Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  203 członków

McIntosh Klub
IGNORED

McIntosh Club


Marek B.
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Chcesz kupić?

Słuchałem dość długo,opis będzie w wątku o koncówkach,ale narazie nie mam czasu się zebrać,by coś napisać.

Świetne monobloki,niska cena na tle konkurencji.

Herbie Hancock:"Czasami nie wiem,co mam grać - wyznałem."

Miles Davis: "To nic nie graj"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 miesiąc temu...
  • 3 miesiące temu...
  • 3 tygodnie później...

Kilka zdjęć mojego McIntosha Mc2300: KLIK

Ręce opadają jak można coś takiego robić. Jadę w niedzielę do serwisanta tego typu sprzętów który wszystko odbuduje i wyregulujedo stanu fabrycznego, trzeba wymienić wszystkie potencjometry, naprawić sekcję odpowiedzialną za prąd spocznykowy i możliwe że wymienię też wszystkie 24 trany wyjściowe.

Ogólnie wariacki sprzęt: 300W na kanał niezależnie od impedancji 396.000uF w zasilaczu i 58.6kg wagi.

Yamaha NS1000 Monitor | Krell KSA-80 | Krell KRC-3mk2 | SBT + Tomanek ULPS | Metrum Octave DAC (14VA PSU) |

Siltech SQ38-G3 | Nordost Flatline | Tara Labs RSC Air 75 coax | Ecosse Nu Diva

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 tygodnie później...

Witam,

 

użytkuje ktoś z Szanownych Klubowiczów integre MA 6600 ? Jeżeli tak to jak to się spisuje? Sporo pisali na temat wadliwego softu, który przycinał prawidłowe funkcjonowanie wzmacniacza - potrzeba była ciągłego resetowania. Można ten model porównać z MA 6900 ???

 

Pozdrawiam,

Goliatpl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 tygodnie później...

Kilka zdjęć mojego McIntosha Mc2300: KLIK

Ręce opadają jak można coś takiego robić. Jadę w niedzielę do serwisanta tego typu sprzętów który wszystko odbuduje i wyregulujedo stanu fabrycznego, trzeba wymienić wszystkie potencjometry, naprawić sekcję odpowiedzialną za prąd spocznykowy i możliwe że wymienię też wszystkie 24 trany wyjściowe.

Ogólnie wariacki sprzęt: 300W na kanał niezależnie od impedancji 396.000uF w zasilaczu i 58.6kg wagi.

 

Mcintosh'e sa warte kazdej wydanej zlotowki na renowacje - zagladnij tutaj : http://www.audioaficionado.org/mcintosh-audio/3648-mc2205-love-part-4-a.html

 

koncze renowacje swojego MC2205.... poziom dzwiekowy jaki prezentuja tak potraktowane stare maki nie odbiega zbyt wiele od nowych konstrukcji.

Milego sluchania !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 miesiące temu...

Tak, szczególnie, że część z nich poszła równo o 2.500 PLN w górę niezależnie tego, czy dany element kosztował 14k czy 30k. Dla mnie zastanawiające. Może zaszły jakieś specyficzne zmiany cła, czego osobiście nie śledziłem lub po prostu równamy ceny z cenami z zachodniej części UE. Zainteresowanym zapewne dystrybutor wszystko rzeczowo wyjaśni i poda przyczynę takiego stanu rzeczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ciekawe czy zwróciliście uwagę na wzrost cen macintosha w Polsce....od 2 do 7 kzł......ciekawe jakie są racjonalne przyczyny takiej sytuacji?

 

A liczyłes może na obnizki?...........byłoby to wrecz irracjonalne-prosze przejrzyj ceny w Europie.

Przy zakupie pewnie jakiś upust bedzie,a i teraz przed upustem ceny najnizsze w Europie.....tak to widzę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...
  • 11 miesięcy temu...
  • 1 miesiąc temu...

Witam

i ze swoimi MA6600 i MCD301, chciałbym się "dopisać" do miłośników ;)

 

Mam też od razu pytanie - czy miał ktoś już kontakt z tym urządzeniem McIntosh D100 ? Jak się sprawuje?

Szukam dac-a i Mac oferuje coś takiego ;) Wzorniczo i funkcjonalnie mi odpowiada...

Czy warto szukać czegoś innego w cenie ok. 10 tys.?

 

Dac-a potrzebuję do "polepszenia" dźwięku z kombajnu CoctailAudio X30. Może też cd301 też podniesie się na wyższy poziom? ;)

 

Podpowiedzi mile widziane...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 miesiąc temu...

Witam

i ze swoimi MA6600 i MCD301, chciałbym się "dopisać" do miłośników ;)

 

Mam też od razu pytanie - czy miał ktoś już kontakt z tym urządzeniem McIntosh D100 ? Jak się sprawuje?

Szukam dac-a i Mac oferuje coś takiego ;) Wzorniczo i funkcjonalnie mi odpowiada...

Czy warto szukać czegoś innego w cenie ok. 10 tys.?

 

Dac-a potrzebuję do "polepszenia" dźwięku z kombajnu CoctailAudio X30. Może też cd301 też podniesie się na wyższy poziom? ;)

 

Podpowiedzi mile widziane...

 

Raczej proponuje przejść na 550, wszystko w jednym urządzeniu... Dźwięk na 100% ulegnie poprawie... A i cenowo 301+d100 nie powinno być daleko ;-))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej proponuje przejść na 550, wszystko w jednym urządzeniu... Dźwięk na 100% ulegnie poprawie... A i cenowo 301+d100 nie powinno być daleko ;-))

Dziękuję za radę ;)

 

Pierwotnie myślałem o wymianie 301 na 500 - używaną...

 

Nowy model 550? ciekawe urządzenie, ale ten wariant rozpatrywałbym, gdybym dopiero co miał kupować 301 ;) różnica w cenie akceptowalna...

Przy odsprzedaży 301, musiałbym sporo dołożyć do 550, więcej niż 10 tys. za dac-a Mc, więc jeszcze poczekam ;)

Edytowane przez miniasy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Dziękuję za radę ;)

 

Pierwotnie myślałem o wymianie 301 na 500 - używaną...

 

Nowy model 550? ciekawe urządzenie, ale ten wariant rozpatrywałbym, gdybym dopiero co miał kupować 301 ;) różnica w cenie akceptowalna...

Przy odsprzedaży 301, musiałbym sporo dołożyć do 550, więcej niż 10 tys. za dac-a Mc, więc jeszcze poczekam ;)

 

500 tylko jesli korzystamy wyłącznie z płyt... Chyba ze bedzie jakas promocyjna opcja na ostatnie sztuki... Lub z 2 ręki gdy ktoś bedzie chciał wymienić... A tak moze być...

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 miesiąc temu...
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.