Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  203 członków

McIntosh Klub
IGNORED

McIntosh Club


Marek B.
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Jak pisałem wcześniej, jeden element toru Audio mi nie pasował , ale sytuacja jest opanowania i własnie następny krok to wymiana lamp i ocena dźwięku. Dodam że własnie wymieniłem AudioQuest Carbon Coax (5% Srebra) na inny, pomiędzy CD i DAC, bo podkręcał sybilanty. Szukając DACa, dziś wiem czemu Mac. D150 grał tak jasno, wiec oddałem, a to nie była jego wina.

Jak chcesz napisać konkretnie do jakieś osoby to wpierw "@" i login użytkownika,  @Bogusław_59825 i dostane info że coś tam do mnie skrobnąłeś. 

Wiec teraz będę zmieniał lampy, muszę tylko zagłębić się w temat bo nie mam o tym pojęcia i nie wiem czego się spodziewać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak. Można podbić (6dB) czy obniżyć poziom wejściowy (6dB) na każdym wejściu osobno, jak również do każdego z wejść przypisać nazwę, oraz inny poziom basu, sopranów czy balansu. Po zmianie będzie pamiętał ustawienia dla każdego wejścia osobno.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 2.07.2019 o 10:12, tomter napisał:

Ciekawe, czy wymianą lamp można jeszcze bardziej polepszyć dzwięk? czy też jest to konfiguracja doskonała?

image.thumb.png.adc8bd6cca1dbdaee9f52a9c26b704bd.png

 

Tak jak pisałem o wymianie lamp. Od wczoraj grają te, ...  https://allegro.pl/oferta/brimar-6060-ecc81-t-logo-7821930079  ...

to nowe lampy, wiec troszkę godzin potrzebują by pokazać swoje możliwości. Na obecnym etapie jest poprawa ~5-10%

Edytowane przez Bogusław_59825
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To moje wpisy na innym forum pisane na bieżąco 6h po instalacji lamp

...Chciał bym więcej niskich tonów z tych lamp, jest kultura basu ale moje kolumny potrafią grać niżej. muszę jeszcze zamienić stronami, prawa gra głośnej. I koniecznie AQ Thunder do wzmacniacza.      ...(Tu wyjaśnię że kabel sieciowy był pożyczony koledze i po powrocie, z lenistwa wpoiłem go pod CD bo to pierwszy sprzed od góry, ale standardowo jest pomiędzy Mac i ścianą)

kolejny wpis, korekta....

Co do basu? poszło dziś trochę rożnych płyt i muszę wprowadzić sprostowanie. Na owym materiale, bas włącza się tylko wtedy gdy jest na płycie i w ilości jej odpowiadającej w nagraniu. Ani konturowy, ani za miękki, brak jakichkolwiek niepokojących dźwięków. Środek lekko wypchnięty do przodu przed kolumny, tu pasuje muzyka poważna idealnie. Dźwięk poszedł znacząco na boki poza kolumny, już było dobrze, a teraz jeszcze lepiej dlatego wspomniałem o takiej muzyce  Góra, tu jest ciekawie, Jeszce nigdy nie słyszałem tak oddanych skrajnych, wysokich tonów i przeszkadzajek u Mike Oldfielda. U Tracy Chapman brakuje lekko dociążenia wokalu, ale zaczynam się zastanawiać czy tak nie powinno być? Później ten element sprawdzę na lepszym sprzęcie w Top HiFI czy PremiumSound,  jak będę w okolicy.

Tak to wygląda na obecną chwile, ale lampy dopiero sie rozgrzewają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z lampami bywa różnie , u mnie nowe 6sn7 potrzebowały około 100-120h , natomiast nos 6f8g praktycznie docelowe brzmienie zyskały po jakiś 30-50h.

Warto początkowo 3-4 dni pograć tak lżej po 2-4h , ogólnie rozgrzewanie / chłodzenie , potem jakaś dłuższa sesja , i powinno być przyjemnie

300B DualMono SingleEnded by SinusAudio

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To prawda, u mnie wciąż typ4. Tak się składa że wymieniam wszystkie kable AQ na PAD po kolei, oprócz sieciowych.  Celowo wybrałem serie Poseidon, bo na pełnej miedzi i z żelem, który niweluje drgania własne i podłogi, mając na uwadze to że głośnikowe będą leżeć na panelach. Normalnie, pewnie już by były, jest tylko mały kłopocik, a mianowicie potrzebuje 2X4m, tylko cena mnie hamuje. Jest jeszcze jeden aspekt, poluje na Lumin U1 mini, były dwie sztuki prawie nowe w atrakcyjnej cenie, tylko byłem pusty,  a okazje zniknęły, wiec teraz  celowo blokuje monetę czekając na okazje. Kolejnym zakupem będą na pewno kable głośnikowe. Jestem już ugadany wstępnie na pożyczenie na test dowolnej długości PAD jak przyjdzie czas.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć wszystkim miłośnikom dobrego dźwięku. Moje pytanie jest krótkie ale rzeczowe : co sądzicie o zewnętrznym Dac-u w celu polepszenia brzmienia ? Nie pytam o kolumny, elektronikę typu inny wzmak czy źródło lub inne kable. Pytam wyłącznie o zastosowanie zewnętrznego dac-a. Posiadam MC 452, C50 i MCD 550 oraz kolumny Sonus Faber Amati Homage. Czy w takiej konfiguracji warto zainwestować w zewnętrznego dac-a ??? np, żeby MCD 550 służył jako transport.

Bardzo proszę o podzielenie się Waszym doświadczeniem ( nie mam na myśli gdybania osób, które nie mają styczności z Makiem.... sorry )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
28 minut temu, McJedi napisał:

Cześć wszystkim miłośnikom dobrego dźwięku. Moje pytanie jest krótkie ale rzeczowe : co sądzicie o zewnętrznym Dac-u w celu polepszenia brzmienia ? Nie pytam o kolumny, elektronikę typu inny wzmak czy źródło lub inne kable. Pytam wyłącznie o zastosowanie zewnętrznego dac-a. Posiadam MC 452, C50 i MCD 550 oraz kolumny Sonus Faber Amati Homage. Czy w takiej konfiguracji warto zainwestować w zewnętrznego dac-a ??? np, żeby MCD 550 służył jako transport.

Bardzo proszę o podzielenie się Waszym doświadczeniem ( nie mam na myśli gdybania osób, które nie mają styczności z Makiem.... sorry )

Hm, moim zdaniem nie warto - raczej skracać tor niż wydłużać. Moim zdaniem MCD550 najlepiej gra poprzez XLR wpięty bezpośrednio do przedwzmacniacza. Jeżeli możesz proszę napisz, co chciałbyś poprawić w dźwięku? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W zasadzie to dźwięk jest bardzo dobry i nie mogę jednoznacznie stwierdzić, że czegoś mi brakuje. Zastanawiam się tylko czy z tej konfiguracji mogę wyciągnąć jeszcze więcej to coś na podobę dobrego auta :  jeździsz i jest super, ale po poddaniu go chip tuningowi okazuje się, że może być jeszcze lepiej...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, McJedi napisał:

Cześć wszystkim miłośnikom dobrego dźwięku. Moje pytanie jest krótkie ale rzeczowe : co sądzicie o zewnętrznym Dac-u w celu polepszenia brzmienia ? Nie pytam o kolumny, elektronikę typu inny wzmak czy źródło lub inne kable. Pytam wyłącznie o zastosowanie zewnętrznego dac-a. Posiadam MC 452, C50 i MCD 550 oraz kolumny Sonus Faber Amati Homage. Czy w takiej konfiguracji warto zainwestować w zewnętrznego dac-a ??? np, żeby MCD 550 służył jako transport.

Bardzo proszę o podzielenie się Waszym doświadczeniem ( nie mam na myśli gdybania osób, które nie mają styczności z Makiem.... sorry )

Podłącz MCD 550 optycznym do C50 jako Transport, przełączając w PRE porównaj z połączeniem analogowym którym teraz masz
Po teście napisz proszę parę slow różnicy 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robiłem to już wcześniej za pomocą coaxial-a. Różnica jest na korzyść daca w MCD po analogu, ale nie jest to przepaść a raczej szczegóły choć znaczące. Dźwięk jest bardziej przestrzenny, rozdzielczy i jakby słodszy z lepszą sceną, ale tak jak napisałem są to małe różnice. Na pewno jest wrażenie większej muzykalności i analogu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, nowszej generacji DAC, stosowany w C47 i C52
Ale jestem pewny ze przejście analogowe w PRE tłumi dynamikę a RCA czy XLR zaburza równowagę tonalną i rozdzielczość 

Nie powie ci tego nikt kto używa takiej konfiguracji w McIntosh
 powie każdy kto się przesiadł na inna marke, ci co używali mcintosh mda1000 albo jak ja który pomijam w połowie analog

Najlepiej zmienić PRE z DAC McIntosha na nowsze

Edytowane przez .:Gerard:.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
25 minut temu, McJedi napisał:

Pogubiłem się już Gerard.... czy dobrze Cię zrozumiałem, że pre C50 Maka jest wąskim gardłem w moim systemie a nie DAC na pokładzie MCD, tak ? Sugerujesz wymianę C50 ?

Juz tam nie będę pisał tylko tutaj
Dla eksperymentu, pomiń C50, podłącz MCD550 bezpośrednio do MC452, zobaczysz jak PRE na wyjściach analog degraduje dźwięk

Tak, sugeruje wymianę C50 na nowszy model, C52 ma lepszy DAC a C53 jeszcze nowszy
po połączeniu Digital pominiesz jeden PRE (przedwzmacniacz) w MCD550 który jest kiepski

Edytowane przez .:Gerard:.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Alba ja się mylę albo Ty Gerard... niech ktoś któregoś z nas wyprowadzi z błędu. Ja uważam, że w moim systemie czyli MCD550 podłączam XLR-em się do przedwzmacniacza C50 i kolejnym XLR-em do MC452. Wg. mnie wykorzystuję transport i dac w MCD bez przedwzmacniacza w nim dostepnego a następnie to w C50 wykorzystywany jest PRE, który już otrzymał sygnał analogowy i dalej ten sygnał przekazuje do końcówki mocy. Tak więc wszystko wykorzystane jest po 1 razie czyli odczyt Cd cyfrowy oczywiście potem Dac czyli konwenter cyfrowo-analogowy, potem PRE w przedwzmacniaczu i dalej to już tylko końcówka.

Niech ktoś przyzna mi rację lub wyprowadzi z błędnego myslenia jeśli takie u mnie występuje 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, McJedi napisał:

Alba ja się mylę albo Ty Gerard... niech ktoś któregoś z nas wyprowadzi z błędu. Ja uważam, że w moim systemie czyli MCD550 podłączam XLR-em się do przedwzmacniacza C50 i kolejnym XLR-em do MC452. Wg. mnie wykorzystuję transport i dac w MCD bez przedwzmacniacza w nim dostepnego a następnie to w C50 wykorzystywany jest PRE, który już otrzymał sygnał analogowy i dalej ten sygnał przekazuje do końcówki mocy. Tak więc wszystko wykorzystane jest po 1 razie czyli odczyt Cd cyfrowy oczywiście potem Dac czyli konwenter cyfrowo-analogowy, potem PRE w przedwzmacniaczu i dalej to już tylko końcówka.

Niech ktoś przyzna mi rację lub wyprowadzi z błędnego myslenia jeśli takie u mnie występuje 

A jak kręcisz gałką głośności w MCD to sie przycisza ?
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.