Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  203 członków

McIntosh Klub
IGNORED

McIntosh Club


Marek B.
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 8.12.2020 o 17:13, Yasior napisał:

Witam wielbicieli i użytkowników  marki.

Miałem przyjemność przez kilka godzin słuchać najnowsze dziecko  firmy : McIntosh MA12000 w towarzystwie dCS Bartòk i japońskich kolumn od TAD (ME1, CE1 i E1TX), wszystko okablowane Cardas Clear  

To co wyrabiała ta hybryda z kolumnami to ludzkie pojęcie przechodzi.... Było wszystko: szybkość, barwa, detal, powietrze, holografia, czerń, na każdym etapie nagrania, czy to był jazz, klasyka, rock, nie ma znaczenia. Te 350W na kanał robi robotę + pre lampowe dodaje wysublimowanego smaku całości odtwarzanej muzyki - świetna integra dla trudnych do wysterowania kolumn. Myślę, że to może być naturalny konkurent Accuphase E-800. 
Cytując klasyka - „ Dzielonki bójcie się” ?

pozdro ?

3C6C5A1B-6259-4F3F-AB4A-E6E18EDE9DB7.jpeg

69973956-05B5-4F08-BD03-312DDB822DFC.jpeg

1B43E232-1D17-4EF5-B433-AB1EECF6189B.jpeg

5801A352-2CF9-4C97-A848-651B41062999.jpeg

Jak to mówią  w sporcie ? Niech wygra lepszy, a w przypadku elektroniki to ten , który bardziej się spodoba w danym systemie. 

W dniu 17.04.2021 o 10:18, Djdioda napisał:

Witam klubowiczów  chciałem podzielić się opinią bo ich w sumie jak na lekarstwo na tym forum odnośnie 

MA 12000  

Ta maszyna praktycznie nie ma kompromisów i wad  . Po wyjęciu  z pudła nówki sztuki gra odrazu bez żadnego wmawiania sobie że dopiero po wygrzaniu będzie ,,nirvana  ,, 🙂 .

W subiektywnym odczuciu Lampy  wnoszą niebywałą subtelność i spokój w przekazie  generalnie już praktycznie wszystko co znam brzmi co najmniej dobrze a te rzeczy które brzmiały dobrze grają genialnie :).  Także nie mam uwag . 

W połączeniu u mnie z dość transparentnymi hi-endowymi  elektrostatami jest wzorowa synergia . 

 

0A793E53-E5B6-4C79-BED6-362FD8668581.jpeg

Jakie masz transparenty i której generacji ? 

Edytowane przez lolek126

"Przyszłość należy do tych, którzy wierzą w piękno swoich marzeń."  Eeleanor Roosvelt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 6.06.2021 o 08:46, lolek126 napisał:

Jak to mówią  w sporcie ? Niech wygra lepszy, a w przypadku elektroniki to ten , który bardziej się spodoba w danym systemie. 

Jakie masz transparenty i której generacji ? 

ESL 2912 plusy transport LUMIN u1 mini , i koniec poszukiwań .

 

Edytowane przez Djdioda
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 miesiąc temu...
  • 1 miesiąc temu...
W dniu 17.05.2021 o 15:59, skali napisał:

Witam wszystkich i dopisuję się do klubu z moim nowym , posiadanym od miesiąca MA8900 . Genialny. Doskonale sobie radzi z elektrostatami QUAD ESL 2812 . Przerzuciłem w ostatnim czasie trochę wzmacniaczy i muszę powiedzieć że przyjemność słuchania MA8900 jest nie do pobicia . Słyszy się o Macach trochę dziwnych opinii , żadne się u mnie nie potwierdziły. Miałem okazję porównać z dużo starszym MA6600 który też jest wciągający swoim trochę ciemnym , plastycznym i muzykalnym brzmieniem, jednak nowszy 8900 dodaje do tego blask i rozdzielczość .  No i ta funkcjonalność..

Jestem jak na razie pod dużym wrażeniem.

No właśnie u mnie z Harbeth SHL 5 MA8900 gra słabo, jest suchy, ostry i mało muzykalny. Bas mizerny. Za to jako końcówka mocy w kinie domowym rewelacja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Cześć , 

 

robił ktoś może porównanie MC312 z Luxmanem 700u  ?

Jestem ciekaw opinii , gdyż w perspektywie kilku miesięcy będę zmieniał amplifikację i te dwie końcówki to najmocniejsi kandydaci .

Ma to grać z BW 804D i Linn Selekt 

there are no answers, only choices ....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 4 tygodnie później...

cześć,

od kilku miesięcy gram na DA1 w MAC 7200, transportem jest Lumin U1 Mini, kolumny Spendor 2/3 Classic.

przymierzam się do zakupu streamera Lumin T2, który ma wyjścia analogowe XLR oraz RCA. 

aktualnie nie mam żadnego kabla analogowego i mam dylemat, czy kupić XLR czy RCA.

jak to wygląda u Was? czy jest różnica, jak podłączymy źródło?

 

z góry dzięki za info 🙂

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, de_moon napisał:

cześć,

od kilku miesięcy gram na DA1 w MAC 7200, transportem jest Lumin U1 Mini, kolumny Spendor 2/3 Classic.

przymierzam się do zakupu streamera Lumin T2, który ma wyjścia analogowe XLR oraz RCA. 

aktualnie nie mam żadnego kabla analogowego i mam dylemat, czy kupić XLR czy RCA.

jak to wygląda u Was? czy jest różnica, jak podłączymy źródło?

 

z góry dzięki za info 🙂

 

Z recenzji Lumin T2:„ W przypadku wyjść XLR mamy zbalansowany tor sygnału, natomiast to wyjścia niesymetryczne RCA zagwarantują najwyższą dynamikę (samego przetwornika DAC). Zatem wcale nie jest pewne, że wyjścia XLR będą brzmiały lepiej, gdyż zależy to od szeregu czynników, także tych spoza samego T2 (połączenie, konstrukcja wzmacniacza).” Więc chyba najlepiej będzie wypożyczyć kable RCA+XLR i  nausznie przekonać się, które połączenie w Twoim konkretnym przypadku sprawdzi się lepiej.

Całość wspomnianej recenzji do przeczytania tutaj: https://audio.com.pl/files/aqx/2732-Lumin T2.pdf

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, de_moon napisał:

cześć,

od kilku miesięcy gram na DA1 w MAC 7200, transportem jest Lumin U1 Mini, kolumny Spendor 2/3 Classic.

przymierzam się do zakupu streamera Lumin T2, który ma wyjścia analogowe XLR oraz RCA. 

aktualnie nie mam żadnego kabla analogowego i mam dylemat, czy kupić XLR czy RCA.

jak to wygląda u Was? czy jest różnica, jak podłączymy źródło?

 

z góry dzięki za info 🙂

 

Z tego co kojarzę to najlepsza dynamika, równowaga tonalna, przejrzystość LUMIN pokazał w połączeniu po USB
Moim zdaniem nie ma sensu zmieniać na streamer z DACiem jak już masz na pokładzie DA1, ale jak już się uprzesz na zmianę to polecam porównanie z Esoteric, ten sam software ale gra troszkę inaczej
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
On 9/18/2021 at 2:50 PM, jaggo00 said:

Używam c2500 - bardzo fajna maszynka:)

z uwagi na fakt, że sporo słucham ze streamingu zastanawiam się nad przesiadką na c2700, który ma na pokładzie nowszy  przetwornik DA.  Może ktoś z was ma w tej kwestii doświadczenie/wiedzę? 

Serwus. Miałem C2500 i wymieniłem właśnie ze względu na Dac. Myślałem o C2700, ale po przygodach z lampami (oryginalnymi) stwierdziłem, że zakupię C53. Strzał w dziesiątkę, z Nautilusami gra o wiele lepiej niż z lampami w torze. Dac'a zmieniłem, gdyż stworzyłem sobie bazę danych utworów w rozmiarze DSD i... jestem pod wrażeniem. To świetny Dac, nawet Wadia u mnie robi za transport...polecam gorąco. Jeśli masz możliwość sprawdzenia/porowniania to zrób to. Jeśli zamierzasz kupić to sprawdź link poniżej:

https://touch.adverts.ie/home-audio/mcintosh-c2700/23005867

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 13.10.2021 o 22:50, panQ napisał:

Serwus. Miałem C2500 i wymieniłem właśnie ze względu na Dac. Myślałem o C2700, ale po przygodach z lampami (oryginalnymi) stwierdziłem, że zakupię C53. Strzał w dziesiątkę, z Nautilusami gra o wiele lepiej niż z lampami w torze. Dac'a zmieniłem, gdyż stworzyłem sobie bazę danych utworów w rozmiarze DSD i... jestem pod wrażeniem. To świetny Dac, nawet Wadia u mnie robi za transport...polecam gorąco. Jeśli masz możliwość sprawdzenia/porowniania to zrób to. Jeśli zamierzasz kupić to sprawdź link poniżej:

https://touch.adverts.ie/home-audio/mcintosh-c2700/23005867

Cześć, 

Dzięki! Ciekawy jest wątek z lampami, nie miałem z tym żadnych problemów, co się działo? A jeśli chodzi o DACa to piszesz o tym w c53? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 hours ago, jaggo00 said:

Cześć, 

Dzięki! Ciekawy jest wątek z lampami, nie miałem z tym żadnych problemów, co się działo? A jeśli chodzi o DACa to piszesz o tym w c53? 

Tak. DAC w C53 to kozak no i ma już możliwość upgrade'u jeśli zdecydujesz się na nowy. Masa wejść i wyjść w tym pre jest imponująca. Gram z kompa (room) przez USB i przy dobrych DSD jest porównywalnie z jakością XRCD, czy Master Recording...jeśli chodzi o lampy w poprzednim pre (C2500), to jedna puściła i...okazało się, że Mac ma mizerne zabezpieczenia w tej materii...do naprawy był pre jak i końcówka...o kosztach się nie wypowiadam...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Cześć.

Czy ktoś w klubie ma lub miał końcówkę MC 275 VI? Konkretnie chodzi mi o informację dot. rozdzielczości dżwięku i kreowanej sceny. Czy jest duża różnica z podłączeniem po rca i xlr? Przeczytałem chyba wszystkie recenzje w necie i są duże rozbieżności od zachwytów po totalną krytykę. Wiem, że najlepiej posłuchać samemu. Problem w tym, że na G. Śląsku i w pobliżu nie ma gdzie posłuchać - brak na stanie w sklepach przez pandemię i nie wiadomo kiedy się pojawią (podobnie zresztą jest z Luxmanem 550 AXII, którego też biorę pod uwagę). Miałoby to grać z monitorami Fyne 1.8, przedwzmacniacz w dalszej kolejności, podobnie żródła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
10 godzin temu, mirek80 napisał:

Witam. Myślę o za kupie MA9000 i mam do was pytanko czy będzie zamontowany moduł DA1 czy DA2? 
Czy za DA2 trzeba dodatkowo zapłacić? 
Pozdrowienia dla wszystkich maniaków maca 😀

Wygląda na to, że DA1 - zerknij na specyfikację: https://www.mcintoshlabs.com/products/integrated-amplifiers/MA9000

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.