbym, by służył mi jak najdlużej. Pozdrawiam

 

Obie przypadłości nie powinne mieć miejsca,szczególnie w Maku.Oddaj sprzęt do hi fi Clubu,pewnie pomogą.Nota bene w moim dawnym 6500 przepaliły się zarówki-trzy sztuki:)-wyglądało to tragicznie,dobrze że teraz montują światłowodowe panele.

P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obie przypadłości nie powinne mieć miejsca,szczególnie w Maku.Oddaj sprzęt do hi fi Clubu,pewnie pomogą.Nota bene w moim dawnym 6500 przepaliły się zarówki-trzy sztuki:)-wyglądało to tragicznie,dobrze że teraz montują światłowodowe panele.

P

Dziekuję za odpowiedz. Juz rozmawialem z HiFi Clubem i jak bede w Warszawie, to oddam do regulacji. To delikatne buczenie pochodzi od transformatora - mam nadzieje, ze da sie to naprawic. Jest to moj pierwaszy Mak i jak na razie jestem zauroczony. Zdaję sobie sprawę, że dla wielu pozostawia wiele do życzenia, ale na wyższe modele jak na razie nie mogę sobie pozwolić. Być może jak bedzie możliwość pozostawienia w rozliczeniu mojego, powoli bede piął się dalej;) Chyba pozostanę przy tej marce. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam wrażenie, że klocki Maka bardzo podobają się kobietom ;-) Macie podobne spostrzeżenia?

Prawda. Przynajmniej ja zauważyłem podobna prawidłowość.

 

 

Tylko szkoda, że cena się im nie podoba :)

Moja jakoś przełknęła. Raz, drugi, trzeci, teraz to już z górki ;)

 

 

Być może jak bedzie możliwość pozostawienia w rozliczeniu mojego, powoli bede piął się dalej;)

Moim zdaniem, zupełnie nie musisz myśleć o pozostawianiu 6500 w rozliczeniu - ten model sprzedasz bez problemów, za gotówkę.

 

 

Chyba pozostanę przy tej marce.

Całkiem normalny objaw :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja żona jak zobaczyła Maka (zamiast Denona 2000AE), stwierdziła, że wygląda jak sprzęt do fizykoterapii ;)... do wieczornego odsłuchu. Teraz słucha z przyjemnoscią.

Odnośnie sprzedaży - na razie daleki jestem od tak drastycznych kroków ;) - wolę odwiedziny w HF Club celem przeglądu. Oprócz walorów dzwiękowych, ja ten wzmak po prostu lubie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

właściwie to jest diametralna różnica w każdym aspekcie.....szczegóły, głębia, bas, powietrze między instrumentami...kompletnie inna klasa sprzętu.....polecam....pełnie szczęścia dopełniają (nowy nabytek) kabelki głośnikowe albedo air 2...skracając...gra po prostu lepiej.......jako plus lub minus....każda płyta brzmi inaczej....może przetasować płytotekę.... ale to chyba normalne!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

widzę, że znowu ja.....mam pytanko o kolumienki podstawkowe do mojego zestawu...nie żeby paradigm mi nie odpowiadał ale znając mnie za jakiś czas będzie mnie korciło do zmiany......może jakieś sugestie!!!!

Edytowane przez mztv
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość jamówię

(Konto usunięte)

widzę, że znowu ja.....mam pytanko o kolumienki podstawkowe do mojego zestawu...nie żeby paradigm mi nie odpowiadał ale znając mnie za jakiś czas będzie mnie korciło do zmiany......może jakieś sugestie!!!!

 

B&W 805 matrix,jak gdzies znajdziesz-zapomnisz o kolumnach na lata

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

widzę, że znowu ja.....mam pytanko o kolumienki podstawkowe do mojego zestawu...nie żeby paradigm mi nie odpowiadał ale znając mnie za jakiś czas będzie mnie korciło do zmiany......może jakieś sugestie!!!!

 

Moim skromnym zdaniem te by były odpowiednie:

http://www.akustyk.com.pl/projekty/ILDM_ILRM.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słyszałem Marka R4 to szczerze mogę polecić projekty akustyka. Mam nadzieję, że w projekcie ILDM można trochę zmienić wygląd bo takie kanciaste kolumienki z ładnym fornirem jak dla mnie to nieporozumienie. Co innego jak wykonane są R4.

Czy ktoś z klubowiczów ma na sprzedaż MC6900?

Kolumny: Monitor Audio PL500II oraz Franco Serblin Accordo Essence ::: Wzmacniacz: VTL MB 185 Series 2 Monoblock ::: PRE: Lamm LL2.1 :: DAC: DIY by Pan Waldemar + Audiobyte Black Dragon ::: IC: Audioquest SKY DBS 72V, Van Den Hul The D-102 III XLR Głośnikowe: Transparent Audio Reference 2x4m, Coaxial: Apogee Wyde Eye + WBT Nextgen 0110Cu::: Zasilające: Shunyata Sidewinder + 4x Wireworld Aurora 7.2, Ekran: Adeo Velvet 135" Projektor:JVC X7900/RS540 4K::: Amplituner:Onkyo TX-RZ50 + NAD M25 + NAD C352 Kolumny Dolby Atmos 7.4.2: Monitor Audio PL500II (front) ,Franco Serblin Accordo Essence (boki) Focal Chorus 806(tył, sufit), Monitor Audio PLC3500II (centralny), 4x SW800V (Subwoofer)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

widzę, że znowu ja.....mam pytanko o kolumienki podstawkowe do mojego zestawu...nie żeby paradigm mi nie odpowiadał ale znając mnie za jakiś czas będzie mnie korciło do zmiany......może jakieś sugestie!!!!

Na początek, do Maka, tak jak kolega wyżej proponuję jakieś B&W z serii 800 - dość znany, bezpieczny i raczej lubiany duet. Proponuję też posłuchać Thieli - mi się takie zestawienie bardzo podoba. Zwłaszcza szybkość kolumn generuje z Makiem wyjątkową synergię. Jeżeli natomiast nie boisz się, że będzie trochę za słodko i ciut za wolno to możesz spróbować połączyć Maka z najmniejszymi (mimo, że nieduże to jednak niestety wyłącznie podłogówki) Vandersteenami - klimat i przestrzeń niesamowite.

 

 

 

 

Czy ktoś z klubowiczów ma na sprzedaż MC6900?

Skoro piszesz w temacie o McIntoshach to domyślam się, że chodzi o integrę MA6900? Jeżeli tak, to bywa na allegro. Gość nie sprzedał już od wieeelu miesięcy więc może warto się odezwać. Jeżeli nie musi być 6900, to Bartek (kolega z sąsiedniego forum) sprzedaje MA6600 - teoretycznie oczko niżej ale może warto sprawdzić taką alternatywę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 14

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.