Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  202 członków

McIntosh Klub
IGNORED

McIntosh Club


Marek B.

Rekomendowane odpowiedzi

Zacny sprzet. Przywitaj sie zdjęciem :D

Kolumny: Monitor Audio PL500II oraz Franco Serblin Accordo Essence ::: Wzmacniacz: VTL MB 185 Series 2 Monoblock ::: PRE: Lamm LL2.1 :: DAC: DIY by Pan Waldemar + Audiobyte Black Dragon ::: IC: Audioquest SKY DBS 72V, Van Den Hul The D-102 III XLR Głośnikowe: Transparent Audio Reference 2x4m, Coaxial: Apogee Wyde Eye + WBT Nextgen 0110Cu::: Zasilające: Shunyata Sidewinder + 4x Wireworld Aurora 7.2, Ekran: Adeo Velvet 135" Projektor:JVC X7900/RS540 4K::: Amplituner:Onkyo TX-RZ50 + NAD M25 + NAD C352 Kolumny Dolby Atmos 7.4.2: Monitor Audio PL500II (front) ,Franco Serblin Accordo Essence (boki) Focal Chorus 806(tył, sufit), Monitor Audio PLC3500II (centralny), 4x SW800V (Subwoofer)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam fanow Mcintosha...

Czytalem wypowiedzi na klubie Maka i jesli gdzies nie pominelem to chyba nikt nie opisal takiej kombinacji...

Mam Maca C2500 do niego mono ampy Bryston 7b ST...

Gra to z Focal Diablo utobia a jako wypelnienie dolu dwa Suby REL 212se... Monitory zamiast na fabrycznych standach stoja na "studyjnych" podstawkach isoAcoustic umieszczone na subwooferach wiec calosc gra jak najwyzszej klasy podlogowce...

Zrodlo to streamer Lumin D1 z upgradowanym zasilaniem podlaczony poki co do DACa ktory siedzi w C2500 polaczone 1m BNC-RCA Chord indigo tuned aray...

Kable glisnikowe Nordost Frey sygnalowe preamp -mono to 1.5m XLR Acoustic Zen Absolute Copper...

Powiem tak...

Jesli o moje preferencje chodzi to dzwiek tego zestawienia jest naprawde wyborny...!!! Sluchalem wiele roznych sprzetow/zestawow i to co udalo mi sie osoagnac to naprawde kopie zady wielu systemom(ale jak pisalem to jest tylko moje zdanie)wiec prosze odrazu nie krytykowac...

Dlatego ze brzmienie trafia na 200% w moje gusta teraz pracuje nad detalami...

Focal diablo z Rel 212 wyglada tak:

IMG_1373.JPG

Na pierwszy plan leci cale zasilanie...

 

Buduje wlasnie listwe oparta na podzespolach Furutech, Oyaide oraz IsoTek:

FP-1363-D ® x2

FI-UK NCF x1

FI-52 NCF x1

FI-33 NCF x1

FT-SDS NCF x6

OYAIDE SOLID CORE CABLE EE/F-S2 V2 x 3metry

Kabel dla listwy to Isotek evo3 Syncro

 

Ostatnia zmiana jesli poprawi to brzmienie bedzie zewnetrzny DAC i plan jest na odsluch Aqua La Scala...

 

Prosze o pytania, wasze komentarze opinie oraz wlasne doswiadczenia i porady...

 

Jak tylko ukoncze prace nad zasilaniem to bede pisal

 

Pozdrawiam Wszystkich Forumowiczow

 

Krzysiek

 

 

...HELP...

 

Jestem tu nowy, chcialem dolaczyc fotke do powyzszego wpisu ale wyglada na to ze sie nie powiodlo...

Jakos nie dzialalo kopiuj/wklej...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Super wygląda.

Kolumny: Monitor Audio PL500II oraz Franco Serblin Accordo Essence ::: Wzmacniacz: VTL MB 185 Series 2 Monoblock ::: PRE: Lamm LL2.1 :: DAC: DIY by Pan Waldemar + Audiobyte Black Dragon ::: IC: Audioquest SKY DBS 72V, Van Den Hul The D-102 III XLR Głośnikowe: Transparent Audio Reference 2x4m, Coaxial: Apogee Wyde Eye + WBT Nextgen 0110Cu::: Zasilające: Shunyata Sidewinder + 4x Wireworld Aurora 7.2, Ekran: Adeo Velvet 135" Projektor:JVC X7900/RS540 4K::: Amplituner:Onkyo TX-RZ50 + NAD M25 + NAD C352 Kolumny Dolby Atmos 7.4.2: Monitor Audio PL500II (front) ,Franco Serblin Accordo Essence (boki) Focal Chorus 806(tył, sufit), Monitor Audio PLC3500II (centralny), 4x SW800V (Subwoofer)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie!

A co sądzicie o integrze MA8000 lub MA7000. Czy warto tego szukać czy lepiej w tej cenie zaproponujecie coś innego. Obecnie jadę na Electrocompaniet ECI-5. Czy duża różnica brzmieniowa jest pomiędzy szczytowymi integrami a MA7900? A może nie warto iść w kierunku Electrocompaniet - McIntosh?

Dzięki za odpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słysząłem opinie, że MA7000 nie jest wart swoich pieniędzy, ale nie sprawdzałem,

Kolumny: Monitor Audio PL500II oraz Franco Serblin Accordo Essence ::: Wzmacniacz: VTL MB 185 Series 2 Monoblock ::: PRE: Lamm LL2.1 :: DAC: DIY by Pan Waldemar + Audiobyte Black Dragon ::: IC: Audioquest SKY DBS 72V, Van Den Hul The D-102 III XLR Głośnikowe: Transparent Audio Reference 2x4m, Coaxial: Apogee Wyde Eye + WBT Nextgen 0110Cu::: Zasilające: Shunyata Sidewinder + 4x Wireworld Aurora 7.2, Ekran: Adeo Velvet 135" Projektor:JVC X7900/RS540 4K::: Amplituner:Onkyo TX-RZ50 + NAD M25 + NAD C352 Kolumny Dolby Atmos 7.4.2: Monitor Audio PL500II (front) ,Franco Serblin Accordo Essence (boki) Focal Chorus 806(tył, sufit), Monitor Audio PLC3500II (centralny), 4x SW800V (Subwoofer)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam chciałem kiedyś kupić MA7000, ale kurcze lubie monobloki :)

Kolumny: Monitor Audio PL500II oraz Franco Serblin Accordo Essence ::: Wzmacniacz: VTL MB 185 Series 2 Monoblock ::: PRE: Lamm LL2.1 :: DAC: DIY by Pan Waldemar + Audiobyte Black Dragon ::: IC: Audioquest SKY DBS 72V, Van Den Hul The D-102 III XLR Głośnikowe: Transparent Audio Reference 2x4m, Coaxial: Apogee Wyde Eye + WBT Nextgen 0110Cu::: Zasilające: Shunyata Sidewinder + 4x Wireworld Aurora 7.2, Ekran: Adeo Velvet 135" Projektor:JVC X7900/RS540 4K::: Amplituner:Onkyo TX-RZ50 + NAD M25 + NAD C352 Kolumny Dolby Atmos 7.4.2: Monitor Audio PL500II (front) ,Franco Serblin Accordo Essence (boki) Focal Chorus 806(tył, sufit), Monitor Audio PLC3500II (centralny), 4x SW800V (Subwoofer)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy charakterystyka brzmieniowa tego wzmacniacza jest podobna do Electrocompaniet'a czy to zupełnie inne granie? Jeśli tak to w którą stronę. Illuminator Scanspeak'a bardzo lubi prąd.

 

Mam MA8000 i porównywałem z monoblokami ECI. Nie tylko moim zdaniem ale MA wypadł lepiej. Miałem też na odsłuchu Trilogy 925, Musical Fidelity M6 500i i trochę innych wzmacniaczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za info. A jak w porównaniu z monoblokami ECI (jakimi) działał ten MA8000. Jaka jest charakterystyka brzmienia? Jakiej muzyki słuchasz? W jakich aspektach był lepszy? A model MA7900 to inna liga czy tylko trochę słabiej?

 

Dużo pisania :). Można bez problemu pożyczyć i posłuchać. Tego nic nie zastąpi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchałem MA 8000 jak i Pass Lab INT 250. Wedle mojej opinii Pass jest urządzeniem, które jednak w lepszy sposób, choć minimalnie doświetla nagrania. Oczywiście, nie przez rozjaśnienie, choć i tak jest bardziej neutralny, ale przez lepszy wgląd w mikro detale, tzw plankton. Co oczywiście i w przestrzeni miało przewagę nad MA 8000. Co do dynamiki i rozmachu to podobne granie. Moje odczucia były jednak takie, że Pass był odrobinę szybszy i może trochę (granice percepcji), bardziej różnicujący w tym podzakresie. Jeśli o mnie chodzi wybrałbym Passa - ale może i nie jestem obiektywny bo muzyki na odcień słucham na Pass Lab. Dodam tylko, że jeśli bierzesz pod uwagę jeszcze, np: Accuphase E-470 (którego barwę lubię), to i tak Pass Lab INT jest jednak "lepszym" dźwiękowo wzmacniaczem.

 

I jeszcze jedno, zapomniałem dodać. Jeśli chcesz się przesiąść z Electrocompaniet ECI-5 na coś potężniejszego (bo omawiane integry to potężne maszyny), a nie chcesz wydać zbyt wiele środków finansowych to najlepszym rozwiązaniem będzie MA 7000. Będziesz miał podobne brzmienie w zakresie barwy średnicy, tyle, ze dynamiczniejsze i bardziej kontrolowane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Darth Vader. Na takie wpisy czekałem. Czy brzmienie będzie też miało pierwiastek miłej, przyjemnej średnicy? Nie za bardzo lubię " druty z potencjometrem" a la Vitus. Dla mnie trochę zbyt kliniczny, ale może się nie znam, albo nie jestem za bardzo osłuchany. Dlatego proszę o jeszcze. Accuphase w środku wygląda zbyt masowo. Nie ma tego czegoś, na widok czegoś serce się raduje. I ta złota obudowa. MA7000 ma przewagę nad MA8000 w tym, że nie ma wyświetlacza. Wygląda jakoś lepiej. Niestety nie słuchałem i nie znam ich brzmienia. Tylko gdzie ewentualni znaleźć MA7000 ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy brzmienie będzie też miało pierwiastek miłej, przyjemnej średnicy?

 

Nie dziwię Ci się. Twój wzmacniacz jest bardzo muzykalny - przywykłeś do tego rodzaju prezentacji. Skoro takie granie średnicy nigdzie Ciebie nie uwiera, to potrzebujesz jedynie większej, dynamiki, lepszego kontrolowania dźwięku. To wszystko, bo nawet większa precyzja jest Ci nie potrzebna - choć oczywiście, nie mówię, że źle byś się poczuł czując lepszą namacalność rozumianą przez selektywność. Cóż, potwierdza się jeszcze raz, to czego szukasz to zdecydowanie MA 7000.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Źródło to Electrocompaniet EMC 1UP. Kolumny do hand made by Studio 16Hz beryl illuminator.

 

Jeżeli lubisz brzmienie Electrocompanieta to pozostań z nim i zainteresuj się monoblokami AW 180 - będziesz miał wspaniałe

granie na najwyższym poziomie.Do tego wciągająca barwa i przyjemność ze słuchania muzyki do tego stopnia że nie bedziesz

miał na nic za wiele czasu , tylko słuchanie i jeszcze raz słuchanie.Jeśli będziesz potrzebował więcej mocy to AW 400. W obydwu

przypadkach pre EC 4.7 lub EC 4.8 ja wolę ten pierwszy , w moim systemie sprawdza się lepiej.

Zostaw McIntosha w spokoju bo możesz mieć go dosyć już po miesiącu słuchania kiedy pierwszy zachwyt przeminie bezpowrotnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słysząłem opinie, że MA7000 nie jest wart swoich pieniędzy, ale nie sprawdzałem,

Dobre ☺

Ja słyszałem i słucham. I powiem że wart jest każdej wydanej złotówki. Nie będę sie rozpisywał na temat brzmienia bo nie jestem recenzentem. Mogę tylko powiedzieć że jedyną wadą tego wzmacniacza jest to że nie moge przestać słuchać muzyki. Chodzę nie wyspany i przytylem bo tylko siedzę i słucham ☺ I do tego pieknie wyglada. Czegóż chcieć wiecej. Pilecam posłuchać MA7000

Edytowane przez damazy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jakie głośniki Panowie popędzacie MA8000 / MA7000 ? W jakim zakresie cenowym?

Ja oczywiście polecę to co mam. ATC SCM40 Bardzo dobre brzmienie i cenowo nie zwala z nóg. Potem można modelować dzwiek źródłem a na końcu szlif kablami. Polecam przesłuchać bo bedzie ciezko w tej cenie znaleźć coś lepszego. Do mniejszego pokoju polecam ATC SCM19. Ja już przerobiłem mnóstwo klamotów i takiej frajdy ze słuchania jak teraz, nigdy nie miałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co masz na myśli? Naprawdę jest aż tak źle?

 

To rzecz gustu, a każdy słyszy inaczej i postrzega muzykę więc.....

 

Słuchałem wielokrotnie różnych modeli głównie z Martinem Loganem . Pierwszy moment zachwytu nad dociążeniem dżwięku

i potężnym ale rozmytym basem znika już po 15- 30 minutach. W kolejnych zaczynasz się wiercić i czuć nieswojo bo dźwięk

dolnego środka i niskich tonów przypomina tłuczenie ziemniaków na puree ( sorry fani brandu ) .Tylko pamiętaj, to jest subiektywna opinia więc z własną oceną musisz zmierzyć się sam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 14

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.