Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  202 członków

McIntosh Klub
IGNORED

McIntosh Club


Marek B.

Rekomendowane odpowiedzi

Witam  wszystkich. Mój  kolega  potrzebuje  pomocy więc  poprosił  mnie  o założenie tematu. Możecie doradzić  które  rozwiązanie  jest lepsze

Dac d150/100 + 450 transport czy lepiej kupić cd 550??? .Wiecie może czy dac w   ma9000 jest na poziomie d100/d150?????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Gdybyś ktoś szukał MC601ek, to prośba o info na PW. Robię przetasowanie w systemie i będę najpewniej się ich pozbywał, choć z żalem. Monobloki praktycznie nowe, jeszcze niewygrzane, kupione w październiku jako nówki. Stan jak wyjęte z pudeł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
W dniu 6.01.2020 o 14:14, Ronaldo9 napisał:

Witam  wszystkich. Mój  kolega  potrzebuje  pomocy więc  poprosił  mnie  o założenie tematu. Możecie doradzić  które  rozwiązanie  jest lepsze

Dac d150/100 + 450 transport czy lepiej kupić cd 550??? .Wiecie może czy dac w   ma9000 jest na poziomie d100/d150?????

Jesli szukasz cd playera to nie kupuj mc. O wiele lepsze sa np Wadie...

W moim c2500 po chwili grania przestaja byc podswietlane 3(!) lampy...3 swieca na zielono, a 3 nie. Czy ktos z Was ma doswiadczenie z takim przypadkiem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 6.01.2020 o 15:14, Ronaldo9 napisał:

Witam  wszystkich. Mój  kolega  potrzebuje  pomocy więc  poprosił  mnie  o założenie tematu. Możecie doradzić  które  rozwiązanie  jest lepsze

Dac d150/100 + 450 transport czy lepiej kupić cd 550??? .Wiecie może czy dac w   ma9000 jest na poziomie d100/d150?????

Każdy transport MCT jest wyposażony w złącze i kabel DIN. Jeżeli chcesz osiągnąć najlepszy efekt powinieneś podłączyć MCT z przedwzmacniaczem lub wzmacniaczem zintegrowanym, które posiadają łącze DIN. MCD550 jest bardziej uniwersalny. Wystarczą kable XLR, którymi podłączysz do dowolnego wzmacniacza lub końcówki mocy. Odnośnie DAC - warto szukać nowej generacji czyli 2.0 - to DAC wymienny w urządzeniach Mcintosh najnowszej generacji. Lepszy brzmieniowo i w przyszłości funkcjonalnie. Darowałbym sobie Wadia :)

 

10 godzin temu, panQ napisał:

Jesli szukasz cd playera to nie kupuj mc. O wiele lepsze sa np Wadie...

W moim c2500 po chwili grania przestaja byc podswietlane 3(!) lampy...3 swieca na zielono, a 3 nie. Czy ktos z Was ma doswiadczenie z takim przypadkiem?

Diody LED do wymiany. Koszt jednej to chyba około 2 złote 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy
W dniu 29.02.2020 o 21:45, panQ napisał:

Jesli szukasz cd playera to nie kupuj mc. O wiele lepsze sa np Wadie...

W moim c2500 po chwili grania przestaja byc podswietlane 3(!) lampy...3 swieca na zielono, a 3 nie. Czy ktos z Was ma doswiadczenie z takim przypadkiem?

Która Wadia i który Mac, bo to zbyt duże uogólnienie MZ. 

Faktem jest, że końcówkach mocy i preampach Mac rządzi, źródła analogowe (gramofon) to nie wypał IMO, podobnie ten ich nieszczęsny kondycjoner, ale CDeki MZ są dobre - pod warunkiem odpowiednio złożonego systemu.

BTW  Do transportu MCD 1000 wpiąłem kabel Oyaide (Tunami GPXe Ultimate) i niesamowicie się z nim zgrywa... Macie jakieś polecane połączenia jeśli chodzi o kable do Maców, czy jak wszędzie kwestia gustu i reszty systemu?

simple-events.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • Moderatorzy
18 godzin temu, Kolek napisał:

Witam wszystkich miłośników marki i nie tylko.

Szukam sprawdzonego serwisu McIntosha w okolicach Katowic. Moje MA 6300 i MCD 301 wymagają wizyty u "SPECJALISTY".

Wznak -potencjometr/ry

Odtwarzacz- nie czyta płyt SACD i tacka wysuwa się z oporem lub mało płynnie.

Proszę o ewentualne namiary .

 

Mi to wygląda, że zwykły przegląd załatwi sprawę - czyszczenie potencjometrów i wymiana paska/czyszczenie mechanizmu wysuwania tacki. Może w hi fi club? Za taki podstawowy serwis chyba nie skasują tragicznie. 

Edytowane przez plastik1989

simple-events.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Witam miłośników marki. Czy użytkuje ktoś z klubu streamer MB50 i czy mógł by podzielić się swoimi uwagami co do jakości, funkcjonalności tego użądzenia. Miałby być podłączony do MA7000 jako kolejne źródło. Zależy mi na zdalnej obsłudze z tableta. Jaki poziom dźwięku prezentuje w porównaniu z podobnymi cenowo streamerami. Jednym słowem czy warto go kupić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 13.03.2020 o 13:52, Bogusław_59825 napisał:

Czy ktoś z was używa transport CD MCT80?

Sluchałem większego i trochę droższego MCT450 bo MCT80 nie posiada gniazda XLR, które preferuję. Wypadł całkiem dobrze. Mocny i dobrze kontrolowany bas, przyjemna muzykalność. Po złączu XLR zagrał lepiej niż po Coaxialu.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 15.12.2019 o 14:03, ampcode napisał:

Witam serdecznie ? Mam możliwość zakupić MA7000, w którym jestem zakochany. Pytanie, czy da się go używać z kolumnami 70W-100W 4Ohm (pozostałe parametry z specyfikacji w załączniku, Dual CL380)? Jest to rozwiązanie na tą chwilę, kolumny planuję wymienić, ale zanim coś znajdę co mi podpasuje pewnie zejdzie mi z pół roku. 

dualcl380.PNG

oczywiście, że się da tylko używaj potencjometru od głośności z rozwagą :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, moreno1973 napisał:

Sluchałem większego i trochę droższego MCT450 bo MCT80 nie posiada gniazda XLR, które preferuję. Wypadł całkiem dobrze. Mocny i dobrze kontrolowany bas, przyjemna muzykalność. Po złączu XLR zagrał lepiej niż po Coaxialu.  

Dzięki za Twój opis. 

Osobiście wolał bym 80-kę, bo pasuje mi do hybrydy MA252

Co do wyjścia XLR, ....to ostatnio po odsłuchaniu u siebie Audio Note CDT One/II. Granie przez XLR Genesis od PAD scena rozjechała się na boki, aż za bardzo bo środek mi opustoszał. Zmieniłem wiec na coax AQ Carbon i to połączenie było lepsze. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, Bogusław_59825 napisał:

Dzięki za Twój opis. 

Osobiście wolał bym 80-kę, bo pasuje mi do hybrydy MA252

Co do wyjścia XLR, ....to ostatnio po odsłuchaniu u siebie Audio Note CDT One/II. Granie przez XLR Genesis od PAD scena rozjechała się na boki, aż za bardzo bo środek mi opustoszał. Zmieniłem wiec na coax AQ Carbon i to połączenie było lepsze. 

No tak wizualnie do małego MACa pasuje mały transport. Niemniej jednak polecam posłuchać kiedyś jeden z transportów MACa posiadających XLR z cyfrowym kablem XLR od Transparenta. Fajna synergia w połączeniu z przezroczystszym DACiem. Nasycenie, barwy, bas, i wybitnie słuchać wszystkie szczegóły bez popadania w analityczność. 

Jak wrażenia z odsłuchu Audio Note? Możesz napisać na PW aby nie robić bałaganu w wątku klubowym;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie do miłośników CD od McIntosha.

Czy CD model 500 i 550 różnią się jakością dźwięku? Jak z niezawodnością ich działania? Czy to maszyny na wiele lat czy też potrafią robić niemiłe niespodzianki? Awarie, problemy z odczytem niektórych płyt? Czy czytają też trochę porysowane płyty?

I na koniec pytanie. Jaka jest opłacalna realna cena zakupu tych modeli (używek)? np. Czy 12000 za MCD500 to jest dobra cena?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to zależy w jakim wieku jest mcd 500 ale 12kzł wydaje się ok....zdecydowanie rynkowa cena:

https://www.hifishark.com/model/mcintosh-mcd-500

jeśli jesteś zainteresowany używanym mcd 550 proponuje skontaktować się nadawcą poniższego  ogłoszeni....pewny sprzęt w stanie idealnym:

https://www.hifi.pl/ogloszenie/audio/16/366053.php

co do różnicy w brzmieniu niestety nie miałem okazji słuchać 500....przeskoczyłem z 301 na 550 i różnica była znaczna oczywiście na korzyść 550 :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, mztv napisał:

to zależy w jakim wieku jest mcd 500 ale 12kzł wydaje się ok....zdecydowanie rynkowa cena:

https://www.hifishark.com/model/mcintosh-mcd-500

jeśli jesteś zainteresowany używanym mcd 550 proponuje skontaktować się nadawcą poniższego  ogłoszeni....pewny sprzęt w stanie idealnym:

https://www.hifi.pl/ogloszenie/audio/16/366053.php

co do różnicy w brzmieniu niestety nie miałem okazji słuchać 500....przeskoczyłem z 301 na 550 i różnica była znaczna oczywiście na korzyść 550 ?

Dzięki za info.

Słuchałem kiedyś 500 i podobał mi się jej dość muzykalny charakter. Można było słuchać długo i przyjemnie. 301 podczas odsłuchu wydała mi się mało interesująca w porównaniu z 500. Z kolei 550 wizualnie bardziej mi odpowiada. Te chromowane boczki mają swój urok. Spróbuje 600 i transport 550 aby posłuchać jak wypada odtwarzanie plików z pendrive poprzez gniazdo USB na przedniej ściance tych najnowszych modeli.

Edytowane przez moreno1973
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dzien dobry wszystkim, od niedawna jestem posiadaczem MC452, takze dopisuje sie do klubu !

Poszukuje teraz "serca systemu audio" cytujac klasyka, czyli prepamu.

Prosze o opinie co polecacie, c46, 47, 48, 50, 52, czy moze c2600 a moze dzielonke 500 tranzystor.

Reszta toru: CDP Gold Note 1000mkII, Harbeth SHL5 40th. Slucham glownie Jazz, Blues, Wokaistyka,  Classic Rock, i ogolnie "Trojkowej muzyki" od Panow Kaczkowskiego i Manna.

Chcialbym cos z dobrze zdefiniowanym i mocnym basem, tlusto ale z dobrze roznicowana srednica i gora. Moze to wykluczajace sie rzeczy no ale to sa moje zyczenia. Chce wszystko spiac po XLR, moim zdaniem 452 gra lepiej ballanced.

Pozdrawiam,

Michal

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, Michael_68150 napisał:

Prosze o opinie co polecacie, c46, 47, 48, 50, 52, czy moze c2600 a moze dzielonke 500 tranzystor.

Hej, jako szczęśliwy posiadacz c2700 mogę polecić Ci to PRE. Ma wszystko to o co pytasz. Piękną barwę, rozdzielczość i aksamitną górę i co najważniejsze gra muzyka nawet na oryginalnych lampach ? Mowa oczywiście o graniu po XLR. Ponoć niezły też jest jubileuszowy C70. C2600 za wiele się nie różni. Dobrze zgrywa się z TA jeśli chodzi o kable. 

Wiem, że mają w HIFICLUB jeszcze jednego c2600 w dobrej cenie, bo zastanawiała się czy go nie kupić, ale wybrałem nowszą wersję ze względu na możliwość wymiany DAC. Jak szukasz cenowej okazji, to możesz ich zapytać, bo nawet nie wiem ile chcą za niego, ale cena powinna być dobra. Ponoć jeszcze zamknięty ?

Edytowane przez Roxi
bo tak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

54 minuty temu, Michael_68150 napisał:

Dzien dobry wszystkim, od niedawna jestem posiadaczem MC452, takze dopisuje sie do klubu !

Poszukuje teraz "serca systemu audio" cytujac klasyka, czyli prepamu.

Prosze o opinie co polecacie, c46, 47, 48, 50, 52, czy moze c2600 a moze dzielonke 500 tranzystor.

Reszta toru: CDP Gold Note 1000mkII, Harbeth SHL5 40th. Slucham glownie Jazz, Blues, Wokaistyka,  Classic Rock, i ogolnie "Trojkowej muzyki" od Panow Kaczkowskiego i Manna.

Chcialbym cos z dobrze zdefiniowanym i mocnym basem, tlusto ale z dobrze roznicowana srednica i gora. Moze to wykluczajace sie rzeczy no ale to sa moje zyczenia. Chce wszystko spiac po XLR, moim zdaniem 452 gra lepiej ballanced.

Pozdrawiam,

Michal

Serwus. Posiadam mc402 i c2500 spiete Valhalla. Swietny duet...jesli chcesz wykorzystac w pelni mozliwosci zestawu, a chcesz kupic wyzsze modele to od razu radze Ci wymienic glosniki, bo to bedzie najslabsze ogniwo... Moj zestaw schodzil bardzo nisko, a po podlaczeniu Redwood do glosnikow bass schodzi ekstremalnie nisko...tego sie nie spodziewalem. Przetestowane na "Why so serious?"...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Roxi

PanQ

Dzieki za ekspresowe odpowiedzi. Czyli nie zawracac sobie glowy c xx tylko isc w c xxxx 2500 lub 2600? Czytajac rozne opinie zaczalem stawiac na wlasnie c2600, ale niektorzy twierdza ze to nie jest w pelni zbalansowana konstrukcja. Z kolei w pelni zbalansowana 500 tranzystorowa nie ma wielkiej rzeszy fanow. Musze to powaznie przemyslec i byc moze zrobic objazdowke i przesluchac .....

W swojej historii mialem juz 2 pre lampowe, ktore byly niezwykle czule na uziemienie i inne "warunki atmosferyczne" :), buczenie w jednej kolumie itp. Jak sie domyslam Maki to pancerne konstrukcje (tak jak zreszta moj piecyk) i wyzej opisane zjawiska w nich nie wystepuja ???

Zastanawia mnie jeszcze to nazewnictwo w roznych Makach, stereo preamplifier (czy to prawdziwe preamp stereo), audio preamplifier, audio control center (czy to bardziej do kina domowego)?? Czy to tylko nazwy z roznych okresow produkcji, czy to ma jakies znaczenie ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Michael_68150 napisał:

Roxi

PanQ

Dzieki za ekspresowe odpowiedzi. Czyli nie zawracac sobie glowy c xx tylko isc w c xxxx 2500 lub 2600? Czytajac rozne opinie zaczalem stawiac na wlasnie c2600, ale niektorzy twierdza ze to nie jest w pelni zbalansowana konstrukcja. Z kolei w pelni zbalansowana 500 tranzystorowa nie ma wielkiej rzeszy fanow. Musze to powaznie przemyslec i byc moze zrobic objazdowke i przesluchac .....

W swojej historii mialem juz 2 pre lampowe, ktore byly niezwykle czule na uziemienie i inne "warunki atmosferyczne" :), buczenie w jednej kolumie itp. Jak sie domyslam Maki to pancerne konstrukcje (tak jak zreszta moj piecyk) i wyzej opisane zjawiska w nich nie wystepuja ???

Zastanawia mnie jeszcze to nazewnictwo w roznych Makach, stereo preamplifier (czy to prawdziwe preamp stereo), audio preamplifier, audio control center (czy to bardziej do kina domowego)?? Czy to tylko nazwy z roznych okresow produkcji, czy to ma jakies znaczenie ??

Serwus,

Jesli mialbym teraz kupowac pre do mojego pieca to stawialbym na C52 wzwyz. Lampa ma swoj urok no I oczywiscie opcja zmian brzmienia za pomoca roznych lamp, bardzo obficie wyscielajacych rynek wtorny jak I NOS'ow. To moja subiektywna opinia... W pelni sie zgadzam, ze najlepszym rozwiazaniem byloby przesluchanie pre - najlepiej podpietego do Twojego zestawu, co przy wadze Twojego pieca jest co najmniej...uciazliwe. Jesli nie zalezy Ci na Maku to ponizej masz link do klocka, przy ktorym Maci pala sie ze wstydu...

https://www.ebay.co.uk/itm/254586280443

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, Michael_68150 napisał:

Dzieki za ekspresowe odpowiedzi. Czyli nie zawracac sobie glowy c xx tylko isc w c xxxx 2500 lub 2600? Czytajac rozne opinie zaczalem stawiac na wlasnie c2600, ale niektorzy twierdza ze to nie jest w pelni zbalansowana konstrukcja. Z kolei w pelni zbalansowana 500 tranzystorowa nie ma wielkiej rzeszy fanow. Musze to powaznie przemyslec i byc moze zrobic objazdowke i przesluchac .....

W swojej historii mialem juz 2 pre lampowe, ktore byly niezwykle czule na uziemienie i inne "warunki atmosferyczne" :), buczenie w jednej kolumie itp. Jak sie domyslam Maki to pancerne konstrukcje (tak jak zreszta moj piecyk) i wyzej opisane zjawiska w nich nie wystepuja ???

Zastanawia mnie jeszcze to nazewnictwo w roznych Makach, stereo preamplifier (czy to prawdziwe preamp stereo), audio preamplifier, audio control center (czy to bardziej do kina domowego)?? Czy to tylko nazwy z roznych okresow produkcji, czy to ma jakies znaczenie ??

Ja miałem dużo różnych PRE i u mnie grają z monoblokami EC. Pełna cisza, doskonała separacja. Zdań jak zawsze jest wiele, bo w wiadomo, ze w każdej konfiguracji może być inny odbiór samego pre. Zarówno tu w klubie jak i w jakiś recenzjach czy stronach są różne opinie, ze stare lepsze, ze c70 lepsze, ze konieczna dzielonka, a najlepiej źródło be PRE ? Moim zdaniem gra pięknie to pre i jak się wpisze w system zamyka temat na długo lub na zawsze ?. Mają z tego, co widziałem tez w Audiostylu wystawione, może inni dealerzy tez jak masz daleko do wawy. Raczej w ciemno nie ma co kupować. Nie wiem, jak nazewnictwo, ale jest to pre stereo a DAC potrafi rozkodować sygnał 7.1 do 2.0 i może dlatego komuś się z kinem miesza czy jak. Ten DAC na USB jest tez całkiem niezły. Wiadomo, ze zewnętrzny przetwornik jest jeszcze lepszy, ale spokojnie można z niego grać jeśli masz się dobry transport. 

Edytowane przez Roxi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 13

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.