Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  202 członków

McIntosh Klub
IGNORED

McIntosh Club


Marek B.

Rekomendowane odpowiedzi

[skoro piszesz w temacie o McIntoshach to domyślam się, że chodzi o integrę MA6900? Jeżeli tak, to bywa na allegro. Gość nie sprzedał już od wieeelu miesięcy więc może warto się odezwać. Jeżeli nie musi być 6900, to Bartek (kolega z sąsiedniego forum) sprzedaje MA6600 - teoretycznie oczko niżej ale może warto sprawdzić taką alternatywę?

 

Miałem przyjemność słuchać obydwu integr. Moim zdaniem 6900 to duży krok naprzód w porównaniu do 6600.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przez Ciebie Marku tak bardzo podobają mi się MC. Po co pokazywałeś mi swoją świątynie audio hehehe. Różne są opinię o tym MA6900, niektórzy piszą, że jest nawet gorszy od Krella S300, a niektórzy, że bardzo dobry. Mnie zawsze intryguje ta marka i chciałbym kiedyś oglądać te logo w swoim systemie.

Kolumny: Monitor Audio PL500II oraz Franco Serblin Accordo Essence ::: Wzmacniacz: VTL MB 185 Series 2 Monoblock ::: PRE: Lamm LL2.1 :: DAC: DIY by Pan Waldemar + Audiobyte Black Dragon ::: IC: Audioquest SKY DBS 72V, Van Den Hul The D-102 III XLR Głośnikowe: Transparent Audio Reference 2x4m, Coaxial: Apogee Wyde Eye + WBT Nextgen 0110Cu::: Zasilające: Shunyata Sidewinder + 4x Wireworld Aurora 7.2, Ekran: Adeo Velvet 135" Projektor:JVC X7900/RS540 4K::: Amplituner:Onkyo TX-RZ50 + NAD M25 + NAD C352 Kolumny Dolby Atmos 7.4.2: Monitor Audio PL500II (front) ,Franco Serblin Accordo Essence (boki) Focal Chorus 806(tył, sufit), Monitor Audio PLC3500II (centralny), 4x SW800V (Subwoofer)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przez Ciebie Marku tak bardzo podobają mi się MC. Po co pokazywałeś mi swoją świątynie audio hehehe. Różne są opinię o tym MA6900, niektórzy piszą, że jest nawet gorszy od Krella S300, a niektórzy, że bardzo dobry. Mnie zawsze intryguje ta marka i chciałbym kiedyś oglądać te logo w swoim systemie.

 

Jak byłem w Twoim wieku (czyli kilkanaście lat temu) to marka McIntosh kojarzyła mi się z drogim sprzętem, którego używają dla szpanu amerykańskie gwiazdy rocka. Tak było do momentu, gdy posłuchałem. Po wielkich namowach zresztą...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...

Drodzy klubowicze - Macie pomysł czym napędzić B&W 801 ew. 800 - seria D?

 

podłącze się pod to pytanie . Czy miał ktoś może styczność z MC302. Mam nowy pomysł na elektronikę do moich 803 i zastanawiam się czy to będzie dobry wybór ??

there are no answers, only choices ....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prosze o opinie,polaczenie wzm MC-275 z Guarneri Memento?wiem ze z Jadisem DA88s jest super ,ale jest uzywany dalej za drogi, a uzywany MC-275 kosztuje polowe!czy ktos sluchal w tym zestawie maka z Memento?

Gdzies już pisałem,że McIntosh z Guarneri to nie jest dobre połączenie,chcesz niedrogiej lampy,spróbuj,któregoś VTL,zresztą ten sam dystrybutor co McIntosha.

 

Gdzies już pisałem,że McIntosh z Guarneri to nie jest dobre połączenie,chcesz niedrogiej lampy,spróbuj,któregoś VTL,zresztą ten sam dystrybutor co McIntosha.

P.S.

Dwa miesiące temu pytałeś o konfigurację z Sonusami,coś posłuchałeś,masz jakieś wnioski,czy dalej kombinujesz bez próbowania?

Herbie Hancock:"Czasami nie wiem,co mam grać - wyznałem."

Miles Davis: "To nic nie graj"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzies już pisałem,że McIntosh z Guarneri to nie jest dobre połączenie,chcesz niedrogiej lampy,spróbuj,któregoś VTL,zresztą ten sam dystrybutor co McIntosha.

 

 

P.S.

Dwa miesiące temu pytałeś o konfigurację z Sonusami,coś posłuchałeś,masz jakieś wnioski,czy dalej kombinujesz bez próbowania?

Tak przesluchalem na" mokro" polaczenie Memento+Jadis i bylo super,ale nie chca zejsc z cena za 88s!a ja najwiecej moge zaplacic 50%! od ceny nowego!trzeba poczekac,Sonusy Memento tez chodza po 6000€ a ja znalazlem 2.5letnie za 4500€.Tak ze bede czekal, bo boje sie kupowac cos innego i pozniej sie rozczrowac,jeszcze poszukam na forach zagranicznych co oni jeszcze podczepiali pod Memento.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Posłuchaj jak mówiłem VTLa,pożycz tego Maca 275,jeden dystrybutor,więc wygoda.

Zdobędziesz kolejne doświadczenie i będziesz wiedział co dalej :).

Herbie Hancock:"Czasami nie wiem,co mam grać - wyznałem."

Miles Davis: "To nic nie graj"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witajcie! :)

 

No i stało się.

 

Na koniec września udało mi się w końcu zakupić używany preamp Maka C-2300 do końcówki mocy MC-2102.

 

To pudło gra tak, że kopara mi opada! :)))

 

post-22128-0-85171100-1318834950_thumb.jpg post-22128-0-81173400-1318835009_thumb.jpg post-22128-0-23583500-1318834980_thumb.jpg post-22128-0-65433700-1318835324_thumb.jpg

 

Mam pytanie.

 

Czy C-2300 i MC 2102 są zbalansowane?

 

CZy jest sens łączyć mój sprzęt po XLRach, czy po RCA???

L.G. life is BRUTAL...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie! :)

 

No i stało się.

 

Na koniec września udało mi się w końcu zakupić używany preamp Maka C-2300 do końcówki mocy MC-2102.

 

To pudło gra tak, że kopara mi opada! :)))

 

post-22128-0-85171100-1318834950_thumb.jpg post-22128-0-81173400-1318835009_thumb.jpg post-22128-0-23583500-1318834980_thumb.jpg post-22128-0-65433700-1318835324_thumb.jpg

 

Mam pytanie.

 

Czy C-2300 i MC 2102 są zbalansowane?

 

CZy jest sens łączyć mój sprzęt po XLRach, czy po RCA???

 

Ja uważam, że do zastosowań domowych w ogóle nie ma co sobie zawracać głowy XLR-ami, niezależnie od sprzętu. Chyba, że masz swoje klocki oddalone o więcej niż 10 metrów ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też mi się tak wydaje, żeby głowy sobie nie zawracać tymi XLRami. :)

 

kable RCA będą praktyczniejsze, bo bedę mógł nimi pospinać inne klocki.

 

..a po za tym Transparent Music Link Ultra będzie tańszy w wersj RCA, niż ten sam w wersji XLR. :)

 

 

Chociaż teraz na kiepskich kablach RCA sprzęcior gra niesamowicie! :)))

 

Nie wiedziałem, że przedwzmacniacz tyle daje w systemie. :0

L.G. life is BRUTAL...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja uważam, że do zastosowań domowych w ogóle nie ma co sobie zawracać głowy XLR-ami, niezależnie od sprzętu. Chyba, że masz swoje klocki oddalone o więcej niż 10 metrów ...

Na jakiej podstawie tak twierdzisz?Według mnie powielasz tylko mity.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja uważam, że do zastosowań domowych w ogóle nie ma co sobie zawracać głowy XLR-ami, niezależnie od sprzętu. Chyba, że masz swoje klocki oddalone o więcej niż 10 metrów ...

 

To jakiś nieprzemyślany wpis,bo zarówno Marku kable transparenta rca jak i xlr sa strojone puszkami-nie wpływa to więc na utrate sygnału pomimo

znacznych długości konektu.Przy innych kablach ta strata istnieje.....tylko czy to tak znacząco odbija sie na jakości przekazu?

Własnie po to powstały konekty z puszkami-bo w Ameryce to salony maja ponad 100 metrów.

Edytowane przez stary audiofil
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też mi się tak wydaje, żeby głowy sobie nie zawracać tymi XLRami. :)

 

kable RCA będą praktyczniejsze, bo bedę mógł nimi pospinać inne klocki.

 

..a po za tym Transparent Music Link Ultra będzie tańszy w wersj RCA, niż ten sam w wersji XLR. :)

 

 

Chociaż teraz na kiepskich kablach RCA sprzęcior gra niesamowicie! :)))

 

Nie wiedziałem, że przedwzmacniacz tyle daje w systemie. :0

 

Jeśli masz kiepski rca to pożycz od kogoś obojętnie jakiego XLR i podłącz go.Inaczej nie sprawdzisz jak gra Twój sprzęt na tych kablach.Obyś doznał kolejnego olśnienia.

,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Olśnienie jak olśnienie, ale to jest mój pierwszy w życiu już taki poważniejszy wzmacniacz dzielony :)

 

Co do tych połączeń XLR, to słyszę,że ma to sens wtedy, jeśli cała konstrukcja sprzętu jest od początku do końca zbalansowana. (BAT, niektóre klocki MAKA)

 

 

Ale nic sprawdzić nie zaszkodzi,jak będzie lepiej po RCA, czy po XLR.

 

Podobno po XLRach gra głośniej.

Edytowane przez Wierza34

L.G. life is BRUTAL...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stary audiofilu! Czy Ty mówisz poważnie, czy - jak zwykle - żartujesz?

 

Tak poważnie i to bardzo jak lubie Elberotha.....chociaż on o tym nie wie,bądz nie zdaje sobie z tego sprawy!!

Poza tym przyjedż to sie sam przekonasz,że stary ma zawsze rację w tym co mówi...tylko moderacja tego nie docenia))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 14

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.