Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  203 członków

McIntosh Klub
IGNORED

McIntosh Club


Marek B.
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 9.05.2020 o 00:13, panQ napisał:

Serwus,

Jesli mialbym teraz kupowac pre do mojego pieca to stawialbym na C52 wzwyz. Lampa ma swoj urok no I oczywiscie opcja zmian brzmienia za pomoca roznych lamp, bardzo obficie wyscielajacych rynek wtorny jak I NOS'ow. To moja subiektywna opinia... W pelni sie zgadzam, ze najlepszym rozwiazaniem byloby przesluchanie pre - najlepiej podpietego do Twojego zestawu, co przy wadze Twojego pieca jest co najmniej...uciazliwe. Jesli nie zalezy Ci na Maku to ponizej masz link do klocka, przy ktorym Maci pala sie ze wstydu...

https://www.ebay.co.uk/itm/254586280443

panQ - czy mozesz troche rozwinac dlaczego powyzej c52, nie znalazlem zbyt wiele wpisow (nawet na forach UK, US) dotyczacych roznic pomiedzy c46, 47, 48, 50. 

Dodam ze chodzi mi o sam preamp, z dac-a nie zamierzam kozystac.

Jest teraz na sprzedaz c 46, na ebay c47 i c48. Jakos tez wolalbym SS ze stajni Mc no ale moze rzeczywiscie c2600 laczy juz w sobie wszystkie zalety SS i Tube z poprzednikow??

Prosba o odpowiedz:

 - dlaczego Ty wlasnie C52 a nie np. 2600 lub 2700

 - dlaczego powyzej C52, czy to rzeczywiscie taki duzy przeskok w brzmieniu od c46, 7, 8 ???

Moze inni maja swoje przemyslenia nt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
58 minut temu, Michael_68150 napisał:

panQ - czy mozesz troche rozwinac dlaczego powyzej c52, nie znalazlem zbyt wiele wpisow (nawet na forach UK, US) dotyczacych roznic pomiedzy c46, 47, 48, 50. 

Dodam ze chodzi mi o sam preamp, z dac-a nie zamierzam kozystac.

Jest teraz na sprzedaz c 46, na ebay c47 i c48. Jakos tez wolalbym SS ze stajni Mc no ale moze rzeczywiscie c2600 laczy juz w sobie wszystkie zalety SS i Tube z poprzednikow??

Prosba o odpowiedz:

 - dlaczego Ty wlasnie C52 a nie np. 2600 lub 2700

 - dlaczego powyzej C52, czy to rzeczywiscie taki duzy przeskok w brzmieniu od c46, 7, 8 ???

Moze inni maja swoje przemyslenia nt.

Tak. To duzy przeskok, no i w moim przypadku chodzi wlasnie dac'a. Poza tym lampy Mac'a sa ok dopoki nie wsadzisz jakis porzadnych, np Telefunken lub choc Tesla(te sa u mnie). Zmienia sie wszystko na +, ale to wydatek rzedu £300-400 na sekcje, a sa...3. Lampami juz sie w zyciu nacieszylem i dlatego C52 lub wyzej...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W C2600 lub C27000, jeżeli nie używamy gramofonu, są raptem dwie lampy do wymiany. Jedna ECC83 i jedna ECC81. Stosunkowo tanie lampy i najlepiej wymienić na NOS. Ja u siebie zmieniłem na ECC83 - Amperex Bugle Boy a ECC81 - Telefunken. Brzmienie zmienia się diametralnie i można kształtować pod własny gust. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, dyzio4 napisał:

W C2600 lub C27000, jeżeli nie używamy gramofonu, są raptem dwie lampy do wymiany. Jedna ECC83 i jedna ECC81. Stosunkowo tanie lampy i najlepiej wymienić na NOS. Ja u siebie zmieniłem na ECC83 - Amperex Bugle Boy a ECC81 - Telefunken. Brzmienie zmienia się diametralnie i można kształtować pod własny gust. 

 

Edytowane przez panQ
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

troche jeszcze podraze temat ?

Czy moglby ktos opisac jakie sa rozniece w brzmieniu poszczegolych preampow Maca? rozumiem ze c45 i c 46 ma te samo sekcje preampu liniowego z ta roznica ze c45 ma wiecej wyjsc do obslugi kina domowego natomiast c46 to typowy preamp dwukanalowy z Eq na pokladzie. Analogicznie c47 i c48. To jakie sa roznice w brzmieniu zaczynajac od najstarszych:

- C29

- C45 i C46

- C47 i C48

- C50

- C52

- C2600 - jak do powyzszych ma sie brzmienie po analogu.

Zapominamy o dodatkowych bajerach na pokladzie (blekitne wskazniki wyhylowe, Eq, Dac) i porowbujemy tylko brzmienie Line Preamp... Chce wykorzystywac tylko funkcje przedwzmacniacza pomiedzy CDP a koncowka mocy MC452.... Bede wdzieczny nawet za szczatkowe informacje ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Witam 

Pytanie z innej beczki do posiadaczy końcówek mocy. czy przy właczniu końcówki występuje u Was delikatne puknięcie w głośnikach . co dziwne jeśeli wyłącze i ponownie włączę końcówkę , stuk nie występuje. Dopiero po kilku minutach "ostygnięcia" i ponownym włączeniu stuk powraca. czy to normalne czy coś jest nie tak z zasilaniem, kondensatorem czy czymś podobnym? końcówka jest nowa i przepracowała 30 godzin. Jeżeli możecie to sprawdźcie u siebie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Witam

Panowie chciałbym zasięgnąć opinii jaka różnica w brzmieniu MA 5300 a MA 7200. Różnica w watach ale z doświadczenia wiem że czasem nie robi to różnicy oprócz wydrenowania portfela. Jaki jest faktyczny Damping Factor dla MA 7200 bo dla mnie te dane na stronie producenta nie jasne . 

Wracając do wcześniejszego pytania. W czym jest ten przyrost w stosunku do MA 5300. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...
W dniu 15.06.2020 o 22:54, DariusMaximus napisał:

Witam 

Pytanie z innej beczki do posiadaczy końcówek mocy. czy przy właczniu końcówki występuje u Was delikatne puknięcie w głośnikach . co dziwne jeśeli wyłącze i ponownie włączę końcówkę , stuk nie występuje. Dopiero po kilku minutach "ostygnięcia" i ponownym włączeniu stuk powraca. czy to normalne czy coś jest nie tak z zasilaniem, kondensatorem czy czymś podobnym? końcówka jest nowa i przepracowała 30 godzin. Jeżeli możecie to sprawdźcie u siebie.

Odpowiem sobie sam .... chyba było coś nie tak bo w po wymianie i przy okazji upgradu z modelu mc312 na mc462 stuki nie występują. Jeżeli ktoś zastanawia się czy warto dołożyć do wyższego modelu to powiem , ze warto bo różnica jest w mojej ocenie jest spora. Dodam ze do kompletu mam c53 oraz mcd600 i rzeczywiście to inna szkoła grania. Słuchałem przed zakupem również Accuphase c 2150 z p4500 lecz wybór padł na Mcintosha własne ze względu na przyjemność słuchania i nie męczący dźwięk 

E2C38046-CE24-413F-A132-0F84928DED32.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...
W dniu 19.07.2020 o 08:46, Ma_ki napisał:

Może dziwne pytanie. Ale jak zabezpieczacie swoje wzmacniacze przed kurzem. Oczywiście gdy stoją w otwartej przestrzeni.

Witam. Stałem się niedawno posiadaczem MA7000 i także stanąłem przed dylematem ochrony cennego nabytku. Wykombinowałem COŚ takiego: odpowiedni materiał, wstawki i haft komputerowy u krawcowej. Wyszło moim zdaniem Extra!!!

0860149D-4D08-472A-BAF4-B3B083DD8259.jpeg

4E701D19-DF50-428F-A02A-ABEF8B9BCFC7.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Sine Metu

(Konto usunięte)
Witam. Stałem się niedawno posiadaczem MA7000 i także stanąłem przed dylematem ochrony cennego nabytku. Wykombinowałem COŚ takiego: odpowiedni materiał, wstawki i haft komputerowy u krawcowej. Wyszło moim zdaniem Extra!!!
0860149D-4D08-472A-BAF4-B3B083DD8259.thumb.jpeg.fb31c88764faa78e9aa8ab5d2e2414c9.jpeg
4E701D19-DF50-428F-A02A-ABEF8B9BCFC7.thumb.jpeg.bdf971abe611a5e3194d594deecfafa5.jpeg
A nie mówiłem?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 2.08.2020 o 18:27, Bogusław_59825 napisał:

Obranko wygląda dobrze,  tylko.... ten sprzet ma grać ..... a nie służyć na pokaz dla gosci. Ja nie przewiduje jakiejkolwiek takiej peleryny, co najwyżej ..może raz na rok, to użyć kompresora powietrza. 

Sprzęt gra, a w przerwach odpoczywa w ubranku.

Tak jak z samochodem, Jedni trzymają w garażu, inni na ulicy, wszystkim służy do jeżdżenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tym samochodem to fakt, mój MA 252 odpoczywa tylko w nocy, bo za dnia to 8-10h/24. Stoi na Keplerach, jedne lampy do Marconi drugie to Mullardy, bezpiecznikiem jest X-Fuse, zasilający? do wyboru, https://drive.google.com/file/d/1J_OmePG7YY0SPRmMcLImwsgPeUEwroTX/view?usp=sharing

na każdym gra deko inaczej.    Mój egzemplarz musi zarobić na swój ZUS, jest jak samochód. . ma jeździć. 

Edytowane przez Bogusław_59825
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu ‎2020‎-‎08‎-‎02 o 14:24, Ma_ki napisał:

Może ta krawcowa zrobi więcej?

Koszt krawcowej to 100,00 zł - razem: uszycie i haft komputerowy ( wzór - logo na pendrivie ). Materiał i lamówka w sklepie z materiałami to koszt 50,00 zł. ( w zależności od rodzaju ).

Myślę, że w każdym mieście znajdzie się takowa Krawcowa.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 2.08.2020 o 18:27, Bogusław_59825 napisał:

Obranko wygląda dobrze,  tylko.... ten sprzet ma grać ..... a nie służyć na pokaz dla gosci. Ja nie przewiduje jakiejkolwiek takiej peleryny, co najwyżej ..może raz na rok, to użyć kompresora powietrza. 

Tak  tylko mcintosh ma wyjątkowo ciężką konstrukcje do odkurzania.

U mnie stoi w małym pokoju komputerowym (nie w salonie) Więc efekt przykrycia nie będzie rzucał się w oczy.

7 godzin temu, Krzysio11 napisał:

Materiał i lamówka w sklepie

Jaki materiał kupiłeś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Sine Metu

(Konto usunięte)
Koszt krawcowej to 100,00 zł - razem: uszycie i haft komputerowy ( wzór - logo na pendrivie ). Materiał i lamówka w sklepie z materiałami to koszt 50,00 zł. ( w zależności od rodzaju ).
Myślę, że w każdym mieście znajdzie się takowa Krawcowa.
 
No sorry, ale wieś tańczy i śpiewa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.