Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  202 członków

McIntosh Klub
IGNORED

McIntosh Club


Marek B.

Rekomendowane odpowiedzi

Gość

(Konto usunięte)
<br />Druga  sprawa bardzo dziwna. Trudno to wytłumaczyć i może zabrzmi dziwacznie. W każdym razie kiedy wzmacniacz grał dość głośno (normalny odsłuch na poziomie 40-50%) wokalistka (mimo, że mniejsza niż zazwyczaj) stała. W momencie kiedy się ściszało, miałem/mieliśmy wrażenie, że siada na stołku lub zmienia się w krasnala. ;) Źródło głosu się zniżało i śpiewała 0.5m nad podłogą.  Pierwszy raz spotkałem się z czymś takim. Szczerze mówiąc zaczęło mi to przeszkadzać. Nie było tego w ma6700 tym bardziej w c2600+mc302. <br />

Słuchałem z Thaisis...nie zauważyłem takiego efektu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie brak tego efektu, może, że nowy.

 

ten element jeszcze sprawdzę, za jakieś 100h.

Bogus gratulacje z nowego nabytku

spóźniłem sie w Twoim temacie (poszukiwań wzmacniacza)

Dzisiaj będąc w Empik-u widziałem panowie posiadających McIntosh MA252 w Audio Video z miesiąca czerwiec - lipiec

test w/w wzmaka

z tego co pobieżnie czytałem opinia była bardzo pozytywna..:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bogus gratulacje z nowego nabytku

spóźniłem sie w Twoim temacie (poszukiwań wzmacniacza)

Dzisiaj będąc w Empik-u widziałem panowie posiadających McIntosh MA252 w Audio Video z miesiąca czerwiec - lipiec

test w/w wzmaka

z tego co pobieżnie czytałem opinia była bardzo pozytywna..:)

Dzięki. Tu masz test http://uploadfile.pl/pokaz/1489741---3zsd.html

a zresztą, daleko do mnie nie masz. zapraszam. obecnie testuje xlr Purist Audio Design GENESIS i Harmonix nie wiele mu ustępuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

 

zapisuje się ze swoim nowym nabytkiem. Jestem w szoku co ten wzmacniacz prezentuje. Miałem sporo klocków, Krell, Gryphon, Acuuphase, ale ten mnie oczarował od pierwszych chwil. Miałem wcześniej Maca MC162 i ten nie podpasował mi, ale MA6500 jest genialny.

 

Pozdrawiam

post-24025-0-29346100-1534270959_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurcze kiedyś sie przymierzałem do 6500 i 6900, ale słyszałem opinie, że nie sa wcale dobre te 6500 :(

Nigdy nie miałem okazji słuchac ich w normalnych warunkach tylko na AS.

Kolumny: Monitor Audio PL500II oraz Franco Serblin Accordo Essence ::: Wzmacniacz: VTL MB 185 Series 2 Monoblock ::: PRE: Lamm LL2.1 :: DAC: DIY by Pan Waldemar + Audiobyte Black Dragon ::: IC: Audioquest SKY DBS 72V, Van Den Hul The D-102 III XLR Głośnikowe: Transparent Audio Reference 2x4m, Coaxial: Apogee Wyde Eye + WBT Nextgen 0110Cu::: Zasilające: Shunyata Sidewinder + 4x Wireworld Aurora 7.2, Ekran: Adeo Velvet 135" Projektor:JVC X7900/RS540 4K::: Amplituner:Onkyo TX-RZ50 + NAD M25 + NAD C352 Kolumny Dolby Atmos 7.4.2: Monitor Audio PL500II (front) ,Franco Serblin Accordo Essence (boki) Focal Chorus 806(tył, sufit), Monitor Audio PLC3500II (centralny), 4x SW800V (Subwoofer)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurcze kiedyś sie przymierzałem do 6500 i 6900, ale słyszałem opinie, że nie sa wcale dobre te 6500 :(

Nigdy nie miałem okazji słuchac ich w normalnych warunkach tylko na AS.

 

Nie chcę umniejszać Twojemu przedmówcy ale pełnokrwiste integry Maca to dawny MA-7000 i sporo lepsza MA-8000/MA-9000. Szczególnie dwie ostatnie posiadają kilka cech dzięki którym można je predysponować do miana "urządzeń wysokiej klasy".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chcę umniejszać Twojemu przedmówcy ale pełnokrwiste integry Maca to dawny MA-7000 i sporo lepsza MA-8000/MA-9000.

 

a ja nie chcę umniejszać przedmówcy też :) , no tak ale tak naprawdę pełnokrwisty Mac zaczyna się od monobloków itd. Zawsze można lepiej, zawsze któryś klocek jest wyżej ale to nie zmienia faktu że integra 6900 jest naprawdę fajna. Miałem kiedyś i byłem bardzo zadowolony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O to chodzi w audio, że ciągle możemy płynąć dalej, głębiej :)

Kolumny: Monitor Audio PL500II oraz Franco Serblin Accordo Essence ::: Wzmacniacz: VTL MB 185 Series 2 Monoblock ::: PRE: Lamm LL2.1 :: DAC: DIY by Pan Waldemar + Audiobyte Black Dragon ::: IC: Audioquest SKY DBS 72V, Van Den Hul The D-102 III XLR Głośnikowe: Transparent Audio Reference 2x4m, Coaxial: Apogee Wyde Eye + WBT Nextgen 0110Cu::: Zasilające: Shunyata Sidewinder + 4x Wireworld Aurora 7.2, Ekran: Adeo Velvet 135" Projektor:JVC X7900/RS540 4K::: Amplituner:Onkyo TX-RZ50 + NAD M25 + NAD C352 Kolumny Dolby Atmos 7.4.2: Monitor Audio PL500II (front) ,Franco Serblin Accordo Essence (boki) Focal Chorus 806(tył, sufit), Monitor Audio PLC3500II (centralny), 4x SW800V (Subwoofer)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak naprawdę pełnokrwisty Mac zaczyna się od monobloków itd. Zawsze można lepiej, zawsze któryś klocek jest wyżej ale to nie zmienia faktu że integra 6900 jest naprawdę fajna.

 

"Panowie, nie mieszajmy dwóch systemów walutowych, nie bądźmy Pewexami" :)

Pisząc o integrach, mam na myśli tylko i wyłącznie integry. Systemy dzielone to inna kategoria rozważań.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja Panowie mam mieszane uczucia do Waszych wpisów. Wg mnie w relacji jakość/cena MA6500 wypada super. Słuchałem MA6900 z autoformerami i żeby być z Wami szczery nie podzielam Waszego entuzjazmu co do "innej" jakości - dla mnie szkoła grania jest dokładnie ta sama i nic nie wybija się ponad... To jest oczywiście bardzo fajny patent maca, szczególnie dla kolumn z dużymi spadkami impedancji, ale to jest tak naprawdę zastąpienie ogromnych kondensatorów :) nic więcej. Wiem, że pewnie weźmiecie mnie za wariata, ale porównując budżet wymienianych choćby w powyższym poście do 6500 - sorry :) to jest krotność budżetu.. Do takich niuansów trzeba już mieć naprawdę cały system z miejscem odsłuchowym na wysokim poziomie. W warunkach domowych - przerost formy nad treścią - oczywiście wg mnie :)

 

Ja jestem mega zadowolony z MA6500 i uważam ten wzmacniacz za bardzo udany w rewelacyjnym stosunku jakości do ceny.

 

Miłego dnia

Edytowane przez elvis512
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Ja jestem mega zadowolony z MA6500 i uważam ten wzmacniacz za bardzo udany w rewelacyjnym stosunku jakości do ceny.

 

i o to wlasnie chodzi, przeciez to ty zyjesz z tym sprzetem na codzien. jesli tobie pasuje, to czego chciec wiecej? ;-)

 

tak btw. dawno nie interesowalem sie sprzetem, a mam slabosc do mc - moze ktos posiada na sprzedaz monobloki 601?

Największym sukcesem szatana jest przekonanie ludzi, że nie istnieje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OOo nawet miałem okazję słcuhać tego zestawu - piekne granie.

Kolumny: Monitor Audio PL500II oraz Franco Serblin Accordo Essence ::: Wzmacniacz: VTL MB 185 Series 2 Monoblock ::: PRE: Lamm LL2.1 :: DAC: DIY by Pan Waldemar + Audiobyte Black Dragon ::: IC: Audioquest SKY DBS 72V, Van Den Hul The D-102 III XLR Głośnikowe: Transparent Audio Reference 2x4m, Coaxial: Apogee Wyde Eye + WBT Nextgen 0110Cu::: Zasilające: Shunyata Sidewinder + 4x Wireworld Aurora 7.2, Ekran: Adeo Velvet 135" Projektor:JVC X7900/RS540 4K::: Amplituner:Onkyo TX-RZ50 + NAD M25 + NAD C352 Kolumny Dolby Atmos 7.4.2: Monitor Audio PL500II (front) ,Franco Serblin Accordo Essence (boki) Focal Chorus 806(tył, sufit), Monitor Audio PLC3500II (centralny), 4x SW800V (Subwoofer)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
  • 2 tygodnie później...

Czy koledzy podpowiedzą gdzie można trafić MA6900 ? Może ktoś chce sprzedać ?

 

https://www.audio-markt.de/_markt/

 

 

Znajdź tam gdzie jest ( filter hersteller ) twoją markę .

Nie mogę skopiować strony.

Edytowane przez Sebmon666
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Denon PMA-2500NE, Denon DCD-2500NE,  PDA GenesisTannoy Revolution XT 8f ,  Audioquest Rockefeller , Technics SL-1200 MK2  + Ortofon 2M Bronze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, smax napisał:

 

Dzięki za link. Natomiast wolałbym coś "na miejscu". Nie będę komentował ceny z tego linka :)

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
13 godzin temu, mztv napisał:

proponuje zadzwonić do hifi clubu...czasem mają używane klocki....warto spróbować :

co do 6900 to nic ciekawego aktualnie nie ma:

https://www.hifishark.com/search?q=McIntosh+MA6900

Nie mają niestety. Może ktoś z klubowiczów o czymś słyszał/wie . Będę wdzięczny za pomoc.

 

Pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
3 godziny temu, Tibor napisał:

Panowie jestem przed wyborem jednego z dwóch odtwarzaczy SACD,  otóż są to Luxman D-06u oraz MCD350.  Mógłbym odsłuchać w Nontronics. 

Jest ktoś obeznany? 

 

Moim zdaniem w MCD sygnał analog jest tragiczny, niestety z niego płynie SACD,

odtwarzacze tej marki nadają się jedynie jako transporty a odtwarzanie SACD z wyjść MCT

Przy teście porównaj Optyk i któryś analog

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Tibor napisał:

 

 

MCD350 jest tragiczny? Co miałeś na myśli pisząc "niestety z niego płynie SACD"?

Miałeś już do czynienia z McIntoshami?

Posiadam gramofon PD 171A no i tak myślę czy pójść za ciosem i kupić D06u. 

 

 

 

 

 

Edytowane przez Tibor
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, Tibor napisał:

 

MCD350 jest tragiczny? Co miałeś na myśli pisząc "niestety z niego płynie SACD"?

Miałeś już do czynienia z McIntoshami?

Posiadam gramofon PD 171A no i tak myślę czy pójść za ciosem i kupić D06u. 

 

 

 

 

 

Sygnał analog jest tragiczny, o dziwo brzmi inaczej gdy użyjesz zewnętrznego DACa tej czy innej marki

SACD jest kodowane i przesyłane jest analogiem albo wyjściem MCT, po OPT czy Coaxial nie posłuchasz SACD

Tak miałem/mam do czynienie

Edytowane przez .:Gerard:.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Tibor napisał:

No ok, przynajmniej wiem czego się spodziewać. Nie chcę wydawać na odtwarzacz i dokupywać DAC, za drogo wyjdzie.

 

Przetestuj, warto dla doświadczenia, tylko popros aby podłączyli do PRE z DACiem

Podłącz jak wspominałem i porównaj, w pre będziesz tylko przełączał miedzy wejściami i sam wyciągnij wnioski 

 

Edytowane przez .:Gerard:.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 24

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.