Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  202 członków

McIntosh Klub
IGNORED

McIntosh Club


Marek B.

Rekomendowane odpowiedzi

MCD550 ma dwa wyjścia XLR. Jedno z regulowaną głośnością drugie stałe. Podłączasz XLR do do tego bez regulacji do C50. Z C50 do końcówek mocy rownież poprzez XLR . W ten sposób osiągasz najlepszy dźwięk. Sprawdziłem wielokrotnie. Jeżeli poszukujesz zmiany barwy dźwięku ro warto pomyśleć o innym preampie, np C2600 lampowym. Końcówka jest bardzo dobra. C50 też jest świetny. Cały tor jest tranzystorowy więc dodanie lampy zmieni barwę. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki dyzio4, o tym właśnie cały czas piszę.... oczywiście, że MCD 550 jaki i inne modele Maka ma 2 wyjścia : jedno regulowane, które używa preampa wbudowanego w MCD i to wyjście jest stosowane bezpośrednio  do końcówki ( grałem tak przed zakupem C50, ale było gorzej i dlatego zdecydowałem się kupić przedwzmacniacz - bo tak jest lepiej. C50 wprowadza swoją barwę i ona mi pasuje, ale nie testowałem C2600 ). Drugie wyjście jest stałe i omija przedwzmacniacz i ja tak gram - pisałem o tym, więc Gerard się myli ( Gerard nie piszę tego złośliwie tylko prowadzimy dyskusję ). Powrócę więc do pytania podstawowego : czy Waszym zdaniem warto jest kupić zewnętrzny DAC klasy Meitner MA-1 ??? Czy raczej pozostać przy tym wbudowanym w C50 lub MCD550 i szukać innego PRE np. C2600 ???? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, McJedi napisał:

Próbowałem tak przed zakupem C50 i moim zdanie z pre C50 gra zdecydowanie lepiej - cieplej, przestrzenniej, wcale nie mniej dynamicznie a bardziel analogowo - słodko

Jak tak lubisz,
dla mnie właśnie cieplej które wprowadza tor analogowy, to przewaga tonalna w kierunku niskich i przyciemnienie dźwięku, zaburzenie rozdzielczości,  wyciszenia na wyższym zakresie imitując "analogowosc" w starym stylu,
ale juz rozumiem, dąży do tego większość która ma klasę grania SF
Urozmaicenie dynamiki jest dopiero przy utrzymaniu rozdzielczości i równowagi tonalnej, jak kiedyś zmienisz sprzęt to pogadamy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

32 minuty temu, .:Gerard:. napisał:

Jak tak lubisz,
dla mnie właśnie cieplej które wprowadza tor analogowy, to przewaga tonalna w kierunku niskich i przyciemnienie dźwięku, zaburzenie rozdzielczości,  wyciszenia na wyższym zakresie imitując "analogowosc" w starym stylu,
ale juz rozumiem, dąży do tego większość która ma klasę grania SF
Urozmaicenie dynamiki jest dopiero przy utrzymaniu rozdzielczości i równowagi tonalnej, jak kiedyś zmienisz sprzęt to pogadamy

Sam wiesz Gerard, że ta choroba jest nieuleczalna.... od czasu do czasu trzeba tylko szukac innego lekarza ( innego sprzętu ).... leki, które obecnie zażywam działają jeszcze, ale za jakiś czas kto to wie... jak co zmienię to się na pewno odezwę

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
W dniu 11.07.2019 o 20:07, blokers napisał:

Boguś

Ten wzmak zasługuje na dobre głośnikowce , a u Ciebie widzę najtańsze AQ z najgorszej miedzi jaką mają. Popraw się ?

Od wczoraj Purist Audio Design Poseidon LR - single-wire - banany

spacer.png

Edytowane przez Bogusław_59825
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Klubowiczów,

Od niedawna stałem się właścicielem MA9000. Niestety jak na razie do końca się nie polubiliśmy... Generalnie z odsłuchów dotychczasowych - dużo bardziej jest wrażliwy na kable niż wzmak używany dotychczas. Czego użyć, żeby bas miał należyty zarys i detale się nie gubiły? 

Ponieważ DAC oferuje wyjścia XLR - chciałbym pójść w tym kierunku. Poza tym - jaka jest  jego "wrażliwość" na zasilanie?  Jak dotąd posiadane wzmacniacze dobrze współpracowały z prądem "ze ściany" (lepiej niż z posiadanym kondycjonerem). Czy MA9000 wymaga jakichś wodotrysków jeśli chodzi o zasilanie? 

Pozdrawiam 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... kolega ma MA7000 + MCD1100 i wszystko ma spięte wysokim Furutechem (temat kabli przerobił dość solidnie)

  teraz jest  na urlopie ale w przyszłym tygodniu zajrzy do klubu i coś postara się doradzić....

 ''bolączki'' o których wspomniałeś może (zaznaczam że jest to tylko moje gdybanie) rozwiązać Nordost lub Acrolink

 zwłaszcza ten pierwszy ma należyty zarys, detal i szybkość   

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Poczytałem, poszukałem I mam trzy typu do moich 801 . MA6600 ,MA252 I jako trzeci MA5200. I nie wiem czy ten ostatni nie będzie za słaby.  Ma 252 ma 160W i mocy powinno wystarczyć chociaż nie wiem jak reaguje lampa na wyższe skoki ( wzrost głośności). I jako ostatnia MA 6600 ta już ma 200W na kanał  więc powinna sobie poradzić z B&W. A może system dzielony ale w tej materii to jestem zielony jak trawa na wiosnę.  Pozdrawiam. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
W dniu 2.09.2019 o 16:17, Mario1976 napisał:

Poczytałem, poszukałem I mam trzy typu do moich 801 . MA6600 ,MA252 I jako trzeci MA5200. I nie wiem czy ten ostatni nie będzie za słaby.  Ma 252 ma 160W i mocy powinno wystarczyć chociaż nie wiem jak reaguje lampa na wyższe skoki ( wzrost głośności). I jako ostatnia MA 6600 ta już ma 200W na kanał  więc powinna sobie poradzić z B&W. A może system dzielony ale w tej materii to jestem zielony jak trawa na wiosnę.  Pozdrawiam. 

Zapytam. " bo gdzie jak nie tu " wśród miłośników i użytkowników  Maków .

MA 252 hybrydowy z jakimi kolumnami gracie lub ktos słuchał ,dobre połączenie ,jakie wrażenie ? Jakieś wrażenie na + lub minusy ?

Zapraszam do wymiany zdań.?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, bogus18 napisał:

Zapytam. " bo gdzie jak nie tu " wśród miłośników i użytkowników  Maków .

MA 252 hybrydowy z jakimi kolumnami gracie lub ktos słuchał ,dobre połączenie ,jakie wrażenie ? Jakieś wrażenie na + lub minusy ?

Zapraszam do wymiany zdań.?

minusów brak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam  Zastanawiam  się  nad kupnem  ma5200  który miałby  zastąpić  marantz  pm11 s3.pierwsze pytanie to czy ma5200  zagra się że spendorem? 

Kilkukrotnie  do spendor  proponowano mi luxman ,obecnie 505II mogę mieć w dobrej cenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Ronaldo9 napisał:

Witam  Zastanawiam  się  nad kupnem  ma5200  który miałby  zastąpić  marantz  pm11 s3.pierwsze pytanie to czy ma5200  zagra się że spendorem? 

Kilkukrotnie  do spendor  proponowano mi luxman ,obecnie 505II mogę mieć w dobrej cenie.

Tak standardowe pytanie ? Jaki Spendor ?  Ile m²? Czego słuchasz ? Źródło ?

I tak mozna długo .... Zagrać to raczej da radę tz. prądowo ok. Takie ale które Spendor.? Jest małe Miki  .Odpowiedz na pytania ? Bo Mak to inne granie jak Marantz.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minutes ago, bogus18 said:

Tak standardowe pytanie ? Jaki Spendor ?  Ile m²? Czego słuchasz ? Źródło ?

I tak mozna długo .... Zagrać to raczej da radę tz. prądowo ok. Takie ale które Spendor.? Jest małe Miki  .Odpowiedz na pytania ? Bo Mak to inne granie jak Marantz.

 

Spendor  statement 

Salon ma 18m2

Źródło  to LEEMA  ANTILA  ECO 2

Muzyki słucham różnej.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To powinno być dobrze nawet lepiej jak dobrze .Te Spendory  to jednak twardy orzech  ale Mak tu zrobi swoje .

Ja jednak ! Najpierw proponuje sprawdzić u siebie ,czy to Twoja  granie .

To będzie dobrze ale inaczej niż Marantz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minutes ago, bogus18 said:

To powinno być dobrze nawet lepiej jak dobrze .Te Spendory  to jednak twardy orzech  ale Mak tu zrobi swoje .

Ja jednak ! Najpierw proponuje sprawdzić u siebie ,czy to Twoja  granie .

To będzie dobrze ale inaczej niż Marantz.

Dzięki  za  info. A co masz na myśli pisząc że te spendory  to twardy orzech????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 3.11.2019 o 13:05, Ronaldo9 napisał:

Cześć 

Panowie  mogę kupić  6 letniego ma7000.Jak ten model wypada na tle 5200????

 

Napiszę jedno - odpuść MA5200 ? miałem, szybko sprzedałem - nie ma co porównywać do MA7000. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, Ronaldo9 napisał:

Odpuscilem Ale ma7000 nie kupiłem.tak z ciekawości  to co ci nie pasowało w ma5200 

 

Wszystko - od wykonania - totalna tandeta (potencjometry, terminale głośnikowe) - dźwięk .. miałem kilka maców, myślałem, ze definicja jest mniej więcej jedna +/- smaczki, a tu jakbym odpalił amplituner z marketu.. to był niestety efekt zakupu w ciemno.. 

Edytowane przez elvis512
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minute ago, elvis512 said:

 

Wszystko - od wykonania - totalna tandeta (potencjometry, terminale głośnikowe) - dźwięk .. miałem kilka maców, myślałem, ze definicja jest mniej więcej jedna +/- smaczki, a tu jakbym odpalił amplituner z marketu.. to był niestety efekt zakupu w ciemno.. teraz żałuje, ze sprzedałem wcześniej MA6850 - ten by juz został na lata..

Grałem dość  długo na integrach Marantza,I kiedy pożyczyłem  od kolegi ma 5200 wydawał  się fajny.po 2 tygodniach dojechała do mnie  nu vista  800 I wtedy  zauważyłem  ile ma5200  dodaje od siebie. Jak dla mnie jest bardzo ciepły i zaokragla dźwięk. Z tych trzech  wzmacniaczy maca w ślepym  teście  rozpoznać  było  najłatwiej  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 4 tygodnie później...

Witam serdecznie ? Mam możliwość zakupić MA7000, w którym jestem zakochany. Pytanie, czy da się go używać z kolumnami 70W-100W 4Ohm (pozostałe parametry z specyfikacji w załączniku, Dual CL380)? Jest to rozwiązanie na tą chwilę, kolumny planuję wymienić, ale zanim coś znajdę co mi podpasuje pewnie zejdzie mi z pół roku. 

dualcl380.PNG

Edytowane przez ampcode
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 22

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.