Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  202 członków

McIntosh Klub
IGNORED

McIntosh Club


Marek B.

Rekomendowane odpowiedzi

    Nie ma na razie testów MA12000 tylko same news, nawet w prasie zagranicznej, ale pewnie wkrótce to się zmieni...

    Nie słuchałem MA9000, tylko czytałem recenzje w polskiej prasie i zachodniej, które są b.pochlebne, a np. niemiecki stereoplay po teście ze stycznia 2019, uważa, że to jedna z najlepszych na świecie integr ?. Za klocki w przedziale > 50k to już będą tylko niuanse muzyczne: np., wielkość  wybrzmień, holografia czy ilość napowietrzenia dźwięku, czerń... MA12000 to hybryda, pre na lampach, końcówka w b.silnym tranzystorze - myślę, że warto abyś posłuchał i skonfrontował te 2 integry, może wniesie do Twojego systemu „to coś” i będzie to już ostateczna Nirvana... Ja bym spróbował...?

Edytowane przez Yasior
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Marcin99 napisał:

No właśnie, próżno szukać jakiś ciekawych testów opisywanej przez Ciebie najnowszej integry.Mam Ma9000 i chętnie pzeskoczyłbym na Ma12000.Myslisz ze riznica będzie aż nadto widoczna?

McIntosh MA 9000 to super sprzęt...?

https://www.audio-components.de/assets/Uploads/Test-McIntosh-MA9000-stereoplay-2019-01.pdf

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 8.12.2020 o 17:13, Yasior napisał:

Witam wielbicieli i użytkowników  marki.

Miałem przyjemność przez kilka godzin słuchać najnowsze dziecko  firmy : McIntosh MA12000 w towarzystwie dCS Bartòk i japońskich kolumn od TAD (ME1, CE1 i E1TX), wszystko okablowane Cardas Clear  

To co wyrabiała ta hybryda z kolumnami to ludzkie pojęcie przechodzi.... Było wszystko: szybkość, barwa, detal, powietrze, holografia, czerń, na każdym etapie nagrania, czy to był jazz, klasyka, rock, nie ma znaczenia. Te 350W na kanał robi robotę + pre lampowe dodaje wysublimowanego smaku całości odtwarzanej muzyki - świetna integra dla trudnych do wysterowania kolumn. Myślę, że to może być naturalny konkurent Accuphase E-800. 
Cytując klasyka - „ Dzielonki bójcie się” ?

pozdro ?

3C6C5A1B-6259-4F3F-AB4A-E6E18EDE9DB7.jpeg

69973956-05B5-4F08-BD03-312DDB822DFC.jpeg

1B43E232-1D17-4EF5-B433-AB1EECF6189B.jpeg

5801A352-2CF9-4C97-A848-651B41062999.jpeg

To które TAD-y Ci się w tym zestawieniu najbardziej podobały i co konkretnie
 

 

ARC też słuchałeś bo widzę w tle?

Edytowane przez ASURA

Duże osiągnięcia pojawiają się wyłącznie wtedy gdy oczekiwania są duże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 13.12.2020 o 13:27, ASURA napisał:

To które TAD-y Ci się w tym zestawieniu najbardziej podobały i co konkretnie
 

Nie bądź sknera, dorzuć trochę, to może kiedyś posłuchasz tych TAD ?.

Edytowane przez Yasior
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Yasior napisał:

Nie bądź sknera, dorzuć trochę, to może kiedyś posłuchasz tych TAD ?.

Przykra sprawa ale jest ta celowa różnica irytująca sztuczny pozycjonowaniem poszczególnych kolumn i aż dziw że jej nie słyszałeś ?

Podłogówki odstają mocno in minus, nie warte tych pieniędzy; chociaż CE1 moim zdaniem najnaturalniej grające z wszystkich TAD-ów wokale ceną łupią niemiłosiernie klienta?

Jedynie pociesza to że innych firm monitorki cenowo nie dobijają do CE1 bo znają swe możliwości dźwiękowe

Edytowane przez ASURA

Duże osiągnięcia pojawiają się wyłącznie wtedy gdy oczekiwania są duże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Yasior napisał:

Nic na temat odsłuchu TAD nie pisałem celowo bo to club McIntosh i nie wypada pisać o innych markach bo jestem tutaj gościnnie i szanuje zwyczaje ?.

To napisz w klubie TAD-a, tylko nic nie pisz o Macu :)))
 

Lub tu o kolumnach Maca robionych przez Sonus Fabera, lub o gramofonie...

 

 

Nie dajmy się zwariować, widzę z odpowiedzią podchodziłeś jak do jeża; może jednak ośmiel się ?

Duże osiągnięcia pojawiają się wyłącznie wtedy gdy oczekiwania są duże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
W dniu 30.12.2020 o 19:27, ja_jacek napisał:

Witam,

Potrzebuję podpowiedzi. Zauważyłem,  że w moim Ma7000 grzeje się prawy radiator - jest gorący przy czym lewy tylko ciepły. Co może być tego powodem?

I coś już wiesz? Radaitor w macu z autoformerem nie może być gorący, to wiadomo... sam jestem ciekaw co może być przyczyną, zakładam, że po stronie głośników, kabli wszystko ok. Dasz znać co się wydarzyło?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Profilaktycznie wyeliminowałem ewentualną usterkę po stronie przewodów jak i kolumn poprzez wypięcie przewodów głośnikowych od strony wzmacniacza, po czym uruchomiłem go. Okazało się że różnica temperatur jest jeszcze większa, gdzie prawy radiator był gorący, a lewy letni. Jeżeli rozwiążę tą zagadkę na pewno podzielę szczegółami na forum. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 30.12.2020 o 19:27, ja_jacek napisał:

Witam,

Potrzebuję podpowiedzi. Zauważyłem,  że w moim Ma7000 grzeje się prawy radiator - jest gorący przy czym lewy tylko ciepły. Co może być tego powodem?

trzeba ustawić prąd spoczynkowy...podobno w hi fi clubie to wydatek rzędu  300 pln

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 14.01.2021 o 07:59, ja_jacek napisał:

Krzysiek,

jeszcze raz dziękuję za podpowiedź. Jeżeli uda mi się w przyszłym tygodniu zawiozę go na przegląd do hi-fi clubu. Jak czegoś die dowiem podzielę się na forum. 

Koniecznie daj znać.  ?

 

Że tak dodam uśmiech. ?

 

Edytowane przez Mircysko
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 7.01.2021 o 23:30, ja_jacek napisał:

Profilaktycznie wyeliminowałem ewentualną usterkę po stronie przewodów jak i kolumn poprzez wypięcie przewodów głośnikowych od strony wzmacniacza, po czym uruchomiłem go. Okazało się że różnica temperatur jest jeszcze większa, gdzie prawy radiator był gorący, a lewy letni.

pier**licie Hipolicie. Ściemniać to Pan możesz ale w kominie. 

?

Idę o zakład że Pan nie miał (nie grał, więcej jak trzy dni) MA7000. 

Edytowane przez Mircysko
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Ja też jestem ciekawy co powie Hi Fi Club. w wypadku MA7000 o którym pisze Krzysiek w #706 problemem była wada tranzystora, która ujawniła się po danym czasie. i nie jest to temat odkryty niedawno. zagraniczne fora poruszały ten problem już kilka lat temu niestety... Prąd spoczynkowy w wypadku tych wzmacniaczy opartych o thermaltraki nie rozjeżdża się tak sam z siebie. zwłaszcza, że PRki do regulacji są hermetyczne i starzenie nie wpływa na nie w takim stopniu.

konstrukcja jest taka, że prąd spoczynkowy w sprawnym sprzęcie powinien stać jak słup.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam  czy ktoś na forum orientuje się czy w Macu DA2 w stosunku do DA1  ma inne przetworniki podzespoły jakościowo nowsze  i możliwości brzmieniowe nie tylko odnośnie  domontowanego HDMI i certyfikatu roon .  Ciężko coś wyczytać więcej odnośnie  kości na pokładzie  .    

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Djdioda napisał:

Witam  czy ktoś na forum orientuje się czy w Macu DA2 w stosunku do DA1  ma inne przetworniki podzespoły jakościowo nowsze  i możliwości brzmieniowe nie tylko odnośnie  domontowanego HDMI i certyfikatu roon .  Ciężko coś wyczytać więcej odnośnie  kości na pokładzie  .    

Mam go w c53. Zależało mi na DSD i muszę przyznać, że to świetny DAC - o wiele lepsza konstrukcja niż DA1, który miałem c2500, Chipset to Sabre9038. Modułowa konstrukcja pozwala w przyszłości wymienić tylko DAC'a, a nie cały pre, co znacząco redukuje koszty. 

Poczytaj:

 

https://theaudiophileman.com/da2-digital-audio-module-news-mcintosh/

https://audiophilestyle.com/forums/topic/57653-new-mcintosh-da2-digital-module-available/

https://community.roonlabs.com/t/mcintosh-da1-da2/76006/7

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, panQ napisał:

Mam go w c53. Zależało mi na DSD i muszę przyznać, że to świetny DAC - o wiele lepsza konstrukcja niż DA1, który miałem c2500, Chipset to Sabre9038. Modułowa konstrukcja pozwala w przyszłości wymienić tylko DAC'a, a nie cały pre, co znacząco redukuje koszty. 

Poczytaj:

 

https://theaudiophileman.com/da2-digital-audio-module-news-mcintosh/

https://audiophilestyle.com/forums/topic/57653-new-mcintosh-da2-digital-module-available/

https://community.roonlabs.com/t/mcintosh-da1-da2/76006/7

 

 

Dzięki za info 

 

mam go teraz DA1 w MA8900 jest  bardzo ok  ale teraz przesiadka  na dniach na MA12000   no i ciekawi mnie  czy  oprócz wielu spraw  to właśnie DA2  to wartoś dodana także  🙂  .

 

Pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, Djdioda napisał:

Dzięki za info 

 

mam go teraz DA1 w MA8900 jest  bardzo ok  ale teraz przesiadka  na dniach na MA12000   no i ciekawi mnie  czy  oprócz wielu spraw  to właśnie DA2  to wartoś dodana także  🙂  .

 

Pzdr.

Oczywiście i podejrzewam, że klubowicze, którzy go posiadają lub słyszeli podzielają tą opinię. Chipset ogarnia up to DSD512, czego nie potrafił zrobić poprzednik, poza tym jest wymienny...powtarzam się...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, panQ napisał:

Oczywiście i podejrzewam, że klubowicze, którzy go posiadają lub słyszeli podzielają tą opinię. Chipset ogarnia up to DSD512, czego nie potrafił zrobić poprzednik, poza tym jest wymienny...powtarzam się...

To wiadomo 8900 i 9000 w integrach tak ma wiadomo  , taka idea  jest jedyną słuszną w sprzętach  z wbudowanym DAC bo one się starzeją szybko a reszta  jest na całe życie 🙂   czasami  . Swoją drogą dziwie się że w 9000 siedzi DA1 ale chyba po wejściu 9000 dopiero potem ukazał się DA2 🙂 nie mój problem  . 

Widzę że ten DAC to inna półka jednak      siedzi w drogich konstrukcjach stosunkowo   🙂  . Tylko te  MQA ale to  nic poleci się dalej na pierwszej warstwie  . 

 

Dzięki za info . 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam klubowiczów  chciałem podzielić się opinią bo ich w sumie jak na lekarstwo na tym forum odnośnie 

MA 12000  

Ta maszyna praktycznie nie ma kompromisów i wad  . Po wyjęciu  z pudła nówki sztuki gra odrazu bez żadnego wmawiania sobie że dopiero po wygrzaniu będzie ,,nirvana  ,, 🙂 .

W subiektywnym odczuciu Lampy  wnoszą niebywałą subtelność i spokój w przekazie  generalnie już praktycznie wszystko co znam brzmi co najmniej dobrze a te rzeczy które brzmiały dobrze grają genialnie :).  Także nie mam uwag . 

W połączeniu u mnie z dość transparentnymi hi-endowymi  elektrostatami jest wzorowa synergia . 

 

0A793E53-E5B6-4C79-BED6-362FD8668581.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Witam wpadły mi w łapki kabelki głośnikowe Tellurium ultra silver tak z partyzanta i po podłączeniu ,pograniu z tydzień muszę powiedzieć ,że może nie ma słodyczy harmonixa ale rozdzielczość i lekkość wybrzmienia instrumentów niewiarygodna MA 8900 ładnie pompuje dżwięk.W prawdzie kolumny moje to nie jakiś bajer z wyżyn hi-endu tylko zwykłe sonusy O II ale naprawde ciekawe zmiany.Polecam ,choć sam byłem sceptykiem czy angole nie promują swoją firmę na wyrost .Podstawowe kabelki maja takie sobie ale od ultra black w górę to warto podpiąć .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robiłem też rozeznanie w temacie DA2 do wzmacniacza ale nie jest tak różowo.Dystrybutor z wawy zaleca transport do siebie wzmaka( tylko 35 kg )i jego technik to robi tzn wkłada płytkę i podobno wgrywa nowe oprogramowanie które nie zawsze się daje wgrać za 1 razem a nawet straszy dystrybutor jak by się chciało robić na własną rękę to jak walnie płyta główna to On nie bierze odpowiedzialności .Więc jak się okazuje zakup w sklepie a potem 2 śrubki z tyłu  i wymieniamy sami to nie tędy droga .Panowie nie bardzo też chcą udostępniać nawet sklepom z którymi mają umowy ,procedury wgrania i samego oprogramowania też .Pan technik też nie jest od ręki dostępny jak by ktoś przejazdem będąc w wawie miał pod pachą wzmacniacz to nie załatwi szybko tematu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich i dopisuję się do klubu z moim nowym , posiadanym od miesiąca MA8900 . Genialny. Doskonale sobie radzi z elektrostatami QUAD ESL 2812 . Przerzuciłem w ostatnim czasie trochę wzmacniaczy i muszę powiedzieć że przyjemność słuchania MA8900 jest nie do pobicia . Słyszy się o Macach trochę dziwnych opinii , żadne się u mnie nie potwierdziły. Miałem okazję porównać z dużo starszym MA6600 który też jest wciągający swoim trochę ciemnym , plastycznym i muzykalnym brzmieniem, jednak nowszy 8900 dodaje do tego blask i rozdzielczość .  No i ta funkcjonalność..

Jestem jak na razie pod dużym wrażeniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 12

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.