Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  202 członków

McIntosh Klub
IGNORED

McIntosh Club


Marek B.

Rekomendowane odpowiedzi

7 godzin temu, artdm napisał:

Czy ktoś z użytkowników MA7200 może mi odpowiedzieć, czy ta integra posiada opcję wygaszania wyświetlacza wychyłowego ?

Na stronie McIntosh można pobrać instrukcje urządzeń, tam jest napisane ze jest opcja wyłączania

Cytat

METER BACKLIGHT
The MA7200 Front Panel Meter Illumination may be
switched On or Off by performing the following:
1. Select “METER LIGHTS, On” as indicated on the
Front Panel Information Display.
2. Switch Off the Meter Illumination. Refer to

Jest tez opcja przyciemniania ekranu informacyjnego

Cytat

INFORMATION DISPLAY ILLUMINATION
The Brightness Level of the MA7200 Front Panel Information
Display can be adjusted from bright to dim
by performing the following:
1. Select “DISPLAY BRIGHTNESS” as indicated
on the Front Panel Information Display.
2. Reduce the Brightness level by adjusting the
TRIM LEVEL

 

Edytowane przez .:Gerard:.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Witam.

Mój znajomy chce sobie zestawić sprzecik audio lecz nie kuma jak się za to zabrać ? Sprzecik dla niego tylko nowy lub wystawowy.

Zwróciłem mu uwagę na MA 5200 gdyż teraz jest na promocji.Jak gra ta integra? Czy do rocka ok? U niego salonik jakieś 25mk ,z jakimi firmami głośników to odsłuchać? Czy z B&W bedze ok? czy lepiej odpuścić ta firme ( 805 d3 wpadły mu w oko).

Jak się ma ta integra do EC eci5mk2 na której ja słucham.

Dzięki za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
37 minut temu, tomter napisał:

Do mnie też na odsłuch dotarł MC 252. Zaskoczenie na całej linii. Gra pięknie. pozostaje pozbyć się Denona PMA 2020 i dołączyć do klubu MC.

Czy po XLR zagra lepiej niż po RCA?

Mc.jpg

Wcale mnie to nie dziwi. MA 252 w pełni zbalansowany, tak prawdziwie, wiec wykorzystuje xlr. Jeśli nówka, musi pograć 48h. Przetestuj na każdym rodzaju muzyki i musisz mieć odpowiednią szmatkie do kurzu, bo idzie polerkę porysować byle czym.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, tomter napisał:

Kupię XLR ? Jaka jest żywotność lamp w przedwzmacniaczu?

Tym się nie przejmuj, to lampy na przedwzmacniaczu, gdzieś 8-10 lat dadzą rade, zależy ile godzin dziennie będzie pod prądem, bywa u mnie ze gra po 10-12h a nawet dłużej, zresztą można je śmiało zastąpić lepszymi w niewielkich pieniądzach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, tomter napisał:

Ciekawe, czy wymianą lamp można jeszcze bardziej polepszyć dzwięk? czy też jest to konfiguracja doskonała?

Oczywiście, że można a nawet warto wymienić fabryczne lampy. Pytanie, w którym kierunku chcesz kształtować brzmienie? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@tomter Tam są lampy JJ nic szczególnego.  Tak jak pisze kolega @dyzio4 -- warto!. Już zapytałem o lampy i .... "naczesany" odpisał

 

"Z moich obserwacji i odsłuchów - ale dotyczą słuchawkowego - wynika:

- Telefunkeny - kontrola niskich i czysty środek: tak, stonowana góra: nie. Góra jest raczej dźwięczna, jeśli w nagraniu pojawią się sybilanty to da się to zauważyć. Określiłbym ich brzmienie jako laboratoryjne i sterylne. Mogą dodać trochę wigoru do zamulonych systemów.

- Mullard, Marconi - zrównoważone, neutralne brzmienie, obie na równi, ze wskazaniem na Marconi jako jeszcze bardziej szczegółowe i precyzyjne

- Amperex Bugle Boy - dla mnie najbardziej lampowe brzmienie, wszystkie pasma przekazane równo, bez eksponowania jakiegokolwiek z nich. No może odrobinę niskie tony spowolnione a może to właśnie wynika z ich największej "lampowości".

Oczywiście wszystkie powyższe oddają jak najbardziej lampowe brzmienie i jedynie różnią się tym co wyżej podałem.

Odsłuchiwałem na AKG Q701 po rekablingu na ViaBlue EPC-3 Silver, który raczej przenosi wszystko co się mu poda. Dodatkowo zdjąłem w AKG te zatyczki, które dodały trochę "basu" bo jak wiadomo nie należą do basowych. Chociaż ja preferuję neutralność i one mi odpowiadają.

Dodam jeszcze, że po założeniu EAT Cool Damper kiedy pstryknę w lampę mniej słychać ten efekt w słuchawkach. Działają co nazwałbym "amortyzowaniem". A czy w ogóle wpływają na poprawę dźwięku? Moim zdaniem raczej nie""

Sam, jak uporam się z innym elementem, zabieram się za wymianę lamp. Użytkuje ten wzmacniacz od ponad roku i w miedzy czasie testowałem kable zasilające i podkładki antywibracyjne, nawet bezpiecznik jest zmieniony na X-Fuse, ale to akurat można odpuścić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, tomter napisał:

Dzięki uprzejmości kolegów z Koris Poznań, przetestowałem dzisiaj 3 kabelki XLR i o dziwo najbardziej podoba mi się jak gra po moich RCA, jest muzykalniej, wokal bardziej z przodu wysunięty. Ogólnie lepiej.

A jakie to były kable XLR?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, mztv napisał:

no nie przesadzaj...właściwie to kolega nie napisał jakiego modelu albedo słuchał :)

To fakt, nie napisał. Ja tylko dodam zdanie ze strony Albedo  pierwszego od brzegu.....IC

"Beginning - to początek przygody ze srebrnym okablowaniem naszej firmy"

Sam przerabiałem ten temat, próbowałem nawet do Audioquest Earth bo liczyłem na słynny "DBS" i ....też nie. 

Przypadek sprawił że dostałem PAD Genesis w "Kezard" Gdynia na test, a jechałem chyba po VDH a dziś jest PAD Poseidon xlr i to jest właściwy drut.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 3.07.2019 o 13:44, Bogusław_59825 napisał:

To co jest ze srebrem do tego Mac`a się nie nadaje

no nie przesadzaj...właściwie to kolega nie napisał jakiego modelu albedo słuchał :)

z tego co pamiętam beginning i blue nie ma w wersji xlr....natomiast flaty, geo, monolith, solid, METAMORPHOSI to mają taką przypadłość....im wyżej tym lepiej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 26

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.